Deptanie przez pogan, a rozwiewanie kruszców posagu od 1914r

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 15 sty 2015, 14:10

Jer 29 nie mówi o ich potomkach, ale o nich

1  To są słowa listu, który wysłał prorok Jeremiasz z Jeruzalemu do pozostałej starszyzny wygnańców, do kapłanów, proroków i do całego ludu, których Nebukadnesar uprowadził z Jeruzalemu do Babilonu.

 2  Stało się to po wyjściu króla Jechoniasza i królowej-matki, i dworzan, urzędników Judy i Jeruzalemu, kowali i ślusarzy z Jeruzalemu;

 3  List wysłał za pośrednictwem Elasy, syna Safana, i Gemariasza, syna Chilkiasza, których wyprawił Sedekiasz, król judzki, do Nebukadnesara, króla babilońskiego, do Babilonu. A miał on treść następującą:

 4  Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela, do wszystkich wygnańców, których skazałem na wygnanie z Jeruzalemu do Babilonu: [xref-1]

 5  Budujcie domy i zamieszkujcie je; zakładajcie ogrody i spożywajcie ich owoc!

 6  Pojmujcie żony i płodźcie synów i córki; Wybierajcie też żony dla waszych synów, a wasze córki wydawajcie za mąż, aby rodziły synów i córki, by was tam przybywało, a nie ubywało.

 7  A starajcie się o pomyślność miasta, do którego skazałem was na wygnanie, i módlcie się za nie do Pana, bo od jego pomyślności zależy wasza pomyślność! [xref-1]

 8  Gdyż tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Niechaj was nie zwodzą wasi prorocy, którzy są wśród was, ani wasi wróżbici, i nie słuchajcie waszych snów, które się wam śnią. xref-3 [xref-9]

 9  Albowiem oni kłamliwie wam prorokują w moim imieniu, nie posłałem ich - mówi Pan.

 10  Bo tak mówi Pan: Gdy upłynie dla Babilonu siedemdziesiąt lat, nawiedzę was i spełnię na was swoją obietnicę, że sprowadzę was z powrotem na to miejsce. [xref-6]

Cały fragment się tyczy zabranych za Jechoniasza. Wiersz dziesiąty też.

Dopiero od wiersza 16 jest mowa o tych, co jeszcze nie zostali zabrani, o Sedekiaszu i reszcie.

Tak więc jedynym wyjaśnieniem jest to, że 70 dla Babilonu lat już trwało przed zburzeniem Jeruzalem.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 15 sty 2015, 14:19

Jeruzalem, miasta Judzkie, królów,
książąt, ich, których dziś podałem
spustoszeniu
(„Chor’BaH”),
zdumieniu, poświstaniu, przekleństwu.

Strzeliłeś sobie w stopę tym cytatem. :)
Owo "dziś", w którym Jahwe podał spustoszeniu jest w czwartym roku Jehojakima, kiedy zostało wypowiedziane proroctwo.

h1. H2723

Original: *חרבּה*

Transliteration: *chorbâh*

Phonetic: *khor-baw'*

*BDB Definition*:

# a place laid waste, ruin, waste, desolation

Origin: from [[d 2721]]

TWOT entry: 731d

Part(s) of speech: Noun Feminine

*Strong's Definition*: Feminine of [[H2721]]; properly _drought_, that is, (by implication) a _desolation: - _ decayed place, desolate (place, -tion), destruction, (laid) waste (place).

*Total KJV Occurrences*: 42

*waste* (5)
[[3.26.31|Lev 26:31]]; [[3.26.33|Lev 26:33]]; [[26.29.10|Eze 29:10]]; [[26.35.4|Eze 35:4]]; [[26.38.8|Eze 38:8]] (refs5)

*the desolations* (1)
[[15.9.9|Ezr 9:9]]

*desolate places* (1)
[[18.3.14|Job 3:14]]

*destructions* (1)
[[19.9.6|Psa 9:6]]

*of the desert* (1)
[[19.102.6|Psa 102:6]]

*their bread also out of their desolate places* (1)
[[19.109.10|Psa 109:10]]

*and the waste places* (1)
[[23.5.17|Isa 5:17]]

*the decayed places* (1)
[[23.44.26|Isa 44:26]]

*them through the deserts* (1)
[[23.48.21|Isa 48:21]]

*for thy waste* (1)
[[23.49.19|Isa 49:19]]

*all her waste places* (1)
[[23.51.3|Isa 51:3]]

*ye waste places* (1)
[[23.52.9|Isa 52:9]]

*waste places* (1)
[[23.58.12|Isa 58:12]]

*wastes* (3)
[[23.61.4|Isa 61:4]]; [[24.49.13|Jer 49:13]]; [[26.36.4|Eze 36:4]] (refs3)

*are laid waste* (1)
[[23.64.11|Isa 64:11]]

*shall be desolate* (1)
[[24.7.34|Jer 7:34]]

*shall become a desolation* (1)
[[24.22.5|Jer 22:5]]

*desolations* (1)
[[24.25.9|Jer 25:9]]

*shall be a desolation* (1)
[[24.25.11|Jer 25:11]]

*them a desolation* (1)
[[24.25.18|Jer 25:18]]

*be laid waste* (1)
[[24.27.17|Jer 27:17]]

*they are a desolation* (1)
[[24.44.2|Jer 44:2]]

*and they are wasted* (1)
[[24.44.6|Jer 44:6]]

*a desolation* (1)
[[24.44.22|Jer 44:22]]

*thee waste* (1)
[[26.5.14|Eze 5:14]]

*in the deserts* (1)
[[26.13.4|Eze 13:4]]

*it desolate* (1)
[[26.25.13|Eze 25:13]]

*in places desolate* (1)
[[26.26.20|Eze 26:20]]

*and waste* (1)
[[26.29.9|Eze 29:9]]

*those wastes* (1)
[[26.33.24|Eze 33:24]]

*surely they that are in the wastes* (1)
[[26.33.27|Eze 33:27]]

*and the wastes* (2)
[[26.36.10|Eze 36:10]]; [[26.36.33|Eze 36:33]] (refs2)

*upon the desolate places* (1)
[[26.38.12|Eze 38:12]]

*in the desolations* (1)
[[27.9.2|Dan 9:2]]

*the desolate places* (1)
[[39.1.4|Mal 1:4]]


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 15 sty 2015, 14:32

Chorba nie zawsze znaczy ruiny, ponadto jeśli ludzie uciekają przed armią wroga, to uciekają do większych miast, a reszta kraju jest opustoszała.
I wesel się nie robi, i lampy się nie palą...
Tak właśnie zrobili Rekabici przed jednym z najazdów. (Jer 35).


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 15 sty 2015, 15:00

Po następne, skąd wiesz, że 4 rozdział Daniela stał się przed upadkiem Jerozolimy?
Tekst nie jest datowany.
Po następne, udokumentowane wydarzenia z życia Nabucco obejmują lata 1-37 jego rządów, i rok 43, czyli rok śmierci.

Tak więc nie zmieścisz 7 czasów przed upadkiem Jerozolimy, a to oznacza, że jeśli proroctwo o 7 czasach dotyczy czasów od 606 pne do 1914, musiało być wypowiedziane po rozpoczęciu się jego wypełniania.

Tabelę lat udokumentowanych masz w "kwestii czasów pogan", str. 126.
Niestety nie mogę wkleić pliku, bo ponoć wyczerpałem limit.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 15 sty 2015, 15:11

Ponadto
Dan 4(numeracja jak w BG, BW ma w. 18-19)

 21  i które miało piękne listowie, a owoc obfity, i na którym był pokarm dla wszystkich, pod którym mieszkały zwierzęta polne i na którego konarach przebywały ptaki niebios —

 22  to jesteś ty, królu, ponieważ wyrosłeś i stałeś się potężny, wspaniałość zaś twoja rozrosła się i sięgnęła niebios, a twe panowanie krańca ziemi.

Widać, że już sobie wszystko pozdobywał, więc nie mógł mieć snu przed upadkiem Jerozolimy.
Po upadku Salem, miał jeszcze Tyr, Filisteę i Egipt do najechania.
A dopiero potem jego panowanie sięgało "krańca ziemi".


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 15 sty 2015, 23:12

agent terenowy pisze:Jer 29 nie mówi o ich potomkach, ale o nich

1 To są słowa listu, który wysłał prorok Jeremiasz z Jeruzalemu do pozostałej starszyzny wygnańców, do kapłanów, proroków i do całego ludu, których Nebukadnesar uprowadził z Jeruzalemu do Babilonu.

2 Stało się to po wyjściu króla Jechoniasza i królowej-matki, i dworzan, urzędników Judy i Jeruzalemu, kowali i ślusarzy z Jeruzalemu;
[…]
10 Bo tak mówi Pan: Gdy upłynie dla Babilonu siedemdziesiąt lat, nawiedzę was i spełnię na was swoją obietnicę, że sprowadzę was z powrotem na to miejsce. [xref-6]


Cały fragment się tyczy zabranych za Jechoniasza. Wiersz dziesiąty też.

Dopiero od wiersza 16 jest mowa o tych, co jeszcze nie zostali zabrani, o Sedekiaszu i reszcie.

Tak więc jedynym wyjaśnieniem jest to, że 70 dla Babilonu lat już trwało przed zburzeniem Jeruzalem.



Tłumaczenie Jer. 29:10 nie oddaje poprawnego sensu tego tekstu:

Gdy upłynie dla Babilonu siedemdziesiąt lat
Jako się jedno wypełnią siedemdziesiąt lat Babilonowi, (BG)


Słowo tłumaczone na „jedno”, oznacza „usta”, dlatego tekst ten można przetłumaczyć:

Kod: Zaznacz cały

kiedy usta utwierdzą siedemdziesiąt lat Babilonowi,


Utwierdziły to usta Cyrusa

Roku pierwszego Cyrusa, króla Perskiego, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez usta Jeremijaszowe, wzbudził Pan ducha Cyrusa, króla Perskiego, że kazał obwołać i rozpisać po wszystkiem królestwie swojem, mówiąc: (2) Tak mówi Cyrus, król Perski: Wszystkie królestwa ziemi dał mi Pan, Bóg niebieski; i ten mi rozkazał, abym mu zbudował dom w Jeruzalemie, które jest w Judztwie. (3) Kto tedy jest między wami ze wszystkiego ludu jego, z tym niech będzie Bóg jego, a ten niech idzie do Jeruzalemu, które jest w Judztwie, a niech buduje dom Pana, Boga Izraelskiego; onci jest Bóg, który jest w Jeruzalemie. Ezd. 1:1-3


Was, to znaczy tych, którzy słuchają się Słowa Jehowy. Już to tłumaczyłem, więc nie będę się powtarzał, 1Tes. 4:15; J. 21:22,23


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 15 sty 2015, 23:23

Dostrzegam, że bardzo Ci zależy na podważeniu i dywagacji, że Jeruzalem zostało zburzone w 587/586 pne. Skoro mnie do tego życie naznaczyło, to piszę co mi jest dane w tej sprawie.

agent terenowy pisze:Jehowa obiecał kapłanom zabranych za Jechoniasza, że wrócą po 70 latach dla Babilonu.
A jako że Bóg nie może kłamać, wię przynajmniej kilku wróciło.


Pokaż, gdzie Biblia to potwierdza, abyś nie okazał się kłamcą.

Ap. Paweł pisze:my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. 1Tes. 4:15; J. 21:22,23


Czy rozumiesz ten język? Jeżeli tak to, dlaczego tak twierdzisz? A jeżeli nie to, dlaczego zabierasz mi czas dla próżności, kompromitując sam siebie?

agent terenowy pisze:Nabucco pogonił Egipt w 605 pne (4 rok Jehojakima), w tym samym roku zabrał Daniela (3 r. według Dan 1, inna rachuba).
A po spaleniu zwoju w 5 roku, czyż się nie zbuntował przeciw Nabucco parę lat później?


Już Ci wykazałem, że skoro 8r., króla babilońskiego Nabuchodonozora, był w 11r., panowania Jehojakima, to trzy lata w czasie których był lennikiem (2Krl. 24:1) nie mogły się rozpocząć w 1r., jego królowania, lecz w 4r.
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=12459&postdays=0&postorder=asc&start=45#427062
Czy ten prosty fakt jest w końcu jasny dla Ciebie?

Jeżeli więc lennikiem stał się w swoim 4r., (1r., kr. Nabuchodonozora, Jer. 25:1), to bunt w jego 3r., jako lennika nastąpił w 6r., jego łącznego królowania.

Już wcześniej zlekceważyłeś ten argument. Teraz dalej nie pójdziemy, dopóty, dopóki nie odniesiesz się do tego argumentu

agent terenowy pisze:Po tym buncie zresztą jeszcze kilka lat panował, co wynika z Jeremiasza 35, który dzieje się po stłumieniu buntu przez Nabucco i wojska Chaldejczyków i Syryjczyków(ewidentne nawiązanie do 2 Król 24,1-2)
Po tym stłumieniu buntu rządził jeszcze ze trzy lata, potem umarł, i spełniło się na nim słowo z Jer 36,30.
I potomka na tronie nie zostawił.


Potrafisz wykazać na podstawie Biblii, że były dwa bunty, to wykaż to.

Dostrzegam, że był tylko jeden bunt, gdy w 6r., jego królowania, jako króla Judei a w 3r., jego panowania jako lennika, Jeruzalem zostało oblężone, 2Krl. 24:2; Dn. 1:1. Jego bunt polegał na przejściu na stronę Egiptu, z którym przeciwko Nabuchodonozorowi walczył przez ok. 5 lat, aż do swojej śmierci, kiedy to ponownie zostało oblężone Jeruzalem za Jehojakima, jego syna.

agent terenowy pisze:A sama treść zwoju(Jer 39,29) mówi ostatnim najeździe, kiedy spalił Jeruzalem, i po tym najeździe kraj był całkiem wyludniony.

Tak więc twój argument z piątym rokiem upadł.


A sama treść zwoju (Jer 39,29)


Chyba się pomyliłeś, bo nie ma Jer:39:29. O treści zwoju jest napisane w Jer. 36:29.

Ostatni najazd był za Jehojakima, czy za Sedekiasza? Trzymaj się konkretów, bo dostrzegam, że się gubisz.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 15 sty 2015, 23:34

agent terenowy pisze:Jeruzalem, miasta Judzkie, królów,
książąt, ich, których dziś podałem
spustoszeniu
(„Chor’BaH”),
zdumieniu, poświstaniu, przekleństwu.

Owo "dziś", w którym Jahwe podał spustoszeniu jest w czwartym roku Jehojakima, kiedy zostało wypowiedziane proroctwo.


Poddał „dziś”, to znaczy, że zapowiedziany stan, zaistnieje w rezultacie najazdu Nabuchodonozora i jego sprzymierzeńców, rozpoczynającego się w rezultacie buntu Jehojakima. Ostatecznie stało się to za Sedekiasza, Jer. 44:2,6,22 i 23.

„Chorbach” miało dotyczyć całej Judei i całego Kanaanu, a to się stało dopiero za Sedekiasza

Rekabici schronili się w Jeruzalem przed najazdem w 6r., królowania Jehojakima, a w 3r., lennika i tam mieszkali, aż do końca, Jer 35; 2Krl. 24:1; Dn. 1:1.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 15 sty 2015, 23:36

agent terenowy pisze:Po następne, skąd wiesz, że 4 rozdział Daniela stał się przed upadkiem Jerozolimy?
Tekst nie jest datowany.
Po następne, udokumentowane wydarzenia z życia Nabucco obejmują lata 1-37 jego rządów, i rok 43, czyli rok śmierci.

Tak więc nie zmieścisz 7 czasów przed upadkiem Jerozolimy, a to oznacza, że jeśli proroctwo o 7 czasach dotyczy czasów od 606 pne do 1914, musiało być wypowiedziane po rozpoczęciu się jego wypełniania.

Tabelę lat udokumentowanych masz w "kwestii czasów pogan", str. 126.
Niestety nie mogę wkleić pliku, bo ponoć wyczerpałem limit.


Co ma mi dać ta tabela, skoro nie uwzględnia dwóch dynastii, panujących po przywróceniu zmysłów Nabuchodonozorowi?

agent terenowy pisze:Ponadto
Dan 4 (numeracja jak w BG, BW ma w. 18-19)

21 i które miało piękne listowie, a owoc obfity, i na którym był pokarm dla wszystkich, pod którym mieszkały zwierzęta polne i na którego konarach przebywały ptaki niebios —

22 to jesteś ty, królu, ponieważ wyrosłeś i stałeś się potężny, wspaniałość zaś twoja rozrosła się i sięgnęła niebios, a twe panowanie krańca ziemi.

Widać, że już sobie wszystko pozdobywał, więc nie mógł mieć snu przed upadkiem Jerozolimy.
Po upadku Salem, miał jeszcze Tyr, Filisteę i Egipt do najechania.
A dopiero potem jego panowanie sięgało "krańca ziemi".


A gdzie ja napisałem, że miał sen przed upadkiem Jeruzalem. Zapoznaj się z wykresem, w którym umiejscowiłem, kiedy nastąpiło 7 lat obłędu Nabuchodonozora:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... t=0#426116


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 15 sty 2015, 23:56

Już Ci wykazałem, że skoro 8r., króla babilońskiego Nabuchodonozora, był w 11r., panowania Jehojakima, to trzy lata w czasie których był lennikiem (2Krl. 24:1) nie mogły się rozpocząć w 1r., jego królowania, lecz w 4r.
http://forum.protestanci....start=45#427062
Czy ten prosty fakt jest w końcu jasny dla Ciebie?


Nic nie wykazałeś, tylko napisałeś, jak ty to rozumiesz.
Nie jest to prosty fakt, tylko twoja dywagacja.
Potrafisz wykazać na podstawie Biblii, że były dwa bunty, to wykaż to

Jakie dwa bunty?
Piszę o jednym, po trzech latach wasalstwa, a po tym buncie. żył jeszcze trochę, co wynika z Jer 35.

Chyba się pomyliłeś, bo nie ma Jer:39:29. O treści zwoju jest napisane w Jer. 36:29.

Ostatni najazd był za Jehojakima, czy za Sedekiasza? Trzymaj się konkretów, bo dostrzegam, że się gubisz

Dzięki za poprawkę, chodziło oczywiście o Jer 36,29.
Treść zwoju jest o ostatnim najeździe, tym za Sedekiasza.
Wcale się nie gubię, tylko źle mnie zrozumiałeś.



agent terenowy napisał/a:
Jehowa obiecał kapłanom zabranych za Jechoniasza, że wrócą po 70 latach dla Babilonu.
A jako że Bóg nie może kłamać, wię przynajmniej kilku wróciło.


Pokaż, gdzie Biblia to potwierdza, abyś nie okazał się kłamcą.


W Jeremiaszu 29 potwierdza. Wynika to z tekstu. I w Tytusa 1,2.
A teraz ty mi pokaż, gdzie Biblia to potwierdza, że obietnica nie dotyczy ich samych, tylko ich dzieci,żebyś nie okazał się kłamcą


Dostrzegam, że bardzo Ci zależy na podważeniu i dywagacji, że Jeruzalem zostało zburzone w 587/586 pne. Skoro mnie do tego życie naznaczyło, to piszę co mi jest dane w tej sprawie.


Dostrzegam, że bardzo zależy ci na dywagacji że Jeruzalem zostało zburzone w 607 pne.
Skoro mnie do tego Pan naznaczył, więc piszę, co mi jest dane.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 16 sty 2015, 00:04

*[[Ezdr 3:12]] Warsza* Lecz wielu spośród kapłanów i Lewitów oraz naczelników rodów, ludzi w podeszłym wieku, którzy oglądali jeszcze poprzednią świątynię, głośno płakało, gdy na ich oczach zakładano tę świątynię, wielu innych natomiast wznosiło okrzyki radości.

Jak widzisz, Jehowa nie może kłamać.
Obiecał, że wrócą, i wrócili.

A teraz ty mi wykaż, że Jer 29 nie było o tych kapłanach do których było skierowane, ale do ich dzieci, żebyś ty i Russell nie okazał się kłamcą.

Gdzie to jest w Jer 29 napisane?


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 16 sty 2015, 00:56

http://potop-exodus.w.interia.pl/exodus/obliczenia.html

Tabela chronologiczna. Rzuć okiem. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 16 sty 2015, 01:41

Po spojrzeniu na twoje zestawienia zauważyłem, że Nabucco dajesz 45 lat panowania.
A z Biblii wynika 43
Pierwszy rok wygnania to 8 rok Nabucco,
siódmy rok wygnania to 14 rok Nabucco, itd.
37 rok wygnania byłby 44 rokiem Nabucco, gdyby nie to że to jest już rok wstąpienia na tron jego następcy, Ewil Merodacha.
Tak więc Nabucco nie panował 45 lat, ale 43 lata.
Zresztą zestaw sobie te lata(Nabucco i wygnania Jehojakina)obok siebie, i sam się przekonasz.

Wykres nadaje się do poprawki. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 16 sty 2015, 22:01

agent terenowy pisze:
Pokoja pisze: Już Ci wykazałem, że skoro 8r., króla babilońskiego Nabuchodonozora, był w 11r., panowania Jehojakima, to trzy lata w czasie których był lennikiem (2Krl. 24:1) nie mogły się rozpocząć w 1r., jego królowania, lecz w 4r.
http://forum.protestanci....start=45#427062
Czy ten prosty fakt jest w końcu jasny dla Ciebie?


Nic nie wykazałeś, tylko napisałeś, jak ty to rozumiesz.
Nie jest to prosty fakt, tylko twoja dywagacja.


Jeżeli to jest moja dywagacja, to proszę zharmonizuj: Jer. 25:1 i 9 z 2Krl. 24:1 i Dn. 1:1 oraz 2Krl 24: 12 z 23:36 i z Jer. 22:18,19; 36:30,31, które kolejno oznaczają:

1. 4r., kr. Jehojakima to 1r., kr. B. Nabuchodonozora, Jer. 25:1;
2. Post w 5r., kr. Jehojakima;
3. Bunt w 3r., lennika Jehojakima;;
4. Najazd kr.b. Nabuchodonozora i oblężenie Jeruzalemu
5. kr. Jehojakim panował 11 lat;
6. Pojmanie kr. Jehojakina w 8r., kr.b. Nabuchodonozora;
7. Wyrzucenie Jehojakima poza mury Jeruzalemu przy oblężeniu go, gdy jego syn Jehojakin przejął po nim władzę na 3 m-ce.

Dlatego tak mówi Pan o Jojakimie, synu Jozjasza, królu judzkim:Nie będą go opłakiwali: Ach! Bracie mój! Ach! Siostro! Nie będą go opłakiwali: Ach! Panie! albo: Ach! Jego majestat! (19) Będzie pogrzebany jak osioł, wywloką go i wyrzucą poza bramy Jeruzalemu. Jer. 22:18,19

Dlatego tak mówi Pan o Jojakimie, królu judzkim: Nie będzie miał nikogo, kto by zasiadł na tronie Dawida, a jego trup będzie wyrzucony na skwar we dnie i na chłód w nocy. (31) I ukarzę go wraz z jego potomstwem i jego sługami za ich winę, i sprowadzę na nich i na mieszkańców Jeruzalemu oraz na mężów Judy to wszystko zło, które zapowiedziałem im, lecz nie usłuchali. Jer. 36:30,31


agent terenowy pisze:Treść zwoju jest o ostatnim najeździe, tym za Sedekiasza.


Jeśli chodzi o Jer. 36:29, dotyczy to od 6r., panowania Jehojakima do 11r., panowania Sedekiasza, co potwierdza Jer. 36:30, w którym jest napisane o oblężeniu Jeruzalemu za Jehojakina. Panował on trzy m-ce, a objął rządy po swoim ojcu Jehojakimie, panującym 11 lat do 8r., kr.b. Nabuchodonozora.

Proszę o dokładne zharmonizowanie wszystkich tych dat i wydarzeń i wykazanie, w jaki sposób 3r., czy 4r., kr. Jehojakima był 1r., kr.b. Nabuchodonozora, skoro jego 8r., królowania to 11r., kr. Jehojakima? Dla mnie jest to bardzo proste obliczenie: 11-8=3. Kr. Jehojakim musiał 3 lata wcześniej królować, przed nastaniem jego 3 lat, jako lennika.

Nie odpuszczę Ci tego, ponieważ ślizgasz się, wymigujesz się od podjęcia rzeczowego badania w tej dyskusji.
Jeżeli nie chcesz wykazać, jak według Twojego i Słowa Nadziei zrozumienia można konstruktywnie wyjaśnić te kwestie, to się wycofaj, albo uczyń to, wykaż to.

Teoretycznie jest możliwe, aby chociaż niektórzy kapłani zabrani za Jehojakina, powrócili po 70 latach z Babilonu, jednak znany mi tekst, który wskazałeś z Ezdr. 3:12,13, tego nie dowodzi. Proszę o taki tekst, który dowiedzie, że kapłan „l” został uprowadzony do Babilonu i po 81 latach powrócił z repatriantami, jako „L”. Pokaż mi taki tekst, który wymienia, chociaż kilka osób z imienia, że wyszły i te same powróciły. Może jest, ale ja nie znam. Nigdy mi to nie było potrzebne

Jest to możliwe, aby powrócili kapłani i inni mając nawet po 137 lat.

Mojżesz napisał:

Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy. Ps 90:10

Lewi dożył stu trzydziestu siedmiu lat. […] Kahat dożył stu trzydziestu trzech lat.

Mojżesz miał sto dwadzieścia lat w chwili swojej śmierci, P.Pr. 34:7
umarł Jozue, syn Nuna, sługa Pana, mając sto dziesięć lat. Joz. 24:29


Znaczy to, że nawet po 81 latach pobytu w Babilonie mogli niektórzy powrócić.

Treść Ezdr. 3:12 wedlug kodów Stronga:

Kod: Zaznacz cały

Zwierzchnicy, starcy kapłani, Lewici, przedniejsi ojcowie, którzy mieli wizje pierwszego domu, widząc zakładanie tego domu, płakali głosem wielkim.


Inni natomiast z powodu złych zamysłów nieprzyjaciół Judy, tak głośno krzyczeli (na alarm), że nie można było słyszeć płaczu, Ezdr. 3:13-4:5

Pierwsza świątynia była zakładana, gdy Izrael miał króla i był potężnym państwem bliskowschodniego regionu. Kapłani i inni Lewici świątynni mieli tego świadomość, ale u ludu mogła być bardziej uboga świadomość.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 16 sty 2015, 22:09

Z tabeli chronologicznej:
http://potop-exodus.w.int...obliczenia.html

Ok. 605 roku p.n.e., w 4-tym roku Jojakima [Jer. 46:2], król babiloński Nabuchodonozor, w 1-szym roku swego panowania [Jer. 25:1], zwycięża króla egipskiego Necho w bitwie pod Karkemisz. Tego samego roku Jeremiasz stwierdza, iż prorokuje już od 23 lat, tj. od 13-go roku Jozjasza [Jer. 25:3]


Król Jozjasz panował 31 lat, a Jeremiasz prorokował od 23 lat, tj. od 13-go roku Jozjasza. 19 +4 lata = 23 lata, które upłynęły w 4r., kr. Jehojakima. Oznacza to, że nie mógł on w 1r., swojego panowania, stać się lennikiem, jednocześnie w 1r., kr.b. Nabuchodonozora. To jest jawna sprzeczność. Musiał panować już 3 lata wcześniej, gdy był w przymierzu z faraonem Necho. Wtedy się zgadza. W 4r., swego panowania, a w 1r., kr.b. Nabuchodonozora, stał się pierwszy rok jego lennikiem.

Czy jesteś w stanie to podważyć? Jeśli się podejmiesz, to wykaż to precyzyjnie, uzasadniając twierdzenie cytatami z Biblii.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 22:14 przez Pokoja, łącznie zmieniany 1 raz.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości