Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 31 gru 2014, 11:38

Ciekawostka wyliczeniowa:
NASA mówi, że Polaris jest oddalona o 2 kwadryliony mil od nas, a ziemia okrąża Słońce z prędkością 67000 mil na godzinę, wirując wokół zewnętrznych ramion Drogi Mlecznej 500 000 mil na godzinę, podczas tego mkniemy poprzez wszechświat z prędkością 670 000 000 mil na godzinę i MIMO TO nasza Polaris dzień za dniem wyznacza nam Biegun Północny i Wokół niej krążą wszystkie gwiazdy widziane na nieboskłonie nie tylko z samego bieguna i szerokości okołobiegunowych ale także z równika i z każdego miejsca powyżej tej szerokości geograficznej...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 gru 2014, 23:30

Jakoś nie mogę przyznać ci racji z tym płaskim światem może wcale nie jest on taki ogromny może jest ograniczony i jest jakieś sklepienie ale dużo dalej nie tylko nad ziemia ale może na końcu układu słonecznego nie wiemy Ludzie nigdy nie plecieli dalej niż krańce układu słonecznego i te sondy co już teraz tam są to skreciły tak jak te rakiety co skrecają po wystartowaniu. Może wszystko jest wciskanym nam kitem a moze i nie ,może to co podają to tak jest sprawdzić się nie da . Na razie w płaską ziemię nie wierzę z powodu tego że nie można ustalić co się dzieje jak zachodzi słońce i też zaćmienia księżyca nie ma na to wytłumaczenia. To co teraz podajesz i też to ze właśmie przy tych prędkosciach komety wracaja po setkach lat w to samo miejsce lecac po elipsie to dowodzi ze coś z tym ogólnie przyjętym modelem jest nie tak że jest błąd ale jaki tego nie wiemy . Po prostu nie jestesmy w stanie stwierdzić jaki jest model tego świata, wiadomo tylko że to co ogólnie przyjęte ma błędy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 sty 2015, 12:36

W gruncie rzeczy, ja tez podchodzę do tego z wielka pokorą.
Wskazówką są jednak dla mnie ludzie, którzy głosili PRAWDY BOŻE i to jak byli traktowani przez świat, więc to odrzucenie wydaje mi się znakiem rozpoznawczym także dla tych, którzy próbują głosić odkrytą jakakolwiek prawdę... Bo świat prawdy nienawidzi.
Żaden człowiek nie jest nieomylny, każdy ma tylko cząstkowe poznanie, jednak w tej wojnie w zwalczaniu prawdy zło sięga niemal cały czas po te same (sprawdzone!!!) chwyty... Historia kołem się toczy.
Czy Jan Hus, Marcin Luter, albo chociażby bardziej współczesny Charles Spurgeon skończyli na panteonie sławy? A np. ten ostatni otwarcie sprzeciwiał się powstałej za czasów jego głoszenia teorii ewolucji i był przez to obiektem drwin, na celowniku prześmiewców i kpiarzy....

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 01 sty 2015, 19:46

Bardzo lubie slchać Spurgeona mam jego kazania . .Oczywiście ze świat lubi kłamstwo a tez i jest na tyle arogancki ze nie chce przyznać ze nic nie wie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 15 sty 2015, 20:44

Większość chrześcijan budujących swą wiarę na fundamencie Biblii nie ma wątpliwości co do tego, że 'teoria ewolucji' nie jest zgodna ani z objawieniem Słowa Bożego, ani z nauką; dlaczego zatem ci sami chrześcijanie zaczynają mieć problem, gdy chodzi o konfrontację objawienia Słowa Bożego w kwestii kosmologii, i bardziej są skłonni zaakceptować wiarą to, co współcześnie jest uznawane za 'prawidłowy i naukowy obraz świata i wszechświata', niż to, co mówi Biblia?
Czy dlatego, że to co nam pokazują, na pierwszy rzut oka wygląda 'jak prawdziwe'?
Wiemy już do jakich oszustw, matactw i zbrodniczych czynów potrafią posuwać się ludzie, których priorytetem nie jest Bóg i Jego Słowo, ani drugi człowiek, mamy tego przykłady w każdej epoce.
Do czego to może prowadzić?

Jako przykład niech posłuży konkluzja, z którą jakiś czas temu się spotkałam, w jednej z prac na temat Biblii:
Biblia nie jest Słowem Boga - A dlaczego? - bo materiał zaprezentowany w ST dowodzi, że autorzy ST myśleli, że ziemia jest płaskim, dyskiem w kształcie okręgu, umiejscowionym w kosmicznym oceanie, na filarach, jak to też przedstawia kosmologia mezopotamska.
Autor tego cytatu najwyraźniej wierzy w Boga, ale Biblia w jego oczach jest zdyskredytowana jako Słowo Boże przez to, co twierdzi w kwestii kosmologii!
A ilu jest takich wierzących w Boga ( czytających Biblię), którzy w ogóle nie dostrzegają tego, co Biblia mówi na temat kosmologii!

Drodzy wierzący - czy chcecie zaliczać się do grupy tych, o których prorok Izajasz powiedział:
Izaj. 44:18
18. Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją.


Odnowienie umysłu człowieka wierzącego może nastąpić tylko przez wiarę w Słowo Boże! Nie da się pogodzić objawienia Biblii z 'rewelacjami' fałszywych bogów, którymi karmieni jesteśmy od dzieciństwa, pod fałszywą sugestią, że 'to jest nauka' i którzy używają tricków filmowych i technologicznych, aby utwierdzać w tym kłamstwie inie tylko niewierzących w Boga, ale i wierzących!

My wierzący, musimy się otrząsnąć z tego współczesnego omamienia świeckimi teoriami i technologią, z tych unaukowionych tricków i gadżetów, bez których wmówiono światu, że nie może się obejść, a ośmielającym się to kwestionować nazywa wariatami, fundamentalistami i fanatykami religijnymi.

Nie bójmy się jednak zaufać na 100% Bogu i Jego Słowu!:
Izaj. 44:24-25
24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem* niebiosa, sam ugruntowałem** ziemię - kto był ze mną?
25. Który unicestwiam znaki kuglarzy, a z wróżbitów czynię głupców, odprawiam mędrców z niczym, a ich mądrość zamieniam w głupstwo.
*(jak namiot mieszkalny i rozpostarł niebo jak zasłonę Iz. 40;22)
**(na stałych podstawach, by się nie zachwiała na wieki wieczne. Ps.104;5)




Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 sty 2015, 01:24

Wiemy ze nas oszkują ale Biblia nie jest precyzyjna w tym co mówi o niebie i ziemi i można sobie to różnie wyobrażać, w każdym razie nie wiadomo jakie jest to wielkie gdzie się zaczyna niebo czy za antarkrydą czy dużo dalej i co tam jest, nawet jeśli przyjmiesz koncepcje płaskiej ziemi to wiele jest niejasnozci chocby zaćmienia , ruchy planet , komety. Biblia takich rzeczy nie precyzje i Biblia to nie podręcznik kosmologii , Jest tam ogólne napisane, z tego co jest w bublii to tylko wyobraźnia moze dalej cos wymyślić , za mało danych.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 16 sty 2015, 09:55

magda pisze:Wiemy ze nas oszkują ale Biblia nie jest precyzyjna w tym co mówi o niebie i ziemi i można sobie to różnie wyobrażać,(..)Biblia to nie podręcznik kosmologii , Jest tam ogólne napisane, z tego co jest w bublii to tylko wyobraźnia moze dalej cos wymyślić , za mało danych.


Magda,
no widzisz.. oszukują nas wszędzie, więc czemu chcesz założyć, że w tej jednej, a przecież jakże strategicznej dla wiary sprawie, mówią nam 'prawdę i tylko prawdę'? . Przecież objawienie o stworzeniu nieba i ziemi, stopniowo rozwijane w dalszych częściach Słowa Bożego to jeden z fundamentów wiary, który jest tak prawdziwy, jak objawienie o pochodzeniu życia i człowieka na ziemi! Zobacz, jak podstępnie wyrugowano na długi czas, prawdę o pochodzeniu życia i zastąpiono ją teorią ewolucji! Patrząc na analogie w operowaniu kłamstwem, możemy wysnuć wniosek, że fałszywka lotu na księżyc była takim punktem kulminacyjnym w urabianiu opinii publicznej w kwestii kosmologii, jak dla poprzedniego pokolenia tak zwany małpi proces, w kwestii teorii ewolucji. Takie punkty kulminacyjne nie są przypadkowe, ale są kreowane jako podwaliny pod konkretne zmiany.
Ruchy planet zostały prześledzone przez Tycho-Brache i, którego geocentryczny model został stworzony w oparciu o te ruchy.
Historię tajemniczej śmierci Tycho-Brache i tego, co potem wdrożył Kepler przedstawiła na jednym z filmów Autorka JEZUSNONSTOP.
Zaćmienia słońca były przewidywane w starożytności, gdy ludziom do głowy jeszcze nie przyszło, to, co obecnie daje się w tym temacie do wierzenia. Przewidywanie a wyjaśnianie - to nie to samo.

Widzisz, powiedzenie, że Biblia nie jest podręcznikiem od tego czy tamtego, jest dosyć już zasiedziałe nawet w kręgach chrześcijańskich, no ale czy zwróciłaś uwagę, że od jakiegoś czasu, to podręczniki spełniają dla wielu rolę Biblii?.. W tych podręcznikach aż roi się od danych..

W kwestiach fundamentalnych Biblia precyzuje wszystko to, czego człowiek sam nie jest w stanie wydedukować, może tylko to obserwować, ale wtedy powinien dochodzić do jednoznacznego wniosku, o którym jest napisane w Rzym.1;20, no a jeśli poniesie go własna wyobraźnia, to wtedy ma tylko problemy, o jakich czytamy w dalszych wersetach tego listu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 sty 2015, 21:04

Ja nie mówię że wierzę nauce bo nie wierzę i wiem że możliwe jest że i w tym nas oszkują tylko ze tego swierdzić się nie da. Bo iblia nie daje dżo danych na ten temat i nie bardzo jest czego i jak sprawdzić. Poza tym trdno uwierzyć ze każdy astronom co ma dostęp doo dżych teleskopów jest klamliwa szują,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 17 sty 2015, 18:14

magda pisze:Ja nie mówię że wierzę nauce bo nie wierzę i wiem że możliwe jest że i w tym nas oszkują (..)każdy astronom(..)


Przeciętni ludzie nie mają pojęcia ,co się dzieje za dziejowymi kulisami, to dotyczy różnych pól działania, zwłaszcza tych o najwyższej randze. Ludzie konkretnych specjalności są zatrudniani w konkretnych programach, nie mając o nich wiedzy całościowej.
Byłoby naiwnością sądzić, że kluczowe sektory programów, zwłaszcza tych utajnionych, są obsadzane przypadkowymi ludźmi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 sty 2015, 20:25

No musze jeszcze przemyslec bo trdno uwierzyć żeby aż do tego stopnia było wszystko fałszywe. Zawsze fałsz jest przeplatany prawdą wtedy najłatwiej to ludzie łykają.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 22 sty 2015, 19:53

magda pisze:(..)Zawsze fałsz jest przeplatany prawdą wtedy najłatwiej to ludzie łykają.


To, że skuteczność kłamstwa bierze się z odpowiednio dużej domieszki prawdy, jest wiadome od dawna, ale tak się składa, że oddzielanie jednego od drugiego bywa trudne, gdy kłamstwa są rozpowszechniane przez erudytów ze stopniami naukowymi, oraz poparte autorytetami politycznymi, albo religijnymi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 sty 2015, 15:17

A ja się zastanawiam dlaczego w Afryce poniżej równika jak byłam to mi się wydawało że niebo jest nisko i chmury niżej płyną i jak się wlezie na Kilimanjaro a byłam 3 razy to rzeczywiiście chmury są bardzo nisko, ciekawe czy np w Argentynie i Australii też chmury są tak nisko i z jakiego to powodu.
Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 26 sty 2015, 10:34

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1 ... l=84503534

W jednym z ostatnich wpisów Juneo na Jej blogu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat Nicoli Tesli, a także o elemencie natury/zjawisku naturalnym zwanym eterem (przedstawianym chyba także jako piąty żywioł/piąty element/kwintesencja?), być może właśnie to ostatnie pojecie ma wpływ na obraz, o jakim wspominasz, magdo....


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 26 sty 2015, 11:34

CYTAT DNIA:
1Ti 6:20 bw "(20) Tymoteuszu! Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki,"


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 sty 2015, 13:25

Gdzie ten blog. o Tesli to ja wiele oglądałam i czytałam ale zobaczę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości