Deptanie przez pogan, a rozwiewanie kruszców posagu od 1914r

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 19 sty 2015, 23:04

agent terenowy pisze:Skoro już uznałeś, że mi to wszystko wyjaśniłeś,[...]

Powtarzasz się w tym, co wiem, ja się powtarzam w tym, co wiesz,
Więc
uznaję że dyskusja utknęła w punkcie patowym.
Jeden drugiego nie przekona.


JAKAKOLWIEK DYSKUSJA NIE BĘDZIE MIAŁA SENSU, JEŻELI NIE ODNIESIESZ SIĘ DO SPRZECZNOŚCI pkt I-VII

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =75#428100

, KTÓRE WYKAZAŁEM NA PODSTAWIE BIBLII I TWOICH WYJAŚNIEŃ UDZIELONYCH MI W TYM WĄTKU, NA PODSTAWIE TRADYCYJNEJ METODY KRK.


Jeżeli uznajesz słuszność biblijnej metody liczenia lat, to dyskusja może nabrać sensu, ale jeżeli nie, to nie ma ona między nami już żadnego sensu w tym wątku.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 19 sty 2015, 23:27

Dalsza dyskusja nie będzie miała sensu, jeśli nie dostanę tej listy.
Chyba że żednej listy nie masz.
Albo wyssałeś ją z palca.
Chcesz dyskutować?
Podaj tą listę.
O ile ona wogóle istnieje. :)
Ale znając życie zrobisz wszysko, żeby jej nie podać.
A dla mnie mogłaby być dowodem, który by przeważył szalę.Ale skoro nie chcesz jej podać, to coś ukrywasz.
Czyżby ci królowie nie pasowali do twojej chronologii?

Jeśli pasuje, to czemu się boisz podać tą liste?
Prawda się nie ukrywa, tylko fałsz.
Bez tej listy przegrałeś już na starcie i na etapie szkicu, jeśli ten dowód nie istnieje.

O! niech czytający osądzą!


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 19 sty 2015, 23:39

Jeżeli uznajesz słuszność biblijnej metody liczenia lat, to dyskusja może nabrać sensu, ale jeżeli nie, to nie ma ona między nami już żadnego sensu w tym wątku.

Jeśli uznajesz słuszność biblijnych dwóch metod liczenia lat panowania, to dyskusja może nabrać sensu. :)

Listę poproszę.
Ale skoro nie chcesz podać koronnego dowodu na twoje wyliczenia, jakim byłby wykaz królów - uznaję dyskusję za zakończoną z przewaga po mojej stronie.

Decyzja jest ostateczna, i nie podlega negocjacjom
No chyba że lista się znajdzie. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 20 sty 2015, 00:51

agent terenowy pisze:Podaj tą listę.
O ile ona w ogóle istnieje. :)
Ale znając życie zrobisz wszystko, żeby jej nie podać.
A dla mnie mogłaby być dowodem, który by przeważył szalę.Ale skoro nie chcesz jej podać, to coś ukrywasz.
Czyżby ci królowie nie pasowali do twojej chronologii?


Jeżeli nie uwierzyłeś i nie wyjaśniłeś konstruktywnie rozważanych kwestii chronologicznych, to i ożywienie faktu istnienia dwóch dynastii od czasu przywrócenia zmysłów Nabuchodonozorowi, aż do czasu panowania Nabonida i jego syna Baltazara, gdy ten dołączył jeszcze Daniela, jako trzeciego, nic Ci tu nie pomoże.

ojcze Abrahamie, ale jeśli kto z umarłych pójdzie do nich, opamiętają się. (31) I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą. Łk. 16:30,31


Nic Ci to nie pomoże. Nadal będziesz lawirował i wyślizgiwał się jak piskorz. Taka dyskusja nie ma sensu. Przez wywieranie presji, lekceważysz sam siebie, a ja nie chcę tego, gdyż taka dyskusja nikomu nie służy.

Może ktoś inny rozważy przedstawione przeze mnie argumenty biblijne i włączy się tu do dyskusji, aby pomóc "postawić kropkę nad i". Żyd. 11:6


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 20 sty 2015, 14:07

Swoje argumenty sam podważyłeś unikając podania prostej listy królów.
Bez oparcia w historii twoje wyliczenia można trakrować jedynie jako pewną alternatywę, ale bez poparcia w faktach.

Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 20 sty 2015, 21:18

agent terenowy pisze:Swoje argumenty sam podważyłeś unikając podania prostej listy królów.
Bez oparcia w historii twoje wyliczenia można trakrować jedynie jako pewną alternatywę, ale bez poparcia w faktach.

Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam. :)


Dziękuję za dyskusję i też Ciebie pozdrawiam. :)

To co napisałem w tym wątku w kwestii chronologii, związanej z zakazem usuwania ruin Jeruzalemu przez 70 lat i niewolą Żydów przez 70 lat w czasie 70 letniego imperium babilońskiego, napisałem dla dobra Internauty, zainteresowanego tą kwestią.

Ty odegrałeś w tym bardzo ważną, wyznaczoną Tobie rolę. Dzięki niej w podsumowaniu tego wątku wykażę, że Biblijne "Liczenia lat" jest zgodne z Słowem Bożym i jest na chwałę Bogu, że dał nam przekaz, który tym bardziej kompromituje jego przeciwników, im bardziej dążą do sprzecznych wewnętrznie wyjaśnień.

Niech wino swojego bełkotu teraz pije ten, który je podał wszystkim. To nie jest już problem Kościoła Chrześcijan Baptystów, któremu Pan dał, aby w prawidłowym świetle ukazał prawdę o chrzcie wodnym.

Wiem, że przyjęcie jakiejś pozornie słusznej nauki nie jest równoznaczne z tym, że się jest
jej autorem.

Autor wymysłu siedzi za kulisami i się przygląda, jak inni zwiedzeni nim, zmagają się z nim, bo nic lepszego nie mają. Skoro już jest, to teraz, tylko autor tego wymysły powinien wystąpić w obronie tego wymysłu, albo zwrócić to co połknął: roszczenie, że naucza prawdy i jest jedynym prawdziwym kościołem.

Dawcą i propagatorem podwójnej metody liczenia lat panowania królów, tak samo jak na podobnej zasadzie, twórcą i organizatorem najróżniejszych cudów jest KRK. On się tylko przygląda, jak inni rozgłaszają jego wymysły. Mówi tak jak Aaron, który zgodził się na ulepienia "cielca". Ludzie tak wierzą, ludzie tak chcą, ludzie tak głoszą.

Bóg to toleruje, aby dotarło do świadomości tak postępujących, spostrzeżenie pobudzające do postawienia istotnego pytania:

Kto się zadaje z popiołem, tego zwodzi omamione serce, tak że nie uratuje swojej duszy ani też nie powie: Czy to nie złuda, czego się trzymam? Izj. 44:20


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

PODSUMOWANIE z deserem miodnym

Postautor: Pokoja » 27 sty 2015, 00:45

Wstęp

Drogi Internauto, post ten daje Tobie możliwość kompleksowego zapoznania się z najistotniejszymi, dotychczasowymi ustaleniami dyskusji w przeprowadzonym zakresie, które można przyjąć na podstawie treści tego wątku.

Post ten podważa zasadność zastosowania metody podwójnego liczenia lat panowania królów, czyli według rachuby judejskiej i rachuby chaldejskiej (r.j-ch), w tym zakresie, że wykazuje jej bezużyteczność w wyjaśnieniu kwestii chronologicznych, rozważanych w tym wątku. Nie wnikam jednak w ocenę tej metody, jako takiej.

W części metoda tradycyjna bardzo proszę jej autora z KRK, aby zechciał w ciągu 7 dni ocenić, czy poprawnie przedstawiłem moje zrozumienie metody judejsko – chaldejskiej?

Ponadto post ten dowodzi słuszności, że był tylko jeden 70 letni okres dla ruin Jeruzalemu i spustoszenia całej ziemi judzkiej w czasie 70 lat imperium babilońskiego. Jest on też punktem wyjściowym do dalszych rozważań na temat „siedmiu czasów pogan” i wznoszenia się w tym czasie Królestwa Bożego, jako "kamienia oderwanego od góry i lecącego w kierunku stóp posągu" ze snu Nabuchodonozora.

W tym wątku, a także w tym poście, wspólnym punktem chronologicznym, biblijno - historycznym jest uznanie, że Babilon został zdobyty w 539/538r.p,n,e. Następnie uznanie zapisu biblijnego, że wraz z zdobyciem Babilonu nie zakończyło się imperium Chaldejsko - babilońskie, lecz trwało jeszcze dwa lata za panowania Dariusza Medyjczyka i Cyrusa Persa. Danielowi dobrze się powodziło za ich panowania i przebywał on w Babilonie tylko do 1r., królowania Cyrusa, Dn. 1:21; 6:29. Do daty 539/538r.p,n,e., należy teraz dodać 70 lat. W ten sposób zostaje wyznaczona data 607/606r.p.n.e, jako początek 70 lat spustoszenia całego Kanaanu, ruin Jeruzalemu i 70 lat niewoli w czasie 70lat panowania Imperium Babilonu po upadku figuralnego Królestwa Bożego na ziemi, reprezentowanego przez królestwo Judzkie.

Dotychczasowe ustalenia, które przyjmiesz, jako obronione w tym wątku są podstawą do dalszych rozważań, związanych z kwestią siedmiu czasów pogan”, na którą w Łk. 21:24, naszą uwagę zwrócił Pan, Jezus Chrystus. Zrozumienie jej może Ci dopomóc w rozróżnieniu naszych dróg i myśli od dróg i myśli Bożych, Izj. 55:8-11.

Dziękuję też Panu, że sprawił, aby „agent terenowy” odegrał w tym wątku bardzo ważną, wyznaczoną mu rolę. Dzięki niej poniżej, dokładnie wykazuję, że Biblijne "Liczenie lat" jest zgodne z Duchem Słowa Bożego i jest na chwałę Bogu, że dał nam przekaz, który tym bardziej kompromituje przeciwny, im bardziej daje on sprzeczne wewnętrznie wyjaśnienia.

Założenie wątku

Pod poniższymi trzema linkami, znajduje się treść postów, którymi rozpocząłem ten wątek.

Deptanie przez pogan, a rozwiewanie kruszców posagu od 1914r
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#410644

Chronologia sola scriptura, a tradycyjna
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#410931

Wykres i zestawienie chronologiczne
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#426116

Powinność wierzącego

Obowiązkiem człowieka wierzącego jest bronić tajemnicy wiary z czystym sumieniem (1Tym. 3:9), a w tym wierzyć, że istnieje Bóg, który w sposób precyzyjny, przekazał nam prawdę, zawartą w spisanym Słowie Jego, Żyd. 11:6.

Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają. Żyd. 11:6

wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. (21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym. 2Pio. 1:20,21


Zgodnie z powyższymi cytatami, wykład Pisma Świętego nie jest dowolnym wykładem, jeżeli pozwala w sposób konstruktywnie spójny wyjaśnić wszystkie różne zagadnienia, związane z rozważaną kwestią, a przeciwnicy nie są w stanie tego podważyć. W tej sytuacji człowiek wierzący w precyzyjny przekaz Słowa Bożego, czyli posiadający dar wiary ma prawo (podstawę) przyjąć ten przekaz i bronić z czystym sumieniem, jako znaną mu tajemnicę wiary 1Tym. 3:9.

Mając powyższe na uwadze, postanowiłem w podsumowaniu wątku, aby w sposób zwarty przedstawić dwie metody liczenia lat panowania królów, co było moim dążeniem w tym wątku, chociaż mój dyskutant, „agent terenowy”, sugerował Tobie drogi internauto - userze, że było powtarzanie, jakby tylko dla powtarzania.

Powtarzasz się w tym, co wiem, ja się powtarzam w tym, co wiesz,
Więc
uznaję że dyskusja utknęła w punkcie patowym. Jeden drugiego nie przekona.


Jest to przyczyna, dla przedstawienia tego podsumowania, Tobie drogi internauto – userze.

Oczywiście było też powtarzanie, ale nie dla powtarzania, lecz raczej z tego powodu, że coś jakby umknęło uwagi, albo dla ułatwienia przez cytowanie, lub linka do postu i uzupełniający komentarz.

Nie uważam za dobrą metodę, aby prowadzić dyskusję w odczuciu jakiegoś meczu, ringu, czy czegoś w rodzaju biblijnego PingPongu. Traktuję ją, jako sposób dla przedstawiania bronionego stanowiska prawdy wiary z jednoczesnym uwzględnieniem, stopniowego poznawania stanowiska przeciwnego i odpowiedniego reagowania na nie oraz respektowanie takiego samego prawa, dla jego obrońcy.

Treść podsumowania

Ważnym, bezsprzecznym punktem odniesienia w ustaleniu chronologii „siedmiu czasów pogan” jest rok 539/8, kiedy to został zdobyty Babilon i dwa lata następne do 536r.p.n.e. Po odjęciu 70 lat, otrzymujemy 606r.p.n.e., kiedy zakończyło się 11 letnie panowanie Sedekiasza., trwające od 617r.p.n.e. W takim razie 4r., panowania Jehojakima przypał w 625r.p.n.e. W stosunku do poniższego cytatu z tabeli chronologicznej, widoczna staje się różnica 20 lat.
Jako człowiek wierzący w precyzyjność przekazu Słowa Bożego mi dostępnego, czynię go podstawą do dalszych rozważań. Natomiast wykazaną rozbieżność pozostawiam do wyjaśnienia tym, którzy opierają się bardziej na niekompletnych kronikach niż na Słowie Bożym. Jednocześnie wyrażam tą ufność wiary, że obie chronologie biblijna i historyczna są ze sobą zgodne, gdyż dotyczą tej samej rzeczywistości i z czasem to zostanie wykazane.

Z tabeli chronologicznej:
http://potop-exodus.w.int...obliczenia.html

Ok. 605 roku p.n.e., w 4-tym roku Jojakima [Jer. 46:2], król babiloński Nabuchodonozor, w 1-szym roku swego panowania [Jer. 25:1], zwycięża króla egipskiego Necho w bitwie pod Karkemisz. Tego samego roku Jeremiasz stwierdza, iż prorokuje już od 23 lat, tj. od 13-go roku Jozjasza [Jer. 25:3]


Król Jozjasz panował 31 lat, a Jeremiasz prorokował od 23 lat, tj. od 13-go roku Jozjasza. 19 +4 lata = 23 lata, które upłynęły w 4r., kr. Jehojakima. Oznacza to, że nie mógł on w 1r., swojego panowania, stać się lennikiem, jednocześnie w 1r., kr.b. Nabuchodonozora.

Oblężenie opisane w Dn. 1:1 miało miejsce w jakimś 3r., panowania kr. Jehojakima. Mógł to być jego 3r., jako lennika, a nie tylko króla judzkiego. Kto twierdzi, że był to jego 3r., jako króla judzkiego, to w takim przypadku, powstaje jawna sprzeczność. Wynika ona z tego, że 11r., Jehojakima skończył się w 8r., króla babilońskiego Nabuchodonozora. Musiał on więc panować już 3 lata wcześniej, gdy był w przymierzu z faraonem Necho. Wtedy się zgadza. W 4r., swego panowania, a w 1r., kr.b. Nabuchodonozora, stał się pierwszy rok jego lennikiem.

W związku z tym, że głównym problemem tego wątku było zharmonizowanie różnych dat, związanych z panowaniem królów i z innymi wydarzeniami, więc na początek, przedstawiam, w jaki sposób te dwie metody pokazują lata panowania Nabuchodonozora i Jehojakima (od kiedy był lennikiem), oraz czas I oblężenia Jeruzalemu w 7r., kampanii Nabuchodonozora i 3r., jego królowania nad Babilonem, czyli w 6r., królowania Jehojakima, jako króla Judei, i w 3r., jego panowania, jako lennika Nabuchodonozora, kiedy to nastąpiło uprowadzenie Daniela do Babilonu i trzy letnie szkolenie młodzieńców na początku panowania Sedekiasza.

Metodami tymi są:
- Biblijna (B) - Liczenie lat;
- Tradycyjna (T) – rachuba judejsko (r.j) – chaldejska (r.ch)

Metoda Biblijna (B)

Obrazek

Metoda Tradycyjna (T)

NABUCHODONOZOR....JEHOJAKIM
(r.j.) - (r.ch).................................(r.j.) - (r.ch)
....................................................1 - rok wstąpienia
…………………………………na tron
………….........................................2 - 1 (Jehojakim lennikiem?)
1 - rok wstąp. na tron ........... ...3 - 2
…Bitwa pod Karkemisz., (Jehojakim lennikiem!), Szkolenie Daniela…...1r.
2 - 1 ..........................................4 - 3 (bunt lennika)…........1r., ..-,,-…...2r.
3 - 2 ..........................................5 - 4..................................2r. ……-,,-…3r.
… w 2 roku Nabuchodonozora, sen o posągu po skończeniu szkolenia.
.
4 - 3...........................................6 - 5.................................3r.
..itd............................................. Itd

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#426143

Rachuba j-ch, wyklucza, aby Jehojakim mógł w 1r., swojego panowania, stać się lennikiem, jednocześnie w 1r., kr.b. Nabuchodonozora, a buntownikiem w następnym roku po bitwie pod Karkemisz, skoro jest napisane, że zbuntował się w 3r., swego panowania. Ponadto bark jest jakichkolwiek podstaw biblijnych i wiarygodnych historycznych, aby nastąpił jakiś najazd na Judeę w 1r., królowania Nabuchodonozora. Nawet, jeżeli przyjmiemy, że w Jer. 52:28-30 jest napisane o latach królowania Nabuchodonozora, a nie latach jego kampanii, to jest tam napisane o 7r. (niby 8r., według 2Krl. 24:12), a nic o 1r., jego królowania.

Ponadto autor tej metody nie wskazał żadnego odpowiednika dla daty z 23r., podanej w Jer. 52:30. Jeżeli przyjmiemy, że 18r., z Jer. 52:29, to 19r., z 2Krl. 25:1, więc brak tego odpowiednika oznacza, że w 23r., z Jer. 52:30 nic się nie mogło stać w Jeruzalem, ponieważ nikogo zdolnego do buntu przeciwko Nabuchodonozorowi już w nim nie było!

Jeżeli w czymś uchybiłem przedstawiając moje zrozumienie metody judejsko – chaldejskiej, to bardzo proszę wyłącznie jej autora z KRK, aby zechciał wskazać, czego to dotyczy. Brak jakichkolwiek uwag w ciągu 7 dni ze strony autora tej metody, spowoduje, że w takiej postaci będę przedstawiał tą metodę innym, kiedykolwiek i gdziekolwiek zajdzie taka potrzeba.

Po uwzględnieniu sugestii, że w roku wstąpienia Nabuchodonozora na tron, nastąpiły:

1. Bitwa pod Karkemisz;
2. Objęcie władzy po zmarłym ojcu Nabopolaserze;
3. Najazd na Judeę, jej oblężenie i uprowadzenie Daniela i innych do Babilonu;
4. Rozpoczął się trzy letni okres lenna Jehojakima dla Nabuchodonozora;
5. Rozpoczął się trzy letni okres szkolenia Daniela i innych młodzieńców;

a w 2r., Nabuchodonozora jego sen o posągu i wyłożenie go przez Daniela, a w 5r., kr. Jehojakima post w Jeruzalemie i w całej Judzie przed najazdem Nabuchodonozora, oraz bunt Jehojakima w 3r., jego lenna, to metoda ta, z racji nierealności zdarzeń w tak krótkim czasie i w dodatku wewnętrznie sprzecznych ze sobą, okazuje się złudą i kompletną porażką. Nie jest godna, aby poświęcać jej jakąkolwiek uwagę. Jest to totalny absurd („wino absurdu”).

Metoda judejsko – chaldejska, gmatwa wyjaśnienie w kwestii ustalenia rozpoczęcia panowania kr., Jehojakima na trzy lata, jako sługi Nabuchodonozora.

Na podstawie metody judejsko – chaldejskiej nie można zharmonizować: Jer. 25:1 i 9 z 2Krl. 24:1 i Dn. 1:1 oraz 2Krl 24:12 z 23:36 i z Jer. 22:18,19; 36:30,31, które kolejno oznaczają:
.
1. 4r., kr. Jehojakima to 1r., kr. B. Nabuchodonozora, Jer. 25:1;
2. Post w 5r., kr. Jehojakima, Jer. 36:9;
3. Bunt w 3r., lennika Jehojakima, 2Krl. 24:1;
4. Najazd kr.b. Nabuchodonozora i oblężenie Jeruzalemu w 3r., lennika Jehojakima, 2Krl. 24:2-6; Dn. 1:1;
5. 11 lat panowania króla Jehojakima;
6. Pojmanie kr. Jehojakima w 8r., kr.b. Nabuchodonozora;
7. Wyrzucenie Jehojakima poza bramy Jeruzalemu przy oblężeniu go, gdy jego syn Jehojakin przejął po nim władzę na 3 m-ce.

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =60#427592

agent terenowy pisze:Drogi Pokoja, czy jesteś w stanie podważyć na podstawie Tylko Pisma, fakt, że stosowano dwa sposoby liczenia lat królów?

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#426151


To, co powyżej w streszczeniu cyfrowym przedstawiłem o podwójnej metodzie, powstrzymuje mnie, abym cokolwiek więcej pisał w celu podważenia tej metody. Ona na to nie zasługuje.

Tzw. rachuba judejsko - chaldejska nie pomaga w wyjaśnieniu punktów spornych w tym wątku. Poprawne zharmonizowanie powyższych wydarzeń jest podstawą do przyjęcia poprawnej chronologii, pozwalającej na ustalenie 606r.p.n.e., jako początku 2520 lat od początku 70 lat:

1. spustoszenia Judei i całego Kanaanu, gdy ziemia miała odpoczywać przez 70 lat.
2. 70 lat ruin Jeruzalemu (zakaz odbudowy, zniesiony przez Cyrusa),
3. niewoli babilońskiej w czasie 70 lat imperium Babilońskiego,

Już samo 20 letnie przesunięcie wypełnienia się zapowiedzi z pkt 1, względem pkt 2, wprowadza sprzeczność miedzy tymi wydarzeniami, gdyż spustoszenie i rumowisko miały trwać tyle samo czasu, przez 70 lat imperium babilońskiego:

Cała ta ziemia stanie się rumowiskiem i pustkowiem, i narody te będą poddane królowi babilońskiemu, siedemdziesiąt lat, Jer. 25:11.

Tak wypełniło się słowo Pana, wypowiedziane przez usta Jeremiasza tej treści: Przez cały czas spustoszenia, dopóki kraj nie odpłaci swoich sabatów, będzie odpoczywał, aby dopełnić siedemdziesiąt lat. 2Kro. 36:21


Metoda Biblijna (B)
LICZENIE LAT


A. Lata kampanii Nabuchodonozora;
B. Lata panowania Nabuchodonozora, jako króla babilońskiego;

C. Lata panowania Jehojakima, króla judzkiego;
D. Lata panowania Jehojakima jako lennika Nabuchodonozora, króla babilońskiego;
E. Lata panowania Sedekiasza, króla judzkiego;

F. Trzyletnie szkolenie młodzieńców w Babilonie;
G. Wykład snu Nabuchodonozora w 1 roku imperium Babilonu

A. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, ...Jer. 52:28-30
B. ................1, 2, 3, 4, 5, . 6, . 7, . 8,...9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, ...20, 2Krl. 25:1; Dn. 2:1

C. ...1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, ... 9, 10, 11......................................................................12r. po uprowadzeniu do Babilonu, Dn. 2:1
D. ...............1, 2, 3,
E. ...................................................... 1, . 2, ..3,.. 4,.. 5,.. 6,.. 7,..8,....9, 10, 11

F. ........................................................1, . 2, . 3, Dn. 1:1-20
G. ..............................................................................................................................1 rok - Imperium Babilonu od upadku król. Judzkiego, Dn. 2:1

7r., z Jer. 52:28 to nie 8r., z 2Krl. 24:12, a 18r., z Jer. 52:29 to nie 19r., z 2Krl. 25:1, ponieważ jest to tylko pozorna zbieżność. Świadczy o niej już sam fakt, że nie wskazuje na żaden odpowiednik dla daty 23r., z Jer. 52:30.

Metoda (B) wyjaśnia daty z Jer. 52:28-30, wskazując że:

1. 7r., kampanii Nabuchodonozora, to 3r., jego królowania, a 6r., panowania Jehojakima, jako króla judzkiego, ale też jego 3r., jako lennika Nabuchodonozora;
2. 18r., kampanii Nabuchodonozora, to 14r., jego królowania, a 6r., panowania Sedekiasza;
3. 23r., kampanii Nabuchodonozora z Jer. 52:30, to 19 r., jego królowania z 2Krl. 25:1 i Jer. 52:4.

Metoda (B) w sposób kompleksowy, harmonizuje wszystkie, daty wydarzeń. Według metody „B” - „Liczenie lat”, istnieje pięcioletnie przesunięcie w czasie, miedzy rozpoczęciem kampanii przez Nabuchodonozora w imieniu ojca, a początkiem jego królowania.

Kwestia 70 lat z Zac. 1:12

Kwestia 70 lat z Zac. 7:5 o tym, że Bóg uznał Żydom tylko post, pełniony w czasie niewoli babilońskiej, kiedy nie mieli prawa do odbudowy świątyni i miasta, a nie uznał im dalszych 20 lat, gdy mieli już to prawo, a nie odbudowywali świątyni, lecz zajmowali się tafelkami w swoich domach jest omówiona pod poniższymi linkami:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#426183

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#426249

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 0f0fc5e650

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 59d#426367

Synopsis zapisów biblijnych, zaprzeczający I oblężeniu Jeruzalem w 3 roku Jehojakima i tłumaczeniu w jego 5 roku przez Daniela, snu Nabuchodonozora w 2 roku jego panowania.

oraz

OBJAŚNIENIA DO TRUDNYCH PUNKTÓW A-G ZESTAWIENIA CHRONOLOGICZNEGO.
Odrobina kwasu (ilość?) czy wiara jak ziarnko gorczycy (jakość!)?

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =15#426761

Pokoja pisze:
agent terenowy pisze:
Pokoja pisze:
agent terenowy pisze: Ponadto, nawet gdyby rok 606 pne byłby datą właściwą, 2520 lat od tego roku nie dałby 1914, ale 1915 Powodem jest brak roku zerowego. Ponadto, nawet gdyby rok 606 pne byłby datą właściwą, 2520 lat od tego roku nie dałby 1914, ale 1915 Powodem jest brak roku zerowego.


Okres 2520 lat od 606pne do 1914, faktycznie obejmuje 3 m-ce 607 rpne i 9 m-cy 1914r.

Jako Badacze Pisma Świętego kierujemy się rachubą biblijna:

3.5 czasu = 1260 dni = 42 m-ce

1260 dni : 42 m-ce = 30 dni

42 m-ce x 30 dni = 3.5 czasu (wzorzec)

inne rachuby są różne, więc nie było by wiadomo, którą z nich należy się kierować.

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c7bff0098b


żeby wyliczyć czasy pogan, trzeba je skądś wziąć.

Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. 21 Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci po wsiach, niech do niego nie wchodzą! 22 Będzie to bowiem czas pomsty, aby się spełniło wszystko, co jest napisane. 23 Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni! Będzie bowiem wielki ucisk na ziemi i gniew na ten naród: 24 jedni polegną od miecza, a
drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody.

A Jerozolima będzie deptana przez pogan , aż czasy pogan przeminą.


Jerozolima jest tu miastem literalnym, nic nie wskazuje na to, żeby Jezus zmieniał znaczenie na symboliczną w wierszu 24.

Kontekst mówi o literalnej Jerozolimie, zburzonej przez Rzymian, i deptanej przez pogan, aż ich czasy miną.


Oczywiście, że Pan Jezus w Łk. 21:24, odniósł się do utraty w 606r.p.n.e., literalnego prawa Jeruzalem, stolicy państwa do posiadania przez Żydów prawa do suwerennego państwa. Prawo to zostało przywrócone jesienią 1914r. W tym czasie także pastor Russell, jako jedyny przedstawiciel Chrześcijaństwa, został powołany do wytłumaczenia Prezydentowi USA, przyczyny wybuchu I wojny światowej.

Na podstawie tego przywróconego prawa, powstało państwo Izrael. Prawo to zostało wydane w ramach wolności, którą ogłoszono i innym narodom (także Polsce, Litwie itd.) też w 1914r. Efektem tego było też wyzwalanie się krajów trzeciego świata z pod kolonializmu europejskiego.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c7bff0098b


Mętna rachuba lat.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =75#428100

Już w poście wysłanym: Nie Sty 18, 2015 21:40 postanowiłem, aby wstępnie zawrzeć to, co jest najistotniejsze. Na jego końcu w odniesieniu do zwłoki o dwóch dynastiach babilońskich, napisałem:

„Miodu jeszcze nie podaje” – przepraszam, proszę o cierpliwość.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =75#427976

„agent terenowy” jednak, coraz bardziej domagał się, abym napisał w tej sprawie.

Pokoja pisze:
agent terenowy pisze:
Pokoja pisze:
agent terenowy pisze:
Pokoja pisze:
agent terenowy pisze: Skoro już uznałeś, że mi to wszystko wyjaśniłeś, to napisz coś więcej o tych 2 dynastiach po Nabucco.
- lista królów
- ile który panował
- w jakich latach który panował

Czy się doczekam?

Jeżeli nie podejmujesz się dalszej dyskusji w odniesieniu do powyższych punktów od I-VII, to tak.

Tylko pod tym warunkiem, spełnię Twoją prośbę, gdyż nie potrzeba nam dodatkowego zamieszania wprowadzać.

Wystarcza nam to, co namieszał Babilon Wielki i jego bożek, który chce jak najszybciej ogłosić nowy naród wybrany i zakończenie "małego okresu z Ap. 20:3, na które czeka już od 1789r. Spodziewał się ogłosić to po 200 latach, ale za słaba kreska mu wyszła, dla odznaczenia początku nowego rozdziału czasu, NOWEJ EPOKI.


Listę poproszę.
Ale skoro nie chcesz podać koronnego dowodu na twoje wyliczenia, jakim byłby wykaz królów - uznaję dyskusję za zakończoną z przewaga po mojej stronie.

Decyzja jest ostateczna, i nie podlega negocjacjom.

Podaj tą listę.

A dla mnie mogłaby być dowodem, który by przeważył szalę.


Jeżeli nie uwierzyłeś i nie wyjaśniłeś konstruktywnie rozważanych kwestii chronologicznych, to i ożywienie faktu istnienia dwóch dynastii od czasu przywrócenia zmysłów Nabuchodonozorowi, aż do czasu panowania Nabonida i jego syna Baltazara, gdy ten dołączył jeszcze Daniela, jako trzeciego, nic Ci tu nie pomoże.

ojcze Abrahamie, ale jeśli kto z umarłych pójdzie do nich, opamiętają się. (31) I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą. Łk. 16:30,31


Nic Ci to nie pomoże. Nadal będziesz lawirował i wyślizgiwał się jak piskorz. Taka dyskusja nie ma sensu. Przez wywieranie presji, lekceważysz sam siebie, a ja nie chcę tego, gdyż taka dyskusja nikomu nie służy.
.
Może ktoś inny rozważy przedstawione przeze mnie argumenty biblijne i włączy się tu do dyskusji, aby pomóc "postawić kropkę nad i". Żyd. 11:6


Swoje argumenty sam podważyłeś unikając podania prostej listy królów.
Bez oparcia w historii twoje wyliczenia można trakrować jedynie jako pewną alternatywę, ale bez poparcia w faktach.

Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam. .
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =90#428269


Dziękuję za dyskusję i też Ciebie pozdrawiam.


W ten sposób zakończył on udział w dyskusji i także w ten sposób ją z nim zakończyłem, doceniając jego wkład w dotychczas osiągnięty rezultat tego wątku.

W związku z zakończeniem naszej dyskusji, ale ze względu na to jego naleganie i na moją obietnicę, że wypowiem się w kwestii tych dwóch dynastii, jeżeli odstąpi od twierdzenia, że podwójna rachuba lat jest jedynie słuszna, a faktycznie tylko gmatwa, a nie wyjaśnia; czuję się zobowiązany, aby napisać to, co dostrzegam na podstawie Słowa Bożego w tej sprawie.

Najpierw zwracam uwagę na fakt, że nigdy nie twierdziłem, że znam skład tych dwóch dynastii babilońskich, w których istnienie wierzę, wyłącznie na podstawie Słowa Bożego. Następnie cytuję wskazaną przez niego poniższą dynastię chaldejską:

Dynastia chaldejska (XI
dynastia z Babilonu )
Nabu-apla-usur ( Nabopolasar) (626-605
p.n.e.) (610 p.n.e. - upadek miasta Harran,
koniec Imperium Asyryjskiego)
Nabu-kudurri-usur II ( Nabuchodonozor
II ) (604-562 p.n.e.)
Amel-Marduk (562-560 p.n.e.)
Nergal-szarra-usur ( Neriglissar)
(559-556 p.n.e.)
Labaszi-Marduk (556 p.n.e.)
Nabonid (555-539 p.n.e.)
(539 p.n.e. – zdobycie Babilonii przez
Cyrusa II Wielkiego)
.
źródło:
http://pl.m.wikipedia.org...ow_babilonskich


Według powyższej listy, nawet od rozpoczęcia królowania przez Nabuchodonozora w 604r., do zdobycia miasta Babilonu w 539rpne, imperium Babilonu, trwałoby tylko 65 lat, a nie 70 lat, jak podaje Pismo Święte. W znaczeniu biblijnym imperium Babilonu liczy się od upadku figuralnego Królestwa Jehowy i oddania go poganom, a nie od wcześniejszego upadku Asyrii, chociaż, to też ma swoje znaczenie, ale nie w rozważanej kwestii biblijnej, lecz historycznej.

Dariusz i Cyrus byli pierwszymi władcami imperium medo - perskiego, ale zgodnie z Słowem Bożym, byli też ostatnimi władcami imperium babilońskiego.
Jeżeli jest bezsprzeczne, że Nabonid zakończył panowanie w 539/538 p.n.e., kiedy nastąpiło zdobycie Babilonii przez Cyrusa II Wielkiego, to wiarygodne dla mnie Słowo Boże (Sola scriptura), wskazuje, że władcy Medo – Perscy, dopełnili 70 letnie panowanie Babilonu. Po uznaniu tego historycznego faktu, dalej kieruję się Pismem Świętym.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... =15#426481 [/quote]

“agent terenowy”, wskazał też na

Krótkie kalendarium.
609 pne - upadek Asyrii(początek 70 lat dla Babilonu)
605 pne - bitwa pod Karkemisz, pogoń za egipcjanami przez Palestynę, jej zajęcie, uczynienie Jehojakima wasalem, wzięcie jeńców, w tym Daniela, powrót do kraju, objęcie władzy po zmarłym ojcu.
601 pne - wyprawa w celu stłumienia buntu Jehojakima
601 pne - 598 pne - Jeremiasz 35
598 pne - Jechoniasz rządzi 3 miesiące, zabrany do Babilonu, druga deportacja
598 - 587 Sedekiasz(11 lat)
589 - 587 oblężenie i zdobycie Jerozolimy, deportacja
562 - koniec panowania Nabucco,
potem 23 lata rządzą jego nastepcy
539 - mija 70 lat dla Babilonu, jego upadek,
początek rządów Cyrusa i Dariusza,
539/538 - dekret Cyrusa, Żydzi mogą wracać.
ok. 536 - poświęcenie ołtarza
519 - mija 70 lat gniewu od początku oblężenia Salem(Zach 1,12)
517 - mija 70 lat od zburzenia Salem i od początku postu mieszkańców Betel.(Zach 7 i 8. )
515 - ukończenie i poświęcenie świątyni


Kalendarium to, wskazuje 539r., jako koniec 70 lat, co nie jest zgodne z Słowem Bożym, które wskazuje na 536r.

Podwójna metoda judejsko - chaldejska, czyli metoda tradycyjna (T) jak już wyżej wykazałem jest sprzeczna sama w sobie, a wyjaśnienia, które podaje są nierealne.

W związku z moją zapowiedzią, teraz podaję to, co przynajmniej w moim odczuciu rozpoznaję, jako "deser miodny"

O DWÓCH DYNASTIACH BABILOŃSKICH

Proroctwo o Egipcie - zapłata dla Nabuchodonozora za Tyr. Ezech. 29:17,12;

Synu człowieczy! Nebukadnesar, król babiloński, zlecił swojemu wojsku trudne zadanie przeciw Tyrowi: Każda głowa wyłysiała i każde ramię odarte ze skóry, lecz ani on, ani jego wojsko nie otrzymało od Tyru zapłaty za trud, jaki przeciwko niemu podjęto. (19) Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja dam Nebukadnesarowi, królowi babilońskiemu, ziemię egipską i zabierze jej bogactwo, i złupi ją, i obrabuje, i to będzie zapłatą dla jego wojska. (20) Jako zapłatę za trud, jaki podjął, dam mu ziemię egipską, gdyż dla mnie pracował - mówi Wszechmocny Pan. (21) W owym dniu dam domowi izraelskiemu na nowo moc, a tobie otworzę usta wśród nich, i poznają, że Ja jestem Pan.

I obrócę ziemię egipską w pustynię wśród ziem spustoszonych, i jej miasta będą pustynią wśród zrujnowanych miast przez czterdzieści lat; rozproszę Egipcjan wśród narodów i rozrzucę ich po ziemiach. Eze. 29:18-21,12


Do czasu zakończenia się, trwania I okresu panowania Nabuchodonozora, Bóg wylewał gniew na Izraela, aby stopić go w jedno, od czasu uwolnienia z więzienia Jehojakima.


Sen Nabuchodonozora o drzewie

Daniel, zwany Baltazarem, przez krótki czas był osłupiały i przerażony w swoich myślach. Król zaś odezwał się i rzekł: Baltazarze, sen i wykład niech cię nie trwożą! Baltazar odpowiedział i rzekł: Panie mój!

Ten sen dotyczy twoich nieprzyjaciół, a jego wykład twoich przeciwników. Dn. 4:16

Wypędzą cię spośród ludzi, mieszkać będziesz ze zwierzętami polnymi i jak bydło trawą karmić cię będą; będzie cię zraszać rosa niebieska, siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że daje je temu, komu chce. (23) A to, że polecono pozostawić pień korzenny drzewa, znaczy: Królestwo twoje będzie ci zachowane, gdy poznasz, że władza należy do niebios. (24) Dlatego, królu, niech ci się spodoba moja rada: Zmaż swoje grzechy sprawiedliwością, a swoje winy miłosierdziem nad ubogimi, może wtedy twoje szczęście będzie trwałe! (25) To wszystko wydarzyło się Nebukadnesarowi:

(26) Gdy bowiem król Nebukadnesar po upływie dwunastu miesięcy przechadzał się po pałacu królewskim w Babilonie, (27) odezwał się król i rzekł: Czy to nie jest ów wielki Babilon, który zbudowałem na siedzibę króla dzięki potężnej mojej mocy i dla uświetnienia mojej wspaniałości?


Dn. 4:16,22,23 wskazuje na silną opozycję w stosunku do Nabuchodonozora, która przygotowuje się do przejęcia władzy w sposób godzący w niego. Jego pycha sprzyja im i Bóg na to dozwala. Sen wskazuje na dążenie jego przeciwników do wprowadzenia potęgi innego drzewa, czyli odmiennej dynastii od tej Nabuchodonozorowej. Dynastię tą rozpoczął EWIL – MERODACH, jednak potencjał do odrodzenia się dynastii Nabuchodonozora, został zachowany, co we śnie zostało przedstawione w formie pnia ściśniętego w obręczy miedzianej i żelaznej, któremu zapewniono potencjał do odrodzenia się

(28) Gdy słowo to było jeszcze na ustach króla, zagrzmiał głos z nieba: Oznajmia ci się, królu Nebukadnesarze, że władza królewska zostaje ci odjęta. (29) Będziesz wypędzony spośród ludzi, będziesz mieszkał ze zwierzętami polnymi, trawą jak bydło będą cię karmić i siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że je daje temu, komu chce. Dn. 4:22-29


Przypuszczalnie od ok. 37r, od uprowadzenia, czyli w 45r., królowania Nabuchodonozora do ok. 538r.pne, mogło trwać 40 letnie spustoszenie Egiptu. Ezch. 29:1-32:32; Jer.43:8-13.

Koniec 45 letniego I OKRESU panowania Nabuchodonozora w czasie jego zenitu z Dan. 4:1,26-28; 2Kró. 25:27, nastąpił wtedy, gdy EWIL – MERODACH w roku wstąpienia na tron, uwolnił z więzienia Jehojachina/Jojachina i wywyższył go ponad innych królów z nim uwolnionych z więzienia. 2Król. 25:27-30, co zmieniło również i sytuację Izraelitów, dając im na nowo moc, nadzieję wyzwolenia z Babilonu, jak to Bóg zapowiedział przez Jeremiasza. Eze. 29:21

W trzydzieści siedem lat po uprowadzeniu do niewoli Jehojachina, króla judzkiego, w dwunastym miesiącu, dwudziestego siódmego dnia tegoż miesiąca, wypuścił Ewil-Merodach, król babiloński, w roku objęcia przezeń władzy królewskiej, Jehojachina, króla judzkiego, z więzienia. (28) I zaczął z nim przyjaźnie rozmawiać, i postawił jego krzesło wyżej niż krzesła królów, którzy byli u niego w Babilonie. (29) I zdjął swoje szaty więzienne, i jadał stale w obecności króla przez resztę swojego życia. (30) A utrzymanie jego było utrzymaniem stałym, na które król łożył dzień w dzień przez resztę jego życia. 2Krl. 25:27-30


Lwowi wyrwano orle skrzydła. (Dan.. 7:4) po spustoszeniu Egiptu - Siedmioletnie UPOKORZENIE Nabuchodonozora od końca 37r do końca 44r., wygnania.

A po upływie dni ja, Nebukadnesar, podniosłem oczy ku niebu; a gdy znowu rozum mi powrócił, wtedy błogosławiłem Najwyższego, a Żyjącego wiecznie chwaliłem i wysławiałem, gdyż jego władza jest władzą wieczną, a jego królestwo z pokolenia w pokolenie. (32) A wszyscy mieszkańcy ziemi uważani są za nic, według swojej woli postępuje z wojskiem niebieskim i z mieszkańcami ziemi. Nie ma takiego, kto by powstrzymał jego rękę i powiedział mu: Co czynisz? (33) W tym właśnie czasie powrócił mi rozum i dostojność i powróciła mi moja okazałość na chwałę mojego królestwa; moi doradcy i moi dostojnicy szukali mnie i znowu przywrócono mnie do godności królewskiej i dano mi jeszcze większą władzę. Dn. 4:31-33


Następny fakt z Dn. 4:33 o tym, że doradcy i dostojnicy Nabuchodonozora, czyli zwolennicy jego panowania przetrwali, potwierdza odrodzenie się jego dynastii. Fakt, że w chwili zdobycia Babilonu było dwóch władców (i nowy Daniel), świadczy o tym, że były dwie dynastie od przywrócenia zmysłów Nabuchodonozorowi.

DWUWŁADZA w Babilonie – Lew stojący na dwóch nogach, Dan. 4:31-34, bardziej ludzka postawa władzy po przywróceniu Nabuchodonozorowi zmysłów.
II OKRES jego panowania, rozpoczął się od 33r. imperium Babilonu.

Po uwzględnieniu faktu istnieniu dwóch dynastii, ustalenie dalszej chronologii, wymaga znajomości pełnego ich składu, by poznać do której z nich należał dany król.

W 539/8r., w czasie jednej nocy było nawet trzech władców.

NABONID, BELSAZAR I DANIEL – TRIUMWIRAT królów na jedną noc Dan. 5:16,29.30. LWOWI dano ludzkie serce, gdy DANIEL ZOSTAŁ KRÓLEM BABILONU i w czasie panowania z Dariuszem Medem, gdyż wtedy jeszcze bardziej nabrały mocy nadzieje Żydów na spełnienie im obietnicy Bożej o powrocie do Jeruzalem, Dan. 6:1-4, 29;

W Ap. 16:18,19 jest napisane o rozpadzie Babilonu Wielkiego na trzy części, a już Nabuchodonozor, Babilonem Wielkim nazwał imperium, które zbudował, Dn. 4:27

Już na samej podstawie tego, co wskazałem w tej części „o dwóch dynastiach babilońskich”, wierzę w ich istnienie. Jednak nigdy nie twierdziłem, że znam ich skład. Nie zajmuję się tą kwestią. Wiara jest pionierem dla rozumu, także w tej sprawie.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 27 sty 2015, 01:12

Czy mógłbyś napisać, po kolei,
Jacy królowie z tych dwóch dynastii panowali,
i ile który panował?
Jakoś się doprosić nie mogę.
Po drugie, bez poparcia historycznego nie dowiedziesz, że twoje wyliczenia są poprawne,
po następne, nie dowiodłeś, że dwa sposoby liczenia lat są nieprawdziwe.
Powtarzasz tylko swoje wyliczenia, a zresztą nie swoje, tylko fałszywego proroka, Russella.

Po następne, jak można się powoływać na dwie dynastie, nie znając ich składu, a jednak twierdząc, że :
"chronologia wymaga poznania pełnego składu dwóch dynastii"(z twojej własnej grafiki)?

A teraz podajesz, że tego skladu nie znasz.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 27 sty 2015, 01:21

Lista królów po Nabucco jest powszechnie znana.

Nabopolassar 21 lat (625-605)
Nabucco 43 lata (604-562)
potem
Ewil Marduk 2 lata (561-560)
Neriglisar 4 lata (559-556)
Labaszi Marduk 3 m-ce (556)
Nabonid 17 lat (555-559)
(z tego razem z Belszazarem ostatnie 14 lat)

Ta lista jest udokumentowana historycznie, rok po roku.

A twoja lista dwóch dynastii?
Ma jakieś poparcie?


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 27 sty 2015, 01:44

Po następne, liczysz nieprawidłowo, i używasz tego jako dowód
Nabucco nie panował 45 lat, ale 43

Dowód

1 kolumna - lata wygnania Jehojakima
2 kolumna - lata Nabucco

1-8
2-9
3-10
4-11
5-12
6-13
7-14
8-15
9-16
10-17
11-18
12-19
13-20
14-21
15-22
16-23
17-24
18-25
19-26
20-27
21-28
22-29
23-30
24-31
25-32
26-33
27-34
28-35
29-36
30-37
31-38
32-39
33-40
34-41
35-42
36-43
37-1 rok Ewil Marduka.

Domysl się, gdzie zrobiłeś błąd w sposobie liczenia.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 27 sty 2015, 01:51

Skoro już na samym podstawowym etapie liczenia popełniasz takie błędy, że Nabucco ma o 2 lata za dużo, to nie ma sensu ze źle liczonymi latami dyskutować.
Musiałbym cię za każdym razem poprawiać, a i tak sobie z tego nic nie zrobisz.

Więc
- szkoda moich nerwów
dopóki nie zaczniesz liczyć właściwie.

Zrób coś dla historii, i zastanów się jeszcze raz.

To na tyle. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 sty 2015, 11:48

Te wszystkie wyliczenia są funta kłaków warte, russellicka teoria roku 1914 jest bezsensowna i głupia, kompletnie niespójna z proroctwami i historią, a takze z eschatologią nauczaną w Biblii. W 1914 roku nic się nie wydarzyło co by miało znaczenie jako wypełnienie proroctwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 27 sty 2015, 14:27

Pewnie gdyby Russell zobaczył to, co Pokoja kombinuje z liczbami w Biblii sam by się w grobie pod piramidką przewrócił.
To już lepiej sie ze świadkami rozmawia, przynajmniej część faktów historycznych uznają.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 27 sty 2015, 16:09

A mnie w ogóle te wszystkie liczby nie interesują.
A wiecie dlaczego?
Tt 3:9 bw "A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne."
Współczuje ludziom takim jak Pokoja, których hobby to liczenie, zgłębianie rodowodów dla celów nadmiernego zgłębiania proroctw. Czy ty nie masz pożyteczniejszych celów w życiu?
Naprawdę współczuję. <_<


Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 27 sty 2015, 20:11

Wybacz "agent terenowy", ale my już zakończyliśmy z sobą dyskusję w tym wątku i pożegnaliśmy się z poszanowaniem. W ostatnim poście w odniesieniu do tradycyjnej metody liczenia lat nie Ciebie, lecz:

bardzo proszę jej autora z KRK, aby zechciał w ciągu 7 dni ocenić, czy poprawnie przedstawiłem moje zrozumienie metody judejsko - chaldejskiej?

[...]

Metoda Tradycyjna (T)

NABUCHODONOZOR....JEHOJAKIM
(r.j.) - (r.ch).................................(r.j.) - (r.ch)
....................................................1 - rok wstąpienia
…………………………………na tron
………….........................................2 - 1 (Jehojakim lennikiem?)
1 - rok wstąp. na tron ........... .....3 - 2
…Bitwa pod Karkemisz., (Jehojakim lennikiem!), Szkolenie Daniela….....1r.
2 - 1 ..........................................4 - 3 (bunt lennika)…..........1r., ..-,,-…...2r.
3 - 2 ..........................................5 - 4..................................2r. ……-,,-…3r.
… w 2 roku Nabuchodonozora, sen o posągu po skończeniu szkolenia.
.
4 - 3...........................................6 - 5.................................3r.
..itd............................................. Itd

http://forum.protestanci....5dae559d#426143

Rachuba j-ch, wyklucza, aby Jehojakim mógł w 1r., swojego panowania, stać się lennikiem, jednocześnie w 1r., kr.b. Nabuchodonozora, a buntownikiem w następnym roku po bitwie pod Karkemisz, skoro jest napisane, że zbuntował się w 3r., swego panowania. Ponadto bark jest jakichkolwiek podstaw biblijnych i wiarygodnych historycznych, aby nastąpił jakiś najazd na Judeę w 1r., królowania Nabuchodonozora. Nawet, jeżeli przyjmiemy, że w Jer. 52:28-30 jest napisane o latach królowania Nabuchodonozora, a nie latach jego kampanii, to jest tam napisane o 7r. (niby 8r., według 2Krl. 24:12), a nic o 1r., jego królowania.

Ponadto autor tej metody nie wskazał żadnego odpowiednika dla daty z 23r., podanej w Jer. 52:30. Jeżeli przyjmiemy, że 18r., z Jer. 52:29, to 19r., z 2Krl. 25:1, więc brak tego odpowiednika oznacza, że w 23r., z Jer. 52:30 nic się nie mogło stać w Jeruzalem, ponieważ nikogo zdolnego do buntu przeciwko Nabuchodonozorowi już w nim nie było!

Jeżeli w czymś uchybiłem przedstawiając moje zrozumienie metody judejsko – chaldejskiej, to bardzo proszę wyłącznie jej autora z KRK, aby zechciał wskazać, czego to dotyczy. Brak jakichkolwiek uwag w ciągu 7 dni ze strony autora tej metody, spowoduje, że w takiej postaci będę przedstawiał tą metodę innym, kiedykolwiek i gdziekolwiek zajdzie taka potrzeba.

PODSUMOWANIE z deserem miodnym
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 331#429261


Dodam tylko, że Biblijna metoda – „Liczenie lat”, w sposób harmonijny, uwzględnia mocno potwierdzoną datę zdobycia Babilonu w 539/538r.p.n.e., oraz wszystkie daty w Piśmie Świętym podane w 2Krl. 24 i 25; 2Kro. 36 i przez Jeremiasza, Ezechiela i Daniela, a tzw. Tradycyjna nie, gdyż jak wskazałem jest nie biblijna, wewnętrznie sprzeczna i nie realna ("wino absurdu").

agent terenowy pisze:Nabucco nie panował 45 lat, ale 43

Dowód

1 kolumna - lata wygnania Jehojakima
2 kolumna - lata Nabucco

1-8

[...]

36-43
37-1 rok Ewil Marduka.


Nabuchodonozor tron po ojcu, objął w 4r., Jehojakima, a w 11r., jego panowania, czyli w swoim 8r., królowania, uprowadził Jehojakina do Babilonu. Po odjęciu 3 lat panowania Jehojakima w przymierzu z Faraonem Necho (2Krl. 23:34-37) od 11 lat jego łącznego panowania, otrzymujemy 8 lat panowania Nabuchodonozora razem z nim. To proste.

Ani kroniki historyczne, ani autor tradycyjnej metody, czy jego emisariusze nie uwzględniają faktu, podanego w Biblii, że Nabuchodonozor po utracie zmysłów na 7 lat, podjął jeszcze panowanie po odzyskaniu ich.

W związku z tym bardzo Cię proszę, pomóż mi w okazaniu Tobie szacunku, gdyż dyskusję w tym wątku już zakończyliśmy i abyś nie był zaskoczony, że nie będę Tobie więcej tego już powtarzał. Dyskusja nasza toczyła się w miarę możliwości na przyzwoitym poziomie, a ta na niskim w tym wątku jest już zbyteczna, dlatego mnie nie interesuje. Znam jej wartość, więc nich milczy Ten, kto chce przez nią coś osiągnąć.

Przekaz dla Internauty jest wystarczający. Komu wiary nie brakuje, temu powinno wystarczyć, to, co zostało napisane. Jeżeli jednak coś ktoś więcej w dotychczas omówionym zakresie potrzebuję, to proszę o wiadomość na "pw". Odpowiem.

Pozostaję w oczekiwaniu przez 7 dni na zapoznanie się z stanowiskiem autora tradycyjnej metody, czy poprawnie ją odczytałem na podstawie tego, co mi o niej przekazałeś.
Ty tylko już powtarzasz to samo.

Nie reaguje też na kąśliwe posty, tych, którzy ignorują przejrzystość biblijnej metody "Liczenie lat".

Kto woli się dowartościowywać przez pobełkotanie sobie dla szpanu, a nie, chociaż przez zadanie sobie odrobiny trudu, dla poznania stanowiska odmiennego, niech też nie oczekuje na odpowiedź na jakiekolwiek posty.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości