USA prowokował przewrót na Ukrainie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

USA prowokował przewrót na Ukrainie

Postautor: kontousunięte1 » 04 lut 2015, 10:52

Wstawię link do tematu i pozostawię bez komentarza, chociaż wiele słów się ciśnie.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezy ... u-ukrainie


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 04 lut 2015, 18:18

Przecież USA macza paluchy wszędzie, sławny "terroryzm" to ich sprawka dla przykrycia zapędów na ropę. Prowokowali przewrót na Ukrainie tak jak wcześniej w Wenezueli, tylko tam im się nie udało, a na Ukrainie tak. Skąd niby teraz na wschodzie mają sprzęt? Swój? Od Amerykańców, tak samo jak kasę na prowadzenie wojny, zadłużają się i będą dłużnikami Stanów, a konkretnie, to elity w Stanach.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 04 lut 2015, 18:43

Mnie strasznie oburza hipokryzja naszych władz i mediów. Jak można nazywać USA obrońcami pokoju i demokracji. Przecież to największy agresor od niepamiętnych czasów.
Może jestem niesprawiedliwa w ocenie, ale nie potrafię w USA dostrzec nic pozytywnego. Chodzi mi o działania, czy raczej mieszanie w sprawy innych narodów. A i nigdy w życiu nie chciałabym być mieszkanką tego kraju. Nie wiem co ludzi widzą w tej całej degrengoladzie? Ja dostrzegam tylko zło.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 lut 2015, 10:23

USA prowokował przewrót na Ukrainie


To ze USA i EU sa odpowiedzialne za przelewanie krwi na Ukrainie wiadomo juz od dawna - od kiedy sie ciagnie Majdanski cyrk.

Wystarczy zadac sobie kilka pytan ogladalaj telewizje:

Ukraina to biedny kraj, zatem kogo tam stac by ponad miesiac koczowac na placu w protescie? Kto im placil?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 lut 2015, 10:33

Imperator,
Tylko mnie to przeraża,bo ewidentnie USA dąży do wywołania wojny w Europie. Mówiąc krótko i na temat.
Front ukraiński coraz bliżej naszych granic, a zważywszy na biedę /nawet jakichś zapasów wiele ludzi nie ma za co kupić/ i na kompletną degrengoladę państwa...., cóż obawiam się najgorszego.
Przy okazji znalazłam taką gazetę niemiecką http://info.kopp-verlag.de/index.html
Artykuły ciekawe i też wytykają mediom nieuczciwość /delikatnie mówiąc/. Sporo artykułów z europejskiego podwórka o których w naszej Ojczyźnie nikt się nie zająknął nawet.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 05 lut 2015, 10:45

kontousunięte1 pisze:ewidentnie USA dąży do wywołania wojny w Europie

bardzo prawdopodobne bo USA mają niebotyczne zadłużenie, a udział w wojnie i ona sama mogła by wiele w tym pozmieniać (tak myślę i tak też zasłyszane wieści głoszą)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 lut 2015, 10:51

Zbyszekg4 pisze:ardzo prawdopodobne bo USA mają niebotyczne zadłużenie, a udział w wojnie i ona sama mogła by wiele w tym pozmieniać

Poraża mnie bezradność ludzi. Co MY możemy zrobić,aby temu szaleństwu zapobiec, nie dopuścić do niego?!
Wiadomo,że wszystko dzieje się w kuluarach "wielkiego" świata, wśród wąskiego grona grup interesów i ludzie są bezradni.Wepchnie się nas w ten kanał jako mięso armatnie, a grupka oszołomów tylko zarobi kupę kasy.
Może jakieś wspólne modlitwy zainicjujemy, bo ja nie widzę innej rady,jak tylko wołać do Boga. :dntknw:


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 lut 2015, 17:42

Imperator pisze:Ukraina to biedny kraj, zatem kogo tam stac by ponad miesiac koczowac na placu w protescie? Kto im placil?


Racja, słyszałem, że za tydzień na Majdanie można było dostać 200 dol. dla Ukraińców to trochę grosza jest.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 05 lut 2015, 18:05

Ciekawa sprawa. Nie lubię Obamy, ale portal Zmiany na Ziemi dokonał delikatnej nadinterpretacji jego słów. Istotnie, wypowiedź jest kontrowersyjna, a USA najwyraźniej interweniowały w sytuację na Ukrainie, jednak hiperbolizowanie tego faktu i twierdzenie, że "za wszystkim, co dzieje się na Ukrainie, stoi USA" jest przesadą - to nie wynika ze słów Obamy, które słyszymy w wywiadzie. Nie jestem za demonizowaniem jakiegokolwiek cywilizowanego państwa. Mam już dość durnych teorii o sfingowanym zamachu z 11 września oraz bujd o Żydach kontrolujących zarówno USA, jak i cały (wszech)świat.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 lut 2015, 18:23

Dragonar,
Poczytaj i posłuchaj http://info.kopp-verlag.de/index.html z tego portalu. Myślę,że zmiany na ziemi wzięły to stamtąd lub z podobnego źródła.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 lut 2015, 20:11

Dragonar pisze:Mam już dość durnych teorii o sfingowanym zamachu z 11 września


Akurat 9/11 to największy przekręt w dziejach świata. Ja nie wierzę, że są ludzie, którzy wierzą w bzdury, że pastuchy na pustyni zostali wyszkoleni i zaatakowali najpotężniejsze mocarstwo na świecie. Poza tym sam upadek WTC czy obecność pirytu i morza lawy pod gruzowiskiem daje dużo do myślenia.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 lut 2015, 22:07

Dragonar pisze:bujd o Żydach kontrolujących


Zacznij sie dowiadywac, a zobaczysz jak gleboko siega krolicza nora. Np mozesz samemu zbadac ten prosty temat:

Kto jest odpowiedzialny za rzeke sciekow wydobywajaca sie codzien z mediow na calym swiecie? I co ich laczy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 05 lut 2015, 22:59

Oberyn -
Oberyn. pisze:Akurat 9/11 to największy przekręt w dziejach świata. Ja nie wierzę, że są ludzie, którzy wierzą w bzdury, że pastuchy na pustyni zostali wyszkoleni i zaatakowali najpotężniejsze mocarstwo na świecie.

Al-Kaida to nie prymitywni mahometanie z VII wieku, którzy pili wielbłądzi pili, ale współcześni terroryści, którzy - jeżeli chcą - potrafią zdobyć broń i potrzebny sprzęt. Zapewne nie są zupełnie niezależni i mają wsparcie finansowe od niektórych krajów islamskich, które publicznie stosują takkiję, natomiast nieoficjalnie wspierają dżihad. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym również środki prowadzenia dżihadu ulegają zmianie.

Jak na razie słyszałem trzy teorie:
- USA samo rozwaliło WTC,
- żydowscy syjoniści rozwalili WTC,
- połączenie tych dwóch teorii: żydowscy syjoniści kontrolują USA i rozwalili WTC.

:lol:
Oberyn. pisze:Poza tym sam upadek WTC czy obecność pirytu i morza lawy pod gruzowiskiem daje dużo do myślenia.

I teraz po kryjomu trzasną tam kopalnię? ;)

Imperator -
Imperator pisze:Zacznij sie dowiadywac, a zobaczysz jak gleboko siega krolicza nora. Np mozesz samemu zbadac ten prosty temat:

Kto jest odpowiedzialny za rzeke sciekow wydobywajaca sie codzien z mediow na calym swiecie? I co ich laczy.

Co konkretnie chcesz powiedzieć? Czyżbyś wierzył w Żydów kontrolujących świat? Chcę dowodów, nie domniemań. Wiara w teorie spiskowe przed nawróceniem oddaliła mnie od Chrystusa i sprawiła, że nie byłem w stanie logicznie myśleć o rzeczywistości, gdyż miałem wrażenie, że każdy chce mnie oszukać i zapanować nad moim życiem. Takie myślenie prowadzi do paranoi i podważania zdrowych przesłanek intelektualnych na rzecz wątpliwości: "A może jednak te intelektualne przesłanki wydają rozsądne tylko dlatego, że ktoś misternie uknuł spisek?". Przy takim podejściu niczego nie możemy być pewni.

Generalnie, to według USA jest krajem, jak każdy inny kraj cywilizacji Zachodu. Posiada swoje wady i zalety. Niekiedy cuchnie megalomanią, ale da się wytrzymać. :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 05 lut 2015, 23:33

Światem kontroluję nadziemskie władze ciemności, a nie żydzi, Obama, Putin czy Bergoglio. Oni są tylko pachołkami w rozgrywkach tam u góry.


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: USA prowokował przewrót na Ukrainie

Postautor: albercik » 05 lut 2015, 23:58

kontousunięte1 pisze:Wstawię link do tematu i pozostawię bez komentarza, chociaż wiele słów się ciśnie.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezy ... u-ukrainie


To oczywiste. A kto się z tym nie zgadza ten jest ruskim trolem
Ja gardzę banderowcami gdziekolwiek jestem!


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości