Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 lut 2015, 20:29

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Nick
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 lut 2015, 11:08

magda pisze:http://wyborcza.pl/1,75248,17453196,Saudyjski_duchowny__Slonce_krazy_wokol_Ziemi_.html

"Skupcie się: to jest Ziemia - pokazuje szklankę. - Jeśli ktoś twierdzi, że Ziemia się kręci, to jeśli wylecimy samolotem z lotniska w Szardży (w Emiratach) i będziemy lecieć powiedzmy do Chin, a nasz samolot zatrzyma się nieruchomo w powietrzu, to według waszej teorii, Chiny będą się zbliżać do nas, tak czy nie? - pyta. - A jeśli polecimy w przeciwnym kierunku, nigdy nie dolecimy do Chin, bo Chiny też będą się przemieszczać, prawda? - dodaje."

Kolejny "mądry inaczej" nie rozumiejący podstawowych praw fizyki...
Ziemia krąży wokół słońca wraz z atmosferą. Dla zobrazowania- latająca mucha we wnętrzu pędzącego samochodu- prędkość z jaką porusza się samochód nie ma wpływu na przemieszczającą się w kabinie muchę.

Nick
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 lut 2015, 11:12

Anmarivero pisze:Czułe słówka

Lp.Definicja hasła

Skoro nawet ze zwyczajnej życzliwości patologię robisz to ok, dostosuję się.

Juneo
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 22 lut 2015, 22:22

Nick pisze:(..)
Kolejny "mądry inaczej" nie rozumiejący podstawowych praw fizyki...
Ziemia krąży wokół słońca wraz z atmosferą. Dla zobrazowania- latająca mucha we wnętrzu pędzącego samochodu- prędkość z jaką porusza się samochód nie ma wpływu na przemieszczającą się w kabinie muchę.

Które podstawowe prawo fizyki mówi, że powietrze wokół obiektu, który się w nim porusza jest nieruchome względem powierzchni tego obiektu? Bo to o takim przypadku rozmowa, gdy mowa o modelu 'ziemi, obracającej się ruchem wirowym z prędkością ponad 1674/h.'
Dlatego pomyśl raczej, czy mucha usiedziałaby na masce pędzącego samochodu.

Poniżej filmik pokazujący animację komputerową, która prezentuje wersję dla wyznawców teorii atmosfery 'przyklejonej' do ziemi, ale nie gwarantuję, że przekona nawet muchę.
tutaj

Dlaczego nasa, do dzisiaj nie zaprezentowała zdjęć 'ziemi w ruchu', przy użyciu nowoczesnego sprzętu, na które idą przecież miliardy, pomimo niejednej okazji, przy przeprowadzaniu różnych 'misji kosmicznych', czemu więc tego nie zrobiono?.. Czy właśnie nie to powinno stanowić priorytet agencji kosmicznej? Dlaczego do dnia dzisiejszego prezentowane są jedynie animacje komputerowe, i to tak kiepskiej jakości?

A tutaj kolejny filmik, który prezentuje, że szacowne i naukowe towarzystwo z nasa, nie przejmuje się takimi niedoróbkami, skoro bez żenady i z aplauzem w stylu hollywoodzkim, kończącym każdy tego rodzaju event, potrafi pokazać publicznie, też niedoróbkę, tym razem z 'misji na marsa'.
tutaj

Anmarivero
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 25 lut 2015, 00:41

Someone lost his tongue... :->

Juneo
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 18 mar 2015, 11:20

Pytanie do mieszkańców Katowic i okolic: czy ktoś zauważył świecący jasny, kulisty obiekt, wczoraj wieczorem, w okolicy południowego zachodu, który pozostawał w bezruchu, migotał, jak gwiazda, a po jakimś czasie zmieniał kilka razy położenie? ( nie udało mi się zauważyć momentów zmiany położenia.)

To zjawisko pojawia się cyklicznie, gdy niebo jest bezchmurne i zostało również zauważone przez innego internautę z okolic Katowic, gdy się pojawiło kilka miesięcy temu), on też pytał 'co to jest', ale nikt nie udzielił na to odpowiedzi.

Klangman
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 18 mar 2015, 12:13

magda pisze:A ja się zastanawiam dlaczego w Afryce poniżej równika jak byłam to mi się wydawało że niebo jest nisko i chmury niżej płyną i jak się wlezie na Kilimanjaro a byłam 3 razy to rzeczywiiście chmury są bardzo nisko, ciekawe czy np w Argentynie i Australii też chmury są tak nisko i z jakiego to powodu.
Obrazek

Powodem może być większa wilgotność powietrza w tym rejonie świata. Chmury burzowe (o dużym skoncentrowaniu wody) są cięższe i też zdają się być nisko. Ponadto chyba trzeba uwzględnić takie zmienne jak ciśnienie powietrza. Niższe ciśnienie (im wyżej tym ciśnienie niższe) nie będzie w tym samym stopniu przeciwdziałać grawitacji co ciśnienie wysokie (proszę mnie poprawić jeśli się mylę - nie jestem naukowcem).

Być może warto brać pod uwagę ewentualne spłaszczenie (jeśli postuluje się równikowe, a nie południkowe) Ziemii, strukturę geologiczną (procentowy skład metali), postulowany kształt jądra itp. Tu mamy dodatkową trudność, bo trzeba określić na ile to jądro ma moc przyciągania (wpływ na grawitację), a na ile obszar (od jądra do skorupy) warstw bogatych w metale, który tworzy strukturę geologiczną.

Dlaczego?

Dlatego, że oddziaływania elektromagnetyczne też będą wpływać na zachowanie obiektów.

To tak na chłopski rozum.

Ps. Płaska Ziemia wydaje mi się być absurdem. Geocentryzm, wedle tego co czytałem, można starać się obronić.

Anmarivero
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 18 mar 2015, 12:38

Możesz podać linka do tych relacji innego Internauty?
Ja wczoraj wieczorem w ogóle się niebu nie przyglądałam, niestety głównie zdarza mi się to momentami z psiakami na spacerze :)

Juneo
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 18 mar 2015, 13:30

Anmarivero pisze:Możesz podać linka do tych relacji innego Internauty?
Ja wczoraj wieczorem w ogóle się niebu nie przyglądałam, niestety głównie zdarza mi się to momentami z psiakami na spacerze :)

http://forum.gazeta.pl/forum/w,59,40756 ... tml?wv.x=1

- w odpowiedzi temu pytającemu, (pojawiły się dwie od tego czasu) ktoś napisał, że 'wyczaił na zoomingu, że to paralotniarz z silniczkiem' - ale wczoraj to NIE wyglądało na paralotniarza ale na kulisty obiekt, który nie poruszał się (poza tymi zmianami pozycji od czasu do czasu), tylko 'mrugał', dymu nie było widać.
Niestety nie mam lunety, a by się kolejnym razem bardzo przydała..

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 18 mar 2015, 13:32

Ja w zyciu widziałam UFO 2 razy raz w dzieciństwie a raz niedawno i zrobiłam mu zdjęcie było dziwne z niebieską poswiatą od dołu jak marnie na tym zdjeciu widać , ludzie sie darli Co to było co to było bo szybko znikło a że ja miałam komórke w ręku bo właśnie gadałam to szybko cyk i jest.

Obrazek

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 18 mar 2015, 13:58

magda pisze:Ja w zyciu widziałam UFO 2 razy raz w dzieciństwie a raz niedawno i zrobiłam mu zdjęcie było dziwne z niebieską poswiatą od dołu jak marnie na tym zdjeciu widać , ludzie sie darli Co to było co to było bo szybko znikło a że ja miałam komórke w ręku bo właśnie gadałam to szybko cyk i jest.

Badaniem tego fenomeny zwanego ufo zajmują się również chrześcijanie, którzy są świadomi z jakiego źródła 'to' pochodzi.
Pisuję czasami o tym również na blogu ( ostatnio też)
a przy tej okazji proponuję ten film: tutaj

oraz prelekcję badacza szkieletów gigantów i fenomenu wszczepialnych implantów przez ufo do ciał ludzkich:
tutaj

oraz film pt: czy ufo jest wśród nas:
tutaj

Od kilku dni jestem w trakcie oglądania tak wstrząsowego materiału w tym temacie, że muszę sobie robić przerwy..

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 18 mar 2015, 15:43

Juneo pisze:Od kilku dni jestem w trakcie oglądania tak wstrząsowego materiału w tym temacie, że muszę sobie robić przerwy..

Wrzuć linka

Juneo
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 18 mar 2015, 16:03

magda pisze:
Juneo pisze:Od kilku dni jestem w trakcie oglądania tak wstrząsowego materiału w tym temacie, że muszę sobie robić przerwy..

Wrzuć linka

tutaj

Jak na razie zatrzymałam się w 19. minucie 31 sek, więc nie wiem, czy dalej nie będzie jeszcze straszniej. Nie oglądaj przed snem.

Nick
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 28 mar 2015, 11:53

Juneo
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 28 mar 2015, 13:01

Klangman pisze:(..)trzeba uwzględnić takie zmienne jak ciśnienie powietrza. Niższe ciśnienie (im wyżej tym ciśnienie niższe) nie będzie w tym samym stopniu przeciwdziałać grawitacji co ciśnienie wysokie (proszę mnie poprawić jeśli się mylę - nie jestem naukowcem).

Co ciekawe, im niżej w głąb ziemi, tym ciśnienie też jest niższe, co wydaje się być nie lada niespodzianką i wyzwaniem dla podręcznikowej wiedzy naukowców, którzy zetknęli się z tym faktem, podczas przeprowadzanych badań.
Widzisz, naukowcy, o których uczono nas mieć same dobre zdanie i nie podważać ich autorytetu; też się mylą, spekulują, tworzą teorie, a są tacy, którzy nawet, jeśli się mylą, nie są skorzy (albo mają taki prikaz,)aby to poprawiać, w podręcznikach włącznie. (więcej na ten temat na moim blogu, w temacie odwiertu kolskiego).
tutaj
Klangman pisze:Być może warto brać pod uwagę ewentualne spłaszczenie (jeśli postuluje się równikowe, a nie południkowe) Ziemii, strukturę geologiczną (procentowy skład metali), postulowany kształt jądra itp. Tu mamy dodatkową trudność, bo trzeba określić na ile to jądro ma moc przyciągania (wpływ na grawitację), a na ile obszar (od jądra do skorupy) warstw bogatych w metale, który tworzy strukturę geologiczną.

O spłaszczeniu i proponowanych kształtach 'globu' też znajdziesz sporo informacji na moim blogu, w temacie: Geomodelina
tutaj , gdzie zapraszam na zwiastun filmu, w którym Autorka przypomina, że człowiek dokopał się zaledwie kilkanaście kilometrów ( nie licząc baz podziemnych, które też są usytuowane na mniej więcej takich głębokościach, przynajmniej na poziomach, na których mogą przebywać ludzie) - tak więc schematy 'globu' przeciętego w pół i w poprzek, pokazujące 'budowę wewnętrzną z jądrem, są spekulacjami i rysunkami nie popartymi doświadczalnie.

Do tego dochodzą spekulacje typu 'przyciąganie ziemskie' , czyli tak zwana 'grawitacja'.

Klangman pisze:Dlaczego?

Dlatego, że oddziaływania elektromagnetyczne też będą wpływać na zachowanie obiektów.

Do czego może prowadzić oddziaływanie elektromagnetyczne i jaki to ma wpływ na materię nieożywioną i ożywioną prowadzono już przed II wojna światową i były to nie waham się napisać : straszliwe doświadczenia, wykraczające poza możliwość pojmowania ich i klasyfikowania w obrębie znanych praw fizycznych. Polecam materiał eksperyment Filadelfia, w którym brała udział załoga statku Eldrige. (materiał dostępny na YT)
Klangman pisze:To tak na chłopski rozum.
Ps. Płaska Ziemia wydaje mi się być absurdem. Geocentryzm, wedle tego co czytałem, można starać się obronić.

Tak na chłopski rozum, powinieneś móc dojść do właściwych konkluzji, tuż po wyjściu na pole w bezwietrzny dzień, gdy obłoki wiszą nieporuszone w powietrzu i czujesz kompletny bezruch ziemi, na której stoisz i powietrza, które Cię otacza.
Po latach przymusowej 'edukacji', podczas której przemodelowuje się obraz świata, który możemy obserwować, musi zabrać trochę czasu, zanim zaczniemy analizować to, co obserwujemy i musimy też wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Jeśli będziesz nad morzem, to postaraj się o lornetkę i zacznij obserwować znikające z pola widzenia statki, najpierw gołym okiem, a potem przez lornetkę, wtedy zobaczysz, że statki, które powinny znikać 'za krzywizną ziemi' ciągle są widoczne, a im lepszy miałbyś sprzęt optyczny, tym dłużej i wyraźniej byś je widział i to w jednoznaczny sposób, w jaki pokazuje perspektywa.

Uruchom chłopski rozum i rozsądek i nie daj sobie wmówić, że żyjesz na ziemi kulce, która kręci się z sugerowaną prędkością samolotu naddźwiękowego wokół 'własnej osi', a przy tym zasuwa 'wokół słońca', a Ty tego nie czujesz, bo obserwujesz gołym okiem, że świat wygląda inaczej, niż to kodowano Ci w szkołach i jest wmawiane jako 'naukowe'.

Zastanów się jaki może być cel idei, że ziemia jest jakimś pyłkiem w kosmosie, powstałym za pomocą 'big -bang'u', czyli wybuchu 'czegoś' z 'niczego' i po wyłonieniu z kosmicznej zupy, z której powstało to, co powstało. Jak to się ma do tego, co Biblia mówi o stworzeniu nieba i ziemi i kosmologii biblijnej. A przy tym mamy cały szereg 'czegoś', o czym przeciętni ludzie, uwikłani w tym matriksie pogoni za ułudami życia, nie mają pojęcia, aż w końcu obudzą się zaczipowani jak bydło przy współudziale tego 'czegoś', o czym większość będzie myślała, że to 'kosmiczni bracia', którzy zainteresowali się naszym 'pyłkiem w kosmosie', i przylecieli z nieskończonego kosmosu. To się właśnie dzieje i to nie od wczoraj, ale dopiero od niedawna mówi się o tym bardziej otwarcie, i to też dzieje się nie bez powodu.

Nick pisze:http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sojuz-tma-16m-przycumowal-do-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej/el9wgj

W podesłanym materiale, w czasie czytania którego zalecam włączenie czerwonej lampki kontrolnej w zakładce: zdrowy rozsądek, oraz chłopski rozum: czytamy między innymi:
'Jest to pierwsza próba amerykańskiej agencji kosmicznej NASA zrealizowania tak długiego lotu kosmicznego. Wcześniej ponad rok na orbicie okołoziemskiej spędzili czterej Rosjanie na pokładzie nieistniejącej już stacji Mir. Rekord długości pobytu w kosmosie (14 miesięcy) należy obecnie do Walerija Poljakowa, który ustanowił go w latach 1994-95.'

Czyżby chodziło o tę samą stacje MIR, o której dowiedzieliśmy się , że miała ścianki cieńsze niż garnek (sic!) i na której wybuchł pożar, który został bohatersko ugaszony, i to w sposób, w który nie zawsze się udaje doświadczonym gospodyniom domowym, gdy przypali gary?... (więcej na ten temat tutaj

Załączone do tego materiału fotki, są równie warte przeanalizowania i aż jestem ciekawa, co by na ich widok mógł powiedzieć na przykład Szerlok Holms, gdyby wziął je pod swą lupę, bo ja już widzę nawet bez lupy, że ekipa od efektów specjalnych droczy się z uważnymi obserwatorami, ( bo nieuważnymi nie musi zawracać sobie głowy).

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”