Mocne filmy o kreacjonizmie i ewolucji

Dyskusje o powstaniu świata.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Mocne filmy o kreacjonizmie i ewolucji

Postautor: betme » 06 kwie 2015, 03:01

Szukam filmów konkretnych, naładowanych przesłaniem kreacjonizmu.
I nie chodzi mi tutaj o produkcje, jakie puszcza TRWAM, są dość jałowe i stare przede wszystkim, nie radzące sobie w sposób banalny z ewolucją. I nie chodzi mi te również o wykłady Pana Hovinda, bo przypomina mi on Korwin-Mikkego. Tak jak Korwin trafnie punktuje słabości socjalizmu, to jest "zbyt radykalny i wręcz niewiarygodny" we własnych poglądach, tak Hovind logicznie obala kolejne "dowody" ewolucji, ale sam wydaje się nieprzyjemnie fanatyczny i dla większosci nieprawdopodobny (jak to? ludzie żyli kiedyś 900 lat? przeczytał to z Biblii. A sam nie pija alkoholu jak się przyznaje... no to od razu mniej lubiany...). A zupałnie poważnie, to proszę o poważne multimedia, nie o książki, aż tyle czasu nie mam by pochłaniać książki, temat mnie interesuje, ale jestem zbyt leniwy na czytanie. Wolałbym obejrzeć jakiś naukowy dokument zamiast tańca z gwiazdami czy faktów tvn.

Z drugiej strony proszę tak samo o coś mocnego w temacie ewolucji.
I nie chodzi mi tutaj o np. takie jak ten filmiki: https://www.youtube.com/watch?v=yYz1B-aMJGk bo plansze z wyobrażonymi zwierzętami, albo przypadkowo dobrane czaszki, to żaden dowód ewolucji, z resztą Dawkins czymś takim obraża samych ewolucjonistów (ja też mógłbym położyć obok siebie jabło, pomarańcz i wiśnię triwerdząc, że ewoluowały po sobie), wiadomo przecież że to cwaniak, być może mason. Ale człowiek ten bardzo interesujący dla osób zagubionych, słabej wiary, albo idealny dla szyderczych ateistów. Nie nie, poproszę o konkretne pozycje nt. ewolucji.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 kwie 2015, 08:49

wymagasz niemożliwego chcesz nie czytać naukowych publikacji bo jestś leniwy i chcesz zeby naukowcy umieszczali filmiki na youyubie . Nie mozliwe. Znajdziesz tylko takie jak sam możesz w parę minut znaleść. Popularnonaukowe a nie konkretne naukowe opracowania. żeby znalesć rzetelną naukowa prawdę to trzeba sie do tego przylożyć i poszukać samemu i mogą to być w wiekszości niestety pisemne opracowania.

są jakieś tam filmy ale nie sa to takie typowe naukowe prace.np to

https://www.youtube.com/watch?v=en1k3NUZJ-Q

https://www.youtube.com/watch?v=wEzQtq3OlTs

Nie powinien ci nikt pomagać bo sam najlepiej wiesz czego szukasz


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mocne filmy o kreacjonizmie i ewolucji

Postautor: KAAN » 06 kwie 2015, 09:21

betme pisze:Szukam filmów konkretnych, naładowanych przesłaniem kreacjonizmu......
Poszukaj poprzez strony kreacjonistyczne; dam ci kilka lików, a z polskich stron są linki do innych:

http://www.creationism.org.pl/
http://www.stworzenie.org/
http://www.icr.org/
https://answersingenesis.org/


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: betme » 06 kwie 2015, 12:36

Dziekuję Wam. Czekam na więcej, szam przy okazji szukam. Czytam i oglądam to co daliście, to spore pokłady wiedzy, niektóre wczesniej przeglądałem. Ale dopiero teraz natrafiłem na wyliczenia prawdopodobieństwa powstania proteiny, nie mówiąc bardziej rozbudowanych związkach, czy inteligentnych formach życia.

JEDEN DO CZTERDZIESTU TYSIĘCY na przypadkowe stworzenie życia na przykładzie ameby! To powinno zamknąć temat dyskusji o ewolucji. Ale jak przypuszczam, ewolucjoniści powiedzą: spokojnie, ziemia liczy miliardy lat, to wystarczający czas na działanie przypadku. A ateista powiedziałby nawet: "hehe, ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo, że Bóg słowem uczynił życie? Podejrzewam, że mnejsze."

Ponieważ miliardy lat pozwalają umieszczać wiele przypuszczeń i prawdopodobieństw, wydaje się, że ten konflikt jest niewyczerpany... I zostanie kwiestią wiary. Szkoła nam powie, że stworzenie boskie to bujda, zaś ewolucja to jedyne dotąd znane naukowe rozwiązanie problemu, najbardziej dokładne i nie jest religią. Walka z wiatrakami dla kreacjonistów, dla ewolucjonistów nadal wiedza kłopotliwa, ale przynajmniej dająca wytchnienie, że nie ma Pana nad nimi...


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 06 kwie 2015, 12:53



betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: betme » 07 kwie 2015, 01:37

Dzieki, dodałem plusy każdemu z Was...

mam co oglądać i czytać :)

obecnie nurtuje mnie pytanie jakie sam Hovind sprowokował, bo dla mnie facet nie jest ścisły.

Biblia mówi o ludziach żyjących 900 lat. Jak to ocenia Hovind, były "szklarniane warunki" i dużo tlenu, brak UV. Ok, zgodzę się, ale trzeba pamiętać, że to nie dałoby 900lat życia. Poza tym ziemia otoczona obłokiem wodnym musiała być inna wagowo, więc cała fizyka ziemi mogła byc inna. Rok krótszy, dzień i noc może mijały szybciej... Hmmm, trochę Ziemia przedpotopwa mi się całości nie trzyma... to taki słaby punkt naukowego wyjaśnienia Biblii.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 07 kwie 2015, 05:39

Na tym kanale tez masz duzo filmow na temat ewolucjonizmu: https://www.youtube.com/user/AteizmUrojony/videos


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 kwie 2015, 09:23

betme pisze:Dzieki, dodałem plusy każdemu z Was...

mam co oglądać i czytać :)

obecnie nurtuje mnie pytanie jakie sam Hovind sprowokował, bo dla mnie facet nie jest ścisły.

Biblia mówi o ludziach żyjących 900 lat. Jak to ocenia Hovind, były "szklarniane warunki" i dużo tlenu, brak UV. Ok, zgodzę się, ale trzeba pamiętać, że to nie dałoby 900lat życia....
Oczywiście ze za mało, główną przyczyna długiego życia, była doskonała Boża konstrukcja człowieka. Gdyby nie grzech Adama człowiek mógłby żyć wiecznie, grzech zepsuł człowieka nawet w jego biologicznym działaniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: betme » 07 kwie 2015, 11:15

I to jest argument który każdy może łatwo obalić. Jeśli Adam zgrzeszył, każdy kolejny człowiek powinien żyć powinien żyć króto tak jak dziś, czemu życie gwałtownie się skracało by osiągnąć regularne 50-60 lat. Dziś jesteśmy prawdopodobnie bardziej grzeszni, ale opanowaliśmy medycynę i higienę, wydłużyliśmy życie do 70 lat. To się nie trzyma...

KOlejna kwestia jaka łatwo podważyć jest fakt, ze mieszanie genów wśród własnej rodziny rodzi zykle mutanty niezdolne do życia, dlaczego więc grzeszni ludzie mieli przywilej rodzenia madrych ludzi i dlaczego wówczas była moralność by sie krzyzować między sobą, a potem krewnym tego zabroniono? To też się podważa...

Każdy oczywiście może podważyć cudowną ciążę Marii, tłumaczyć to znów można Bogiem. Ale nie mając argumentu naukowego, niestety trudno dziś nieść Słowo Boże, Stary Testament jest księgą doskonała, do czasu, zszedł Bóg pod postacią Chrystusa, napisano Nowy Testament, trochę poprawiając treść Starego, aby się bardziej miłować niż kamienować, może czas najwyższy na kolejną poprawę, tylko, że przepowiednia nie mówi ovnowychpoprawach, teraz Bóg ma się pokazać jako niszczyciel Wszechswiata, lub kreator odrębnej Ziemi i życia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 kwie 2015, 12:36

betme pisze:I to jest argument który każdy może łatwo obalić. Jeśli Adam zgrzeszył, każdy kolejny człowiek powinien żyć powinien żyć króto tak jak dziś, czemu życie gwałtownie się skracało by osiągnąć regularne 50-60 lat. Dziś jesteśmy prawdopodobnie bardziej grzeszni, ale opanowaliśmy medycynę i higienę, wydłużyliśmy życie do 70 lat. To się nie trzyma...
Trzyma się kupy, w Biblii napisano że życie ludzkie będzie trwało 120 lat, limit ten nie jest osiągany w dzisiejszych czasach, ale Mojżesz jeszcze tyle żył.

KOlejna kwestia jaka łatwo podważyć jest fakt, ze mieszanie genów wśród własnej rodziny rodzi zykle mutanty niezdolne do życia, dlaczego więc grzeszni ludzie mieli przywilej rodzenia madrych ludzi i dlaczego wówczas była moralność by sie krzyzować między sobą, a potem krewnym tego zabroniono? To też się podważa...
Jest to prawda w dzisiejszych czasach, ale Adam miał doskonały genom i pierwsze generacje ludzi nie powielały błędów bo błędów w genomie nie było, Pan Bóg wprowadził zakaz kazirodztwa później, kiedy problem genetyczny był bardzo widoczny.
Każdy oczywiście może podważyć cudowną ciążę Marii, tłumaczyć to znów można Bogiem. Ale nie mając argumentu naukowego, niestety trudno dziś nieść Słowo Boże, Stary Testament jest księgą doskonała, do czasu, zszedł Bóg pod postacią Chrystusa, napisano Nowy Testament, trochę poprawiając treść Starego, aby się bardziej miłować niż kamienować, może czas najwyższy na kolejną poprawę, tylko, że przepowiednia nie mówi ovnowychpoprawach, teraz Bóg ma się pokazać jako niszczyciel Wszechswiata, lub kreator odrębnej Ziemi i życia.
Nic nie zostało poprawione w ST, Słowo Boze jest niewzruszone, całe Pismo St i NT jest doskonale spójne i nieczego nie tyrtzeba zmieniać aby ta spójność pozostała. Pan Bóg ma plan i go zrealizuje, to plan zbawienia, realizowany etapami, Bo Bóg jest dobry i łaskawy, cierpliwy i nieskory do gniewu, czekający na tych którzy jeszcze nie zostali zbawieni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 kwie 2015, 22:26

betme pisze:to taki słaby punkt naukowego wyjaśnienia Biblii.


Bo nauka słaba

KAAN pisze:Gdyby nie grzech Adama człowiek mógłby żyć wiecznie, grzech zepsuł człowieka nawet w jego biologicznym działaniu.


Z tym sie zgodzę nawet wiatrak po wyłączeniu jeszcze sie troche kręci i pewnie od tego idealnego życia siłą rozpędu jeszcze żyli długo

betme pisze:do czasu, zszedł Bóg pod postacią Chrystusa, napisano Nowy Testament, trochę poprawiając treść Starego, aby się bardziej miłować niż kamienować, może czas najwyższy na kolejną poprawę, tylko, że przepowiednia nie mówi ovnowychpoprawach


Jak zwykle katolik podważa słowo Boże , czemu mnie to nie dziwi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: betme » 08 kwie 2015, 01:58

Dziękuję za odpowiedzi i małe skarcenie - Magda :)

Człowiek i życie wieczne. Mamy je jeśli jesteśmy w Bogu. Ale jeśli miałoby to być życie wieczne na Ziemi... Hmmm, w którymś momencie musiałoby nie starczyć miejsca, bo przecież nikt nas by nie zabił, zwierzęta były nam podwładne. Wprowadzenie grzechu, zlikwidowało problem przeludnienia Ziemi, ale dało początek cierpieniu. Kara za grzech, rozumiem. Można tylko przypuszczać, że cały wszechswiat jest TYLKO dla nas dany od Boga, bez grzechu, mielibyśmy go zdobywać, by uniknąć przeludnienia... Może zdobędziemy, ale czemu zdobywanie innych planet jest w rękach wyjątkowych grzeszników?

Ponadto jak powstały rasy czlowieka? Dziś wiemy, że w białym małżeństwie potrafi urodzić się ciemne dziecko, bo prababcią była czarna osoba. Trudniej tu rasy z czystej jednej rasy Adama i Ewy. Rasa się zwykle utrwala u tych samych osobników... Poza tym jak napisałeś KAAN, Adam i Ewa byli o czyściutkim genomie, jak z biegiem czasu mógł się "zabrudzić"? Czyż produkt bez skazy nie powinien powielać błędów? Bo jakich?

Biblię trzeba przeczytać od deski do deski, kwestia wybrać teraz tą najlepszą, najlepiej tłumaczącą oryginał, jeśli taka w ogóle jest jeszcze do zdobycia na rynku, przede wszystkim mówiąca tak jak było ze stworzeniem, a nie taka która jest kompromisem z ewolucją i dajaca drogę do podwójnej interpretacji.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2015, 08:48

betme pisze: Adam i Ewa byli o czyściutkim genomie, jak z biegiem czasu mógł się "zabrudzić"


Brednie wypisujesz . Bóg przewidział inne rasy i Adam i Ewa byli czyms w rodzaju mieszańcw róznych ras , Ewa rodziła rózne dzieci czarne tez i zółte i wiele posrednich. w czym problem dla Boga który stworzył wszechswiat stworzyć rasy. Nic sie nie zabrudzało

.
betme pisze:a nie taka która jest kompromisem z ewolucją i dajaca drogę do podwójnej interpretacji.


Co ty za brednie wypisujesz jaka Biblia jest z kompromisem z ewolucja , nie wiesz o czym mówisz, nie wiesz co to Biblia. To twój kościół idzie na kompromis z ewolucja a nie Biblia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 kwie 2015, 09:19

magda pisze: Bóg przewidział inne rasy i Adam i Ewa byli czyms w rodzaju mieszańcw róznych ras , Ewa rodziła rózne dzieci czarne tez i zółte i wiele posrednich.

A gdzie to w Biblii zapisano?

I przy okazji wyjaśnij w jaki sposób te inne razy przetrwały Potop skoro na Arce uratowało się zaledwie 8 osób.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: betme » 08 kwie 2015, 14:45

Magda, napisałem, że jest wiele przekładów (tłumaczeń z tłumaczeń) Biblii i jak być mądry, które wydawnictwo jest najlepsze?

Tak, co do ras po potopie, pewnie pula genów ras tych 8 osób nadal była silnie zróżnicowana, aby rodziły się odrębne rasy (może nawet nie musiało być o tym wspomniane w Biblii, bo było to dla nich normalne jak to, że mamy zdolność ziewania i nikt o tym nie pisze w swoich powieściach) i nawet dziś mamy przykłady rodzenia się ciemnych dzieci u jasnych rodziców. Pytanie bardziej, dlaczego one zaczęły się utrwalać w poszczególnych miejscach geograficznych? Dlaczego pula wszędzie nie jest podobna. Czy tylko uwrunkowania np. innych właściwości skóry pozwoliły niektórym łatwiej żyć w centralnej Afryce a innym na biegunach? Dziś Murzyn z Abisynii tez by przeżył na biegunie i łącząc się nieustannie z czarnymi partnerami nie stworzy linii eskimosów...

Nie zaprzeczam, że kreacji nie ma, ale myślę, że to kłopotliwy temat da obrońców kreacji...

Wierzę w Boga, Magda i w Jego słowo i cuda, ale jeśli mamy dyskutować z ewolucjonistami musimy mieć zawsze argumenty silniejsze od nich... I niestety trzeba z nimi rozmawaić maksymalnie naukowo, bo inaczej jesteś pogardzona i wyzwana od oszołomów. Walczmy ich bronią to sami się pukną w głowę, im się nie chce szukać Boga, ale jak zaburzymy ich rytm myślenia, może dopiero zaczną. Byłem niewierzący w pewnym czasie, ale sam doszedłem i nadal dochodzę, że kreacja ma sens... Inni nie mają tyle ochoty, lepiej się nażreć, nadymać, pobawić, beknąć...



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości