Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 kwie 2015, 11:20

Rembov pisze: Pomiary jasności gwiazd i odległości od nich nie bazują na założeniach, tylko na badaniach.


Brednie odległosci do gwiazd już ci mówiłam sa całkiem w kit bo bazują na niesprawdzalnych założeniach i niektóre metody jak efekt doplera juś sie skompromitowały. Nie powtarzaj takich bredni w koło.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 28 kwie 2015, 11:28

Juneo pisze:
Anmarivero pisze:(..) Nie jestem przeciw nauce, jestem przeciw pseudonauce...
Z światem nauki jest trochę jak z światem polityki: fałszywie zawęża się pole widzenia oferując wybór między "złym" a "złym" często prezentując to jako JEDYNĄ możliwość.
To tym mechanizmom się sprzeciwiam i ich nie akceptuję i nie zaakceptuję , jako prawdziwych.

Mogę się z powyższym jak najbardziej zgodzić.
Żyjemy pod władzą zmilitaryzowanej technokracji, w systemie działającym na rzecz elit.
Nick pisze:
Anmarivero pisze: Nie jestem przeciw nauce, jestem przeciw pseudonauce...

Więc dlaczego nauczasz o płaskiej ziemi prezentując pseudonaukowe argumenty w formie filmików z YT???

No i widzisz Anmarivero, uniwersytet YT jest be, bo to nie jest 'prawdziwy' uniwersytet; ze śmietanką naukowców, którzy dyktują światu - podobnie,jak dyktatorzy mody, co jest aktualnie naukowe, a co nie, która teoria jest obowiązująca, a która się przedawnia, no i która nie ma prawa się zmienić, bo została zabetonowana, po to, aby człowiek współczesny nie miał utrudnień w przejściu dehumanizacji, pardon: transhumanizacji.
Klangman pisze:Ależ to z tej "pseudonauki" i związanych z nią obliczeń (Rembov tutaj dał popis biegłości) wywodzi się wiele wynalazków, które służą dobru. Czy odkrycie fal i skonstruowanie maszyny rentgenowskiej nie opiera się na podobnym fundamencie obliczeniowym jak ten, który tu prezentował Rembov? Ja sam tego nie wiem (żaden ze mnie naukowiec) ale wydaje mi się, że powiązania istnieją. Tymczasem racjonalne, oparte o dostępną wiedzę, obliczenia Rembova spotykają się z potępieniem ze strony wyznawców teorii o płaskiej ziemi.

Rembov daje popis w stylu młodego Hawkinga, (scena w laboratorium, Hawking zadumany z kredą w dłoni, przy tablicy usianej wzorami, poprawia coś przy tych bajońskich wzorach to tu, to tam, z rozmachem godnym chińskiego generała przy strategicznym ustawianiu armii: milion żołnierzy rzucimy tu, milion tam..)

Nie musisz mieć przy tych naukowcach kompleksów Klangman, sam bowiem widzisz, że teorie są raz takie, raz siakie, nic pewnego.

Panowie z towarzystwa płaskiej ziemi też sobie wyliczają i wychodzi im, że oni mają rację.:
tutaj
Klangman pisze:No to jak to jest? Żyjemy w świecie, gdzie intelektem rządzi Szatan i cały rozwój cywilizacji, dokonujący się dzięki nauce to dzieło zła? A może ludzkość (i tendencja do odchodzenia od Boga na skutek błędnej interpretacji osiągnięć nauki ---> empiryzm "wykluczający" Boga) sama staje się 666 i osiągnie apogeum, gdy jednogłośnie stwierdzi "śmierć Boga" (Nietzsche)?

Żyjemy w świecie technokracji, gdzie skok technologiczny dokonał się skokowo, - za sprawą tak dla wielu niewiarygodną, że do dzisiaj się o niej oficjalnie nie mówi - jak najbardziej przy udziale zła, na rzecz zła i feudalnego panowania poprzez strach i przemoc nad ludźmi, za pomocą tej technologii, bo zwykły człowiek nie potrzebuje zbrojeń, rakiet, akceleratorów z wizerunkami bogini śmierci, do przyspieszania hadronów i poszukiwania bozonów Higgs'a, czarnych budżetów i programów 'kosmicznych' i baz podziemnych.
Normalny człowiek potrzebuje na przykład dobrze skonstruowanej pralki, którą można umyć bez rozkręcania i dłubania przy tym wykałaczkami, a nie kolejnego czarnego helikoptera, czy uzbrojonej po zęby armii, do prowadzenia wojen.
Normalny człowiek nie potrzebuje kolejnego telewizora, który będzie go hipnotyzował, ale spokoju i kontaktu z naturą, tak, jak Bóg ją stworzył, a nie niszczoną w wodzie, na lądzie i z powietrza.
Klangman pisze:To jest właśnie moje pseudoteologiczne zmartwienie. Wyobraź sobie, że nauka dochodzi do momentu, w którym świadomość może być przeniesiona do sieci. Wkraczamy wówczas na teren jakby religijny (konotacje z New Age) i pojawia się pytanie: Czy Bóg tak to zaplanował?

Scenariusz jak z filmu 'Kosiarz umysłów'. (Polecam ten film, przy okazji.)
To, co Bóg zaplanował, stanie się, a czytamy o tym w staroświeckiej Biblii!

Klangman pisze:Co zrobi świat, gdy technologia zaoferuje potencjalną wieczność dla świadomości?
A może piekło to uwięziona w świecie cyfrowym świadomość teskniąca za zmysłowością?

Świat, który tęskni za utraconym rajem, do tego dąży, aby odsunąć wizję piekła - tego prawdziwego od siebie, jak najdalej i jak najdłużej,i elity mają już wynalazki, do których tylko one mają dostęp. Ale to źle się skończy dla tych, którzy nie skorzystają z jedynej możliwości uniknięcia piekła w wieczności, danej przez Boga. Tego się nie da 'przeskoczyć' w żadnym akceleratorze i żadną technologią.


Juneo,
piszesz, że żyjemy w świecie, gdzie skok cywilizacyjny dokonał się zdumiewająco szybko (prawda) i służy złu ("przy udziale zła,na rzecz zła i feudalnego panowania". To już Twoja wiara). Zauważ, że np. praca nad atomem dała zarówno podnoszącą komfort życia (ratującą życie) metodę pozyskiwania energii jak i bombę atomową. Przyniosła więc dobro i zło, a opierała się na tej demonizowanej (bo "kłamliwej") przez Ciebie nauce i obliczeniach. Skąd wiesz czy w erze mesjańskiej (chyba wszyscy w nią wierzymy?) ludzie nie zaczną właściwie korzystać z tych - jak wierzę wywodzących się z Bożego porządku - obliczeń?

Wydaje mi się też, że Twoje przemyślenia determinuje wiara w złe UFO (to obcy spowodowali nagły rozwój cywilizacji przy udziale wtajemniczonych elit). Sprostuj jeśli tak nie jest.

Obejrzałem sobie "Kosiarza umysłu" (kojarzyłem ten tytuł) i fajnie na jego przykładzie widać jak technika filmowa poszła do przodu :) Obejrzyj sobie "Surogaci" z Brucem Willisem.

Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 kwie 2015, 11:32

magda pisze:
Rembov pisze: Pomiary jasności gwiazd i odległości od nich nie bazują na założeniach, tylko na badaniach.


Brednie odległosci do gwiazd już ci mówiłam sa całkiem w kit bo bazują na niesprawdzalnych założeniach i niektóre metody jak efekt doplera juś sie skompromitowały. Nie powtarzaj takich bredni w koło.

Poproszę o NAUKOWE źródła, które potwierdzą twoje tezy. Oraz, oczywiście, jakieś źródło, które poda inne odległości niż stwierdzone przez astronomów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2015, 11:40

Klangman pisze:Wydaje mi się też, że Twoje przemyślenia determinuje wiara w złe UFO (to obcy spowodowali nagły rozwój cywilizacji przy udziale wtajemniczonych elit).

Ja (i nie tylko) nawet widziałem nad Polską to, co Juneo nazywa UFO. Latało w kwietniu co dzień z WCZEŚNIEJ podanym (jak?) harmonogramem trasy i czasu przelotu!
My, zwiedzeni teorią spiskową, nazywamy to Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), ale niech tam będzie, jak chce Juneo: latało UFO z Ufokami w środku (cud, że nie porwało naszej miłej koleżanki- żal było by... :beczy: ...pewnie zdążyła się ukryć! :clap: )


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 kwie 2015, 11:59

Rembov pisze:Poproszę o NAUKOWE źródła, które potwierdzą twoje tezy


Kiedyś ci podałam linka ale jak zwykle olałeś. No to ja myślę że powinieneś odkryć twoje prawdziwe oblicze , odpowiedz wiec na pewne pytania

1. Jak długo istnieje ziemia 6000 lat czy wiele milionów?
2. Jak powstały nowe gatunki czy przez ewolucję?
3. czy był wielki wybuch i kosmos sie rozszerza.

Jak na to odpowiesz to już będzie wieodmo z kim rozmawiamy , eśli nie odpowiesz to znaczy ze masz cos złego do ukrycia i tez już będziemy wiedzieli z kim mamy rzyjemność.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 28 kwie 2015, 12:02

Zbyszku, mi niestety nie było dane ujrzeć ISS :( Myślę, że Juneo opiera się na wielu informacjach z Internetu. Jest ich mnóstwo i można z nich zbudować spójną wizję. Ja się zdystansowałem, gdyż mam zbyt bujną wyobraźnię i mógłbym źle wyjść na zgłębianiu spisków. Niemniej mam jakieś pojęcie o temacie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 kwie 2015, 12:05

magda pisze:
Rembov pisze:Poproszę o NAUKOWE źródła, które potwierdzą twoje tezy

Kiedyś ci podałam linka ale jak zwykle olałeś.

Filmik na youtube to nie jest naukowe źródło. Masz JAKIEKOLWIEK naukowe źródło, które podaje inne odległości do gwiazd, niż wskazane przez astronomów?

No to ja myślę że

Zamiast tworzyć uniki zajmij się lepiej odpowiedzą na pytania i prośby, które ci postawiono.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 kwie 2015, 12:44

magda pisze:1. Jak długo istnieje ziemia 6000 lat czy wiele milionów?
2. Jak powstały nowe gatunki czy przez ewolucję?
3. czy był wielki wybuch i kosmos sie rozszerza.


Te trzy pytania mogą stać w komitywie ze sobą, jeśli przyjmiemy, że są to próby ludzkiego zrozumienia Bożego działania.
ad1. Jeden dzień dla Boga nie musiał oznaczać 24h którymi dziś mierzymy dobę
ad2. Zostały stworzone przez Boga, a następnie wiele z nich ewoluowało do takiej farmy jakie znamy dzisiaj np: mamut->słoń
ad.3 Wielki wybuch to próba logicznego wytłumaczenia, że świat stworzony przez Boga zaistniał w jednej sekundzie "Niech się stanie światłość i stała się światłość"


.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 28 kwie 2015, 13:09

Rembov, jest sens karmic trolla?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 kwie 2015, 14:21

Rembov pisze:Filmik na youtube to nie jest naukowe źródło.


Nie był to link do filmiku jak widać nawet w niego nie wchodziłes , no tego sie można po tobie spoedziewać

Te trzy pytania mogą stać w komitywie ze sobą, jeśli przyjmiemy, że są to próby ludzkiego zrozumienia Bożego działania.
ad1. Jeden dzień dla Boga nie musiał oznaczać 24h którymi dziś mierzymy dobę
ad2. Zostały stworzone przez Boga, a następnie wiele z nich ewoluowało do takiej farmy jakie znamy dzisiaj np: mamut->słoń
ad.3 Wielki wybuch to próba logicznego wytłumaczenia, że świat stworzony przez Boga zaistniał w jednej sekundzie "Niech się stanie światłość i stała się światłość"
_________________


To właśnie można nazwać KOMPROMIS ZE SWIATEM spoko wielu tak myśli.

Nick pisze:Rembov, jest sens karmic trolla?


O kim mówisz trol?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2015, 14:26

magda pisze:Nie był to link do filmiku

No to daj ponownie ten link!! Jest tyle stron w tym temacie, że szukanie linku to za dużo kłopotu; możesz go podać, to podaj- jakiś problem?!?

magda pisze:jak widać nawet w niego nie wchodziłes , no tego sie można po tobie spoedziewać

Oj, Madzieńku, a któż to tu się przyznał, że tylko pobieżnie czyta wpisy Rembova?!? Czyżbyś to Ty była??! Oj, była, była... :lol:
Znasz takie przysłowie?: "Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli." :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 kwie 2015, 14:37

magda pisze:
Rembov pisze:Filmik na youtube to nie jest naukowe źródło.


Nie był to link do filmiku jak widać nawet w niego nie wchodziłes

Pomyliły mi się posty. Do tej tezy dałaś link do artykułu pełnego przypuszczeń. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 kwie 2015, 15:04

magda pisze:To właśnie można nazwać KOMPROMIS ZE SWIATEM spoko wielu tak myśli.


To nie jest kompromis ze światem. To świat nie dostrzega, że naucza czegoś, co od zawsze wskazywało na Boga.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 kwie 2015, 20:33

Zbyszekg4 pisze:"Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smol

Nie bo ja sie przyznaja ze czasem nie czytam jego wypowiedzi dokładnie a on idzie w zaparte ze wszystko skrupulatnie czyta i potem wyłazi szydło z worka..
http://electric-cosmos.org/arp.htm

http://lordlucasen.w.interia.pl/arp.htm

To naukowiec co pokazuje że Ta metoda jest wielka lipą i nie da sie ustalać odległosci galktyk.
Rembov pisze:y. Do tej tezy dałaś link do artykułu pełnego przypuszczeń


To nie są linki do przypuszczeń bo oficjalnie wiadomo ze odkryto te galaktyki i mają bardzo rózne poczerwienienie jak by były oddalone od siebie o milony lat swietlnych a są połaczone i sa blisko , nie gadaj bredni o przypuszczeniach.To oficjalne odkrycia o ktorych sie zbyt nie mówi/.

Jeszcze to http://pl.wikipedia.org/wiki/Halton_Arp


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 kwie 2015, 20:53

magda pisze:
Rembov pisze:y. Do tej tezy dałaś link do artykułu pełnego przypuszczeń

To nie są linki do przypuszczeń bo oficjalnie wiadomo ze odkryto te galaktyki i mają bardzo rózne poczerwienienie jak by były oddalone od siebie o milony lat swietlnych a są połaczone i sa blisko , nie gadaj bredni o przypuszczeniach.To oficjalne odkrycia o ktorych sie zbyt nie mówi/.

Jeszcze to http://pl.wikipedia.org/wiki/Halton_Arp

Po pierwsze, to odległość do galaktyk ocenia się na podstawie przesunięcia widma w stronę czerwieni, a nie "podczerwieni". Mówi się więc, że galaktyki mają "różne przesunięcia w stronę czerwieni", a nie "różne podczerwienie". Po drugie, rzeczony artykuł zawiera same przypuszczenia, a nie dowody, a jak pokazują badania, to mogą istnieć mosty gazowe między galaktykami długie na miliony lat świetlnych. Pan Arp co prawda tworzy hipotezy, które tam przedstawiono, ale hipoteza to jeszcze nie jest dowód. Ją dopiero trzeba udowodnić.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości