Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 20 maja 2015, 21:12

Parafrazując klasyka, o Bronku mogę śmiało napisać:
"Ja Wam zawsze wszystko obiecam ..." ;)

Poza tym, miałem spokojnie zignorować II turę (bo wyboru już nie ma, tylko głosowanie), ale BK (i PO) tak mnie wpienia, że chyba pójdę i wybiorę cholerę zamiast dżumy.

Ps. Rozumiem dlaczego ktoś nie chce głosować na AD, ale moje zdolności pojmowania rzeczywistości przekracza to, dlaczego ktokolwiek chce głosować na Bolka K. (Bolek, Bronek, co za różnica ;))

Ps.2. Ciekawe, w której z niegdyś istniejących Wyższych Szkół Inżynierskich (w skrócie WSI ;) mieli kierunek "historia". No bo przecież Bronek musiał gdzieś te studia skończyć ;).


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 maja 2015, 09:55

Fedorowicz pisze:BTW. Czekam na moda KAANA, czy innego cenzora na usługach reżimu- jakmutam
Coś ci się pomyliło, Duda i Komorowski to obecny reżim, ty popierasz reżim a nie ja.
Ja jestem za wolnością, a nie komuną.
Ty udajesz chrześcijanina, żaden normalny chrześcijanin nie popiera komuchów, a ty tak.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 09:57 przez KAAN, łącznie zmieniany 1 raz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 maja 2015, 10:45

Wybory już praktycznie wygrał Andrzej Duda

No nie wiem.Sondażom nie ma co wierzyć, ale te są co chwilę inne,jak wahadełko. Poczytać wystarczy komentarze różne. Ludzie nie chcą starej komuny, ale i nie chcą dudyzmu,bo też komuna i to na kolanach przed rydzykami. Całkowita zmiana układu...,ale czy to możliwe? Na pewno nie poprzez wybór któregokolwiek z tych dwóch.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 maja 2015, 18:23

Ty udajesz chrześcijanina, żaden normalny chrześcijanin nie popiera komuchów, a ty tak.

Dobra już dobra wszyscy to znamy na pamięć.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 21 maja 2015, 20:45

KAAN pisze:
Fedorowicz pisze:BTW. Czekam na moda KAANA, czy innego cenzora na usługach reżimu- jakmutam
Coś ci się pomyliło, Duda i Komorowski to obecny reżim, ty popierasz reżim a nie ja.
Ja jestem za wolnością, a nie komuną.
Ty udajesz chrześcijanina, żaden normalny chrześcijanin nie popiera komuchów, a ty tak.

"komunizm
1. ideologia i doktryna społeczna głosząca zniesienie własności prywatnej i różnic klasowych, uspołecznienie środków produkcji i równy podział dóbr;"
(źródło: LINK).

I gdzie to jest w programie PiS/PO? :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 maja 2015, 20:55

KAAN pisze:[Coś ci się pomyliło, Duda i Komorowski to obecny reżim, ty popierasz reżim a nie ja. Ja jestem za wolnością, a nie komuną. Ty udajesz chrześcijanina, żaden normalny chrześcijanin nie popiera komuchów, a ty tak.

Prawdziwy chrześcijanin jest neutralny politycznie. Wniosek z tego, ze nie może popierać jakichkolwiek polityków wszelkiej maści i kalibru, ani upatrywać nadziei w ich obietnicach. Jakich polityków poparł Pan Jezus, na jakich głosowali apostołowie? Prawidłowa odpowiedź brzmi: żadnych.
" Nie są częścią świata, tak jak ja nie jestem częścią świata”.

Bo cały świat podlega mocy niegodziwca. :)

Dragonar pisze: I gdzie to jest w programie PiS?

Tego u nich nie ma, ale jest sporo obietnic prowadzenia polityki socjalnej przez państwo na rzecz obywateli.

Obrazek


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 21 maja 2015, 21:20

Bo cały świat podlega mocy niegodziwca.

I dlatego trzeba cenić ludzi,ktorzy probują ten świat z rąk niegodziwca wyrwać.
w tym przypadku to jednak bardzo trudne..


Aha jescze mały cytacik - dla przeciwwagi:

Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu
Rzymian 13
i co teraz
:angel:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 21 maja 2015, 21:27

navi31 pisze:I dlatego trzeba cenić ludzi,ktorzy probują ten świat z rąk niegodziwca wyrwać.
w tym przypadku to jednak bardzo trudne..

Aha jescze mały cytacik - dla przeciwwagi:

Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu
Rzymian 13
i co teraz
:angel:
"Nie są częścią świata, jak i ja nie jestem częścią świata."Jana 17, 16

"Pierwsi chrześcijanie uważali, że muszą szanować władze, wcale jednak nie uważali, że powinni angażować się w sprawy polityczne”.
"Beyond Good Intentions—A Biblical View of Politics" -Doug Bandow


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 21 maja 2015, 21:31

Niestety, Fedorowiczu, ale w kraju, gdzie chrześcijanie stanowią większość, nie ma innego wyboru jak wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć nim rządzić.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 21 maja 2015, 21:35

Rembov pisze: i zacząć

Pamiętasz, że obecny prezydent jest katolikiem?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 21 maja 2015, 21:42

kruszynka pisze:
Rembov pisze: i zacząć

Pamiętasz, że obecny prezydent jest katolikiem?

A potrafisz przeczytać moją wypowiedź w kontekście tez Fedorowicza?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 21 maja 2015, 21:58

Rembov pisze:A potrafisz przeczytać moją wypowiedź w kontekście tez Fedorowicza?

Potrafię.
Twoje zdanie:
Rembov pisze: ale w kraju, gdzie chrześcijanie stanowią większość

zdaje się nawiązywać Polski i do obecnych zdarzeń a nie jest kontynuacją rozmowy w kilku powyższych wpisach......abstrahujących od nas, a dotykających poddaniu władzy w ogóle (czyt. cytat naviego)
Dlatego odebrałam Twoją wypowiedź jako...kampanijną. Sorry :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 21 maja 2015, 22:24

Fedorowicz pisze:"Pierwsi chrześcijanie uważali, że muszą szanować władze, wcale jednak nie uważali, że powinni angażować się w sprawy polityczne”.


bo nie było demokracji :-P , a o sprawy polityczne trzeba było specjalnie zabiegać;
Dziś każdy obywatel , mając prawa wyborcze
czy chce tego czy nie, jest poniekąd jakąśtam częscią polityki;
Poza tym spojrz na biblijną postać Daniela , ktory szanując władzę 4 króli
w sprawy się angażował, będąc ich doradcami;

Jednak nie wolno naciskać , bo uważam wstrzymanie się od głosu to również głos.
Biblia nie zajmuje tu stanowczeego głosu, daje wolnośc w duchu świętym
i zostawia takie wybory na głos sumienia
w zależności od sytuacji.
wiec jakby patrzeć dosłownie- niegłosowanie w przypadku dwóch antychrześcijańskich kandydatów
to również głos.
Jeżeli zaś jest jeden kandydat, ktorego uważamy za dobrego lub tego , ktory daje realne nadzieje do poprawy sytuacji
a drugiego jako malwersanta i oszusta, to zaniechanie głosowania
jest grzechem zaniedbania wobec przykazania miłości.
(no chyba ze komuś denominacja zakazuje głosowania, to jeszcze inna sprawa)


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 21 maja 2015, 22:36

Ja osobiście , zgodnie z własnym sumieniem , zagłosuje taktycznie -
na kandydata Dudę, nie dlatego ze lubie jego czy jego program
tylko bo uważam , ze ewentualna jego wygrana
spowoduje w dalszych etapach odświeżenie sceny politycznej.
Gdyż nie ma praktycznej róznicy m. tymi dwoma scenami
a dziś jedna z nich niesłusznie kryje sie jako realna alternatywa dla tej drugiej.
karty lepiej więc odsłonić.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 22 maja 2015, 05:05

navi31 pisze:..bo nie było demokracji ..
Pomijając fakt, że bogacze mają swoje wtyczki w każdej partii, poprzez grupy nacisku w każdym parlamencie, z czego wniosek że praktycznie istnieją jedynie różne typy dyktatury, to bardzo się mylisz.

Aby poziom tak zwanej "demokracji" ocenić, oblicza się tzw. D.I (Democracy Index). Międzynarodowa organizacja The Economist Intelligence Unit opracowała Indeks Demokracji, który oblicza pięć wskaźników poziomu demokracji:

1) jakość procesu wyborczego
2) funkcjonalność rządu
3) udział w procesie politycznym
4) kulturę polityczną
5) prawa obywatelskie.

Według tego wskaźnika jeszcze niedawno w pierwszej szóstce przeważały kraje skandynawskie: Norwegia, Islandia, Dania, Szwecja. USA, uznawane przez wielu za "kolebkę demokracji", były zaledwie na 19-tym miejscu. Polska znajdowala się dopiero na 45 miejscu, obok takich "egzotycznych" krajów jak Brazylia, Jamajka, Trynidad i Tobago oraz Meksyk.

Wybierać możesz jedynie wśród partii burżuazyjnych (broniących własności prywatnej bogaczy), bo większość społeczeństwa posiada jedynie zadłużenie w bankach, emigruje za chlebem lub wegetuje na marginesie w skrajnych warunkach. Nie ma więc mowy o ważnej składowej demokracji- pluralizmie politycznym. Brak pełnego uczestnictwa społeczeństwa w życiu politycznym. Szerzy się korupcja i nepotyzm. Za najbardziej skorumpowaną instytucję życia publicznego uznaje się w Polsce właśnie partie polityczne. Wniosek- obywatele polscy mają znikomy wpływ na działania decydentów.

Dysfunkcjonalność procesu wyborczego. "Sposób powoływania terytorialnych i obwodowych komisji wyborczych budzi najwięcej kontrowersji, gdy chodzi o ich niezależność. W komisjach gminnych i obwodowych ich członkowie pochodzą spośród osób zgłaszanych przez pełnomocników wyborczych komitetów wyborczych. Dodatkowo, w przypadku obwodowych komisji wyborczych ich przewodniczącymi są osoby wskazane przez wójta spośród pracowników samorządowych. Szczególnie w przypadku wyborów samorządowych można mieć wątpliwości co do ich niezależności".

..zaniechanie głosowania
jest grzechem zaniedbania wobec przykazania miłości.

Niegłosowanie na A.Hitlera -było według Ciebie zaniedbaniem przykazania miłości? :O



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości