Sianie nienawiści wobec protestantow

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 30 lip 2015, 21:27

magda pisze:
Dezerter pisze: w filmie nie ma złego słowa, ani skargi na KRK


Ale na protesyantów to jedzie równo.

ale to już wasza sprawa - ja w to nie wnikam
Dezerter pisze:KRK, w tym papież, zbliża się bardzo do kościoła zielonoświątkowego i wzajemnie/odwrotnie - mogę podać kilka konkretnych przykładów ...


Każdy kościół protestancki kyóry zbliza się do KRK czyli Nierządnicy Babilonu co wymordowała milony ludzi za wierę jest dla mnie odstępcą. Nie po to ginęli w mękach protestanci przez wieki , torturowani i paleni zywcem zeby teraz jakis pastorzyna się bratał z oprawcami.

dużo wrogości w tobie :-( , mam nadzieję, że nie nienawiści :cry:
patrząc historyczne
czy masz takki sam negatywny stosunek do :
- muzułmanów (Turcy i Tatarzy), którzy kiedyś "torturowali i palili"
- prawosławnych - Rosjan (zabory, powstania, sybir)
- protestanckich - Prusaków i Szwedów
- ateistów i żydów - z okresu stalinowskiego
wszyscy oni torturowali i mordowali - według twojej logiki cały świat powinien się nienawidzić...
przemyśl to :!:
a gdzie wybaczanie po 77 razy?

kontousunięte1 pisze:
nadrozd pisze:Nowe pokolenie inteligentnych katolików młodzież i studenci nie maja problemu.
POzatym wiekszość z nich identyfikuje sie z CHrystusem a nie z ortodoksyno rydzyko-papieskim KRK I z tego co widze całkiem sporo z nich czyta biblie. Jeżdzą za granice, cierpią z nami ucisk.... wiedzą ze bez chrystusa nic nie zdziałmy. I sorry ale nikt tego juz nie zatrzyma

To prawda. Tylko zastanawia mnie dokąd to zmierza. Dla KrK oczywiście. Jesli młodzi ludzie "myślą" po protestancku, to przecież dla swojego Kościoła są wykleci,czy jak to się tam mówi. Nie powinni Komunii przyjmować, skoro wierzą w Chrystusa żywego,a nie w opłatku itd.itd. Jeśli znają Biblię...cóż,ta wiedza ma swoje konsekwencje. Chyba,że idą na skróty. Do spowiedzi,bez przyznania się do innej wiary...no wiesz,co mam na myśli.Może dla wielu to nie jest problem,ale dla mnie to zwykła hipokryzja.Stanowiska nie do pogodzenia. Jak to widzicie?

kontousunięte1 - nie wiem skąd ty czerpiesz wiedzę o KRK, ale zażartuję klasykiem "twój pastor cię okłamuje"
Nie powinni Komunii przyjmować, skoro wierzą w Chrystusa żywego,a nie w opłatku

to jest tak głupie i nieprawdziwe zdanie :oops: , że aż nie wiem jak z tym mam dyskutować :-?
"Jezus żyje" - mówi co najmniej raz do roku katolik w Wielkanoc a myśli tak cały rok! zapewniam cię

Dragonar pisze:W Kościele Katolickim nie spotkałem się z programowym sianiem nienawiści wobec protestantów. Raz czy dwa ksiądz w parafii w mojej miejscowości lubił sobie podrwić z protestantyzmu, np. akcentując, że "Kościół Katolicki założył Chrystus, nie jak inne kółka religijne - jakieś Luterki i Kalwiny", czy coś w tym stylu. Jednak były to sporadyczne sytuacje. Jeżeli ktokolwiek sieje nienawiść, to "szeregowi" katolicy, którzy niekiedy nie rozróżniają wyznań i identyfikują protestantów ze Świadkami Jehowy, ewentualnie z prawosławnymi i nazywają sektą czy kociarzami.

Prawdę mówisz Dragonar - u nas jest promowany od dawna ekumenizm, od lat 80-tych co najmniej. To wówczas były zjazdy ekumeniczne młodzieży w Kodniu gdzie byli protestanci , prawosławni, zielonoświątkowcy i może ktoś jeszcze ..., a jak jest teraz, to pisałem w poprzednim poście

Albertus pisze:
kociarzami.


Ja po raz pierwszy z takim określeniem wobec protestantów spotkałem się na tym forum ze strony protestantów....

Na początku nie wiedziałem o co chodzi.

Podejrzewam że określenie to może być popularne w okolicach gdzie od dawna istniały jakieś grupy protestanckie i dochodziło do jakichś konfliktów.W moich stronach to słowo jest bardzo mało znane

dobre sobie - źle podejrzewasz - jestem nieco starszy od większości więc wyjaśnię
moje pokolenie już takich określeń nie używało, ale starsi katolicy - ci sprzed ery ekumenizmu tak:
kociarze, kocia wiara - były to określenia dla Świadków Jehowy (przynajmniej na kujawach i w lubelskim)
kacerze, lutry, pludry - to były określenia dla "protestantów", ale obecnie całkowicie wyszły z użycia


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 30 lip 2015, 21:44

kociarze, kocia wiara - były to określenia dla Świadków Jehowy (przynajmniej na kujawach i w lubelskim)
kacerze, lutry, pludry - to były określenia dla "protestantów", ale obecnie całkowicie wyszły z użycia

Ja jestem z lubelskiego i nigdy się z takim określeniem nie spotkałem ani u starszych ani młodszych a swoje lata już mam.

Całkiem możliwe że ono kiedyś funkcjonowało w pewnych środowiskach ale gdyby było powszechne to na pewno bym się z tym spotkał.

Może dlatego że w moich okolicach nie było większych grup protestanckich i praktycznie nie było o kim rozmawiać.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 30 lip 2015, 22:10

Podam jeszcze dwa skrajne przypadki:

1. Moja babcia podejrzewa, że należę niby do "kociej wiary". Oczywiście w twarz mi niczego nie powie, jednak obgaduje wszystko, co niekatolickie, co przejawia się m.in. w tym, że nie chce dać telegramu ślubnego pewnej dziewczynie, tylko dlatego, że jej matka należy do Świadków Jehowy. Prawie nigdy nie przyjdzie do mnie porozmawiać szczerze o wierze, nie zapyta, nie zagadnie, mimo że wie o moim uczęszczaniu do Kościołów protestanckich. Wątpię, aby rozróżniała Świadków Jehowy od protestantów czy prawosławnych.

2. Mój kolega jest praktykującym katolikiem. Poznaliśmy się w szkole. Szczerze rozmawiamy ze sobą i spotykamy się co jakiś czas. Często żartujemy i dla zabawy witamy się w następujący sposób:
Ja: Cześć, papisto.
Kolega: Witaj, heretyku!
Nasze żarty z hiszpańskiej Inkwizycji przeszły już do porządku dziennego, chociażby nasz wynalazek, który ma zastąpić stos - inkwizycyjna płyta indukcyjna - "bo Inkwizycja zmienia się Orange", na podobiznę hasła pewnej reklamy. :D
Generalnie on nie widzi nic złego w tym, że jestem protestantem, w dodatku często się ze mną zgadza, podczas rozmów z nim widać jego zaangażowanie i chęć zdobycia wiedzy.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 30 lip 2015, 22:18

Wystarczy poczytać dużą cześć postów choćby na tym forum, szczególnie tych dawniejszych aby się przekonać że jest dokładnie odwrotnie niż sugeruje tytuł tego tematu. To Kościół Katolicki jest obiektem ciągłych nienawistnych i w większości kłamliwych ataków.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 30 lip 2015, 22:21

Albertus pisze:Może dlatego że w moich okolicach nie było większych grup protestanckich i praktycznie nie było o kim rozmawiać.

W Lublinie działało w okresie reformacji sporo zborów odbywały się tam publiczne dyskusje, które ściągały wielu możnych gości w tym spoza granic Rzptej. Zostały zresztą utrwalone na piśmie owe dysputy. Tak było do czasów, gdy katolicy kierowani "imperatywem miłości bliźniego" zaczęli prześladować swoich sąsiadów i burzyć im zbory ;-)

1. Moja babcia podejrzewa, że należę niby do "kociej wiary". Oczywiście w twarz mi niczego nie powie, jednak obgaduje wszystko, co niekatolickie, co przejawia się m.in. w tym, że nie chce dać telegramu ślubnego pewnej dziewczynie, tylko dlatego, że jej matka należy do Świadków Jehowy. Prawie nigdy nie przyjdzie do mnie porozmawiać szczerze o wierze, nie zapyta, nie zagadnie, mimo że wie o moim uczęszczaniu do Kościołów protestanckich. Wątpię, aby rozróżniała Świadków Jehowy od protestantów czy prawosławnych.

Z tego co napisałeś wynika, że po prostu babcia pogardza Świadkami Jehowy. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wspomniani wyżej są znacznie bardziej pogardzani aniżeli protestanci.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 30 lip 2015, 22:31

W Lublinie działało w okresie reformacji sporo zborów odbywały się tam publiczne dyskusje, które ściągały wielu możnych gości w tym spoza granic Rzptej. Zostały zresztą utrwalone na piśmie owe dysputy. Tak było do czasów, gdy katolicy kierowani "imperatywem miłości bliźniego" zaczęli prześladować swoich sąsiadów i burzyć im zbory ;-)


To daleka historia a ja mówię o 20 wieku.

Represje wobec innowierców w Polsce zaczęły się po szwedzkim najeździe gdy protestanci z pomocą polskich innowierców i części katolickich zdrajców wymordowali lub spowodowali pośrednio śmierć ok jednej trzeciej ludności a przy okazji zburzyli i nakradli tyle ile nie udało się nawet hitlerowcom i sowietom.

Nie ma nic dziwnego że innowiercy przestali budzić powszechną sympatię w Polsce.
Choć trzeba oczywiście ubolewać nad każdą niesprawiedliwością jaka się wydarzyła.

Na przestrzeni czasów katolicy zresztą byli prześladowani i to na pewno bardziej niż protestanci w Lublinie, czy to od protestantów czy to od arian.2000 lat to dużo czasu i wiele się zdarzyło.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 lip 2015, 22:42

Dezerter pisze:wszyscy oni torturowali i mordowali - według twojej logiki cały świat powinien się nienawidzić...
przemyśl to


Jest wielka roznica między tym światem że jest zły a tymi którzy twierdza ze są braćmi w Chrystusie a do tego przywódcami kościoła.

1Kor 5:10-15 bw "(10) ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. (11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie."

Nie moja to rzecz osądzać ten swiat machometan żydów buddystów ale jeśli ktos mi mówi że jest chrześcijaninem to mam prawo odsnąc sie od takiego jak wasz watykan i nieczystego nie dotykać.

Przebaczenie 77 razy chyba nie rozumiesz o czym piszesz

Mat 18:21-36 bw "(21) Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy? (22) Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy. (23) Dlatego Królestwo Niebios podobne jest do pewnego króla, który chciał zrobić obrachunek ze sługami swymi. (24) A gdy zaczął robić obrachunek, przyprowadzono mu jednego dłużnika, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. (25) A ponieważ nie miał z czego oddać, kazał go pan sprzedać wraz z żoną i dziećmi, i wszystkim, co miał, aby dług został spłacony. (26) Wtedy sługa padł przed nim, złożył mu pokłon i rzekł: Panie! Okaż mi cierpliwość, a oddam ci wszystko. (27) Tedy pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (28) A gdy ów sługa wyszedł, spotkał jednego ze swych współsług, który był mu winien sto denarów; i pochwyciwszy, dusił go, mówiąc: Oddaj, coś winien. (29) Wtedy współsługa jego, padłszy na kolana, prosił go mówiąc: Okaż mi cierpliwość, a oddam ci wszystko. (30) On jednak nie chciał, lecz odszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. (31) A współsłudzy jego widząc to, co zaszło, zasmucili się bardzo i poszedłszy, opowiedzieli panu swemu wszystko, co się stało. (32) Wtedy przywołał go pan jego i rzekł mu: Sługo zły! Wszystek tamten dług darowałem ci, boś mnie prosił. (33) Czy i ty nie powinieneś był zlitować się nad współsługą swoim, jak i ja zlitowałem się nad tobą? (34) I rozgniewał się pan jego, i wydał go katom, żeby mu oddał cały dług. (35) Tak i Ojciec mój niebieski uczyni wam, jeśli każdy nie odpuści z serca swego bratu swemu."

Jesli ktoś prosi o przebaczenie zawsze się przebacza ale jeśli nie prosi a wręcz odwrotnie to jak myślisz czy trzeba pójsć na ugodę z kimś kto robi zło i pochwala zło.

Poza tym watykan to nie człowiek , możesz odpuszczać człowiekowi a nie instytucji. Papiestwo to jedność od powstakia KRK kiedy to papierz przejął skcesję po kapłanie srarożytnego Rzymu pontifeksie maximusie i wszyscy do dziś sa pontifxami maximsami jak dawni cesarze Rzymscy. to komu mam przebaczać . Ludzie zwiedzeni im czy co bo zwykłym wiernym nie mam czego przebaczać ja im współczuję ze są tak ślepi i ida na zatracenie za tymi którzy sprzeniewierzyli sie Jezusowi i zwiedli lud.

Dezerter pisze:to jest tak głupie i nieprawdziwe zdanie , że aż nie wiem jak z tym mam dyskutować


Proszę o konkrecik co w tym masz głupiego

Dragonar pisze:Nasze żarty z hiszpańskiej Inkwizycji przeszły już do porządku dziennego, chociażby nasz wynalazek, który ma zastąpić stos - inkwizycyjna płyta indukcyjna - "bo Inkwizycja zmienia się Orange", na podobiznę hasła pewnej reklamy.



Nie wiem z czego tu żartować że tylu ludzi w torturach umierało zywcem palonych , jeśl czytałeś może relacje naocznych świadków paleia na stosie to wiedz ze człowiek często jeszcze żył jak skóra od ognia pękała i wytapiał sie tłuszcz i kapał z rak z krwią. To robili katolicy inkwizycja i zamiast się tym zabawiać z kolegą to moze byś z takim ani jadał który naleezy do takiej instytucji jak papiestwo. Moze jeśli się nie chce nawrócic do Jezsa to nie powinien być twoim kolegą. niech wybiera albo papież albo Jezus . nie ma czegoś pośredniego i jeszcze z żarcikami z ludzkiej męki.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 30 lip 2015, 22:55

Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom

nie zauważyłem wcześniej tego wiele mówiącego podpisu - czemu akurat ten wybrałaś?
nie chcę się bawić w psychologa, ale pomyśl nad tym i sobą i nie idź tą drogą
miłość jest o wiele bardziej atrakcyjniejsza niż nienawiść . ... Bóg jest Miłością
przepraszał JP II - kilka razy
Franciszek ostatnio np Waldensów
ale tobie zawsze będzie za mało...dopóki nie zmienisz swego serca i nastawienia
a tego właśnie ci życzę, by w twoim duchu zapanował pokój boży :-D
szalom


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 lip 2015, 23:24

Dezerter pisze:przepraszał JP II - kilka razy
Franciszek ostatnio np Waldensów
ale tobie zawsze będzie za mało...dopóki nie zmienisz swego serca i nastawienia
a tego właśnie ci życzę, by w twoim duchu zapanował pokój boży
szalom


Pokój Bozy ja juz mam , Wojtyła przepraszał w kit bo co to za przzeproszenie jesli dalej istnieją zapisy prawne ze mozna heretyków niszczyć zabierc im mienie i więzić ,inkwizycja istnieje dalej pod nazwą Kongregacja Nauki Wiary, jeśliby rzeczywiscie waykan żałowal ze te mordy w Historii i te wieki zła to pierwsze powinien zmienić zapisy prawne i zlikwidować zbrodniczą instytcję jaka jest ukryta pod inna nazwą świeta inkwizycja. A czemu tego nie zrobił , do czego mu takie prawo i ta instytucja będzie potrzebna???? a no jak m się zdaje ze papiestwo odzyska władze to przecież msi mordować jak dawniej i po to zostawiło sobie i inkwizycje i prawo taka otwartą furteczkę dla zła. Nic nie warte były te przeprosiny. Mój drogi ja nie będę zła nazywać dobrem bo to żadna milosć i nie bedę nigdy po stronie zła ani nie przyjme postawy i panu Bogu świeczke i djabłu ogarek nie ma mowy bo to nie byłaby miłość. Należysz do djabelskiego kościoła i jak bym ci tego nie uświadomiła to by znaczyło że mi nie zalezy na tobie twoja rzecz co wolisz albo prawde albo kłamstwa owinięte w różowe papierki . Twoja rzecz Czy wolisz być z jezusem czy z pontifexem Maximusem masz wybór ja ci tylko uswiadamiam ten wybór a ty zrobisz co zehcesz . Pokój Boży musi być szczery a nie udawany i miłość szczera a nie oparta na kłamstwach.
Dezerter pisze:nie zauważyłem wcześniej tego wiele mówiącego podpisu - czemu akurat ten wybrałaś?


Żeby każdy pamiętał ze jak mówimy o Bogu to nie mamy w tym mówić bzdur i kłamstw. Zebysmy wszyscy pamiętali o tej dyskusji Joba ze Bóg chce szczerosci a nie obłdy jak ci przyjaciele Joba.
Dezerter pisze:pomyśl nad tym i sobą i nie idź tą drogą
miłość jest o wiele bardziej atrakcyjniejsza niż nienawiść . ... Bóg jest Miłością


Ja idę drogą miłości i jak ci juz mówiłam nie będe przyklepywac zła i fałsz po to żeby było milutko i wyglądało na miłość, Ja wole prawde i wolę kazdem powiedzieć cos co da mu do myślenia i moze spowodje że sie kiedyś nawróci. Nie mam zadnej nienawisci do żadnego człowieka . Ale nienawidzę instytucji która krzywdzi i która takie tłmy wiedzie na zatracenie , instytucji która obraża Boga każdego dnia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 31 lip 2015, 01:06

Nie wiem z czego tu żartować że tylu ludzi w torturach umierało zywcem palonych , jeśl czytałeś może relacje naocznych świadków paleia na stosie to wiedz ze człowiek często jeszcze żył jak skóra od ognia pękała i wytapiał sie tłuszcz i kapał z rak z krwią. To robili katolicy inkwizycja i zamiast się tym zabawiać z kolegą to moze byś z takim ani jadał który naleezy do takiej instytucji jak papiestwo. Moze jeśli się nie chce nawrócic do Jezsa to nie powinien być twoim kolegą. niech wybiera albo papież albo Jezus . nie ma czegoś pośredniego i jeszcze z żarcikami z ludzkiej męki.

Z tyrana i złoczyńcy powinno się kpić i wyśmiewać, nawet po śmierci - gdyby więcej ludzi drwiło z Mahometa, Hitlera i Stalina, tym mniej byłoby chętnych, by ich naśladować. Im już kara śmierci nie zaszkodzi, bo nie żyją, tymczasem wieczne zniesławienie jest możliwe. Podobnie z Inkwizycją i jej wyczynami. Kolega również krytykuje Kościół Katolicki w tych miejscach, gdzie zasługuje na krytykę i ufa mu w tych miejscach, gdzie zasługuje na zaufanie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 31 lip 2015, 10:44

Albertus pisze:Represje wobec innowierców w Polsce zaczęły się po szwedzkim najeździe gdy protestanci z pomocą polskich innowierców i części katolickich zdrajców wymordowali lub spowodowali pośrednio śmierć ok jednej trzeciej ludności a przy okazji zburzyli i nakradli tyle ile nie udało się nawet hitlerowcom i sowietom.
Nie ma nic dziwnego że innowiercy przestali budzić powszechną sympatię w Polsce.
Choć trzeba oczywiście ubolewać nad każdą niesprawiedliwością jaka się wydarzyła.

Nie żartuj proszę wystarczy sięgnąć po Volumina Legum nikogo nie prześladowano za współprace ze szwedami tylko poglądy religijne z tej prostej przyczyny, że bardzo duża część znamienitych katolików poparła Karola Gustawa. Po drugie króla część szlachty uważała za zdrajcę interesów Rzptej, więc jaki interes miała w tym by popierać kogoś kogo uważała za szkodnika?


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 31 lip 2015, 11:10

Dezerter pisze:"twój pastor cię okłamuje"

Nie mam pastora,więc nie może mnie okłamywać.Proste?. Bardzo proste.
Dezerter pisze:to jest tak głupie i nieprawdziwe zdanie

To jest prawda. Może uzasadnij co w tym głupiego. To i ja mogę iść do komunii? Skoro twój kościół taki szczodry i ekumeniczny,dlaczego pozbawia mnóstwo osób dostępu do tego Sakramentu? Trzeba uznać WSZYSTKO,co do wierzenia podaje,wtedy dostajesz dostęp,a jak ktoś idzie do komunii,a wierzy w część prawd to jest albo hipokrytą albo nic sobie nie robi z waszych katechizmów i "prawd"zawartych. W takim przypadku i ja jestem katoliczką rzymską.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 31 lip 2015, 11:17

Dezerter pisze:"Jezus żyje" - mówi co najmniej raz do roku katolik w Wielkanoc a myśli tak cały rok! zapewniam cię

I na tym się kończy związek katolika z Jezusem.
Wiesz,wstydziłbyś się taki argument przytaczać.
magda pisze:, jeśliby rzeczywiscie waykan żałowal ze te mordy w Historii i te wieki zła to pierwsze powinien zmienić zapisy prawne i zlikwidować zbrodniczą instytcję jaka jest ukryta pod inna nazwą świeta inkwizycja. A czemu tego nie zrobił

Otóż to. Tak samo Waldensów przepraszał Franciszek,ale za co? za mordowanie?,ale i tak uważa ich za heretyków.Więc jaka tu konsekwencja?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 31 lip 2015, 11:40

Realista pisze:
Albertus pisze:Represje wobec innowierców w Polsce zaczęły się po szwedzkim najeździe gdy protestanci z pomocą polskich innowierców i części katolickich zdrajców wymordowali lub spowodowali pośrednio śmierć ok jednej trzeciej ludności a przy okazji zburzyli i nakradli tyle ile nie udało się nawet hitlerowcom i sowietom.
Nie ma nic dziwnego że innowiercy przestali budzić powszechną sympatię w Polsce.
Choć trzeba oczywiście ubolewać nad każdą niesprawiedliwością jaka się wydarzyła.

Nie żartuj proszę wystarczy sięgnąć po Volumina Legum nikogo nie prześladowano za współprace ze szwedami tylko poglądy religijne z tej prostej przyczyny, że bardzo duża część znamienitych katolików poparła Karola Gustawa. Po drugie króla część szlachty uważała za zdrajcę interesów Rzptej, więc jaki interes miała w tym by popierać kogoś kogo uważała za szkodnika?


Piszę o zmianie ogólnego nastawienia do protestantów u Polaków. Jakby nie patrzeć to Szwedzi byli protestantami i dokonali straszliwych mordów i grabieży i profanacji katolickich kościołów o niespotykanej wcześniej i nawet później skali.

Stąd późniejsza niechęć wobec innowierców choć nie wszyscy zdradzili Polskę


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 lip 2015, 13:12

Dragonar pisze:Z tyrana i złoczyńcy powinno się kpić i wyśmiewać, nawet po śmierci - gdyby więcej ludzi drwiło z Mahometa, Hitlera i Stalina, tym mniej byłoby chętnych, by ich naśladować. Im już kara śmierci nie zaszkodzi, bo nie żyją, tymczasem wieczne zniesławienie jest możliwe. Podobnie z Inkwizycją i jej wyczynami. Kolega również krytykuje Kościół Katolicki w tych miejscach, gdzie zasługuje na krytykę i ufa mu w tych miejscach, gdzie zasługuje na zaufanie.


Tym to sposobem pożartuj z krematoriów w Oświęcimu że lepiej użyć piecyków elektrycznych i lepszych gazów do trucia , masz poczcie humoru tylko pozazdrościć, tylko nie czujesz jakie to okropne co piszesz więc jak masz odwagę to napisz taki wedłog ciiebie świetny żart z Hitlera tutej i zobacz co ci napiszą:

https://www.facebook.com/groups/130806889102/
Nie myślisz ze sie trochę pospieszyłeś z tym chrztem , bo to co piszesz to poganin ma większe wyczcie i jeszcze sie tłumaczysz. Niebywałe.

Albertus pisze:Stąd późniejsza niechęć wobec innowierców choć nie wszyscy zdradzili Polskę


Nie łudź się że to tak wygląda moja sąsiadka o szwedach to wie tyle że tam się promem płynie, i inne te co mnie od kocich wiar wyzywają też tyle wiedzą albo i nie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości