Samobójcze myśli

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 20 gru 2014, 15:53

magda pisze:
PanJestMocaMoja pisze:Po prostu Pan podsunal mi jeden losowy psalm i kiedy go zaczelam czytac Pan ponadnaturalnie zrzucil ze mnie cala niemoc i ciemnosc.


Który to był?



Magdo, wlasnie nie pamietam dokladnie ktory to byl, ale pamietam tylko to ze byl to jeden z tych psalmow gdzie Pan Jezus umiera na krzyzu i ze pisalo w nim o tym ze bliscy sie od Niego odwrocili. To byl albo psalm 88, albo 69 albo 38. W kazdym badz razie tak trafil do mojej sytuacji ze bylam w szoku, bo akurat przechodzilam przez okres kiedy moja rodzina przesladowala mnie z powodu Pana Jezusa i bliscy i przyjaciele sie ode mnie odwrocili i ogolnie spotkalam duzo nienawisci ze strony innych.

PS: Niesamowita historia. Chwala i dzieki Panu za Cie w taki sposob pocieszyl :)

kontousunięte1, Coco, jak najbardziej was rozumiem, ale psychiatrii nie mozna porownac do medycyny. Medycyna zajmuje sie leczeniem ciala, a psychiatria (niby taki jest cel tej "nauki") leczeniem ducha. I tu juz powinna wam sie zapalic czerwona lampka, jesli czesc waszej duchowej sfery jest kontrolowana przez psychiatre lub leki a nie przez Jezusa, bo sfere duchowa czlowieka wierzacego powinien okupowac w calosci Jezus. Nie wiem czy wy rozumiecie, ale psychiatria tak samo jak falszywe religie zostala stworzona tylko w jednym celu: w celu zastpaienia Boga, kosciola i Biblii. To jest antychrzescijanska nauka ktora jest jakby przeciwnym biegunem do prawd biblijnych. Psychiatria uczy ze nie ma demonow, a objawy opetania to symptomy choroby psychicznej. Czy wiecie ze wedlug standardow psychiatrii Pan Jezus musial byc chory psychicznie? Apostolowi Pawlowi juz tez ateisci robli psychoanalize. Wystarczy poszukac tego w internecie. Poza tym psychiatria nazywa homoseksualizm orientacja seksualna a nie grzechem i stanem z ktorego Bog moze wyleczyc (jestem tego przykladem), rozpusta i rozwiazlosc tez nie sa grzechem tylko "zawysokim libido". Dzieci wedlug psychiatrii rowniez maja poped seksualny, a zatem kto moze oceniac seks z dzieckiem? Rozumiecie co wkladacie sobie do glowy? Poza tym, na czyich teoriach opiera sie dzisiejsza psychiatria? Oczywiscie na teoriach narkomana i ateisty Zygmunta Freud'a. I on jest najlepszym przykladem na to co psychiatria robi z ludzmi. On leczyl ludzi kokaina a wielu z jego pacjentow popelnilo samobojstwo nawet sami psychoanalitycy sie zabijali; to wszystko mozna przeczytac na internecie. Mimo to psychiatria sie nim zachwyca i z jego prac czerpie najbardziej.

My tu nie mowimy ze nasze zycie jest wolne od problemow. Uwierz mi ze ja specjalnie zawsze pisze o moich problemach wlasnie zeby moi bracia i siostry zobaczyli ze ja tez mam problemy, ale z tych problemow wyciaga mnie zawsze Pan Jezus. Ja nie argumentuje tutaj, nie staram sie dyskutowac, ja ostrzegam, bo zalezy mi na zdrowiu mojego brata w Chrystusie i na waszym zdrowiu rowniez. Halo, ja bylam piec minut od podciecia sobie zyl, ja duchowo umarlam a Pan uleczyl mnie psalmem i modlitwa. I nie jestem jedyna osoba ktora zostala uratowana od samobojstwa przez Pana. Ja kocham czytac i ogladac swiadectwa ludzi i juz czytalam o ludziach ktorzy mieli podobne przezycia. I nie zgodze sie ze Bog chce leczyc naszego ducha za pomoca psychiatrow. To absurdalne, to tak jakby ktos myslal ze Pan Bog chce leczyc naszego ducha yoga albo buddyjska medytacja. To moze zacznijmy chodzic do afrykanskich szamanow bo byc moze Bog chce sie uzyc "specjalistami" aby uleczyc nasze choroby. A jesli ktos nie wierzy ze Jezus moze mu pomoc wyjsc z depresji i problemow natury duchowej, to chyba w Niego tak bardzo nie wierzy albo jeszcze nie poznal Jego mocy. Ja nie staram sie nikogo oceniac bo z moja wiara tez jest cienko ale wlasnie dlatego nad wiara muslimy pracowac.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 16:04

Dorota. pisze:Mam świadomość,że moja opinia może być dla wielu zbyt radykalna,ale cóż będę przy niej trwała...


Dorota, znam Twoje świadectwo i zapewne jest ono prawdziwe. Byłaś opętana.
Każdy pisze tutaj z własnego doświadczenia i każdy ma swoje racje.
Temat jednak jest bardziej złożony...
Mówiąc krótko- nie każda choroba psychiki jest opętaniem.
Nie każdego też Bóg uzdrawia w sposób cudowny.
Czasem też działa przez lekarzy...
Zatem osobiste doświadczenia mogą posłużyć jako świadectwa ale nie powinny być dogmatem. Ten spór jest bez sensu bo obie teorie są prawdziwe.
Moja rada jest taka- przestańcie zamykać Boga w pudełkach własnych dogmatów, bo On działa tak jak chce i w każdym przypadku inaczej.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 20 gru 2014, 16:12

Nick jezeli Bog moze dzialac przez antychrzescijanska nauke psychiatrii to za pewne tez przez KRK, islam i szamanizm.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 16:20

PanJestMocaMoja pisze:Nick jezeli Bog moze dzialac przez antychrzescijanska nauke psychiatrii to za pewne tez przez KRK, islam i szamanizm.


A uważasz, że tam Bóg nie działa?
Gdyby nie działał, ludzie byliby skazani na trwanie w tych religiach, tymczasem nawracają się :D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 gru 2014, 16:30

Dragonar pisze:Polecam świetny artykuł na ten temat: LINK.

Dziękuję. Dobry. :lol:


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 20 gru 2014, 16:37

Nick pisze:
PanJestMocaMoja pisze:Nick jezeli Bog moze dzialac przez antychrzescijanska nauke psychiatrii to za pewne tez przez KRK, islam i szamanizm.


A uważasz, że tam Bóg nie działa?
Gdyby nie działał, ludzie byliby skazani na trwanie w tych religiach, tymczasem nawracają się :D


Bóg działa nie przez katolicyzm,czy inną religię np. islam, tylko pomimo katolicyzmowi i islamowi. Dlatego ludzie i tam się nawracają.

Mówiąc krótko- nie każda choroba psychiki jest opętaniem.


Nie każda choroba psychiki jest opętaniem,ale w każdej może pomóc Pan .
Natomiast lekarze świeccy nie uznają opętań,więc gdy taki chory do nich trafi,to go leczą metodami takimi jakie znają z nauki świeckiej, czyli nieskutecznie...
Poza tym lekarz świecki nie ma poznania,aby rozróżnić ,opętanie od choroby psychiki.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 20 gru 2014, 16:37

Nick pisze:
PanJestMocaMoja pisze:Nick jezeli Bog moze dzialac przez antychrzescijanska nauke psychiatrii to za pewne tez przez KRK, islam i szamanizm.


A uważasz, że tam Bóg nie działa?
Gdyby nie działał, ludzie byliby skazani na trwanie w tych religiach, tymczasem nawracają się :D


Nawracaja sie wlasnie dlatego ze maja chec spotkania z Bogiem ale Go tam nie znajduja. Ja nie wiem, widzialam tysiace swiadectw bylych muzulmanow i jest zawsze podobna historia: Modlilem sie piec razy dziennie, poscilem caly ramadan, chodzilem do meczetu, a nikt nie odpowiadal, tak bardzo szukalem Boga w islamie ale Go nie znalazlem dlatego zaczalem go suzkac w Biblii. To samo z szamanizmem, probowalem tego i tamtego ale tylko Jezus mnie uleczyl.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 17:01

Dorota. pisze:
Nick pisze:
PanJestMocaMoja pisze:Nick jezeli Bog moze dzialac przez antychrzescijanska nauke psychiatrii to za pewne tez przez KRK, islam i szamanizm.


A uważasz, że tam Bóg nie działa?
Gdyby nie działał, ludzie byliby skazani na trwanie w tych religiach, tymczasem nawracają się :D


Bóg działa nie przez katolicyzm,czy inną religię np. islam, tylko pomimo katolicyzmowi i islamowi. Dlatego ludzie i tam się nawracają.


A mówiąc jeszcze precyzyjniej, działa W tych religiach, mimo, że są dla Niego odrazą :) Ale tu już całkiem schodzimy z tematu...


Dorota pisze:
Mówiąc krótko- nie każda choroba psychiki jest opętaniem.


Nie każda choroba psychiki jest opętaniem,ale w każdej może pomóc Pan .


Zgoda :)
Może to być pomoc nadnaturalna lub przez innego człowieka- np. lekarza :)

Dorota pisze:Natomiast lekarze świeccy nie uznają opętań,więc gdy taki chory do nich trafi,to go leczą metodami takimi jakie znają z nauki świeckiej, czyli nieskutecznie...


Tak, to jest prawda co piszesz.
Jednak tematem tego wątku są myśli samobójcze człowieka...
Moim zdaniem owszem, trzeba takiej osobie wskazać na Boga, ale trzeba też wspomnieć o udaniu się do specjalisty.
Czy jedno wyklucza drugie?
Moim zdaniem nie, bowiem my tutaj nie wiemy jaka jest przyczyna, a z osobistych doświadczeń wiem, że lekarz może realnie pomóc człowiekowi ratując go od tego kroku. On średnio pomoże mu później lecz jak najbardziej może zapobiec tragedii.
Wiesz ja mam w rodzinie dwoje niedoszłych samobójców więc trochę wiem jak to działa.
Osoba, która podjęła taką decyzje nie myśli już racjonalnie, ona ma jedno w głowie :/
Mówienie takiej osobie- "weź przeczytaj najpierw Biblię" jest bez sensu! Bo taka osoba nie szuka już pomocy. Ona dąży do celu jakim jest odebranie sobie życia.
Moją rodzoną siostrę uratowali psychiatrzy. Została obezwładniona i podawano jej chemię, aż stan stał się stabilny.
Później przyszedł czas na terapię... Ale na początku trzeba było działać natychmiast by ją ratować.
Nie wyobrażam sobie tak głupiego zachowania bym w tamtym momencie powiedział jej- "słuchaj, musisz się nawrócić, poczytaj sobie Biblię", licząc na cudowną interwencję Boga.
Owszem, Bóg miał wtedy środki i moc by sprawę "załatwić" w inny sposób. Ale widocznie w tym przypadku inna historia miała się wydarzyć...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 18:24

Dorota masz całkowitą rację.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Mihał
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2010, 00:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mihał » 04 wrz 2015, 23:39

Witam. Chciałbym was wszystkich przeprosić. W szczególności osoby, które się za mnie modliły do Boga. Wy się tutaj naprodukowaliście, niektórzy z was zapewne pomodlili się za mnie, a ja was tak po prostu zlekceważyłem i zignorowałem. Napisałem posta kiedy miałem doła, a później, gdy już mi się polepszyło nawet wam nie podziękowałem za odpowiedzi. Przepraszam was wszystkich i naprawdę dziękuję za wszystkie wasze odpowiedzi pod moim postem.


Zdecydowanie niezdecydowany
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 wrz 2015, 08:38

Mihał, Nie odświeżamy na forum wątków starszych niż 6mcy. Zapoznaj się z regulaminem. Zamykam


.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości