"Ojciec Święty"

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
huerro
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2009, 17:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Ojciec Święty"

Postautor: huerro » 30 kwie 2009, 09:02

św.tomek pisze:A dopóki twierdzicie, że można nazywać Ojcami Świętymi dziwkarzy, chciwców albo bandytów, którzy niegdyś zasiadali na stolcu waszego kościoła, i dopóki będziecie używać instrumentalnie Ewangelii do obrony tej hipkryzji - doputy mam prawo i rację by napisać to, co napisłem

Poniewa nie zrozumiesz, nie przyjmiesz do wiadomości, nie wbijesz sobie do łba, że słowo "święty" nie odnosi się do osobistej świętości danego człowieka, który pełni urząd papieża, to nie masz NAJMNIEJSZEGO PRAWA pisać jakichkolwiek tekstów na temat grzechów papieży w odniesieniu do tego tytułu.
Stawiasz bowiem kłamliwe, bezpodstawne oskarżenia, których JEDYNYM CELEM jest oczernienie Kościoła rzymskokatolickiego i przedstawianie go w fałszywym świetle!!!


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Ojciec Święty"

Postautor: św.tomek » 30 kwie 2009, 09:35

huerro pisze:
św.tomek pisze:A dopóki twierdzicie, że można nazywać Ojcami Świętymi dziwkarzy, chciwców albo bandytów, którzy niegdyś zasiadali na stolcu waszego kościoła, i dopóki będziecie używać instrumentalnie Ewangelii do obrony tej hipkryzji - doputy mam prawo i rację by napisać to, co napisłem

Poniewa nie zrozumiesz, nie przyjmiesz do wiadomości, nie wbijesz sobie do łba, że słowo "święty" nie odnosi się do osobistej świętości danego człowieka, który pełni urząd papieża,

tak, tak...
odnosi się do urzędu, który można było nabywać za pieniądze lub drogą przemocy, przekupstwa lub niecnych intryg politycznych

Dopóki nie zrozumiesz, nie przyjmiesz do wiadomości, nie wbijesz sobie do łba, że zasadnicza przyczyna kompromitacji katolickiej idei sukcesji nie tkwi w osobistej świętości danego człowieka, tylko w podatnej na skorumpowanie i zepsucie PROCEDURZE POWOŁYWANIA owego człowieka na urząd, która to procedura w niektórych okresach historii waszego kościoła urągała biblijnym kryteriom powoływania przywódców i była ich ponurą karyktaurą.

huerro pisze:to nie masz NAJMNIEJSZEGO PRAWA pisać jakichkolwiek tekstów na temat grzechów papieży w odniesieniu do tego tytułu.


nie mam prawa?
czekam na wezwanie do sądu


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 30 kwie 2009, 10:24

Chciałem zapytać czy to są "standardy protestanckie" takie wypowiedzi jak św. tomka?

"nie wbijesz sobie do łba" ?? itp.???

Może admin powiedziałby coś o "hamowaniu się" tomkowi. Proszę o to admina...

Czy znów - JA - dostanę od Lasha uwagę za to, że zajmuję się trolowaniem?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 kwie 2009, 10:37

Baranek pisze:Chciałem zapytać czy to są "standardy protestanckie" takie wypowiedzi jak św. tomka?
"nie wbijesz sobie do łba" ?? itp.???
Może admin powiedziałby coś o "hamowaniu się" tomkowi. Proszę o to admina...
Czy znów - JA - dostanę od Lasha uwagę za to, że zajmuję się trolowaniem?
Nie nie dostaniesz. pkt.
św. Tomku uszanujmy trochę bardziej oponentów.
Ann co masz na mysli?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 30 kwie 2009, 10:38

no tak
KR(uk) KRu(kowi) oka nie wykole - ale żeby tak bezwstydnie..

Baranek pisze:Chciałem zapytać czy to są "standardy protestanckie" takie wypowiedzi jak św. tomka?

"nie wbijesz sobie do łba" ?? itp.???


to są standardy "katolickie" kolegi huerro - skopiowałem żywcem jego wypowiedź:

Dzisiaj 9:02 huerro pisze:Poniewa nie zrozumiesz, nie przyjmiesz do wiadomości, nie wbijesz sobie do łba, że słowo...


myślę że huerro nie jest jakimś hipokrytą, żeby miał się obrazić za DOKŁADNIE tkie sformułowania, których sam używa wobec innych


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 30 kwie 2009, 10:42

św.tomek pisze:no tak
KR(uk) KRu(kowi) oka nie wykole - ale żeby tak bezwstydnie..

Baranek pisze:Chciałem zapytać czy to są "standardy protestanckie" takie wypowiedzi jak św. tomka?

"nie wbijesz sobie do łba" ?? itp.???


to są standardy "katolickie" kolegi huerro - skopiowałem żywcem jego wypowiedź:

Dzisiaj 9:02 huerro pisze:Poniewa nie zrozumiesz, nie przyjmiesz do wiadomości, nie wbijesz sobie do łba, że słowo...


myślę że huerro nie jest jakimś hipokrytą, żeby miał się obrazić za DOKŁADNIE tkie sformułowania, których sam używa wobec innych



Ten sam apel kieruję do huerro. Przyznaję że nie zauważyłem tego. I jestem podobnie oburzony zachowaniem huerro - jako moim bratem w wierze...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2009, 10:43 przez Baranek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 30 kwie 2009, 10:43

Lash pisze:św. Tomku uszanujmy trochę bardziej oponentów.


może masz rację...

nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie przejmować "katolickich " standardów


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 30 kwie 2009, 10:45

Baranek pisze:
św.tomek pisze:no tak
KR(uk) KRu(kowi) oka nie wykole - ale żeby tak bezwstydnie..

Baranek pisze:Chciałem zapytać czy to są "standardy protestanckie" takie wypowiedzi jak św. tomka?

"nie wbijesz sobie do łba" ?? itp.???


to są standardy "katolickie" kolegi huerro - skopiowałem żywcem jego wypowiedź:

Dzisiaj 9:02 huerro pisze:Poniewa nie zrozumiesz, nie przyjmiesz do wiadomości, nie wbijesz sobie do łba, że słowo...


myślę że huerro nie jest jakimś hipokrytą, żeby miał się obrazić za DOKŁADNIE tkie sformułowania, których sam używa wobec innych



Ten sam apel kieruję do huerro. Przyznaję że nie zauważyłem tego. I jestem podobnie oburzony zachowaniem huerro - jako moim bratem w wierze...


napisal facet który kilkakrotnie zarzucał innym głupotę

jakoś nie wierzę w szczerość Twojego oburzenia - pewnie tez "świętego"?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 30 kwie 2009, 10:46

żeby nie zgubić istoty tematu powtórzę:

Przyczyna kompromitacji katolickiej idei sukcesji nie tkwi w osobistej świętości danego człowieka, tylko w podatnej na skorumpowanie i zepsucie PROCEDURZE POWOŁYWANIA owego człowieka na urząd, która to procedura w niektórych okresach historii waszego kościoła urągała biblijnym kryteriom powoływania przywódców i była ich ponurą karyktaurą.


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 30 kwie 2009, 10:47

św.tomek pisze:
napisal facet który kilkakrotnie zarzucał innym głupotę
jakoś nie wierzę w szczerość Twojego oburzenia - pewnie tez "świętego"?



Oczywiście - pisałem nieszczerze... 1:0 dla ciebie.


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 30 kwie 2009, 11:05

żeby nie zgubić istoty tematu (do czego znowu zmierza Baranek - w sumie nie dziwię mu się) powtórzę:

Przyczyna kompromitacji katolickiej idei sukcesji nie tkwi w osobistej świętości danego człowieka, tylko w podatnej na skorumpowanie i zepsucie PROCEDURZE POWOŁYWANIA owego człowieka na urząd, która to procedura w niektórych okresach historii waszego kościoła urągała biblijnym kryteriom powoływania przywódców i była ich ponurą karyktaurą.


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 30 kwie 2009, 11:09

św.tomek pisze:żeby nie zgubić istoty tematu (do czego znowu zmierza Baranek - w sumie nie dziwię mu się) powtórzę:

Przyczyna kompromitacji katolickiej idei sukcesji nie tkwi w osobistej świętości danego człowieka, tylko w podatnej na skorumpowanie i zepsucie PROCEDURZE POWOŁYWANIA owego człowieka na urząd, która to procedura w niektórych okresach historii waszego kościoła urągała biblijnym kryteriom powoływania przywódców i była ich ponurą karyktaurą.


Tej procedury nie wymyślił pan xksiński tylko Pan Jezus i Apostołowie. To oni wkładali ręce na swoich następców. I od samego początku obowiązywała zasada - że nawet jeśli dany biskup popadł w herezję - to święceń się nie da cofnąć. Można komuś cofnąć jurysdykcję - ale nie święcenia. Święceń udziela sam Duch i ich nie cofa.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 30 kwie 2009, 11:18

Nie zmienia to również niczego w tym, co zaznaczył huerro:
Słowo "święty" w tytule "Ojciec Święty" nie odnosi się ani nie określa "jakości" tego biskupa, który piastuje to santowisko, ale wyłącznie do urzędu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości