Wigilia, Boże Narodzenie u protestantów

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wigilia, Boże Narodzenie u protestantów

Postautor: Samolub » 10 gru 2015, 22:47

Ina ja Twojej retoryki nie rozumiem i wogóle, a świąt nie obchodzę... nie wiem nawet w jaki dzień jest Wigilia, szczerze to nawet nie obchodziłem tego jako czas wspominania Narodzin Jezusa, ale i tak nie rozumiem Twojej interpretacji i wykładni rzeczy. Zgodziłbym się tylko co do tego Mikołaja by dzieciom nie wmawiać że istnieje taki superman z tymi zmyslankami. A jak ktoś wmawia to tak jakby wmawiał że roślinki w nocy wychodzą z ogródka. Tyle !


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wigilia, Boże Narodzenie u protestantów

Postautor: magda » 11 gru 2015, 00:29

Ja zaprowadziłam dzieciaki do duzego sklepu z zabawkami gdzie siedziła przebrany Mikołaj i powiedziałam im ze to rodzice mu płacą i zamawiaja wiec przyjeżdza z prezentami tak jak do nich i że mogą pisać listy do mikołaja bo to ja mu ten list zaniosę i zapłacę za zabawki . Nie uwierzycie wcale nie miały mniejszej frajdy oczekiwania na Mikołaja i wcale nie mniej byli przejęci jak mikołaj przyszedł i pytzł czy byli grzeczni. Miałam za to awanturę z koleżanka bo moje chłopaki powiedzieli jej o tym przebranym Mikołaju a jej matka chciała zeby wierzyła w tego nadprzyrodzonego. Ale i tak było super.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wigilia, Boże Narodzenie u protestantów

Postautor: Imperator » 22 gru 2015, 01:08

Opisze jak jest u mnie w rodzinie.

ace pisze:czy jest choinka i prezenty? W końcu to tradycja, która nie ma nic wspólnego z Pismem Świętym...


Mamy choinke i mamy prezenty. Nie udajemy, ze ma to cos wspolnego z Pismem Swietym ale choinka i swiatelka to dla nas element dekoracji zimowej, za oknem od 15 juz ciemno, a u nas rozswietlone i ladnie i przyjemnie w domu udekorowane jest.

ace pisze:czy praktykowana jest jakaś forma "pasterki"?


W naszym kosciele (prezbiterianie) mamy jedynie nabozenstwa w Dzien Panski (niedziela). Nie nakladamy na chrzescijan obowiazkow o ktorych Pismo Swiete nie uczy.

ace pisze:czy świętowana jest Wigilia czy wyłącznie Boże Narodzenie?


My mamy Wigilie i Boze Narodzenie. Wigilia to kolacja z rodzina, a Boze Narodzenie to tez dzien spedzony w rodzinnym gronie. Spiewamy koledy, czytamy fragmenty z pisma swietego o urodzinach Jezusa.

Kiedys byla fajna strona pt Swieta Bez Szopki, ale znikla z sieci niestety.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wigilia, Boże Narodzenie u protestantów

Postautor: Samolub » 22 gru 2015, 02:14

ostatnio oglądałem jakiś Adwentystyczny film na temat świąt i jeśli to co tam mówią jest prawdą to chyba będę unikał świętowania w narzucony sposób.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wigilia, Boże Narodzenie u protestantów

Postautor: magda » 22 gru 2015, 15:43

Samolbie ja byłam długie lata adwentystką i jest tak ze uwazają rózne zwyczaje za pogaskie ale nie ma wielkiego problemu jeśli jacyś adwentyści maja katolicka rodzinę i świetują. Ja po prostu zawsze jestem w takich sprawach za włączeniem zdrowego rozsądku. Dla mnie od dziecka było to narodzenie Jezusa z Ewangelii Mateusza z tym to kojarzyłam a reszta to dodatki , forma świetowania , pasterze też swiętowali, i niołowie w niebie . Tak trzeba podejść zdroworozsądkowo do kazdej takiej rzeczy. le jeśli ktos czuje że robi źle to niech nie świetuje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości