Witam serdecznie

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Witam serdecznie

Postautor: Sebek » 19 lut 2016, 21:43

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów


Jakiś czas temu po długim okresie bycia ateistą,hmmm może nie do końca ateistą ale osobą poszukującą niespodziewanie sięgnąłem po Biblię.
Czułem tak jakby ktoś chciał żebym zaczął ją czytać,myślę że to Bóg zaprosił mnie żebym przyjął Go do siebie,Jestem, z tego powodu oczywiście bardzo szczęśliwy:)

Codziennie staram się czytać Pismo Święte,przeglądam kazania w sieci itd.
Ale czegoś mi brakuje.Pomyślałem o wstąpieniu do wspólnoty czy zboru.Pochodzę z rodziny katolickiej nie praktykującej.Jestem ojcem ośmiolatka który nie jest ochrzczony ponieważ zdecydowałem że sam wybierze swoją drogę jak dorośnie a do tego doszła też moja niechęć do KRK.ze względu na moją niechęć do KRK.

I tu pojawił się problem.Przeglądając różne artykuły ,fora ,wszędzie jest jeden wielki mętlik każdy mówi co innego heh

Moja prośba to czy mogą Państwo polecić mi który zbór wybrać z dostępnych w moim mieście?
Czy może nadal samemu studiować Biblię bo też czytałem że to jest najlepsza droga heh Już sam nie wiem.

W Radomiu gdzie mieszkam są następujące zbory: Kościół Chrześcijan Baptystów,Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej,Kościół Chrystusowy,Kościół Boży.

Będę naprawdę bardzo wdzięczny a nie chciałbym wpaść na złą drogę.

Pozdrawiam serdecznie

Sebastian Terlecki


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: wisnia2168 » 20 lut 2016, 00:04

Witam cię serdecznie! Może najpierw przybliżysz nam swoją wiarę (w co wierzysz, co ci się podoba a co nie), to czego oczekujesz od kościoła i jak chcesz żeby wyglądało podejście do Boga w zborze? Pomogłoby to w poradach :)
Moim zdaniem powinieneś przede wszystkim oddać swoje życie Jezusowi, odpowiedzieć na jego wezwanie do czytania Słowa przez ofiarowanie mu w modlitwie i codziennym postępowaniu swojego życia.
Jeśli chcesz bardziej "znajomego" podejścia do nabożeństwa (liturgia itp.) to szukasz kościołów pierwszej fali reformacji:
-Kościół Ewangelicko Augsburski- http://www.radom.luteranie.pl/index.php
Jeśli chcesz bardzo żywego przeżywania nabożeństwa to oczywiście stworzone są dla ciebie kościoły pentakostalne, jak np:
-Kościół Zielonoświątkowy
-Kościół Jezusa Chrystusa (wymieniony przez ciebie)
Warto też odwiedzić Baptystów, słyszałem dobre opinie.
Ostatecznie musisz sam zadecydować po odwiedzeniu każdego z tych miejsc, co bym z całego serca doradził. Możemy dyskutować ale nigdy nie poznasz kościoła w 100% jak nie zobaczysz go od środka :)

Co do twoich obaw- poproś Boga o prowadzenie byś nie zabłądził a uwierz mi, że Cię poprowadzi tam, gdzie twoje miejsce ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: believer » 20 lut 2016, 07:26

Znam te zbory z Radomia i tylko Kościół Chrystusowy jest godny polecenia (szkoda tylko, że Pikalski odszedł). Na tym forum jest Magda z Radomia -możesz się do niej odezwać, zapoznać się i pogadać na interesujące tematy. Baptyści z Radomia i Kościół Jezusa Chrystusa to ultra/hipercharyzmatycy, KCHWE z Radomia znam najsłabiej ale znam KCHWE z innych miast to trudno ich w ogóle polecać.....


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: wisnia2168 » 20 lut 2016, 09:07

Ja tam nie chcę za bardzo swojego promowac, ale u luteranów chyba też źle nie jest A co do charyzmatyków to niestety szybko można przy nich zabłądzić.. Dlatego wcześniej trzeba o nich dokładnie poczytać i posłuchać opinii ludzi znających te zbory. Słuchając twojej wypowiedzi mógłbym stwierdzić, że idealnym dla ciebie rozwiązaniem byliby metodyści.. Problem w tym, czy ich znajdziesz u siebie w okolicy bo to gatunem rzadko spotykany :/ Odwiedzaj narazie ten Chrystusowy jeśli pozwala ci wzrastać w wierze.
PS. Dzieci możesz ochrzcić tak czy inaczej. Fakt, że przez Chrzest oddasz je w opiekę Bogu nie zmniejszy ich prawa do wyboru wyznania jak dorosną ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Sebek » 24 lut 2016, 15:30

Hej Aneta:)

Dziękuję bardzo za przywitanie i wszystkie porady:) Zdecydowałem się na Kościół Chrystusowy lub Luteran. Jakby ktoś był tak miły i chętny podać plusy i minusy byłbym bardzo wdzięczny:)

Sebastian


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Emberscrowler. » 25 lut 2016, 07:10

Witaj mój imienniku. Też się tak nazywam XD
No mniejsza.
Więc. Luteranie (sam byłem luteraninem) chrzczą niemowlęta. Co jest niebiblijne. Sprzeczne z ósmym rozdziałem Dziejów. Trzeba najpierw narodzić się na nowo - świadomie i dopiero wyznać na chrzcie przez zanurzenie - Go Zbawicielem. Jedynie taki ma moc. Kościół Chrystusowy chrzci osoby świadomie wierzące. Jest w porządku zielonoświątkowym.
Pozdrawiam.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Imperator » 25 lut 2016, 13:13

Chrzest nimowlat jest w zgodzie z nowym testamentem. Nigdzie nie znajdziesz zakazu chrztu dzieci.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Witam serdecznie

Postautor: wisnia2168 » 25 lut 2016, 14:25

Emberscrowler. pisze:Witaj mój imienniku. Też się tak nazywam XD
No mniejsza.
Więc. Luteranie (sam byłem luteraninem) chrzczą niemowlęta. Co jest niebiblijne. Sprzeczne z ósmym rozdziałem Dziejów. Trzeba najpierw narodzić się na nowo - świadomie i dopiero wyznać na chrzcie przez zanurzenie - Go Zbawicielem. Jedynie taki ma moc. Kościół Chrystusowy chrzci osoby świadomie wierzące. Jest w porządku zielonoświątkowym.
Pozdrawiam.


Po 1. Opierasz się na fragmencie biblii mówiącym "kto uwierzy i ochrzczony zostanie będzie zbawiony".(Jestem na telefonie więc nie podaje skąd dokładnie cytat wziąłem, ale zawsze możesz wygooglować). Jednak owo budzące nieporozumienie "i" nie określa kolejności tylko dwa warunki potrzebne do zbawienia.
Po 2. Z ostatniego twego zdania wynika, że KZ posiada pełnię prawdy Biblijnej.. Ja cię nie chcę martwić, ale co do Biblii są spory między poszczególnymi interpretacjami a żaden kościół z zasady nie może mieć pełni prawdy. Bóg nie może zostać w pełni poznany bo nie ogranicza go czas ani przestrzeń- ma więcej wymiarów niż my. Teraz rozumiemy jak dzieci, zarówno TY jak i JA.. Więc zastanów się nad swoimi "tezami" ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Emberscrowler. » 25 lut 2016, 16:25

Imperatorze - nie do końca. Filip powiedział do eunucha, że jeżeli wierzy -dopiero może zostać ochrzczony. niemowlęta - bo one nie są świadome - jak mogą wierzyć w Pana? Jak są w stanie wypowiedzieć Go Zbawicielem?; Wiśnio - jednak określa. Filip gdy był z rzezańcem - powiedział "jeżeli wierzysz - możesz." Ten odpowiedział "wierzę, że Jezus jest Synem Bożym". I dopiero został ochrzczony. Sola Scriptura. Oczywiście - to są także i warunki. Zatem nie można tego nagiąć.
Odpowiedź na argument drugi: właśnie tak nie wynika. Naciągasz moją wypowiedź. Stwierdziłem, że Kościół Chrystusowy jest w porządku. I, że chrzci osoby jedynie świadome Zbawiciela. Nigdzie nie powiedziałem, że u zielonych jest pełnia prawdy.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Samolub » 25 lut 2016, 22:08

Cześć Sebastianie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Sebek » 25 lut 2016, 22:58

Witaj Samolubie:)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Komandos » 19 cze 2016, 21:57

Cześć ! :) chwała Bogu że tu jesteś .Te trzy zbory sa właściwe ale nich Bóg ci wskarze . Módl się i czekaj na znak . A do tego czasu możesz odwiedzać te trzy , poznawać ludzi i naukę . Jak będziesz polegał tylko na ludziach to zawsze się zawiedziesz bo niema idealnych kościołów. Czytaj każdego dnia ewangelię i módl się aby duch święty otwierał twoje oczy , uszy oraz serce aby te słowo nie było martwą literą a żywym słowem (Hbr. 4:12) Też wychowałem się w rodzinie katolickiej i to sprawiło że byłem ateistą ale dzięki Bożej łasce poprzez ewangelię poznałem żywego Jezusa i 3 lata temu się nawróciłem, moja mama również i teraz Ojciec czyta słowo Boże i widzę jak Bóg go zmienia



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości