Kto jest złym?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 maja 2009, 19:01

niebieski pisze:Skąd możesz wiedzieć takie rzeczy?

po pierwsze z autopsji a po drugie z rozmów z katolikami którzy są szczerzy czasami aż do bólu. Chyba zaraz nie padnie riposta ze to na pewno nie są prawdziwi katolicy lub coś w tym stylu. :idiota:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 15 maja 2009, 19:30

markulus pisze:
niebieski pisze:Skąd możesz wiedzieć takie rzeczy?

po pierwsze z autopsji a po drugie z rozmów z katolikami którzy są szczerzy czasami aż do bólu. Chyba zaraz nie padnie riposta ze to na pewno nie są prawdziwi katolicy lub coś w tym stylu.
Nie, raczej: Nie sądź wszystkich według swojej miary.

To, że to było prawdziwe w Twoim przypadku oraz w przypadku tych, "którzy byli szczerzy aż do bólu" (czyjego bólu?), nie znaczy, że się odnosi do wszystkich.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 maja 2009, 19:33

niebieski pisze:To, że to było to prawdziwe w Twoim przypadku oraz w przypadku tych, "którzy byli szczerzy aż do bólu" (czyjego bólu?), nie znaczy, że się odnosi do wszystkich

ok ty jestes inny
t 9:12 Bw "A gdy [Jezus] to usłyszał, rzekł: Nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci, co się źle mają."
z tymi co rozmawiałem potrzebowali Jezusa (fakt nie wszyscy)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 15 maja 2009, 19:40

markulus pisze:
niebieski pisze:To, że to było to prawdziwe w Twoim przypadku oraz w przypadku tych, "którzy byli szczerzy aż do bólu" (czyjego bólu?), nie znaczy, że się odnosi do wszystkich

ok ty jestes inny
t 9:12 Bw "A gdy [Jezus] to usłyszał, rzekł: Nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci, co się źle mają."
z tymi co rozmawiałem potrzebowali Jezusa (fakt nie wszyscy)
Nie rozumiem, co chcesz powiedzieć :-(

Sugerujesz, że ja uważam, że nie potrzebuję Jezusa?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 maja 2009, 19:44

niebieski pisze:Nie rozumiem, co chcesz powiedzieć :-(

Sugerujesz, że ja uważam, że nie potrzebuję Jezusa?

to Ty sugerujesz że jesteś zdrowy a ja przez grzeczność nie bede dalej temu zaprzeczał ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 15 maja 2009, 19:55

1. Ja nie mówiłem o sobie. To Ty użyłeś tego argumentu "ad personam". Logika kwalifikuje to jako błąd logiczny.

2. Używasz słowa "zdrowy" w dwóch różnych znaczeniach. W cytacie z Ewangelii według św. Jana "zdrowy" to przeciwieństwa grzesznika, a dokładnie ten, który nie widzi swoich grzechów. W ostatnim Twoim poście zdajesz się używać "zdrowy" w sensie zdrowia psychicznego i fizycznego.

3. Ani moja osoba, ani moje zdrowie nie jest tematem tego wątku, więc trzymaj się tematu.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 maja 2009, 20:11

niebieski pisze:Używasz słowa "zdrowy" w dwóch różnych znaczeniach

tylko w jednym
niebieski pisze:"zdrowy" to przeciwieństwa grzesznika, a dokładnie ten, który nie widzi swoich grzechów

w tym
niebieski pisze:W ostatnim Twoim poście zdajesz się używać "zdrowy" w sensie zdrowia psychicznego i fizycznego.

niestety błąd


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 15 maja 2009, 20:35

Ok. dlaczego więc twierdzisz, że uważam się za zdrowego (w sensie, że nie potrzebuję Jezusa)?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 maja 2009, 23:16

Riddick pisze:klęczenie przed czarnym ..
Proszę żebyś nie drwił z katolickich księży, możesz ich nie lubić, określić ich działalność jako złą, przeciwko Bogu i prawdzie odpowiednio uzasadniając, ale nie używaj drwin, to nie przystoi. Katoliccy goście na forum mogą poczuć się urażeni takimi drwinami. Uporczywe drwiny z kogokolwiek poczęstuję punktem karnym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 maja 2009, 21:11

Nie drwię, to jest jedyne kulturalne określenie jakie może być, no bo przecież nie będę mówić "świry" czy "czubki" bądź "transwestyci" bo to nie kulturalne...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 maja 2009, 21:23

Riddick pisze:Nie drwię, to jest jedyne kulturalne określenie jakie może być, no bo przecież nie będę mówić "świry" czy "czubki" bądź "transwestyci" bo to nie kulturalne...

Riddick, takimi tekstami, dajesz tylko świadectwo o samym sobie.
Chorobliwa nienawiść, nie jest owocem Ducha...

ps. mów to co myślisz. nie kryj swoich poglądów za słowem "kultura"


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 maja 2009, 23:24

Marcus pisze:Chorobliwa nienawiść, nie jest owocem Ducha...

Nie wiem gdzie tu widzisz chorobliwą nienawiść, bynajmniej takiej nie odczuwam, a to że słowo czarny niektórzy biorą za obraźliwe, no cóż, przewrażliwienie jak nic, no bo jak nazwać gościa który chodzi po mieście w czarnej sukni?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
huerro
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2009, 17:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: huerro » 17 maja 2009, 00:39

jak nazwać gościa który chodzi po mieście w czarnej sukni?

Tak, jak to przewiduje jezyk polski: ksiadz lub prezbiter. Popisy nienawisci w postaci nazewnicta "czarny" zostaw dla rozmow pruwatnych w gronie podobnych do ciebvie odstep[cow, a nie na publicznym forum.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 maja 2009, 01:04

huerro pisze:ksiadz

Jak pokaże jakiś dowód, dokument, że ma tytuł książecy to wtedy dopiero tak powiem.
huerro pisze:prezbiter

Nie jest ustanowiony prezbiterem w Chrześcijańskim Kościele, to niby dlaczego mam stosować pojęcie stosowane wobec Chrześcijan?
huerro pisze:Popisy nienawisci w postaci nazewnicta "czarny" zostaw dla rozmow pruwatnych w gronie podobnych do ciebvie odstep[cow, a nie na publicznym forum.

Rzymskokatoliku, jak na razie, to odstepstwem popisaliście się Wy, tworząc nieznane Kościołowi Chrystusa nieznane struktury, jakieś dogmatyczno-twórcze tradycje, wprowadzając pogańskie "kapłaństwo" i starając się unieważnić Ofiarę Chrystusa na krzyżu, jakieś nieomylności papieża, podział na "duchownych" i "laikat", wywyższanie papiestwa i panów w czarnych, fioletowych i czerwonych (i jednego w białej) sukienkach ponad Chrystusa, a o innych machinacjach np. ukrywanie treści II przykazania to nie wspominam. Tak więc między Chrześcijanami mogę użyć takiego nazewnictwa, bo to obrazuje pogański obrządek kościoła rzymskokatolickiego.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 maja 2009, 09:58

Riddick, wiesz kim są antysemici prawda? Nienawidzą oni narodów semickich, w tym Żydów.
Ty reagujesz w identyczny sposób na katolików.
Riddick, nienawiść do grzechu, to naprawdę nie to samo co nienawiść do człowieka, bo jak pierwsze pochodzi od Boga, to drugie ma zupełnie gdzie indziej swoje korzenie.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości