Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: magda » 09 mar 2016, 20:52

panie Efendi nic dodać nic ujac. tak to sie sprawy mają


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: MrSponge » 09 mar 2016, 21:32

dr.sky pisze:Mnie Pismo Święte nauczyło, że nie z tymi co są na świecie nie można trzymać, ale z tymi, którzy nazywają się braćmi a są obłudnikami, z tymi nie mamy trzymać ani ręki im nie podawać. Jakby to wyglądało, gdyby Jezus nie chodził do samarytan czy faryzeuszy bo wierzą inaczej albo nie miałby z nimi wspólnego tematu? Prezentujecie zupełnie odwrotną postawę niestety.

Chyba nie do końca "chodzenie" do samarytan i faryzeuszy jest tym samym co "chodzenie" na mszę rzymskokatolicką, nie uważasz? Idziesz tam zwiastować Ewangelię? Idź! Idziesz tam brać udział w kulcie i jeść z ołtarza ofiarnego? Stój! Zobacz jak Paweł pisał do Galatów...
Ga 1:6-10 (BW) pisze:(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
(7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
(8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
(9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
(10) A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.

Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy rzymski katolicyzm naucza nas Ewangelii Chrystusowej? Tak, czy nie? Jeżeli nie, jest pod przekleństwem. Trzeba sobie odpowiedzieć krótko i węzłowato - czy w Rzymie jest ta sama Ewangelia? Tak? To po co była Reformacja? Czy Reformacja jest od Boga? Jeżeli tam jest ta sama Ewangelia - zbawienie darmo z łaski przez wiarę w Chrystusa - to Reformacja nie jest od Boga, jest od złego...
dr.sky pisze:Co do samej komunii, to zdaje się gdzieś wspominałem że nie chcę jej tam przyjmować, chyba że sytuacja będzie tego wymagała, więc musiałbym zrobić wyjątek dla wyższych celów.

Nie ma wyjątków... Nic nie musisz jeżeli jesteś w Chrystusie...
Ci, którzy nie chcieli uznać transsubstancjacji "dla wyższych celów" ponieśli śmierć z rąk watykańskich oprawców.
Ci, którzy nie chcieli uznać bóstwa cezara "dla wyższych celów" ponieśli śmierć z rąk żołnierzy Rzymskich lub zostali rozszarpani przez zwierzęta na arenach wielu miast...

Ci, którzy na Bliskim Wschodzie nie chcą podporządkować się islamskim ekstremistom "dla wyższych celów" kończą z obciętymi głowami, a przed własną śmiercią oglądają śmierć żon/mężów, dzieci i przyjaciół...

:-(


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: konto skasowane » 09 mar 2016, 22:43

Ale o czym wy piszecie w ogóle? Czy wy myślicie że ja chcę lub będę wierzył jak katolik? Bo przecież o tym mówią te wersety że pewni ludzie przyjmowali inne nauki wg których chcieli chodzić.
Cały czas wmawiacie mi coś czego ja nie chcę robić :) Tylko demonizowanie w stylu "nie idź tam, tam same belzebuby, synagoga szatana" O to wam chodzi tak w skrócie?


.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: Oberyn. » 10 mar 2016, 00:08

Bardziej odnosimy się do kwestii hipotetycznego przyjęcia Eucharystii przez Ciebie lub jakiegokolwiek protestanta.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: Samolub » 10 mar 2016, 04:02

Akurat jestem w temacie, to dzwine że o tym dyskutowaliscie przez ten wieczor. Szczegóły podam jutro : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2016, 05:43

Doktorku, ale bądź szczery - przynajmniej przed sobą: Cały ten wątek uczestniczenia we mszy i ewentualność przyjęcia tam komunii, ma ścisły związek z Twoją narzeczoną, prawda?
Ty się dobrze zastanów co robisz, bo jeśli w narzeczeństwie rozważasz opcję, aby "dla wyższych celów" komunie katolicką przyjmować, to w małżeństwie ochrzczenie niemowlaka będzie już czymś całkiem naturalnym... [no i oczywiście co najmniej raz do roku: konfesjonał... :hihi: ]
Czy pęd/popęd do małżeństwa jest warty tego, aby kłaść na szalę wyższe wartości? - zastanów się póki czas! :paluszkiem:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: konto skasowane » 10 mar 2016, 08:15

Jestem cały czas szczery i cały czas wmawiacie sobie coś czego nie ma. Tak powstają plotki. Ja nie będę tego nawet prostować, bo chcę żeby wszystko to co mowicie zostało na waszym koncie.

Swoją drogą jeżeli wg ciebie pójście do KK jest złe i nieczyste, to analogicznie dla mnie złe i nieczyste może być pójście do zboru adwentystów, gdzie jest kult pokarmów i fałszywy prorok , a także do zborów charyzmaniaków, gdzie ludzie robią z siebie idiotów. Z tych trzech i tak Odnowa wygląda w moim mniemaniu najlepiej ;)


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: kontousunięte1 » 10 mar 2016, 09:52

Doktorku to z miłości braterskiej i chrześcijańskiej troski, piszemy już trochę "na zapas" ,żeby ci czasami jakaś super-ekumenia do głowy nie wpadła. :lol-above: ;-) :kiss:
A tak poważnie, ja też bym nie przystąpiła do komunii dlatego,że ten Kościół mnie uznaje za heretyczkę,odłączoną i zgubioną /do czasu powrotu :hypno: /, a ja zwyczjnie nie pcham się tam,gdzie mnie nie chcą i nie szanują moich poglądów.
Życzę ci wszystkiego dobrego :-D


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: konto skasowane » 10 mar 2016, 10:11

Jezus powiedział " słuchajcie tego co mówią, ale nie postępujcie tak jak oni " Wiem co robię i nie potrzebuję przyzwolenia ludzi. Bardziej interesuje mnie jak własnym postępowaniem przekonać kogoś do Chrystusa. Uczynki się liczą a nie słowa. Tylko do tego trzeba dorosnąć, że nie wystarczy tylko rozmawiać o tym na Forum, ale trzeba skończyć gadać a zacząć robić. Bo kto najgłośniej krzyczy najmniej ma do powiedzenia.


.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: konto skasowane » 10 mar 2016, 10:19

O wyższości celów wspominał już Apostoł Paweł, pisząc :

Tak więc nie zależąc od nikogo, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby tym liczniejsi byli ci, których pozyskam. 20 Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. 21 Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. 22 Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. 23 Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.


Mam wrażenie, że większość jeszcze nie zrozumiała przesłania Ewangelii i woli zamiast być jej wykonawcą tylko o niej dyskutować.


.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: Norbi » 10 mar 2016, 13:53

dr.sky, co Ty z tą "wyższością celów"???
Jeśli masz przekonanie, że dobrze robisz to po prostu idź tam, bez oglądania się co ludzie powiedzą...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: konto skasowane » 10 mar 2016, 14:23

A tak tylko napisałem bo Oberyn pytał


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: magda » 10 mar 2016, 17:35

Hej doktorski badzo sie mylisz nie ma zadnego wy ższego celu na tym swiecie dla którego miałbys isc do koscioła antychrysta i uczestniczyc w ich obrzędzie wielokrotnego ofiarowania fałszywego Jezusa , meśli myślisz że cos ty zyskasz to od razu ci mówie nic nie zyskasz. Jeśli chcesz to zrobić ze względu na żone to wiedz że to już pierwszy stopień do podporządkowania sie jej , Jeśli do tej pory jej noe nawróciłeś to zgadzajac sie na uczestnictwo w fałszywym kulcie pokazujesz ni mniej ni wiecej ze nie jest on az taki zły zeby nie mozna było od czasu do czasu z jakiegoś powodu uczestniczyc w tym kulcie.
1Kor 10:21 bw "Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów; nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów."
I to musisz jej pokazać ze dla ciebie to stół demonów i kosciół przeklety z powodu innej ewangelii a ty jej pokazujesz co innego. za takie postepowanie Jezus Mówi
Mt 10:37 bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."- dodaj do tego nażeczoną
Wiedz tez ze twoje dzieci bedzie wychowywac ta kobieta która im przekaże swoja religię i nic nie będziesz miał do gadania ja i teraz masz niewiele , skoro jej nie potrafiłeś nawrócic to i dzieci nie wychowasz dla Jezusa tylko ona ci je wychowa dla papieskiego pomiota , nie łudź sie to kobieta wychowwuje dzieci i daje im religię. I może nie widzisz ale KRK jest synagoga szatana, to co papieże robili i mówili ten ich wyssany z palca kult i doktryny to djabelska robota , tego mamy nie dotykac i nie istnieją wyższe cele żadne zeby zdradzac Jezusa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
the Christian
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2014, 09:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: the Christian » 24 kwie 2016, 14:29

Powtorze to co moja poprzedniczka zacytowala:
Mt 10:37 bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

1Kor 10:21 bw "Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów; nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów.

Te cytaty trzeba odniesc nie tylko do katolickiej eucharysti ale rowniez do zwodniczej i balwochwalczej ekumenii z kosciol.katolickim ktore popelnia mnostwo zborow chrzescijanskich.


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestanci a spozywanie Wieczerzy w KK

Postautor: polk » 24 kwie 2016, 20:01

Oj tam, za bardzo się spinasz. W ekumenii chodzi o to zeby katolików do protestantyzmu przekonać.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości