Upadek Zachodu

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Upadek Zachodu

Postautor: Puritan » 23 mar 2016, 18:02

Jak reagujecie, gdy widzicie sceny takie jak wyburzanie katolickich katedr i kościołów: https://www.youtube.com/watch?v=q04iX6MovfA
Dodajmy do tego imigrację z Bliskiego Wschodu i Afryki, antynarodową politykę państw europejskich, ujemny przyróst naturalny wśród białej ludności i niedługo takie filmiki jak te nie będą już nikogo śmieszyły: https://www.youtube.com/watch?v=20ehv5xGo5Y
Według obliczeń w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=KjlS-MeQ6jU w 2025 1/3 wszystkich dzieci w Europie będzie muzułmańska. Zauważmy, że kiedy ten filmik był produkowany, poziom imigracji był o wiele niższy niż obecnie, więc te liczby mogą być wyższe.
Osobiście pochód islamu odbieram jako Boży sąd na społeczeństwach, które odrzuciły Boga. Powiem szczerze, że wolałbym, aby Polsę ominął los krajów zachodnich.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 23 mar 2016, 19:36

Pierwszy filmik. Aż nie mogę uwierzyć! Czy to jest prawdziwe? Przecież Francja szanuje zabytki. Gotyckie kościoły burzone? No,nie wiem. A ochrona zabytków?Przecież to nie jest w gestii jednego mera czy innego lokalnego kacyka.Zabytki są na międzynarodowej liście i są chronione. Nie chce mi się wierzyć.Musiałabym jakieś dokumenty zobaczyć z uzasadnieniem.
Ale,jeśli to prawda,to mam właściwie jedno do powiedzenia:mają to,na co zasługują.
Drugi filmik-hahaha
Trzeciego nie oglądałam.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 23 mar 2016, 19:56

To po sprawie właściwie. Głupota nie ma granic.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2016, 19:59



Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: kontousunięte1 » 23 mar 2016, 20:02

Brak mi słów na takie barbarzyństwo. Dzięki za linki.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Samolub » 23 mar 2016, 21:32

Jestem co do filmow sceptycznych poza drugim.
Co do danych to juz sa troche inne, a przeludnienie Europy czy Azjii to spory problem, teraz tez Afryki
Co do muzuman to jest jedna sprawa, nie mozna skupiac się na jednej idei by bronic drugiego dziadostwa, dziadostwo jedne i drugie broni się angazujac ludzi niezaangazowanych tzw "mniejsze zlo" nikt na to nie wpadl że muzumanstwo upada bez angazowania się w popieranie Katolickich biskupow czy Hollywoodzkich ateistow?

Nie dawajcie się robic w konia : ) tylko robcie swoje, skoro jestescie przeciwko czemus a robicie swoje to przeciez popieracie co chcecie. Proste

Upadek Katolicyzmu czy Islamu przeciez wedlug tej retoryki nalezy zaangazowac się w cos wbrew sobie aby wybrac mniejsze zlo. A czemu?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Kamil M. » 23 mar 2016, 22:46

To trochę ironiczne, kiedy protestant pochyla się z troską nad niszczeniem katolickich kościołów. Przypomnijmy owoce reformacji:
Katedra w St Andrews, Szkocja
Obrazek
Opactwo Glastonbury, Anglia
Obrazek
Opactwo Furness, Anglia
Obrazek
Opactwo Fountains, Anglia
Obrazek
Katedra św. Marcina w Utrechcie
Obrazek
Kościół św. Szczepana w Nijmegen
Obrazek


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Dezerter » 23 mar 2016, 23:19

Ostatnio szczerze , emocjonalnie i głośno podyskutowałem z moim proboszczem na temat współczesnego KRK i świata - zacytuje jedno jego zdanie, które mnie zdumiało:
Na moje słowa, że jak zaczynam obawiać się poważnie o przyszłość Europy odpowiedział
- a ja już żadnych złudzeń nie mam - Europa już się skończyła ta chrześcijańska , już jest za późno, teraz musimy się przestawić na przetrwanie w małych wspólnotach mniejszościowych. Dodam, że nie jest to proboszcz prowincjonalny, ale bywa w Rzymie kilka razy w roku i ma kontakty szerokie.
potwierdza więc tytuł wątku - Upadek Zachodu
ja tam jeszcze jakieś nadzieję mam, bo ja wierzący człowiek 8-) i nie tak widzę Boski Plan Zbawienia


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Puritan » 24 mar 2016, 00:21

Jak Turcja wejdzie do Unii Europejskiej, będziemy mieli powtórkę z rozrywki, czyli drugi Wiedeń: https://www.youtube.com/watch?v=2MwPgDcroZc
W XVII w. polski król Jan III Sobieski ocalił Europę prowadząc europejskie armie przeciw Turcji. Oby polski rząd w sojuszu z takimi państwami jak Węgry również dał godny opór islamowi.
W obliczu zagrożenia Europejczycy potrafili się zjednoczyć: Polacy, Niemcy, Austriacy, Włosi porzucili swoje wzajemne animozje, aby pokonać wspólnego wroga.
Dzisiaj sytuacja jest podoba, z tą różnicą, że Grupa Wyszechradzka jest tą siłą, która zachowała jeszcze swoją europejską, pronarodową tożsamość. Reszta Europy jest w procesie stawania się kalifatem i nic nie zapowiada, żeby sytuacja uległa zmianie.

Wklejam post z profilu Pudziana, bo trafił w 10.
Załączniki
pudzian.jpg


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: login2 » 24 mar 2016, 16:20

No dobra europa upada, ale co my jako chrześcijanie powinniśmy z tym robić? Czy w ogóle coś powinniśmy? Jak myślicie jaka jest nasza rola w tym wszystkim?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2016, 16:26

Uważam, że to wypełniające się proroctwa są... - cóż mamy zrobić?
To:
Apok. 22:17-21 bw "(17) A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota. (18) Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! (21) Łaska Pana Jezusa niech będzie z wszystkimi. Amen."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: login2 » 24 mar 2016, 16:30

ok czyli co mamy robić :) ?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2016, 16:40

W wierze dalej żyć... z tęsknotą wołać: przyjdź, Panie Jezu!... i dzielić się tą prawdą z innymi, że On przyjdzie!
Mało?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: login2 » 24 mar 2016, 16:52

Żyć w wierze to mamy zawsze i czekać na Pana i głosić. Mi raczej chodziło, czy w związku z tym co się dzieje mamy jakieś zadania na tu i teraz? I może Bóg chciałby aby jego kościół w jakiś sposób reagował konkretnie, a może biernie się przyglądał jak europa się wali. To jest moje pytanie?
Tak jak kiedyś napisał Salomon

" Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę: (2) Jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono. (3) Jest czas zabijania i czas leczenia; jest czas burzenia i czas budowania. (4) Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów. "

No właśnie może Kościól powinien rozeznawać czas w jakim żyje i coś z tym zrobić? Inaczej się postępuje w czasie wojny w czasie pokoju. Moje pytanie brzmi czy Kościół widząc to co się dzieje z europą powinien jakoś się w to angażować, a może po prostu zyć swoim życiem jak gdyby nigdy nic.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Upadek Zachodu

Postautor: Puritan » 24 mar 2016, 17:30

login2 pisze:No właśnie może Kościól powinien rozeznawać czas w jakim żyje i coś z tym zrobić? Inaczej się postępuje w czasie wojny w czasie pokoju. Moje pytanie brzmi czy Kościół widząc to co się dzieje z europą powinien jakoś się w to angażować, a może po prostu zyć swoim życiem jak gdyby nigdy nic.

Na miejscu polityków starałbym się utworzyć silny sojusz państw środkowo-wschodnich. Czyli Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia itp. Podczas II wojny światowej sojusznicy Polski byli tylko na papierze i to doprowadziło do kapitulacji w pierwszym miesiącu działań wojennych. Nasze obecne sojusze z Europą i z Ameryką są również tylko świstkiem papieru, a nawet pod pewnymi względami takie sojusze są szkodliwe. Np. Niemcy chcą siłą narzucić nam przyjmowanie imigrantów.
W XV w. Albania przegrała wojnę z Turcją, a teraz tak wygląda sytuacja w tym kraju: https://www.youtube.com/watch?v=K75Cll_9oP0
Wygląda na to, że historia zaczęła ostatnio bardzo mocno przyspieszać i kraje stają się muzułmańskie w znacznie szybszym tempie niż dawniej.
Już za kilka dekad Europa może wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=HG3OVOnW4xQ
Taką przyszłość przepowiada Paul Washer dla Zachodu: https://www.youtube.com/watch?v=mGEKQMB5L9I
Katolicy (jak np. nasz rząd) stawiają pewien opór ideologii islamskiej, ale myślę, że tylko do czasu. Kiedy papież powie "wszyscy jesteśmy braćmi, zapraszajmy do siebie muzułmanów" (co już właściwie robi) obawiam się, że katolicy go posłuchają. Dlatego trzeba głosić ewangelię, aby jak najwięcej ludzi stało twardo przy Chrystusie i nie uległo żądaniom Antychrysta.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości