Stosunek do eksploracji kosmosu

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: fauxpas » 11 paź 2015, 22:27

pietrobus pisze:
fauxpas pisze:Najwyraźniej osoby interesujące się kosmosem przywdziewają kosmiczne ksywki :-).

Co do tematu: mało który protestant (czy też chrześcijanin) wierzy w istnienie życia pozaziemskiego. Nie widzę jednak problemu z eksploracją Marsa - w jaki sposób miałoby to przeczyć Pismu? No ale nie wiem, co na to inni protestanci. I wreszcie teoria Big Bangu - ta jest najbardziej kontrowersyjna i faktycznie dzieli chrześcijan. Najbardziej "liberalne" pod tym względem są kościoły historyczne (również nieprotestanckie).



Dlaczego nie miało by istnieć życie po za ziemią. Może tam mieszkają postacie, które też twierdzą że ich biblia jest jedyna i są jedyni na świecie. Poki nie odkryjesz nie wiesz sam. Mów za siebie, nie za wszystkich chrześcijan. :-)

Napisałem, jak wierzy większość chrześcijan - a przynajmniej protestantów - i jest to kwestia jedynie statystyki ;-).
Czy ktoś wierzy w "inne biblie" na różnych planetach nie ma znaczenia w tym temacie - odpowiedziałem z perspektywy osoby uznającej, że nasze Pismo Święte mówi prawdę.


Eveninger
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2015, 14:36
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: EARTH
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Eveninger » 01 kwie 2016, 19:42

Odnośnie pytania głównego...
Uważam, że eksploracja kosmosu to baardzo ciekawa dziedzina, a jak wiadomo Biblia nie zakazuje tego. :)
Co do cywilizacji pozaziemskich - wierzę, że istnieją!
Może mnie tu wszyscy teraz za to pojadą itd... ale wiem, że gdzieś w tym wielgachnym Wszechświecie są inne cywilizacje.
Przecież Bóg posiadając wszystko w niekończącym się nakładzie nie zrobiłby jednej Ziemi i jednej cywilizacji! :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 01 kwie 2016, 20:19

No własnie są cywilizacje pozaziemskie i mozna sie eksplorując kosmos natknąc na cywilizację Borgów na przykład , byłoby ciekawie ale mój drogi niestety ziemia jest płaska i przykryta kopułą nieba więc nie wiemy co sie poza tą kopułą znajduje i to ogromna ścieme te loty w kosmos , Mnie się tak z wyglądu to podobają klingonie , sa tacy super męscy że wymiękam. Byłoby dobrze wiec ten kosmos explorować ale sie nie da bo dolecisz wysoko i wbije sie rakieta w kopułę nieba to dopiero by było.Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 01 kwie 2016, 20:34

Ja tam uwazam ze ziemia przypomina kule, dokladniej elipsoide obrotową, a jeszcze dokładniej geoide

Magda chodzi ci zapewne o firnament


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 01 kwie 2016, 21:14

Jasne że firmament nad płaską ziemią a nad firmamentem klingonie a nad nimi 2,3,4,5,6,7 niebo i tron Boży. Dodam jeszcze że w dół idzie tak .1otchłań dla niemowlaków katolickich, 2czyściec ,3 piekło, 4 tron Lucyfera i państwo demnów,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 01 kwie 2016, 21:22

Juz wiadomo czemu gornicy tacy osmoleni wychodza z "kopalni" tam ich diabeł napuszcza na strajk

Ty weź jeszcze sie do czyscca dokopia, i juz nie trzeba będzie chodzić do Ksiedza. Upadnie interes caly. Juz wiadomo czemu Papiez napisal encyklike pro ekologiczna i uwaza wydobywanie wegla dalsze za złe. Znaczy gornicy są blisko dokopania sie do czyścca


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 01 kwie 2016, 21:37

Ani chybi niedługo tam sie dokopią bo o ile wiem jeśli człowiek sobie postanowi kopać to to żeby nie wiem co bedzie kopać i papież musiałby oficjalną ochronę czyśca ogłosic a nie zasłaniać sie ekologią. W maju jadę na Śląsk do koleżanki to będę miała okazje zobaczyc sie z jakimis górnikami i dowiem sie czy aby nie słyszą przez te węglowe ściany wycia dusz potępionych , a nuz a widelec sa juz blisko i słyszą !!!!!! bede pierwsza co sie o tym dowiem. Kiedyś byłam na wycieczce szkolnej w kopalni Wieliczka i już sobie wyobrażam te wycieczki do kopalni z wglądem w czyściec. Ciekawe czy djabły są interesowne i za zajrzenie do czysca popierać bedą opłatę , jeśli tak to muszą zapewnić nie tylko wgląd a w pgóle oprowadzic taką wycieczkę po terenie tu kadź ze smołą a tam kadzie z siarką piece do przypalania grzeszników , to by dopiero była wycieczka . No ale jak wiem z doświadczenia zeby zstąpić dalej do piekła i zwiedzić piekło właściwe to tylko dla wybranych jak teraz loty w kosmos czy te samoloty co maja nieważkośc sa dla bardzo bogatych tak i w dół pewnie tylko najbogatsi dostąpią zejścia. No w kazdym razie perspektywy superowe. Mam podejrzenia ze zaraz moderatorzy sie tu wtrącą bo wiem ze płaskiej ziemi nie lubią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Norbi » 02 kwie 2016, 06:24

Masakra... Moderuje tu ktoś???


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 02 kwie 2016, 09:28

A masz trochę poczucia humoru??????? czy niekoniecznie!!!!!! chyba czasem można zażartować.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Norbi » 03 kwie 2016, 09:42

Wy jak się dobierzecie z Samolubem to tego nie da się czytać.
Macie ten sam styl wypowiedzi, czyli wodolejstwo, 100 tematów jednocześnie, do tego składnia zdań taka, że nie wiadomo o co Wam chodzi.
Skoro jednak wzajemnie się rozumiecie to może załóżcie sobie jeden temat, taki prywatny pokój i tam generujcie swe myśli? Bo tak rozlane po całym forum to staje się uciążliwe...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 10:06

Jak ktoś żartow nie rozumie to wpółczuję. A co do wodolejstwa to to jest twoje subiektywne zdanie , człowieka który nawet wodolejstwa nie jest w stanie uprawiac , czasem zartuję też wspólnie ze Zbyszkiem w takim samym stylu i nikomu to nie przeszkadzało bo drobny żart to nie grzech śmiertelny nieprzebaczalny , a warto troche mieć poczucia humoru, no tobie tego brak. Jak ci się moje pisty nie podobaja to jest taka opcja zebyś ich nawet nie widywał wrzuc mnie w ignorowanych i baw sie dobrze i niech ci Bóg błogosławi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: kontousunięte1 » 03 kwie 2016, 14:23

Samolub pisze:Juz wiadomo czemu gornicy tacy osmoleni wychodza z "kopalni" tam ich diabeł napuszcza na strajk

Ty weź jeszcze sie do czyscca dokopia, i juz nie trzeba będzie chodzić do Ksiedza. Upadnie interes caly. Juz wiadomo czemu Papiez napisal encyklike pro ekologiczna i uwaza wydobywanie wegla dalsze za złe. Znaczy gornicy są blisko dokopania sie do czyścca

Daję do działu najśmieszniejsze posty :rotfl:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 04 kwie 2016, 00:45

A ja myślałam ze już zamknęli ten wątek bo tu zartów nie lubią coponiektórzy, a Samolób ponoć jak i z reszta ja to jeje wode


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 04 kwie 2016, 04:08

No nic złego nie robimy i jesteśmy w temacie tylko, że z lekką ironią i dystansem. Chrześcijanie są pierwszymi którzy odkrywają swiat, zglebiają to co nas otacza fizycznie i duchowo.

Skoro jesteśmy Nowo Narodzeni w Chrystusie i sami uznajemy sie za grzesznych to chyba nie oszukujemy sie by coś niewygodnego odrzucac. Takie zarzuty padają, to zabawne, naprawde. Eksplorujemy też swiat duchowy, Biblia i Duch Świety prowadzi nas do wiedzy o tym co przecież stworzyl też Bóg. Nic nie stoi na przeszkodzie kopac w ziemi ile wlezie i latac jak najdalej od domu. Właściwie trzeba spedzac czas aktywnie i poza domem

Temat jest głupi z założenia, to tak jakby zapytac Protestantow jaki mają stosunek do wychodzenia z domu, albo jaki stosunek Protestanci maja do osiedlania sie za oceanem teraz czy za czasow kolonialnych. Cosmo Ty sie zastanow lepiej :wtf:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 04 kwie 2016, 10:59

Co on znów ma ksywke kosmo , ja juz nie nadązam ze jego nikami , po wypowiedziach poznaję a tu powrót do cosmo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości