Oddam książki w dobre ręce

kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kontousunięte1 » 01 kwie 2016, 14:13

Nie wiem,czy to właściwe miejsce,ale najwyżej potraktujcie mnie z wyrozumiałością.
Chodzi o to,że mam całe mnóstwo /nie będę wymieniać tytułów,bo załamkę przeżyję i czasu szkoda/, któe chcę podarować osobom prywatnym lub zborowym bibliotekom. Mam tu na myśli różne komentarze i wzelkie inne chrześcijańskie książki.
Nie pozbędę się tylko Apokryfów i serii M.Lloyd Jonesa i historii chrześcijaństwa.
Jeśli są zbory chętne do przygarnięcia to - do tych w niedalekiej odległości dowiozę,do dalekich wyślę. Za darmo,żeby nie było podejrzenia o handel. Jeśli paczki będą ciężkie to jedynie,ale nie jest to warunek,prosiłabym o pokrycie kosztów wysyłki.
Pobliskie biblioteki nie są zainteresowane taką literaturą /no co najwyżej JPII itp.mądrościami 8-) ,ale takich to ja nie mam-stety lub niestety-zależy,jak spoglądać ;-) /.
Czuję się przytłoczona ilością zgromadzonych książek,trudno w malutkim pomieszczeniu utrzymać porządek,wszystko się kurzy,do drugiego i często trzeciego rzędu nie mam dostępu /chyba,że jakiś atom maciupeńki bym między półki zapodała ;-) /.No i tak to generalnie wygląda.
Powieścidła i takie tam jednorazówki biblioteki wezmą,może macie lepsze propozycje? Myślałam o jakichś domach starców,może więzieniach? ...ale nie bardzo wiem,jak technicznie sobie z tym poradzić.
Generalnie - odgruzowuję mieszkanie,bez żalu i sentymentów.
A,i to nie jest żart 1-o kwietniowy. :no: :chillout: :flower:


Dopiszę jeszcze,póki mogę edytować. Popytajcie w swoich zborach,czy wśród znajomych,bo przecież nie wszyscy są na naszym forum /nie wiedzą co tracą,ale to inna bajka/. :P


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kruszynka » 01 kwie 2016, 20:06

kontousunięte1 pisze:Mam tu na myśli różne komentarze i wzelkie inne chrześcijańskie książki.

Dziecko kochane! Biorę. A może odkupię... Oczywiście nie wszystko, tylko to co Duch Św każe Ci mi podesłać. :)

Pokrywam koszt wysyłki.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: magda » 01 kwie 2016, 22:55

No do wiezienia nie wysyłaj bo jak brakuje papieru toaletowego komu to idzie pożyczyć coś w bibliotece. Może troche wezma ludzie z forum a reszte do bibliotek zborowych to najlepszy pomysł. wyślij maile do zborów. Chyba jednak nie ominie cię spisanie tego bo w ciemno ludzie nie biora zwłaszcza ze cie nie znaja. Ja nie mam problemu tak sie przyzwyczaiłam do czytania w kompie ze juz nie umiem z książki.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kontousunięte1 » 02 kwie 2016, 11:18

kruszynka pisze:
kontousunięte1 pisze:Mam tu na myśli różne komentarze i wzelkie inne chrześcijańskie książki.

Dziecko kochane! Biorę. A może odkupię... Oczywiście nie wszystko, tylko to co Duch Św każe Ci mi podesłać. :)

Pokrywam koszt wysyłki.


To super.Bardzo się cieszę.
Jestem na etapie gromadzenia pudeł i opróżniania pierwszych rzędów. Myślę,że jakoś po trochu będę wysyłać. A jeśli masz inny pomysł to pisz pw. Najlepiej byłoby /tak sobie w nocy wydumałam/ kurierem,ale ja nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać,gdzie,do kogo,czy w ogóle prywatna osoba może to zrobić?Czy nie będzie za drogo...Wiesz,takie myśli wirują mi po łepetynie. :lil-lol: :lil-lol:
Jeszcze dodam,kruszynko,że dostałam priv od kolegi chętnego na takie podstawowe o protestantyźmie książki. Ty,jako "stara" :rotfl: :oops: w wierze pewnie średnio interesujesz się tym. Ale nie mam pojęcia do czego się dokopię,jak zacznę buszować. Te pierwociny podstawowe prześlę jemu.
Bądźmy w kontakcie,aby na bieżąco tą sprawę omawiać i może już pw,aby niepotrzebnie wątku "wątkować" :lmao: ;-) :D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kontousunięte1 » 02 kwie 2016, 11:44

magda pisze:No do wiezienia nie wysyłaj bo jak brakuje papieru toaletowego komu to idzie pożyczyć coś w bibliotece. Może troche wezma ludzie z forum a reszte do bibliotek zborowych to najlepszy pomysł. wyślij maile do zborów. Chyba jednak nie ominie cię spisanie tego bo w ciemno ludzie nie biora zwłaszcza ze cie nie znaja. Ja nie mam problemu tak sie przyzwyczaiłam do czytania w kompie ze juz nie umiem z książki.

W więzieniach papieru kiblowego raczej nie brakuje. Mają stawkę miesięczną na 1 osadzonego 2.500 zł,a więc hoho razy więcej niż emeryt /z tych biedniejszych/. Poza tym w więzieniach są biblioteki,które funkcjonują jak normalne, jest katalog książek,są karty czytelnicze i o takich sytuacjach jak piszesz nie ma mowy.
Sprawa książek została już właściwie załatwiona i finito. ;-) :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: magda » 02 kwie 2016, 14:08

Słyszałam od kogos kto był 9 lat w więzieniu moze to sprawa dawna.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kontousunięte1 » 05 kwie 2016, 18:18

S... do radomia dziś wysłałam,akurat się złożyło /bo myślałam,że jutro dopiero. Mam nadzieję,że do końca tygodnia dotrze. Gdybyś miał jeszcze jakieś "ochoty" to pisz śmiało.
Kruszynka chciała,ale zamilkła,więc nie wiem czy aktualne.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kruszynka » 05 kwie 2016, 20:20

:oops:

Odezwałam się na pw :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kontousunięte1 » 06 kwie 2016, 10:26

Mówisz i masz ,kruszynka.W tym tygodniu,partiami wyślę,bo pudełka nieduże się trafiają,ale damy radę.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: magda » 06 kwie 2016, 19:33

A moze masz cos o darach Ducha to moze i ja sie załapię .???? Ile wysłać na tą wysyłkę czy za pobraniem wolisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: kontousunięte1 » 06 kwie 2016, 20:23

Nie wiem ,Magda. Jak trafię to dam znać.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Oddam książki w dobre ręce

Postautor: magda » 07 kwie 2016, 20:20

dzieki, poczekam


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Kujawsko-pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości