Moje wyznanie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Janek » 08 cze 2016, 18:43

Fryderyk tylko stwierdza na podstawie faktów :).

Żadnych faktów nie podałeś.Wielkie gołosłowie.
Ja mam komuś udowadniać swoją pewność co do istnienia przyczyny powstania świata?

No od innych wymagasz dowodów...Ok rozumiem :) Kapitulujesz.
Fryderyk tak myśli na podstawie odkryć nauki :)

Te odkrycia potwierdzają prawdziwość Biblii :)


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 08 cze 2016, 18:54

Janek pisze:
Fryderyk tylko stwierdza na podstawie faktów :).

Żadnych faktów nie podałeś.Wielkie gołosłowie.


Dyskutowałem już o tym na tym forum w wielu wątkach.
Nie ma sensu tu robić wielkiego off-topu, albo powielać to co już było wielokrotnie pisane.

Janek pisze:
Ja mam komuś udowadniać swoją pewność co do istnienia przyczyny powstania świata?

No od innych wymagasz dowodów...Ok rozumiem :) Kapitulujesz.


Na początek polecam Ci rewelacyjny wykład profesora Krzysztofa Meissner na temat aktualnej wiedzy o Wszechświecie.
Profesor mówi bardzo przystępnym językiem i przy odrobinie skupienia nikt nie powinien mieć problemów z odbiorem tych arcy ciekawych treści:

https://www.youtube.com/watch?v=azHLkRvDhJs


Janek pisze:
Fryderyk tak myśli na podstawie odkryć nauki :)

Te odkrycia potwierdzają prawdziwość Biblii :)


Prawdziwość biblii w jakim sensie?
O czym konkretnie mówisz?
Możesz rozwinąć?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Janek » 08 cze 2016, 19:05

Na początek polecam Ci rewelacyjny wykład profesora Krzysztofa Meissner na temat aktualnej wiedzy o Wszechświecie.

Dwie godziny..Trochę długaśne..No dobra postaram się obejrzeć.Dzięki.
Możesz rozwinąć?

np
Nowe odkrycia wspierają biblijny opis pochodzenia wody.
https://www.youtube.com/watch?v=oyffAJh68bs

Zakazana Archeologia Zapiski Skał -Film Dokumentalny
https://www.youtube.com/watch?v=Q0bzHXEtFMM

W dzisiejszym świecie nie brakuje krytyki wszystkiego co tylko jest, w tym też nawet i samego Słowa Bożego. Częsty zarzut jaki można spotkać, to wysuwany przez przeciwników Biblii pogląd, że jest ona nienaukowa, czyli krótko mówiąc sprzeczna z poglądami naukowymi. Czy tak jest w istocie warto się temu przyjrzeć :

Izajasz 40 : 22 ( spisana ok.VIII wieku p.n.e. ) - ziemia jest kulą :
הַיּשֵׁב עַל חוּג הָאָרֶץ
" Ten, który zasiada nad kulą ziemską "…
- kula חוּג

Hiob.26 : 7 ( spisana ok. XV wieku pne. ) - ziemia jest zawieszona w próżni, dosł. nicości
תֹּלֶה אֶרֶץ עַל בְּלִי־מָה
" zawiesza ziemię nad nicością "
- nicość בְּלִי־מָה

Hioba 38 : 32 - gwiazdy i ich skupiska poruszają się w szyku z określoną szybkością
הֲתֹצִיא מַזָּרוֹת בְּעִתּוֹ וְעַיִשׁ עַל בָּנֶיהָ תַנְחֵם
"Czy możesz wyprowadzić w szyku konstelacje we właściwym czasie, czy poprowadzisz Niedźwiedzicę z jej młodymi ?"
wyprowadzić we właściwym czasie w szyku הֲתֹצִיא konstelacja מַזָּרוֹת

Hiob 28 : 5 - ziemia jest w swym wnętrzu w postaci ognistej [ magmy ]
אֶרֶץ מִמֶּנָּה יֵצֵא לָחֶם וְתַחְתֶּיהָ נֶהְפַּךְ כְּמוֹ אֵשׁ
" Z ziemi pochodzi chleb, lecz poniżej jest ona zmieniona jak przez ogień "
- jak przez ogień כְּמוֹ אֵשׁ

Hiob 37: 18 - co jest tak zwarte jak lustro polerowane ? dzisiaj wiadomo, że jonosfera jest tak zwarta i niczym lustro odbija od siebie fale radiowe
תַּרְקִיעַ עִמּוֹ לִשְׁחָקִים חֲזָקִים כִּרְאִי מוּצָק
" Czy możesz rozpostrzeć jak On sklepienie ściśnięte jak lustro polerowane ? "
- lustro polerowane כִּרְאִי מוּצָק

Iz. 40 : 26 - gwiazdy poruszają się dzięki dynamicznej mocy ( energii )
שְׂאוּ מָרוֹם עֵינֵיכֶם וּרְאוּ מִי בָרָא אֵלֶּה הַמּוֹצִיא בְמִסְפָּר צְבָאָם לְכֻלָּם בְּשֵׁם יִקְרָא מֵרֹב אוֹנִים וְאַמִּיץ כֹּחַ אִישׁ לֹא נֶעְדָּר
"Podnieście ku górze oczy wasze i patrzcie kto to stworzył ? Ten który wyprowadza w pełnej liczbie ich, który wszystkie po imieniu woła. Wobec obfitości siły i dynamicznej mocy żadnej nie może zabraknąć."
- obfitość siły מֵרֹב אוֹנִים
- olbrzymia moc ( energia ) אַמִּיץ כֹּחַ

To tylko niektóre wersety zdumiewające swoją mądrością, chociaż w okresie kiedy były spisywane, ludy sąsiadujące z Hebrajczykami i to często posiadające wysoką kulturę uważały ziemię za płaską, opartą na czterech słoniach stojących na skorupie żółwia lub podtrzymywaną przez giganta. O ognistym wnętrzu ziemi lub jej zawieszeniu w nicości nikt nie słyszał. Nikt też sobie nie wyobrażał sklepienia niebieskiego rozpostartego jak lustro polerowane. Gwiazdy uważano za sferę ciał stałych, niezmiennych, i dopiero współczesna astrofizyka wypowiedziała się na temat energii istniejącej w gwiazdach i poruszających nimi.
Nic dziwnego, że dzisiaj nie brakuje też poglądów o kosmitach odwiedzających w starożytnej przeszłości naszą planetę, którzy zostawili na niej ślady swej wizyty m.in w postaci mądrości przekazanej ludziom. Oczywiście taka teoria ma poważne braki, bo nie tłumaczy skąd się np. wzięli ci kosmici, ale to już zupełnie inna sprawa. Współczesna geologia potwierdza biblijny pogląd, że niegdyś ziemia posiadała jeden ląd stały - הַיַּבָּשָׁ֑ה ( hebr. hajjabbāsza - Rodz. 1 : 9 ).

Biogeneza potwierdza dzisiaj opis powstania życia istniejący w Księdze Rodzaju. Nie są znane obserwowalne przykłady odmiennej jakościowo ponad-gatunkowej zmienności, przede wszystkim samoistnego pojawienia się nowego rodzaju organów anatomicznych, świadczące o możliwości samoistnego wyewoluowania nowych gatunków. Nieredukowalna złożoność na poziomie molekularnym wykluczyła wszelki ewolucjonizm.
Również wykluczony jest funkcjonujący na poziomie molekularnym rzeczywisty kumulatywny dobór naturalny, sterujący stopniowo rozwojem indywidualnych osobniczych przystosowań adaptacyjnych poprzez losowe mutacje odrębnie dla każdego gatunku zwierząt i roślin. W skoordynowanym z całym ekosystemem działaniu, mogło to być jedynie aktem stwórczym Istoty, która to wszystko zaprojektowała. O tym waśnie mówi Księga Rodzaju, z której też wynika nie możność krzyżowania się różnych rodzajów roślin i zwierząt ( Rodz. 1 : 21, 24 - 25 ). Potwierdza to współczesna genetyka. Garnitur morfologiczny kodujący cechy genetyczne pozostaje zawsze niezmienny w obrębie poszczególnych rodzajów. Niezmienna zakodowana w DNA pula genowa cech podstawowych uniemożliwia przechodzenie ewolucyjne jednego rodzaju w drugi w czym potwierdzony jest znowu pogląd biblijny, że poszczególne zwierzęta miały się rozmnażać według rodzaju swego ( Rodz.1 : 21, 24 - 25 ). Współczesna inżynieria genetyczna nie potrafi złamać tej bariery.

Antropologia jest bezsilna wobec faktu, że w pełni ukształtowany człowiek pojawia się nagle, a żadni paleontolodzy, czy paleoantropolodzy nigdy nie znaleźli przekonywującego potwierdzenia swych teorii, gdyż wydumanych przez nich ewolucyjnie powstałych wspólnych przodków nigdy nie było. Fakty pokazują jedynie całkowity brak dowodów wykopaliskowych co świadczy przeciw ich teorii filogenezy i antropogenezy.
Potwierdza to stworzenie człowieka przez Boga ( Rodz. 2 : 7 ), który był w pełni rozwinięty i doskonale przystosowany do środowiska w jakim miał żyć. ( Rodz. 1 : 31; 2 : 15 ).

O Boskim pochodzeniu Biblii świadczą również Prawa w niej zapisane, które nie mogły pochodzić od ludzi, którzy je spisali :

1. Prawa higieny - 5 Moj. 23 : 11 - 15; 3 Moj. 1 - 28; 11 : 27, 35 - 39; 21 : 11 ; 4 Moj. 5 : 1 - 2 ; 19 : 14, 16, 19
2. Prawa zabezpieczające przed szerzeniem się chorób - 3 Moj. 1 - 59 ; 12 : 1 - 2, 4 - 5 ; 14 : 8 -9, 33 - 47
3. Prawo dotyczące obrzezki wykazujące tym samym znajomość krzepliwości krwi ( t.zn. brak wystarczającej ilości witaminy K w ciele noworodka aż do 8 dnia życia ) - 1 Moj. 17 : 12 ; 3 Moj. 12 : 3
4. Prawo zakazujące spożywania krwi - 1 Moj. 9 : 4; 3 Moj. 17 : 10, 12 - 14
5. Prawo zakazujące spożywania padliny i kontaktu z padliną - 3 Moj. 22 : 8 ; 11 : 27, 40 ; 17 : 15 -16
6. Prawo zakazujące spożywania pokarmów szkodliwych dla zdrowia - 3 Moj. 11 : 1 - 47
7. Prawo zakazujące współżycia cielesnego w okresie do tego nieprzewidzianym - 3 Moj. 18 : 19; 20 : 18

Wszystkie te prawa chroniły od chorób, od różnych dolegliwości, które dotykały narody nie mające takiego zabezpieczenia ( 2 Moj. 15 : 26 ). Prawa zapisane w Biblii sięgają nie tylko do sfery fizycznej, ale do sfery psychicznej chroniąc przed wylęgnięciem się różnych chorób o czym ludzie dowiedzieli się we współczesnym świecie dopiero z medycyny holistycznej, choć Biblia mówiła o tym znacznie wcześniej ( Gal. 6 : 7 ).
To dzisiaj dopiero ludzie mogą się dowiedzieć, że wskutek obsesyjnego myślenia o czymś zostaje zakłócone funkcjonowanie śledziony, a nawet dochodzi do jej uszkodzenia; że gniew, agresja, pamiętliwość - uszkadza wątrobę, a lęk osłabia funkcjonowanie nerek i wzroku. Słowo Boże wykazuje się przy tym doskonałą znajomością psychiki człowieka i emocji jakie nim często rządzą, podając jako receptę przeciw takim niepożądanym stanom właściwą postawę duchową dzięki czemu człowiek zachowuje znakomite samopoczucie i zdrowie ( Przyp. 14 : 30 a ; Filipian 4 : 4, 8; Iz. 26 : 3 ; 43 : 18; 32 : 8; 1 Tes. 5 : 16 ; Przyp. 15 : 15 ).
Wszystkie te Prawa mogą pochodzić jedynie od Tego, który jest Autorem wszelkiego życia.


Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: pasQdo » 09 cze 2016, 00:16

Zalosnym jest fakt ze chrześcijanin musi robic z siebie ochlapusa i schodzic tak nisko podczas konwersacji podczas gdy po dłuższym czasie brzmi juz jak cielesny zwykly czlowiek. Czasem ukąsi czasem zaszydzi:( Upartosc siedzenia na www to tez balwochwalstwo, bozek w umysle i zatwardzialosc serca.

Czlowiek zamiast BYC tym w co wierzy ((A NOWY TESTAMENT TO SAMO BŁOGOSŁAWIEŃSTWO)) zostaje ogołocony i zostaje tylko ze świadomością intelektualną. Jak zgwałcony.
Zaiste www czyli 666 ma swa moc. W 666 przejawia sie cielesnosc śmierć i czlowiek upadły.

Nie wiecie ze poganie patrząc na bezradność chrześcijan wolą wychodzić z ciala "poza iluzję" tego smutnego świata?
Demony łapią w szpony ich ducha odcinają ich od swiadomosci i ufności w czystym pokoju ZE MAJĄ OJCA i na czas tego bałaganu na ziemi nie powinni sie martwić ale odnowić z nim przymierze.

Co do Boga:
Wszystkie pogańskie filozofie sa demoniczne.
Szatan kłamie ze WSZYSTKO JEST OK, w kazdej mądrości świata i chce aby co? Aby człowiek walczył ku dobru. A z biblii wiemy ze nasze czyny sa niewystarczające, ze są pod przekleństwem (trawi je śmierć). Logicznym jest ze musimy przyjąć postawę zwycięzcy, prowadzeni Duchem Bożym z jego warunkami.
Jezus walczył za Nas, my musimy zabić swa szatanska naturę i byc Światłem Świata.

Sprawiedliwosc Starego Przymierza byla oparta na Ciele i wszystko bylo przekleństwem. Zas Jezus Chrystus zabrał to przekleństwo i cale prawo, zasady itp wynikające z natury buntowników których trzeba trzymac pod prawem (Nas) i gdy zostal ukrzyżowany dal nam Ducha Wolności, Ducha Świętego.
Krew Nowego Przymierza oznacza chodzenie w jego skórze i jego myśleniu.
Człowiek ochrzczony w Duchu Świętym i wzrastajacym na wzór jaki byl stworzony na Początku nie podlega Ciału, tzn nie musi medytować by osiagac nirvane niebo, nie zażywa narkotyków by osiagac mądrość itp
Wszystko jest dla nkego w Chrystusie. Na tym polega miłość ze Bog zamiast zostawić nas nędznikow ku smierci i separacji, wyslal swego syna na wzor ktorego jesteśmy Stworzeni. Jezus czemu krzyknął na krzyżu "Ojcze czemuś mnie opuścił?". Po to by kazdy który go nie znał mógł poprzez zrozumienie pewnych faktów ZOSTAĆ SPOWROTEM DZIECKIEM (lecz tu nadal trzeba uważać na Starego siebie).
Jednak czyż nie pięknie chodzić w pokoju serca, nie potrzebowac nic od zycia?

Nowy człowiek po prostu nie podlega starym prawom tego swiata śmierci. Wiara nie jest założeniem lecz CHARAKTEREM.
Nie rośnie podczas uczestnictwa w nabożeństwach lecz NIĄ SIE JEST, W NIEJ SIE TRWA i zycie ja weryfikuje ("wąska droga" "szatan dniem i nocą oskarża braci" "kto we mnie wierzy większe rzeczy bedzie czynil")

Kosciol choc sie budzi to w niewielu miejsach dzieją sie rzeczy jak w dziełach apostołów prawda?
Lucyfer/największy przegrany szatan stworzyl rowniez herezje w tym i KRK (choc krk nie wyrzeklo sie fundamentów wiary ale sposob zbawienia jest max pogański oparty na uczynkach a nie na chodzeniu w Duchu.
Duch calego swiata przedstawia sie jako absolut, jako energie itp łykając tą wizję chodzimy w czarach, nawet chrześcijanie

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: pasQdo » 09 cze 2016, 00:55

Nie mogę edytować powyżej ale to chciałem wkleić przy wstępie.

II Tymoteusza 2
14 To wszystko przypominaj, zaklinając ich przed Panem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to niczemu nie służy, tylko prowadzi do zguby słuchaczy.

15 Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy.

16 Unikaj zaś pospolitej, czczej gadaniny, bo prowadzi ona do coraz większej bezbożności.


@fryderyk

Wiesz bracie ze Cie kocham i rozumiem Twoje myślenie.
Jedno czego chce Bog od Ciebie to dac Ci swoj pokój w tym huraganie. Badz też świadomy ze choc masz wyobrazenie abolutu lub ze wszystko jest iluzja to w oczach Sądu twoje myślenie lub czyny sa realne i podlegają sądowi i śmierci. Nie dlatego ze wymyslamy sobie sędziego, tylko gdy Twa dusza obudzi sie na sądzie i nie będzie dla niej usprawiedliwienia musi iść w wieczny wymiar bez życia. A dlaczego dusza nie umiera a jest wieczna? Wyobraź sobie ze w Edenie była wieczność i dusze mamy od cząstki Boga wiecznego wiec gdy nastała śmierć Adama i Ewy to choć ciała zamieniają sie w proch to dusza idzie do Hadesu, sama świadomość w stanie śmierci to musi byc straszne.
Ciekawostką jest ze choć np byłbyś mordercą i wszystkim co najgorszym, to gdy zostanie po Tobie proch to on ma najważniejsze tzw minerały i składniki:)

W nowym testamencie chodzi o to ze staniesz sie dzieckiem Bożym z pełna jego wartością od wewnątrz ale tez ta zmiana odzwierciedli sie na zewnatrz w czynach i sposobie wyrażania siebie.

31 Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie


5 Niech wasza skromność będzie znana wszystkim ludziom. Pan jest blisko.

6 Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim przez modlitwę i prośbę z dziękczynieniem niech wasze pragnienia będą znane Bogu.

7 A pokój Boży, który przewyższa wszelkie zrozumienie, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.


Jejju ja o 00.00 chodze spac!!! Hejo


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 09 cze 2016, 12:37

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Wiem, że tak sądzisz, ale nie podałeś nigdy żadnego konkretnego dowodu potwierdzającego ten osąd. Zresztą nikt nigdy nie podał...
Wiem że nie wierzysz w Boga chrześcijan, jedynego prawdziwego, bo nie jesteś zdolny przyjąć żadnego świadectwa jakie jest naokoło ciebie.
Jakie świadectwo naokoło mnie świadczy o tym, że tym jedynym i prawdziwym Bogiem jest Bóg chrześcijan ?..
Właśnie to którego nie chcesz dostrzec, postudiuj stworzenie Boże, Kosmos, ziemię, istoty żywe i wszędzie masz świadectwa Bożej mądrości i mocy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 09 cze 2016, 12:43

fryderyk pisze:Na początek polecam Ci rewelacyjny wykład profesora Krzysztofa Meissner na temat aktualnej wiedzy o Wszechświecie.
Profesor mówi bardzo przystępnym językiem i przy odrobinie skupienia nikt nie powinien mieć problemów z odbiorem tych arcy ciekawych treści:
https://www.youtube.com/watch?v=azHLkRvDhJs
Słuchałem go całego i nic co powiedział profesor nie ma większej wartości niż Słowo Boże. Powinieneś posłuchać ten wykład jeszcze raz i zwrócić uwagę na wielką ilośc wątpliwości jakie wyraża profesor w swoim wykładzie.
Prawda jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy sięgnąć po Słowo Boze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Oliwka » 09 cze 2016, 16:33

No tak napisałam na miare twoich niemoznosci widzę brak siły nie dam więcej bo sie ugniesz pod ciężarem.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Samolub » 10 cze 2016, 08:41

W sumie jeśli chodzi o Vanitiego czy Fryderyka, to ludzie uduchowieni i świadomi poszukujący. Nie nazwał bym ich nigdy ignorantami. Problem leży raczej w zniekształconym przekazie o Bogu lub zwyczajnie pewnej niezgodności z działaniami czy poglądami człowiek vs Bóg. Ja ten problem doskonale rozumiem, gdyż ludzie są chętni poszukiwać czy akceptować prawdę oraz mieć przekonanie słusznośi tego czy tamtego.

Martwi mnie trochę Ariela, bo jednak wydaje mi się że jest trochę pokrzywdzona i ma przykre doświadczenia. Trzeba się za nią modlić, w sumie najlepsza będzie intencja na grupie modlitewnej w środy aby jej stan się polepszył.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 10 cze 2016, 16:39

pasQdo,

Widzę, że jesteś bardzo oddany temu w co wierzysz.
Nie podzielam i nie podziwiam jednak Twojej wiary w biblijne fantastyczne opowieści, które dla mnie są w większości kompletnie nie wiarygodne.
Nie znajduję żadnych podstaw by dawać im wiarę...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 10 cze 2016, 21:03

fryderyk pisze:Nie podzielam i nie podziwiam jednak Twojej wiary w biblijne fantastyczne opowieści, które dla mnie są w większości kompletnie nie wiarygodne.
Nie znajduję żadnych podstaw by dawać im wiarę...
Dlatego samolub chce się modlić o ciebie, ja już dawno przestałem nie mam tyle wiary co on.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 12 cze 2016, 09:47

KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nie podzielam i nie podziwiam jednak Twojej wiary w biblijne fantastyczne opowieści, które dla mnie są w większości kompletnie nie wiarygodne.
Nie znajduję żadnych podstaw by dawać im wiarę...
Dlatego samolub chce się modlić o ciebie, ja już dawno przestałem nie mam tyle wiary co on.


A Jezus mówił, że o cokolwiek będziecie prosić jego ojca to wam da i że wiara góry przenosi...

Ale na Fryderyka nie ma siły niebieskiej :) ?


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: PawełSz » 12 cze 2016, 11:34

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nie podzielam i nie podziwiam jednak Twojej wiary w biblijne fantastyczne opowieści, które dla mnie są w większości kompletnie nie wiarygodne.
Nie znajduję żadnych podstaw by dawać im wiarę...
Dlatego samolub chce się modlić o ciebie, ja już dawno przestałem nie mam tyle wiary co on.


A Jezus mówił, że o cokolwiek będziecie prosić jego ojca to wam da i że wiara góry przenosi...

Ale na Fryderyka nie ma siły niebieskiej :) ?


W kulturze żydowskiej i arabskiej mężczyźni całują się i przytulają , jeśli jesteś gejem nic w tym złego bo to okazywanie sobie przyjaźni . Nie ma żadnego grzechu w całowaniu się dwóch mężczyzn w usta i przytulaniu się .
Społeczeństwo Europejskie jest "chore" , wszystko jest podzielone na męskie albo niemęskie , to jakaś społeczna schizofrenia w Polsce , że wytyka się dwóch facetów trzymających za ręce ( jeśli są Arabami , Żydami , lub po prostu się przyjaźnią) . Okazywanie uczuć nie jest niczym złym. I co się dziwić że jest tyle zboczeń w Polsce bo brakuje miłości i brak okazywania fizycznej przyjaźni. Tak samo jest wśród kobiet Żydówek czy Arabek , ale Europejczycy niestety myślą , że to "lezbijstwo" - nie prawda.

Sam apostoł Paweł pozdrawiał swoich wiernych "świętym pocałunkiem" przyjaźni (kultura żydowska)

(Rzymian 16:16)
"Pozdrówcie jedni drugich pocałunkiem świętym. Pozdrawiają was wszystkie zbory Chrystusowe."


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 12 cze 2016, 11:50

PawełSz pisze: Nie ma żadnego grzechu w całowaniu się dwóch mężczyzn w usta i przytulaniu się .
Okazywanie uczuć nie jest niczym złym.

Oczywiście! Zgadzam się z Tobą.

Nie jestem gejem.
Jestem żonatym skończonym heteroseksualistą :D .


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: PawełSz » 12 cze 2016, 12:01

fryderyk pisze:
PawełSz pisze: Nie ma żadnego grzechu w całowaniu się dwóch mężczyzn w usta i przytulaniu się .
Okazywanie uczuć nie jest niczym złym.

Oczywiście! Zgadzam się z Tobą.

Nie jestem gejem.
Jestem żonatym skończonym heteroseksualistą :D .


Zatem pozdrawiam Cię "świętym pocałunkiem" :buziak:


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości