Błędy logiczne ateistów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: nesto » 24 cze 2016, 16:15

betme pisze:Nie można. Skład kompotu pozeczkowego jest odrębny. Nie ma szans na wyodrębnienie się proteiny, a co z innymi skladnikami? Czysta magia by się udało. Robiono doświadczenia i wyliczenia na lepszych składnikach niż kompot i też nie wyszło :-)
Następne proszę!


A mieszali ten kompot miliard lat?
Jeśli nie mieszali, to skąd wiesz?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: betme » 24 cze 2016, 17:57

Bo nie ma wiedzy w tym temacie by jakikolwiek kompot istniał miliardy lat


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Komandos » 24 cze 2016, 18:47

Nie ma ateistów . Każdy gdzieś w podświadomości wierzy , ale różne doświadczenia życiowe zatwardziły jego serce że nie chce słyszeć dobrej nowiny . Mimo wszystko każdy z nich przykładowo będąc na statku który idzie na dno w tej desperacji , strachu woła do Boga w którego nie wierzy . Wiem to z własnego doświadczenia będąc ateistą jak śmierć zajrzała mi w oczy i dosłownie byłem pogrzebany żywcem wołałem do Boga i to że wyszedłem z tego bez żadnych obrażeń było odpowiedzią na szczere wołanie . Oczywiście mimo wszystko zasługę przypisałem ludziom i nadal byłem ateistą gdzieś około 11 lat :) Dopóki ponownie nie doświadczyłem Boga


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: fryderyk » 24 cze 2016, 19:22

Komandos pisze:Nie ma ateistów ...
Dopóki ponownie nie doświadczyłem Boga


Komandosie, to że Bóg istnieje lub istniał to jest pewne.
Istnieje świat, który w którymś momencie powstał za sprawą jakiejś przyczyny i ta przyczyna jest właśnie Bogiem.

Ale czy wierzysz, że któraś z religii trafnie opisuje tego Boga?
Ja wierzę, że żadna z nich nie opisuje go/tego celnie.


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Komandos » 24 cze 2016, 20:08

fryderyk pisze:
Komandos pisze:Nie ma ateistów ...
Dopóki ponownie nie doświadczyłem Boga


Komandosie, to że Bóg istnieje lub istniał to jest pewne.
Istnieje świat, który w którymś momencie powstał za sprawą jakiejś przyczyny i ta przyczyna jest właśnie Bogiem.

Ale czy wierzysz, że któraś z religii trafnie opisuje tego Boga?
Ja wierzę, że żadna z nich nie opisuje go/tego celnie.


Jestem również tego zdania że żadna :)


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 22:25

Nie, poprostu jestem zdania, że wiara powinna być trzeźwa. I tyle.

A wmawianie mi, że Ewangelia do mnie nie trafiła tylko dlatego, że interesuje się nauką, to dość chybiony atak. Ehhh....


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: betme » 25 cze 2016, 06:06

fryderyk pisze:Ale czy wierzysz, że któraś z religii trafnie opisuje tego Boga?
Ja wierzę, że żadna z nich nie opisuje go/tego celnie.

Religia nie, Pismo Swięte tak


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: fryderyk » 25 cze 2016, 09:13

betme pisze:
fryderyk pisze:Ale czy wierzysz, że któraś z religii trafnie opisuje tego Boga?
Ja wierzę, że żadna z nich nie opisuje go/tego celnie.

Religia nie, Pismo Swięte tak


Naiwny jesteś...
Zbiór mitów, legend, baśni, nocnych widzeń, itp.
Zebrany do kupy po latach i okrzyknięty jako "święty".
Jako pozycja literacka oczywiście bardzo cenna!


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: KAAN » 27 cze 2016, 09:40

Kasart pisze:A wmawianie mi, że Ewangelia do mnie nie trafiła tylko dlatego, że interesuje się nauką, to dość chybiony atak. Ehhh....
Interesujesz się nauką? Nie napisałeś co masz na myśli pisząc że ja neguję naukę. Możesz napisać coś konkretnego?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: darktofik » 27 cze 2016, 13:27

Komandos pisze:Nie ma ateistów . Każdy gdzieś w podświadomości wierzy , ale różne doświadczenia życiowe zatwardziły jego serce że nie chce słyszeć dobrej nowiny . Mimo wszystko każdy z nich przykładowo będąc na statku który idzie na dno w tej desperacji , strachu woła do Boga w którego nie wierzy . Wiem to z własnego doświadczenia


A poza tym "własnym doświadczeniem" masz jakieś dowody na potwierdzenie tej ryzykownej tezy? Bo jak na razie, to tylko Twoje "chciejstwo" i myślenie życzeniowe. Dość często spotykane i charakterystyczne dla zamkniętych umysłów, nie potrafiących dopuścić jakiejkolwiek różnorodności- to tak nawiasem mówiąc.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Komandos » 27 cze 2016, 17:01

darktofik pisze:
Komandos pisze:Nie ma ateistów . Każdy gdzieś w podświadomości wierzy , ale różne doświadczenia życiowe zatwardziły jego serce że nie chce słyszeć dobrej nowiny . Mimo wszystko każdy z nich przykładowo będąc na statku który idzie na dno w tej desperacji , strachu woła do Boga w którego nie wierzy . Wiem to z własnego doświadczenia


A poza tym "własnym doświadczeniem" masz jakieś dowody na potwierdzenie tej ryzykownej tezy? Bo jak na razie, to tylko Twoje "chciejstwo" i myślenie życzeniowe. Dość często spotykane i charakterystyczne dla zamkniętych umysłów, nie potrafiących dopuścić jakiejkolwiek różnorodności- to tak nawiasem mówiąc.

Nie muszę nic na siłę ci udowadniać , kiedyś nadejdzie taki dzień w twoim życiu że sam się przekonasz , aby tylko nie było za późno ;-) Niech Bóg cię błogosławi - otworzy twoje uszy , oczy i serce .


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: nesto » 12 lip 2016, 14:07

Komandos pisze:Mimo wszystko każdy z nich przykładowo będąc na statku który idzie na dno w tej desperacji , strachu woła do Boga w którego nie wierzy . Wiem to z własnego doświadczenia będąc ateistą jak śmierć zajrzała mi w oczy i dosłownie byłem pogrzebany żywcem wołałem do Boga i to że wyszedłem z tego bez żadnych obrażeń było odpowiedzią na szczere wołanie .


To dzieci i matki na Wołyniu widocznie wołały nieszczerze do Boga, gdy je zabijano.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: fryderyk » 12 lip 2016, 14:30

nesto pisze:To dzieci i matki na Wołyniu widocznie wołały nieszczerze do Boga, gdy je zabijano.


Z pewnością wołały nieszczerze, jakoś źle i na pewno nie do właściwego Boga, bo przecież:

"Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." (Lk 11, 9-10)

i

"O cokolwiek poprosicie Ojca w imię moje, da wam" (J 16,20-23)

a biblia przecież jest nieomylna i wszystko co w niej zawarte sprawdza się w 100 %.
Sam możesz to przecież zweryfikować, poprosić o coś Boga w imię Jezusa i na pewno to dostaniesz.
Jeśli tego nie dostaniesz to znaczy, że musiałeś nie wierzyć, bo przecież wiara góry przenosi, więc Twoja prośba to przy tym pikuś...


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: betme » 13 lip 2016, 13:32

fryderyk pisze:
nesto pisze:To dzieci i matki na Wołyniu widocznie wołały nieszczerze do Boga, gdy je zabijano.


Z pewnością wołały nieszczerze, jakoś źle i na pewno nie do właściwego Boga, bo przecież:

"Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." (Lk 11, 9-10)

i

"O cokolwiek poprosicie Ojca w imię moje, da wam" (J 16,20-23)

a biblia przecież jest nieomylna i wszystko co w niej zawarte sprawdza się w 100 %.
Sam możesz to przecież zweryfikować, poprosić o coś Boga w imię Jezusa i na pewno to dostaniesz.
Jeśli tego nie dostaniesz to znaczy, że musiałeś nie wierzyć, bo przecież wiara góry przenosi, więc Twoja prośba to przy tym pikuś...


A ja myślę, że te dzieci i matki, ojcowie co się modliły za siebie i za nie do Niego, sa błogosławeni, czekaja na Królestwo które posiądą na własnosć, a los szyderców tak perfidnych też jest znany... równie dobrze już teraz możecie rozpalić sobie ognisko :)

Jaką wartość ma ziemskie życie? Na skali od 1 (najnizszą) do 10 (najwyzszą).


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: fryderyk » 13 lip 2016, 13:51

betme pisze:los szyderców tak perfidnych też jest znany... równie dobrze już teraz możecie rozpalić sobie ognisko :)


Widać, że nie spotkałeś się jeszcze z faktycznym perfidnym szyderstwem...
Moje słowa, które skomentowałeś można by nazwać lekką ironią ;)

Uważasz, że adekwatną karą za ironię jest śmierć przez spalenie...
Myślę, że masz duże problemy psychiczne, które są efektem nabicia sobie do głowy opowieści biblijnych rodem ze świata fantasy.
Dla twojego dobra, szczerze radzę konsultacje ze specjalistą od tych spraw.

Za obrażanie dyskutanta otrzymujesz punkt karny . KAAN

betme pisze:Jaką wartość ma ziemskie życie? Na skali od 1 (najnizszą) do 10 (najwyzszą).

Dla mnie moje życie ma najwyższą wartość.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości