Cześć wszystkim :)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 16 sie 2016, 15:31

No a mi jeden Starszy z KECH zasugerował że Nowo Narodzilem się podczas chrztu (wodnego) choć o tym nie wiedzialem. A może mi się wydawać że mialo to miejsce w innym okresie. Co było sugerowaniem raczej że chrzest wodny jest rownoznaczny z Nowo Narodzeniem czyli chrztem w Duchu tzw chrzest ogniem

Co do KZ to oficjalnie mówią że chrzest wodny to końcowy etap Nowo Narodzenia.

A mój typ jest taki że oba wydarzenia nie muszą mieć wogole zwiazku, mozna sie Nowo Narodzić przed, podczas, po chrzcie wodnym


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 16 sie 2016, 15:44

Samolub pisze: A mój typ jest taki że oba wydarzenia nie muszą mieć wogole zwiazku, mozna sie Nowo Narodzić przed, podczas, po chrzcie wodnym

albo bez... Oczywiscie, ze tak.

Jest jednak nieporozumienie w sprawie chrztu Duchem Swietym. Bez tego chrztu nie mozna byc narodzonym na nowo, co wynika z wyzej cytowanego fragmentu. Jesli istnieje wierzacy, ktory nie jest jeszcze ochrzczony Duchem Swietym, to nie jest zbawiony!


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 16 sie 2016, 16:00

jj pisze:albo bez... Oczywiscie, ze tak.


Dokładnie, albo bez

jj pisze:Jest jednak nieporozumienie w sprawie chrztu Duchem Swietym. Bez tego chrztu nie mozna byc narodzonym na nowo, co wynika z wyzej cytowanego fragmentu. Jesli istnieje wierzacy, ktory nie jest jeszcze ochrzczony Duchem Swietym, to nie jest zbawiony!


Pełna zgoda, bez chrztu Duchem nie ma Nowo Narodzenia, to akurat jest powiazane ściśle, bo po chrzcie Duchem osoba jest włączona w Kościół Boży, otrzymuje Zbawienie z Łaski itd czyli jest osobą Nowo Narodzoną


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Jerzy S. » 17 sie 2016, 17:12

jj przedstawia opinie kosciola ktory w tej dziedzinie ma zla interpretacje.
Wyjasnie swoj poglad analizujac dokladnie rozne wypowiedzi Jezusa i inne miejsca w Biblii.
Na razie nie moge bo brak czasu ale dziekuje za rozmowe i podjecie tematu.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 17 sie 2016, 19:15

Proponuje założyć temat. Fajnie jeśli pogadamy kto, kiedy i jak udziela tego chrztu.

Bo nawet poparzenia ciała, wizja ognia z nieba nie ochrzci nikogo duchem. A takie zwiedzenia są

potem można porozmawiać o darach Ducha Świętego tych realnych


Skoro prowadzi nas jeden Duch, wiedza na te tematy pochodzi od Boga i niektórzy badają jak się rzeczy mają to bedziemy rozmawiac praktycznie jak się rzeczy mają w Kosciele Bożym.

Im większą wiedzą w temacie pochodząca od Ducha Świętego tym bardziej jawne są tanie zwiedzenia i kłamstwa. A reszta może sprawy badać, bo wierzyć człowiekowi to błąd


No to do dzieła, może Ty Jerzy założysz nowy temat. Ja chętnie się piszę na dyskusję


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 17 sie 2016, 19:22

Jerzy S. pisze:jj przedstawia opinie kosciola ktory w tej dziedzinie ma zla interpretacje.


Czekam z niecierpliwoscia do czasu, kiedy wylozysz interpretacje twojego kosciola w tej materii. :)


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Komandos » 18 sie 2016, 20:42

Cześć! Chwała Bogu ! za otwarte twoje serce , uszy i oczy . Niech Bóg cię błogosławi i umocni na tej wąskiej drodze ... :)


Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Jerzy S. » 20 sie 2016, 11:34

jj ktory jest na tym forum moderatorem, przeniosl nasza dyskusje o Chrzcie w Duchu Swietym i napelnieniach Duchem do innego dzialu ale nie wiem gdzie.
Gdzie i jak tego szukac?
Mysle ze jesli sie przenosi jakis temat gdzie indziej, to powinno sie powiadomic dyskutujacych.
Aby wiedzieli gdzie tego szukac i gdzie jest ich praca dotychczasowa w tym temacie.
Poza tym trzeba bylo przeniesc wszystkie offtopy na ten temat a nie tylko moje.
Prosze podac link albo instrukcje gdzie tego szukac i jak sie w to wchodzi.

Powoli... nie od razu Krakow zbudowano...tu jest link do tematu:

viewtopic.php?f=4&p=508474#p508474


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 20 sie 2016, 12:23

Wpisy rozpoczynajace wieksza dyskusje na temat chrztu w Duchu Swietym przeniesiono tutaj:

viewtopic.php?f=4&p=508474#p508474


Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Jerzy S. » 20 sie 2016, 19:10

Nastko!
Nie przejmuj sie tym, ze wsrod protestantow sa duze roznice zdan.
Nie czytaj moze na razie nawet tej dyskusji. Chociaz Samolub jest mlody a jednak czyta i dyskutuje.
Jednak tobie nie to teraz jest potrzebne.
Szukaj woli Bozej i swojego powolania. Jak to odkryjesz Bog da Ci tez spolecznosc i wspolpracownikow.
Oczywiscie prawda jest wazna.
Najlepiej poznac ja czytajac teksty biblijne w orginalnych jezykach.
Ja nie jestem etatowym pracownikiem zadnego Kosciola. Nawet formalnym czlonkiem. Jestem wiec niejako w tej samej sytuacji co Ty.
Ale ja lubie wiele kosciolow!
Umiem jednak rozpoznac obiektywnie co w nich jest dobrego a co jeszcze wymagalo by poprawy.
Dotychczas zawsze staralem sie dokonac wyboru spolecznosci na zasadzie "ktory zestaw bledow i zalet wybrac"? I wybieralem.
Ale juz od pewnago czasu (zreszta i dawniej tez mialem takie okresy) mysle o tym zeby stworzyc spolecznosc w ktorej znajda sie zalety wielu ale nie znajda sie bledy. Oczywiscie gdy juz taka spolecznosc zaloze, to osoba wychowana w innej gdy do nas przyjdzie bedzie pewnie zszokowana dlaczego my takie dziwne zeczy robimy albo czegos nie robimy. To naturalne.
Rozkoszuj sie Panem. Jego Slowem.
On Cie poprowadzi.
Kiedys gdy po jednej z akcji ewanelizacyjnych jakie prowadzilem uformowala sie mala grupka wierzacych. Gdy kiedys prosilismy o slowo od Pana co mamy dalej robic, gdy oczekiwalismy w ciszy na to slowo, objawila sie wyraznie obecnosc Boze w postaci dostrzegalnego przez ludzi znaku a zaraz potem jedna siostra uslyszala: " a dlaczego nie mieli byscie tego robic samodzielnie". Pytanie brzmialo "Panie co teraz powinnismy robic, jak glosic Ewangelie dalej, z kim wspolpracowac i ktorego wyznania placowka zostac?".
Zaluje teraz ze wtedy nie usluchalismy tej zachety.
Wkrotce podjelem mniej i wiecej nieszczesliwe proby stania sie placowka istniejacego juz wyznania.
Grupa rozpadla sie. Czy po usluchaniu slowa nasza grupa rosla by? Nie wiem.
Wiem ze mam juz dosc powielania tych samych bledow i dreptania w miejscu.
Co prawda potem przyszedl moment owocnej sluzby, tak ze cala okolica dowiedziala sie o naszej sluzbie i jakie cuda Bog na naszych zgromadzeniach robi. Wspolpracowalem wtedy z wyznaniem Deus e Amor z Brazylii. To byl wspanialy czas. Tysiace ludzi sie przewinelo przez spotkania. Nawet poonad sto na jeden raz.
Tyle tylko ze wielu zborow po tym nie pozostalo. Mnie juz tam nie ma. Pozostal tylko jeden maly zbor.
Jak sie nad tym nieraz zastanawiam to plakac mi sie chce.
Czego jeszcze nie zrozumielismy?
Ale Ty Nastko i inni co weszli na Droge Panska nie przejmuj sie tym.
Najlepszy dzien w naszym zyciu jesy wciaz przed nami.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Nastka » 28 sie 2016, 18:55

Cześć, dziękuję za tak liczne odpowiedzi, cieszę się, że powstała taka dyskusja :)

Jestem kilka godzin po moim pierwszym nabożeństwie, okazało się, że jednak baptyści w Bydgoszczy są, tylko trzeba dobrze poszukać, było nas bardzo malutko, ale było dobrze. :)
Za dwa tygodnie jedziemy na nabożeństwo do miejscowości obok, w której jest większa liczba osób.
Chcę też przejść się za tydzień do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan i zobaczyć jak tam się wszystko odbywa, ale to już w następną niedzielę.
Zostałam zaproszona też na studium biblijne w środę, więc się wybiorę.

Jerzy S. jeszcze w tym tygodniu odpiszę Ci na pw.


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
sługa
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2016, 16:41
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: PL
O mnie: PSALM 13
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: sługa » 28 sie 2016, 20:57

Witaj :)


damcio185
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2016, 02:32
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Nie dawno przeszedłem z KK do KZ(chrzest 24.07.2016 ) i muszę jeszcze dużo się nauczyć.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: damcio185 » 01 wrz 2016, 00:59

Cześć! Ja przyjąłem chrzest wodny 24.07.2016. Też odszedłem z KRK ale zanim to chodziłem ok. 2lat do KBwCh i jednocześnie do KRK. Byłem w różnych katolickich grupach(Oaza,Odnowa w Duchu Św i Neokatechumenat),byłem również ministrantem a potem lektorem a nawet 2mc w postulacie Braci Mniejszych Kapucynów. Będąc jeszcze w Neokatechumenacie moji katechiści na wieść o tym że chodzę do protestantów powiedzieli ,,My ich nie demonizujemy. Ale nie można mieć podzielnego serca. Nawet mamy brata który był u nich i czegoś mu brakowało..." W sumie mieli trochę racji bo nadszedł czas wyboru... Między czasie w zborze przeżyłem dwa razy modlitwę o uwolnienie, za pierwszym a może drugim razem miałem wrażenie że nie tylko zostaje mocą Bożą uwalnianiany ale jakby przeszyła mnie ewangelia. Za radą brata z zboru spytałem Boga w którym kościele mam być. Bóg mi pokazał że w zborze. Bóg w tym czasie dużo mówił przez Słowo i obrazy m.in
z Rz ,,czyż nie wiesz że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia..."
Z powiadomieniem rodziców też miałem problem. Chyba nadal nie zrozumieli że odszedłem, a przynajmniej ojciec. Siostra na luzie a bratu musiałem dwa razy powtórzyć i skwitował to ,,chyba cię pop**ło" ale potem dałem mu świadectwo z Misji w Krzyżu Wlkp gdzie przyjąłem chrzest. :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 01 wrz 2016, 02:42

Hah no to gratulacje za odwagę i decyzję Damcio : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: fantomik » 09 wrz 2016, 19:37

Nastka pisze:Cześć, witajcie! :)

Witaj Nastko :) Chwała Panu za Ciebie :)

W swoich poszukiwaniach pamiętaj tylko, że nie każdy kościół podobny zewnętrznie do KRK jest od razu "za blisko rzymu" (tak jak np. Luteranie) oraz że nie każdy kościół przeklinający rzym na każdym kroku od razu staje się biblijny. Chrześcijaństwo, takie wynikające z Bożego Słowa, to wiara Łaski. Łaski na którą nikt z nas nie zasłużył niczym co jest w nas lub cośmy zrobili czy cośmy pomyśleli (nikt z nas to oznacza w tym również Ciebie samą jak i oczywiście mnie). Modlę się aby właśnie Łaska była Twoją miarą, którą mierzyć będziesz wspólnoty jakie Pan postawi na Twojej drodze.

Pozdrawiam w Chrystusie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości