Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: Imperator » 16 sie 2016, 11:41

Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem
Polska duma i polskie kompleksy. Narodowe mity i konfrontacja z faktami. Chrześcijańskie spojrzenie na kwestie patriotyzmu – te motywy wracały podczas całego spotkania z pastorem Andrzejem Olechnowiczem, które w ubiegły piątek odbyło się w EWST.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu prowadzonego przez Bibliotekę EWST i dotyczyło książki „Wzgardzeni czy wybrani. Prorocze spojrzenie na Polskę”. Autor opowiadał między innymi o swoich doświadczeniach prowadzących do konfrontacji z własnym obrazem jako Polaka. W rozmowie z Andrzejem Horyzą mówił o tym, jak on sam – pochodzący z mieszanej polsko-ukraińskiej rodziny i przedstawiciel mniejszości religijnej w Polsce odbiera zarówno polskie mity, jak i (nie zawsze dobry) wizerunek Polaków za granicą.

Podczas spotkania padło wiele pytań ze strony publiczności. Nie zabrakło również długich rozmów w kuluarach.

„Książka napisana dziesięć lat temu a doskonale koresponduje z duchem chrześcijaństwa, który Kościołowi Rzymskiemu przypomniał Papież Franciszek. Autor mówi o trzeciej drodze pomiędzy liberalizmem a fundamentalizmem, ale to nie jest ,, trzecia ” droga, to jest droga, którą pokazał Jezus w Kazaniu na Górze, reszta to błędne ścieżki prowadzące na manowce… do władzy, bogactwa, ekshibicjonizmu.” – napisał na Facebooku jeden z uczestników spotkania.

Obrazek

Archiwum zrodla: https://archive.is/8EdDE


Bogdan Olechnowicz to nie tylko duchowy ale i polityczny szarlatan wielokrotnie dyskutowany na lamach tego forum w krtycznynym swietle.

Z 2011 roku: viewtopic.php?t=5875

Dla przypomnienia, zapodaje wideo o ktorym p. Olechnowicz chyba chcialby zapomniec:

Pastor Bogdan Olechnowicz zagłosuję na Bronisława Komorowskiego
https://www.youtube.com/watch?v=W-5xn3DM5DA

Jak widac EWST (BST) ktora juz od dawna jest przejeta przez wrogow zdrowej nauki i teraz stacza sie na kolejne doly i mam nadzieje ze w koncu odejdzie w niebyt.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: derko » 18 sie 2016, 11:49

Rozumiem, ze jak jakiś chrześcijanin głosował na Komorowskiego to nie jest chrześcijaninem, a jest szarlatanem? ;)

:roll: :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: Imperator » 19 sie 2016, 10:10

Wzgardzeni czy wybrani. Prorocze spojrzenie na Polskę – spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem. Prowadzi Andrzej Horyza.
https://www.youtube.com/watch?v=A48fPq7z2Ps

Nagranie z tego spotkania.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: Michał » 19 sie 2016, 14:27

derko pisze:Rozumiem, ze jak jakiś chrześcijanin głosował na Komorowskiego to nie jest chrześcijaninem, a jest szarlatanem? ;)

:roll: :)


Nie, ale tu było dorabianie do tego uzasadnienia teologicznego, że włada PO jest pobłogosławiona przez Boga, Kaczyński był Saulem, a Tusk to Dawid :lol:


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
damcio185
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2016, 02:32
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Nie dawno przeszedłem z KK do KZ(chrzest 24.07.2016 ) i muszę jeszcze dużo się nauczyć.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: damcio185 » 30 sie 2016, 23:19

Czytałem książkę z 1,5roku temu,ciekawa... "Gratuluję" Michałowi "odwagi" nazwania kogoś szarlatem. Tak się składa że chodziłem do zboru Pastora przez 2lata. Owszem, nie zgadzałem z takim podejściem do polityki i wgl wplatanie polityki w kazanie(nawet jak byłem jeszcze w KRK to nie lubiałem tego u księży) ale to nie uprawnia mnie do oczerniania osoby.
Bogdan ma świetne kazania i talent retoryczny(dlatego trudno zasnąć). Może kilku osobom przydałaby się seria kazań pt. ,,Zaburzona duchowość",mnie się przydaje... ;)
A co do polityki,Bogdan kiedyś powiedział coś w stylu: ,,Wiele osób myli partię ze Zbawicielem..."


Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: marcin_ » 30 sie 2016, 23:27

Olechnowicz to ten od ruchu wstawienników? Uciekać jak najdalej od tego człowieka. Nic dobrego nie ma do powiedzenia.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: Michał » 31 sie 2016, 00:03

damcio185 pisze:"Gratuluję" Michałowi "odwagi" nazwania kogoś szarlatem.


A ja "gratuluję" znajdowania w cudzych wypowiedziach czegoś, czego w nich nie ma.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
damcio185
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2016, 02:32
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Nie dawno przeszedłem z KK do KZ(chrzest 24.07.2016 ) i muszę jeszcze dużo się nauczyć.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: damcio185 » 31 sie 2016, 00:59

Michał pisze:
damcio185 pisze:"Gratuluję" Michałowi "odwagi" nazwania kogoś szarlatem.


A ja "gratuluję" znajdowania w cudzych wypowiedziach czegoś, czego w nich nie ma.


Ok. Przyznaję, ktoś inny tak napisał. ;)


damcio185
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2016, 02:32
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Nie dawno przeszedłem z KK do KZ(chrzest 24.07.2016 ) i muszę jeszcze dużo się nauczyć.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: damcio185 » 31 sie 2016, 01:15

marcin_ pisze:Olechnowicz to ten od ruchu wstawienników? Uciekać jak najdalej od tego człowieka. Nic dobrego nie ma do powiedzenia.


Nic?To przejaskrawienie, ma dużo fajnych kazań,np seria ,,Zaburzona duchowość". Co do ,,ruchu wstawienników" to szukam info na ten temat bo jestem świeżym ewangelicznym.


Awatar użytkownika
marcin_
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2016, 22:32
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Łódź
O mnie: drobny robotnik na niwie Pańskiej
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: marcin_ » 31 sie 2016, 01:36

To szukaj i zapoznaj się z całością tego, co ten człowiek naucza. Swego czasu zbory idące za tą nauką zostały wykluczone z Kościoła Zielonoświątkowego, jednak aktualne podejście NRK KZ jest znacznie bardziej liberalne (zapewne za sprawą samego p. Kamińskiego, który był ongiś zwolennikiem zapraszania Benny Hinna do Polski). Olechnowicz, trzymając się nauki o ruchu wstawienników, nie może mieć dobrego fundamentu wiary, tak więc wszelkie jego głoszenie opiera się na złej podstawie. Szczególnie należy uważać na pseudo-chrześcijańskie kazania, bazujące nie na Piśmie Świętym, a na przetworzonej na potrzeby amerykańskiego chrześcijaństwa świeckiej psychologii i szamaniźmie. To duże zagrożenie duchowe.


Uniżcie się więc pod potężną ręką Boga, aby was wywyższył w odpowiednim czasie.
1P 5:6
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z Bogdanem Olechnowiczem w EWST (dawne BST)

Postautor: Imperator » 31 sie 2016, 11:40

damcio185 pisze:[Olechnowicz] ma dużo fajnych kazań,np seria ,,Zaburzona duchowość".


Wlaczylem wlasnie "Zaburzona duchowość – faryzejska religijność 31 stycznia 2016" (jestem na 35 minucie teraz).
To nie jest dobre kazanie z kilku powodow.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości