Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 29 sie 2016, 15:02

(PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH LITER)
Drodzy Bracia i Siostry!
Okolo 5 lat temu uczestniczylem w dramatycznych dyskusjach na forach internetowych gdzie wielu wierzacych utyskiwalo nad zla kondycja polskich zborow, nazywajac to bledami, odstepstwem, upadkiem. Wielu tez wyznawalo ze zostali bardzo zranieni przez wspolnoty I pastorow I nie wiedza juz dokad pojsc. Minelo 5 lat. Co sie zmienilo?
Czy juz posprzatane?
Falszywe nauki juz wymiecione z Kosciola?
Postepowanie pastorow poprawilo sie?
A jesli nie to co wierzacy zamierzaja robic dalej z ta sprawa?
Czy oni cos planuja oprocz wypowiadania opinii?
Czy stworzyli jakis ruch czy cos w tym stylu?
A czy znacie osoby ktore wyznawaly ze sostaly bardzo poranione przez zbory/ pastorow?
Pytam o to, bo sadze ze w tej chwili nastapil pewien przelom w mozliwosci dzialania.
Opracowalem przykladowy statut kosciola, w ktorym staralem sie zawrzec antidota na te wszystkie patologie jakie nekaly Kosciol w ostatnich dekadach.
Byl bym ciekaw Waszej opinii po przeczytaniu.

Te pare lat ktore przeszlo od tych dyskusj i ktora ja wywolalem Listam Otwartym do biskupa Kaminskiego w moim przypadku zaowocowaly ewolucja myslenia a teraz byc moze otworzyly sie drzwi do dzialania.
Chce zorganizowac we wrzesniu lub pazdzierniku, konferencje dyskusyjna na temat przyszlosci Kosciola w Polsce.
W programie oprocz swobodnych wypowiedzi wszystkich uczestnikow bedzie omawiany ten nowy statut punkt po punkcie z dyskusja.
Mial bym do Was prosbe:
czy mogli byscie mnie skontaktowac z ludzmi ktorzy -
a/ sa dojrzalymi chrzescijanami od dawna juz niepogodzonymi z bledami zborow i pragna aby cos sie zmienilo;
b/ wyznali ze byli bardzo poranieni przez zbory i pastorow i stan ich jest niepokojacy;
c/ zmienili nie raz zbor i ciagle twierdza ze nie moga znalezc dla siebie miejsca;
d/ nie chca juz nigdzie przynalezec
e/ podjeli proby stworzenia nowych spolecznosci wolnych od poprzednich bledow;
f/ szukaja kontaktow z kims takim jak ja.
Oraz podobnych, ktorym moja oferta moze wydawac sie interesujaca.
Bo chcial bym takie osoby zaprosic na ta konferencje.
Teraz nie chce tylko przyznawac racjI lamentujacym dolewajac jeszcze oliwy do ognia ale wnosze KONKRET DZIALANIA.
Co o tym sadzicie i czy mozecie jakos pomoc?
Pozdrawiam Pokojem Bozym
Jerzy S.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: KAAN » 29 sie 2016, 15:50

Nie ma potrzeby tworzenia nowego, zaprojektowanego przez ciebie kościoła, jest wystarczająca ilość różnego rodzaju denominacji abyś dopasował swoje wyznanie do którejś z nich. Sam masz poglądy sprzeczne z Biblią, co miałeś okazję pokazać na tym forum. Po co jeszcze jedna organizacja? Chyba ze chcesz sobie porządzić, być pastorem biskupem czy czyś tam jeszcze, ale to nie jest Kościół tylko kościół, twój prywatny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Samolub » 29 sie 2016, 16:39

Na konferencję moge przyjechać : ) jeśli zwrócisz mi za bilet.

Może lepszym pomysłem byłoby założenie zrzeszenia czy organizacjii pomocowej/innej o zasięgu ogólnopolskim


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 29 sie 2016, 20:26

NA WSTEPIE APELUJE O STANIECIE NA WYSOKOSCI ZADANIA I PISANIE NA TEMAT,
NIE PRZENOSZENIE TU SPOROW I EMOCJI Z INNYCH WATKOW,
ZACHOWANIE KULTURY I ZASAD NETYKIETY.

KAAN pisze:Nie ma potrzeby tworzenia nowego, zaprojektowanego przez ciebie kościoła, jest wystarczająca ilość różnego rodzaju denominacji abyś dopasował swoje wyznanie do którejś z nich.


Jest potrzeba.
Dalej wyjasnie dlaczego.
Kosciol ktory chce zalozyc teraz w Polsce nie zostal zaprojektowany przeze mnie.
Takie Koscioly istnialy zawsze. Pierwsze polskie zbory mialy wlasnie taki ustroj ale od niego odeszly ze strata dla dziela ewangelizacji.
Moja dzialalnosc to przywracanie tego co bylo.
Gdy piszesz o wystarczajacej ilosci denominacji, to tak jak mowie, takie jakie one sa teraz, to nie da rady dopasowac mojej wizji Kosciola do zadnej z nich. Ale byc moze sie myle. Jesli ktos cos wie to prosze o informacje.

Dlaczego jest potrzebne tworzenie Nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej?
Dlatego ze te ktore sa obecnie w Polsce, przez ostatnie 70 lat, nie mialy zadnych istotnych osiagniec w dziele ewangelizacji a takze w dziele duszpasterstwa. O tym drugim swiadczy to, ze tak znaczna ilosc nawroconych przez te Koscioly ludzi zostala zwiedziona przez Ruch Wiary, witnesowcow, branhamowcow, antytrinitarzy, adwentystow i inne wiatry nauk. Nie stalo by sie to, gdyby silne duszpasterstwo wytworzylo silna formacje duchowa u ludzi.
Co do sprawy ewangelizacji i misji to jest tez zupelna kleska.
Podczas gdy przed II Wojna Swiatowa, ewangelizacja rozwijala sie bardzo wyraznie (lata 1905 1945) i liczba ewangelicznie wierzacych w Polsce siegala kilkunastu procent spoleczenstwa, to po wojnie po prostu ustala. Ustal w kazdym razie rozwoj misji i ewangelizacji. Istotna role tez odegraly zmiany granic i emigracja niemieckich wierzacych.
Organizacja Operation Mobilization, wydala ksiazke w ktorej podaje stopien zewangelizowania swiata osobno omawiajac wszystkie kraja z wykresami i statystykami. Jest tam opublikowane, ze od 1945 roku do dzis krzywa ewangelizacji w Polsce nie jest wlasciwie krzywa, tylko pozioma kreska na liczbie 0,25% ludnosci. Z wyjatkiem lat 80-tych kiedy na moment sie obnizyla.
Ewangelizacja Polski stoi w miejscu.
Koscioly nie spelnily swojej funkcji.
Oczywiscie dostrzegam to ze troche ludzi sie w kazdej dekadzie nawracalo - bo i ja sie nawrocilem - ale to zapelnia jedynie miejsca po zmarlych i tych ktorzy wyemigrowali.
Operation Mobilization pokazuje na tle tej poziomej kreski, krzywa wzrostu Organizacji Swiadkow Jehowy. I to na prawde jest krzywa i to pnaca sie dynamicznie w gore i tylko w gore. W 1945 bylo ich 10 razy mniej niz Ewangelicznych Chrzescijan a teraz jest ich 10 razy wiecej.
Bracia i Siostry!
Cos tu jest nie tak.
Trzeba w koncu zadac to pytanie: Panie! Co jest nie tak?
Nie ma zadnej wymowki, bo w innych krajach ewangelizacja i misja posuwa sie ciagle w gore.
Dla przykladu:
wspolpracowalem z Kosciolem brazylijskim przez 6 lat jako zastepca szefa ich misji na Polske. Dowiedzialem sie ze ich Kosciol, ktorego pierwszy Zbor powstal w 1962 roku w 1996 liczyl juz 6 milionow czlonkow a obecnie pewnie 12 mln. W 1996 brazylijskie Zbory Boze liczyly 20 mln. czlonkow wiec dzisiej chyba 40mln. Inne koscioly tez sie rozwijaja. Ewangelicznie wierzacych jest tam teraz okolo 51% ludnosci.
Bracia i Siostry!
Widzicie tu jakas roznice?
Bo ja przyznaje ze tak.
Wspolpracowalem 6 lat a i nadal mam kontakty (juz 16 lat) z wierzacymi, ktorych mozna nazwac specami od ewangelizacji. Oni na prawde sie na tym znaja. Jesli ktos by chcial sie dowiedziec, na czym polega tajemnica sukcesu ewangelizacji w Brazylii a kleski w Polsce to ja wiem, bo oni mi powiedzieli.
Ale to wszystko jest jednak troche inny temat.
Jednak bylo sensowne aby tu to napisac.

KAAN pisze: Sam masz poglądy sprzeczne z Biblią, co miałeś okazję pokazać na tym forum. Po co jeszcze jedna organizacja? Chyba ze chcesz sobie porządzić, być pastorem biskupem czy czyś tam jeszcze, ale to nie jest Kościół tylko kościół, twój prywatny.


Prosze wybaczyc co odpowiem;
to sa argumenty ad personam.
Ja nie mam pogladow sprzecznych z Biblia, tylko Ty tak twierdzisz, bo wiesz ze sie poklocilem z jj na temat jak rozumiec Chrzest w Duchu Swietym a ty podzielasz jego poglady a nie moje. Ja powiedzialem na ten temat swoje i nie zamierzam sie juz klocic.
Mowiac ze chce sobie porzadzic oceniasz mnie zaocznie co jest nie do przyjecia w publicznym dyskursie.
Prosze w tym watku wypowiadac sie na temat watku i nie przenosic tu sporow z innych watkow.
Dobrze?
Prosze aby pisali tu ludzie, ktorych interesuje przedstawiony przeze mnie temat.

Samolub pisze:Na konferencję moge przyjechać : ) jeśli zwrócisz mi za bilet.

Może lepszym pomysłem byłoby założenie zrzeszenia czy organizacjii pomocowej/innej o zasięgu ogólnopolskim


Co do przyjazdu Twojego na konferencje, to nie wykluczam mozliwosci pomocy finansowej.
Jednak Ty ujawniles ze jestes mlody wiec pierwsze co bym chcial sie dowiedziec to czy Twoi rodzice/opiekunowie sie zgodza i co sadzi na ten temat twoj Zbor a zwlaszcza Starsi? Tak wypada. Moze nawet prawo tego wymaga....
Co do zrzeszenia, organizacji pomocowej to jest dobry pomysl, tyle tylko ze takie inicjatywy juz byly i wiele pomocy utonelo gdzies.
Zreszta ta Nowa Wspolnota Wierzacych (tak to roboczo nazywam) w momencie swoich poczatkow bedzie wlasnie bardziej ruchem niz denominacja. Beda mogli wspolpracowac z wzajemna korzyscia ludzie z roznych Kosciolow. Tak ze Twoj trop myslenia jest jak najbardziej prawidlowy.
Moze przeciez zdarzyc sie cud i te malo produktywne ewangelizacyjnie i duszpastersko Koscioly przezyja odnowe w Duchu i rusza z miejsca. Wtedy gorliwie bede im pomagal tak jak robilem to zreszta wczesniej. 99 procent osob ktorym nasza brazylijska misja w czyms pomogla bylo zdeklarowanymi czlonkami innych Kosciolow z Katolickim wlacznie.
Pozdro


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: kruszynka » 29 sie 2016, 20:44

Jerzy S. pisze:Opracowalem przykladowy statut kosciola, w ktorym staralem sie zawrzec antidota na te wszystkie patologie jakie nekaly Kosciol w ostatnich dekadach.
Byl bym ciekaw Waszej opinii po przeczytaniu.
A gdzie można przeczytać?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 29 sie 2016, 21:12

kruszynka pisze:
Jerzy S. pisze:Opracowalem przykladowy statut kosciola, w ktorym staralem sie zawrzec antidota na te wszystkie patologie jakie nekaly Kosciol w ostatnich dekadach.
Byl bym ciekaw Waszej opinii po przeczytaniu.
A gdzie można przeczytać?


Na razie jest opublikowany tylko na Facebook. Jesli ktos ma konto to moge podac. Dobra na wszelki wypadek podam bo ktos kto nie ma konta moze przeciez poprosic znajomego ktory ma aby to otworzyl i mozna sobie skopjowac.
Z tym ze beda zmiany w tresci.
Nie bedzie "Kosciol" i "zwany dalej Kosciolem" tylko "Wspolnota" i "zwana dalej Wspolnota". Sugestie tej zmiany zaakceptowalem dzieki usluzeniu mi swoja wiedza ex kaznodziei adwentystycznego br. Kotarby-Kaczora ktory jest tez bardzo ciekawym blogerem. Zrobil opracowanie na temat slowa "kosciol", ze nie powinno bys w ogole uzywane bo jest katastrofalnie zlym przekladem slowa Eklesia (wywolani z) a Kosciol pochodzi od nazwy budynku Castello (zamek).
Zmieniony tez bedzie ostatni punkt, tez pod wplywem uwag innych braci.
To link do PROJEKTU STATUTU:
https://www.facebook.com/groups/8702309 ... 729025117/
https://www.facebook.com/groups/870230956377861/permalink/877091729025117/


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: kruszynka » 29 sie 2016, 21:33

Jerzy S. pisze:Na razie jest opublikowany tylko na Facebook

A więc przejrzałam.
Na dokładne czytanie i ustosunkowanie się dziś nie mam czasu, jak go znajdę to się pewnie wypowiem

(tajne komplety u jogina....to oczywiście żarcik? :letssin: )


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 30 sie 2016, 01:58

Na moim FB sa same....
:jupi2: :ulan: :runaway:


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: kontousunięte1 » 30 sie 2016, 09:46

@kruszynka
(tajne komplety u jogina....to oczywiście żarcik? :letssin: )

Obawiam się, że nie jest to żarcik :-/ ;-)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Imperator » 30 sie 2016, 11:55



Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: KAAN » 30 sie 2016, 13:00

Jerzy S. pisze:
KAAN pisze: Sam masz poglądy sprzeczne z Biblią, co miałeś okazję pokazać na tym forum. Po co jeszcze jedna organizacja? Chyba ze chcesz sobie porządzić, być pastorem biskupem czy czyś tam jeszcze, ale to nie jest Kościół tylko kościół, twój prywatny.
Prosze wybaczyc co odpowiem;
to sa argumenty ad personam.
Ta persona którą prezentujesz ma dziwne poglądy i zamiary, piszę co widzę z twoich postów, możliwe ze to jest trochę trudne dla ciebie, ale wyciągam wnioski z twoich postów. Chcesz zrobić sobie prywatny kosciół, którego będziesz szefem dlatego wybrałeś formę " Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim", znam kilku takich ludzi jak ty ich mentalność i dlatego piszę o tym na forum, bo muszę wyrazić swoje wątpliwości w stosunku do twojego działania zwłaszcza że:
Ja nie mam pogladow sprzecznych z Biblia, tylko Ty tak twierdzisz,
Niestety masz, i twoja głęboka wiara w twoją wizję chrześcijaństwa tego nie zmieni. Utworzysz kolejną denominację charyzmatyczną, trochę konkurencyjną w stosunku do KZ i innych podobnych denominacji i sądząc po twoich poglądach w przeciągu jednej generacji zmieni się w podobny do trzeciofalowego charyzmatyzmu ruch, po drodze rozpadając się na kilka odłamów.
Jeśli chcesz możesz mi uwierzyć na słowo, to tylko pewna wskazówka i rada; każda wspólnota dopuszczająca ideologię specjalnego drugiego namaszczenia, osobny chrzest w Duchu Świętym ląduje w wielkim worze charyzmatyzmu, który nardzo szybko się degeneruje zwodząc po drodze rzesze ludzi. Z twoim kościołem będzie tak samo.

Mowiac ze chce sobie porzadzic oceniasz mnie zaocznie co jest nie do przyjecia w publicznym dyskursie.
Może trochę ostre slowo użyłem, ale jaki pisałem wcześniej znam kilku podobnych tobie (jak wynika z twojej twórczości na forum) i mają wielkie ambicje rządzenia innymi i narzucania swojej woli i ideologii innym. Jeśli nie masz takich cech to przepraszam, ale tak odczytuje to co tu napisałeś. Kościół Pana Jezusa, Oblubienica Baranka to nie jest organizacja hierarchiczna, w nie nie rządzą ludzie ale Pan Jezus. To społeczność w której żyje Słowo Boże, która głosi Chrystusa zmartwychwstałego, a jego nadzieją jest przyjście Pańskie, marana tha - tak pozdrawiali się chrześcijanie od początku.

Znalazłem w twoich postach coś o współpracy między wyznaniowej, to jest też charakterystyczne dla tego co opisuję wyżej; przynosi to wielkie problemy w utrzymaniu czystości doktryny wiary i zawsze prowadzi do konfliktów wewnątrz społeczności Kościoła i zasiewanie herezji.

To forum nie służy jako darmowa tuba propagandowa kogokolwiek i dlatego twoje posty będą krytykowane, oceniane, dyskutowane i wielu napisze to co o tym wszystkim myślą, nie możesz oczekiwać jakiejś specjalnej ochrony, to forum dyskusyjne.

P.s.

Taki mały wyjątek ze statutu:
6) Dzialalnosc kazdego Zboru podlega kontroli Rady Starszych Kościóła i w razie wykrycia razacych niezgodnosci postepowania danego Zboru ze Statutem, RSK rozwiazuje Rade Starszych Zboru i przeprowadza nowe wybory Starszych, a w razie braku poprawy na przestrzeni 1 roku rozwiazuje Zbor.

Ktoś chce mieć kontrolę nad zborami i mieć władzę wewnątrz nie swojego zboru. Potwierdza się moje przypuszczenie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 30 sie 2016, 14:27

Drogi KAAN!
Nie wiem czy w ogole powinienem ci odpowiadac na to co przed chwila napisales, bo to nie na temat watku tylko wyrazasz swoje opinie na moj temat mimo ze mnie nie znasz.
To nie fachowo KAAN.
Napisales tu trzynascie tysiecy postow a moze nawet jestes moderatorem wiec widze ze jestes bardzo przejety rola.
Jednak musisz odroznic co ja na prawde powiedzialem i zrobilem od tego co jest zwyklymi ale goracymi emocjami ludzi z takiego Kosciola
jak K. Wolnych Chrzescijan wzgledem spotkanych przez nich ludzi z Kosciolow o charakterze chryzmatycznym.
Deklarowaliscie w Regulaminie, ze to forum jest dla wszystkich protestantow wiec i dla wyznajacych aktualnosc charyzmatow takich jak mowienie jezykami, prorokowanie, uzdrawianie rowniez.
W tej chwili ja widze ze wiekszosc moderatorow jest z kosciolow nie zielonoswiatkowych i dopuszczalne sa wypowiedzi na temat Zielonoswiatkowcow bardzo agresywne.
To nie fachowo KAAN.
A zadam jeszcze pytanie:
skoro tak sie boicie Ruchu Wiary to dlaczego w Regulaminie nie jast zastrzezone ze oni nie maja prawa tu wystepowac skoro jest ze Mormoni i Adwentysci nie moga?
Mysle ze przyszedl czas na glebszy namysl na temat tego co wlasciwie robicie.
(Nawet nie chce pomyslec o tym ze mozecie byc takimi dyletantami, ze nie odrozniacie Biblijnych Zielonoswiatkowcow od Ruchu Wiary czy jakiejs tam Fali. Jesli ktos nie odroznia to sa ksiazki na ten temat i ucza o tym na uczelniech. Niech taki co nie odroznia sie poduczy.)
Nie moge ci odpowiedziec na pytania i uwagi ktore nie dotycza tego watku.
Jesli jestes moderatorem, to wydziel teraz jako odrebny watek np.: "Postulat zalozenia nowego kosciola w Polsce".
Aby byc w zgodzie z przepisami regulaminu, nie odpowiem ci na offtop od tego watku.
Popatrz na gore i uszanuj to co jest tematem zalozonego przezemnie watku:
CO ZMIENILO SIE W KOSCIELE POLSKIM PRZEZ OSTATNIE 5 LAT i zadane przezemnie konkretne pytania. Na nie pragne odpowiedzi w tym watku,
a nie mam tu zamiaru rozmawiac o mojej cnocie lub jej braku i o Kosciele Kongregacjonalnym.
Czy to co mowie ma sens? Czy tez moze pochodzi od diabla?


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Imperator » 30 sie 2016, 15:47

Jerzy S. pisze:Czy to co mowie ma sens?


Oceniajac Twoje wypowiedzi z youtube, to malo to ma sensu.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Jerzy S. » 30 sie 2016, 16:18

Imperator pisze:
Jerzy S. pisze:Czy to co mowie ma sens?


Oceniajac Twoje wypowiedzi z youtube, to malo to ma sensu.


Ja na prawde nie rozumiem co sie tutaj dzieje.
Moderatorzy nawoluja zeby przestrzegac regulaminu a sami go lamia.
Jaki youtube?
Nic nie zamieczczalem na ten temat na youtube.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zmienilo sie w Kosciele polskim przez ostatnie 5 lat?

Postautor: Imperator » 30 sie 2016, 16:30

Jerzy S. pisze:Jaki youtube?
Nic nie zamieczczalem na ten temat na youtube.


Ale na inne tematy owszem. Prawda?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości