Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 01 wrz 2016, 19:09

Właśnie wysłuchałem to, co jest podane tu: http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... wideo.html
i zakładam temat, aby się chcący wypowiedzieć, wysłowić mogli...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2016, 19:49

Na fb już krąży. Opinie skrajnie różne.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 01 wrz 2016, 20:20

Generalnie Chojeckiemu chodzi o to, że biskup w tym, co powiedział nt usprawiedliwienia zaprzeczył nauczaniu Soboru Trydenckiego!

Dobrze by było, aby np. Rembov wypowiedział się nt aktualności tegoż Soboru...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 01 wrz 2016, 21:20

1. Gdyby ktoś mówił, że człowiek może być usprawiedliwiony przed Bogiem przez swoje własne czyny, dokonywane siłami natury ludzkiej albo z pomocą nauki Prawa, ale bez łaski Bożej przez Jezusa Chrystusa – niech będzie wyklęty.


2. Gdyby ktoś mówił, że łaska Boża jest przez Jezusa Chrystusa dawana tylko po to, aby człowiek łatwiej mógł żyć sprawiedliwie i zasłużyć sobie na życie wieczne, jakby jedno i drugie można osiągnąć bez łaski mocą wolnej woli, chociaż z trudem i wysiłkiem - niech będzie wyklęty.


3. Gdyby ktoś mówił, że bez uprzedniego natchnienia Ducha Świętego i bez Jego wsparcia człowiek może wierzyć, mieć nadzieję, kochać i pokutować, jak należy, aby udzielona mu została łaska usprawiedliwienia - niech będzie wyklęty.

Kanony soboru Trydenckiego


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Dragonar » 01 wrz 2016, 21:32

Fakty są następujące:
1. Biskup Ryś wygłosił naukę o bardzo protestanckim zabarwieniu, nawiązując do zasad Sola gratia i Sola fide.
2. Nauczanie biskupa Rysia w tej materii jest sprzeczne z naukami Soboru Trydenckiego z XVI wieku.

Intencje biskupa mogą być różne:
(a) świadomość, jaka jest prawda na temat zbawienia z łaski przez wiarę i głoszenie jej mimo sprzeczności z katolicyzmem, a w związku z tym herezja,
(b) rozwiązanie pastora Chojeckiego, czyli zaplanowane oszustwo i zaszczepienie katolików przed prawdą,
(c) brak świadomości, że głosi naukę niekatolicką i zabarwioną protestantyzmem.

Nie znamy serca biskupa, stąd nie wiemy, czy prawdziwe jest (a), (b), czy (c).


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 01 wrz 2016, 21:36

Wskażcie pełen tekst wypowiedzi biskupa Rysia, to będzie o czym porozmawiać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 01 wrz 2016, 22:10

Dragonar pisze:Fakty są następujące:
1. Biskup Ryś wygłosił naukę o bardzo protestanckim zabarwieniu, nawiązując do zasad Sola gratia i Sola fide.
2. Nauczanie biskupa Rysia w tej materii jest sprzeczne z naukami Soboru Trydenckiego z XVI wieku.

Intencje biskupa mogą być różne:
(a) świadomość, jaka jest prawda na temat zbawienia z łaski przez wiarę i głoszenie jej mimo sprzeczności z katolicyzmem, a w związku z tym herezja,
(b) rozwiązanie pastora Chojeckiego, czyli zaplanowane oszustwo i zaszczepienie katolików przed prawdą,
(c) brak świadomości, że głosi naukę niekatolicką i zabarwioną protestantyzmem.

Nie znamy serca biskupa, stąd nie wiemy, czy prawdziwe jest (a), (b), czy (c).


Jest też taka możliwość że pastor Chojecki łże.....


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 01 wrz 2016, 22:21

Biskup Ryś Łże jak pies bo nie znajac jego serca ale wiedząc ze to sługa antychrysta mamy pewniość ze łże bo nie ma takiego proroctwa że antychryst sie nawróci i bedzie głosic wbrew swojemu kościołowi zbawienie Biblijne czyi z łaski wiec łże i tu pastor go przejrzał i ma rację. Jak ostatnio byłam w koscielle katolickim z okazji śmierci brata to zauważyłam że kazanie jest o Jezusie i zbawieniu przez niego a nie o jakis Mariiach rózańcach itp no i powiedziaam o tym Bratowej ze taka róznica w stosunku do dawnych kazań a ona dumna się zrobia z tego że taki kościół sie zrobił pro Jezusowy i już wtedy sobie pomyśałam że jednak " djabeł sie nie nawraca" i ze to jakies działanie jezuitów i ma ukryty cel a ten cel na pewno jest zły jak wszystko co pochodzi od papiestwa . Teraz wiem na pewno ze są jakieś działania z powodu protestantów , kijem nie dało rady ich zniszczyc to moze marchewka poskutkuje. Coś bestia knuje i nie podoba mi sie to.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Dezerter » 01 wrz 2016, 23:14

oj Magdo Magdo starsza to będziesz, ale .... :-?
Biskupa Rysia poznałem osobiście - bardzo porządny chrześcijanin


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Imperator » 02 wrz 2016, 00:06

Rembov pisze:Wskażcie pełen tekst wypowiedzi biskupa Rysia, to będzie o czym porozmawiać.

Tu akurat brat odlaczony Rembov ma racje.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 02 wrz 2016, 09:53

Rembov, a gdzie można, jak myślisz, zdobyć całość biskupiego wystąpienia? Pomożesz?... [wiem, że nie pomożesz, ale chociaż może daj wskazówkę, gdzie szukać; zdobędziesz się na to?]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: kontousunięte1 » 02 wrz 2016, 10:55

Zbyszekg4 pisze:Rembov, a gdzie można, jak myślisz, zdobyć całość biskupiego wystąpienia? Pomożesz?... [wiem, że nie pomożesz, ale chociaż może daj wskazówkę, gdzie szukać; zdobędziesz się na to?]

Może tu sprawdź: http://www.chnnews.pl/index.php/pl/kraj ... wideo.html
Ale to jedno z wielu. Nie wiem, bo nie szukałam, ale tego jest więcej. Może jakieś linki do linków tam znajdziesz. Na fb było, ale inny link, tylko już nie wiem, jak to odszukać.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 02 wrz 2016, 14:27

Zbyszekg4 pisze:Rembov, a gdzie można, jak myślisz, zdobyć całość biskupiego wystąpienia? Pomożesz?... [wiem, że nie pomożesz, ale chociaż może daj wskazówkę, gdzie szukać; zdobędziesz się na to?]

Nie pomogę. Skoro zacząłeś temat, to trzeba było od razu sprawdzić co biskup powiedział i wskazać stosowne źródło.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 02 wrz 2016, 15:49

Rembov, co z Ciebie za typ, żeś taki nieużyteczny jest?! Dobrze, że nie masz żony, bo by chyba z Tobą nie wytrzymała... ;)
Korona z głowy by Ci spadła, gdybyś pomógł?!? Nie mam czasu na szukanie czegoś, czego nawet nie wiem czy jest...
Temat zacząłem bo ktoś dał opracowanie na podanej stronie - miej pretensje do nich, że tylko coś zacytowali, a nie zwrócili sie do Ciebie z zapytaniem czy to wystarczy?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 02 wrz 2016, 15:55

Widzisz, Zbyszek, skoro tobie nie chciało się szukać tekstu przemówienia biskupa Rysia, chociaż dobrze wiedziałeś, że temat de facto go dotyczy, to dlaczego mi ma się chcieć odwalać za ciebie tę robotę?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości