Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 02 wrz 2016, 22:13

Sobór trydencki ustalił 2 rodaje usprawiedliwienia jedno to dla noworódków przy chrzcie odpuszczone mają wszystkie grzechy, kary doczesne i wieczne wszystko, a drugie jest częsciowe dla dorosłych z doczyszczaniem w czyścu z pozostawieniem niektórych grzechów i kar które czowiek sam musi odbyć te kary i sam te grzechy sobie w czyśćću doczyscić . Tak uczy nauka katolicka wiec jak Ryś mówi co innego to abo łże i jest to podstęp albo jest heretykiem,nie ma innej ewentualności a tu kawałek z soboru trydenckiego djabelskiego :
[V/D.] Czym drugie usprawiedliwienie różni się od pierwszego, a w czym się zgadza

[1] Drugie usprawiedliwienie różni się. od pierwszego, ponieważ pierwsze osiąga się przez sakrament chrztu, drugie przez sakrament pokuty. [2] Podobnie, ponieważ w pierwszym odpuszczona jest cała wina i cała zgoła kara doczesna i wieczna, w drugim zaś odpuszczona jest wina i kara wieczna, ale nie zawsze cała kara, która pozostaje do odpokutowania w tym świecie lub w przyszłym w czyśćcu. [3] W pierwszym nie wymaga się pokuty, a jedynie jakiegoś bólu z powodu grzechów, w drugim zaś wielkiego smutku, bólu i katuszy. [4] Stąd Chrystus powiedział: „Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło”. O wiele większą karą karani są ci, którzy z łaski Bożej raz przez nich przyjętej, niewdzięczni zasmucili Ducha Świętego i nie bali się znieważyć świątyni Bożej, aniżeli ci, którzy zgrzeszyli zanim jeszcze przyjęli łaskę, gdyż wtedy bez niej nie mogli nie zgrzeszyć, podobnie jak ci drudzy z łaską Bożą mogli ją zachować. [5] W drugim dokonuje się odrodzenie, w pierwszym - zrodzenie. Ponieważ w drugim nie zostaje wlana wiara i nadzieja, jak w pierwszym. [6] W pierwszym umarły wraca do życia, w drugim ciężko chory zostaje uwolniony. [7] Ponadto, pierwsze nie wymaga używania przez siebie rozumu, jak okazuje się przy dzieciach, drugie zaś zakłada używanie rozumu. [8] Ponieważ chrztu się nie powtarza, a pokutę tak. [9] W pierwszym bezbożni nie znieważyli świątyni Bożej i nie zasmucili Ducha Świętego, jak uczynili grzesznicy w drugim. [10] W pierwszym uczynki przysposabiają, w drugim - zasługują.

[11] Obydwa te usprawiedliwienia zgadzają się, ponieważ wymagają poruszenia i pomocy łaski Bożej. Obydwa wymagają naszej zgody; w obydwu zasługi Chrystusa są nam udzielane i stajemy się sprawiedliwymi i synami Bożymi. W obu wypadkach usprawiedliwienie dokonuje się z umowy i na drodze sakramentu. Obydwa wymagają miłości, postanowienia dobrych uczynków i nienawiść do grzechu.

Jak widać to fałszywe co robi Ryś , nie dajcie sie oszukać proście Ducha Bozego żeby was uchronił od tego zwiedzenia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Arvinger » 02 wrz 2016, 22:34

magda pisze:Sobór trydencki ustalił 2 rodaje usprawiedliwienia jedno to dla noworódków przy chrzcie odpuszczone mają wszystkie grzechy, kary doczesne i wieczne wszystko, a drugie jest częsciowe dla dorosłych z doczyszczaniem w czyścu z pozostawieniem niektórych grzechów i kar które czowiek sam musi odbyć te kary i sam te grzechy sobie w czyśćću doczyscić .

:D

Nie ma osobnego rodzaju usprawiedliwienia dla noworodków i dorosłych, lecz usprawiedliwienie w sakramencie chrztu (tego może dostąpić zarówno noworodek, jak i dorosły), oraz w sakramencie spowiedzi i pokuty. Chrzest zarówno usprawiedliwia (Dz 2:38), jak i usuwa tymczasową karę za grzechy i uświęca, przemieniając duszę (1 Pt 3:21), tak że staje się ona obiektywnie miła Bogu. Sakrament spowiedzi nie jest "częściowym usprawiedliwieniem" (w teologii katolickiej nie ma czegoś takiego jak "częściowe usprawiedliwienie") - w spowiedzi zostajemy usprawiedliwieni całkowicie, ale nasze uświęcenie nie jest pełne, nadal mamy skłonności do grzechu, a bez całkowitego uświęcenia nie możemy ujrzeć oblicza Boga (Hbr 12:14, Ap 21:27); stąd konieczność czyśćca. Do czyśćca trafią tylko ludzie w pełni usprawiedliwieni, którym wszystkie grzechy zostały wybaczone - nie jest to miejsce dodatkowego usprawiedliwienia za grzechy które nie zostały jeszcze wybaczone. W czyśćcu nikt "nie doczyszcza sobie grzechów", przeciwnie - dusze czyśćcowe cierpią, bo nie mogą zrobić dla siebie nic, oczyszcza je i uświęca Bóg.

Jeszcze raz okazuje, że protestanci atakujący naukę katolicką często w ogóle jej nie znają.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 03 wrz 2016, 00:21

Dragonar pisze:Aby zakończyć przepychanki - czy to nie jest przypadkiem pełny tekst?

http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... gelia.html


I teraz jeszcze trzeba wykazać że biskup tutaj głosi rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego.

jeśli się to nie uda to oznacza że pastor Chojecki łże... :)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 03 wrz 2016, 03:41

Edit
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 03:57 przez Samolub, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 03 wrz 2016, 03:43

Edit
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 04:01 przez Samolub, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 03 wrz 2016, 03:46

Magda, nie masz racjii w tym wypadku... nie chodzi wcale o omamienie Protestantów. Biskup Rys szczepi wiernych którzy usłyszeli bądź usłyszą Ewangielie przed wyjściem z Kościoła Katolickiego, owszem może i poglady takie mial, ale czemu siedział cicho.

Oni dobrze wiedzą jak oszukiwać ludzi i robią to nadal. Przy okazjii pasuje to troche do ekumeni. Wyobraźmy sobie jednak że poza Polską nie ma nic. Mamy 87% Katolików, nie potrzeba ekumeni.

To że polscy Protestanci stykają się z ekumenia jest zasługa ekumeni w innych krajach, np tych historycznie protestanckich (USA, Anglia, Australia, N.Zelandia Holandia, Skandynawia, byle kolonie tych krajów) czy takich w których Katolicy tracą status monopolu np Brazylia, Chile, Węgry, Łotwa itd

odpowiedź czemu Ryś tak mowi kryje się w obrazku poniżej
Obrazek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 03 wrz 2016, 05:35

Albertus pisze:
Dragonar pisze:Aby zakończyć przepychanki - czy to nie jest przypadkiem pełny tekst?

http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... gelia.html


I teraz jeszcze trzeba wykazać że biskup tutaj głosi rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego.

jeśli się to nie uda to oznacza że pastor Chojecki łże... :)

No to posprawdzaj z naukami Soboru Trydenckiego w ręce!
Daj znać, co Ci wyszło?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 03 wrz 2016, 09:02

Mam takie pytanie:
A ty, Zbyszku, porównałeś treść konferencji bpa Rysia z tekstami dekretów Soboru Trydenckiego? A może po prostu ślepo uwierzyłeś w to, co Paweł Chojecki opowiada?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: artur403 » 03 wrz 2016, 09:29

Chojecki nie zrozumiał Rysia. W ogóle wiele wypowiedzi Chojeckiego jest na wyrost, mówi, ale nie ma wiedzy w wielu sprawach.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 03 wrz 2016, 10:58

Zbyszekg4 pisze:
Albertus pisze:
Dragonar pisze:Aby zakończyć przepychanki - czy to nie jest przypadkiem pełny tekst?

http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... gelia.html


I teraz jeszcze trzeba wykazać że biskup tutaj głosi rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego.

jeśli się to nie uda to oznacza że pastor Chojecki łże... :)

No to posprawdzaj z naukami Soboru Trydenckiego w ręce!
Daj znać, co Ci wyszło?...


Ale to zwolennicy tego co pisze pastor Chojecki muszą posprawdzać z naukami Soboru Trydenckiego!

To ty i musisz wykazać że Biskup Ryś mówi rzeczy sprzeczne z nauczaniem katolickim.

Ja zajrzałem do kanonów soboru i jak na razie wszystko się zgadza:

1. Gdyby ktoś mówił, że człowiek może być usprawiedliwiony przed Bogiem przez swoje własne czyny, dokonywane siłami natury ludzkiej albo z pomocą nauki Prawa, ale bez łaski Bożej przez Jezusa Chrystusa – niech będzie wyklęty.


2. Gdyby ktoś mówił, że łaska Boża jest przez Jezusa Chrystusa dawana tylko po to, aby człowiek łatwiej mógł żyć sprawiedliwie i zasłużyć sobie na życie wieczne, jakby jedno i drugie można osiągnąć bez łaski mocą wolnej woli, chociaż z trudem i wysiłkiem - niech będzie wyklęty.


3. Gdyby ktoś mówił, że bez uprzedniego natchnienia Ducha Świętego i bez Jego wsparcia człowiek może wierzyć, mieć nadzieję, kochać i pokutować, jak należy, aby udzielona mu została łaska usprawiedliwienia - niech będzie wyklęty.

Kanony soboru Trydenckiego


Już to wcześniej cytowałem


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: KAAN » 03 wrz 2016, 11:39

Chojecki to polityk i gada czasami dużo głupot, czasami ma rację i jego spostrzeżenia są trafne, ale ocenianie różnych nauk katolickich księży to trudne zadanie i dla człowieka postronnego niemożliwe aby było obiektywne. Aby znać motywy i cel słów księdza np. takiego jak bp. Ryś nie wystarczy go posłuchać, ale trzeba by było znać jego wnętrze, porozmawiać z nim osobiście w co wierzy. Tak się składa że pierwsze zbory braterskie w Warszawie założyli ksieża katoliccy, którzy się nawrócili po lekturze literatury chrześcijańskiej i Biblii, są znani z nazwisk; byli to Wacław Żebrowski, Antonii Przeorski i Bortkiewicz (nie pamiętam imienia). Tak więc wszelkie dobre słowo z ust księdza katolickiego powinno się traktować przychylnie dopóki nie ma absolutnej pewności, że mówi coś nieszczerze i niecnych zamiarach.
Trzeba też powiedzieć, że wpływ ewangelikalizmu na katolicyzm jest wielki, katolicyzm w wielu miejscach upodabnia sie do społeczności ewangelikalnych przejmując pieśni, sposób bycia, słownictwo. Robią to po to aby zatrzeć wyraźną granicę pomiędzy tym co święte a tym co religijne i cielesne. Jedni robią to z wyrachowania, aby odciągnąć ludzi od prawdy, a inni robią to szczerze dostrzegając wartość tych rzeczy jakie mają dla wierzących, zbawionych z laski. Z tego też powodu zmieniła się mowa w katolicyzmie i czasami można usłyszeć od katolików że są zbawieni z łaski przez wiarę, tyle tylko że znaczy to dla nich całkiem coś innego niż dla nas. Słyszy się na spotkaniach młodzieży katolickiej te same pieśni które spiewają ludzie w naszych zborach, zmieniły się kazania księży. Czasami ma wrażenie ze korzystają z internetowych kazań protestanckich dostosowując niektóre elementy aby pasowały do katolickiej doktryny.
Jeżdżąc do więzienia z Ewangelią w niedzielę słuchałem często Radia Maryja, bo akurat w tym czasie kiedy jechałem autem była msza i kazanie. Często zastanawiałem się dlaczego ksiądz który mówił kazanie był jeszcze księdzem, a nie usługującym bratem w jakimś zborze. Z tego zastanowienia wybudzały mnie zwykle ostatnie minuty kazania, w których delikwent wszystko co dobre zepsuł mówiąc bzdury w duchu katolickiej doktryny. Zwykle był to wątek maryjny, albo związany z uczynkami sakramentalnymi.

Podsumowując nie zastanawiałbym się zbyt poważnie nad tym co mówi Chojecki na temat księży katolickich, ponieważ nim kierują poglądy polityczne i jego oceny są mocno subiektywne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 03 wrz 2016, 11:48

Sprawa jest konkretna:

Należy wykazać że to co powiedział biskup Ryś jest sprzeczne z nauczaniem KK albo przyznać że pastor Chojecki i zwolennicy tego co napisał o biskupie Rysiu łżą...


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Dragonar » 03 wrz 2016, 12:19

Albertus pisze:I teraz jeszcze trzeba wykazać że biskup tutaj głosi rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego.

jeśli się to nie uda to oznacza że pastor Chojecki łże... :)

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Ja w jednym z postów napisałem, że zwyczajnie nie wiem, jaka jest prawda, ponieważ nie znam serca biskupa Rysia. Podałem różne możliwe opcje oraz wkleiłem ten tekst, aby pomóc uczestnikom dyskusji. :)

Wypowiedź biskupa Rysia lawiruje pomiędzy katolicką ortodoksją a protestancką doktryną usprawiedliwienia. Można ją zinterpretować na dwa sposoby, jeśli chodzi o samą treść. Tymczasem gdy chodzi o akcentowanie, to akcent na konkretne prawdy i podejście do wiary jest wybitnie protestancki.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 03 wrz 2016, 13:38

Dragonar pisze:
Albertus pisze:I teraz jeszcze trzeba wykazać że biskup tutaj głosi rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego.

jeśli się to nie uda to oznacza że pastor Chojecki łże... :)

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Ja w jednym z postów napisałem, że zwyczajnie nie wiem, jaka jest prawda, ponieważ nie znam serca biskupa Rysia. Podałem różne możliwe opcje oraz wkleiłem ten tekst, aby pomóc uczestnikom dyskusji. :)

Wypowiedź biskupa Rysia lawiruje pomiędzy katolicką ortodoksją a protestancką doktryną usprawiedliwienia. Można ją zinterpretować na dwa sposoby, jeśli chodzi o samą treść. Tymczasem gdy chodzi o akcentowanie, to akcent na konkretne prawdy i podejście do wiary jest wybitnie protestancki.


moim zdaniem to co jest w sercu Biskupa Rysia nie ma tutaj nic do rzeczy ponieważ oceniamy jego konkretny tekst a nie to co ma w sercu.

Ja nie dostrzegam niczego protestanckiego w jego wypowiedzi

Natomiast to że protestanci mają wypaczone pojęcie o katolickiej teologii to już dawno zauważyłem.

Wypowiedź biskupa może być co najwyżej sprzeczna z tym protestanckim, wypaczonym pojmowaniem katolickiej teologii.

Ale to już problem protestantów


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 03 wrz 2016, 15:37

Zapytajmy Arvingera czy widzi tam zaciągnięte z protestantyzmu wzorce. Co gorsze chodzi często o przejęcie jakiś słówek i ubranie ich w katolickie myslenie, bądź zniekształcanie słów. To szczepi wiernych przed Ewangelią... Taki wierny innaczej odbiera proste słowa lub łączy je z katolicyzmem. O ile byłoby to szczere jest okey, wierni nie są winni, to ofiary.

Nie mowie że tak robi każdy kapłan w KRK z założenia. Ale mentalność wielu z nich jest wlasnie taka. Dopiero ucieczka wiernych czy wizja odchodzących pieniędzy kiedy wlasnie większość odchodzi z powodu poszukiwania ewangelii lub widzi różnice z nauka biblijną powoduje chęć zmian. Czy jest to szczere? Nie oszukujmy się, Kościół Katolicki nie jest biedny, może głosić ewangelię, rozdawać pieniądze i nic na tym nie tracić. Ale oni chyba raczej gromadzić chcą skarby.

Skoro się połapali to tylko trzeba się cieszyć że ludzie zdani na nich mają szansę na lepsza naukę i standardy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości