Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 03 wrz 2016, 17:01

Samollubie piszesz ze nie suży to zwiedzeniu i omamienie protestantów , jeszcze na włwsne oczy tu zobaczysz protestantów broniących Rysia i opowiadających sie za tym ze KRK sie nawraca , tak jak by antychryst sie miał nawrócić ,zobaczysz ilu bedzie omamionych i mu przyklaśnie i o to mu chodzi i jezuitom.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Albertus » 03 wrz 2016, 17:12

zobaczysz protestantów broniących Rysia


Protestanci broniący w omawianej kwestii biskupa Rysia to tacy którzy potwierdziliby że biskup w swojej wypowiedzi nie mówił rzeczy sprzecznych z ustaleniami soboru Trydenckiego i w ogóle z nauczaniem KK....


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 03 wrz 2016, 21:17

Załóżmy że mowi szczerze, albo bał się mówić wczesniej co myśli, albo doznał olśnienia.

Choć trzeba być czujnym, ja osobiście tak dobrze znam Katolicyzm że nie wierze im, moja rodzina doświadczyła w latach 90-tych inkwizycjii katolickiej ktorej przecież tak oficjalnie nie ma.

Także cięzko tutaj polemizować. Wiedzą jak działać, kiedy, gdzie na co mogą sobie pozwalać. Nie posądzam ich o dobre intencje, ale może się mylę... a zazwyczaj przeczucia mam realne i prawdziwe. Cięzko dać komuś szansę, ale chyba trzeba tutaj biskupowi Rysiowi założyć że intencje mógł mieć szczere i prawdziwe.

Jeśli zaś kłamie i zwodzi to wyjdzie to na jaw i niech sobie wyjaśnia sprawę z Bogiem.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 03 wrz 2016, 21:30

taki Rysiu to jest Biskup a nie jakis tam ksiezulo co to moze miec wątpiwości i walnąć kazanie niezgodne z katollicyzmem i jako ze od pewnego czasu a konkretnie od tego kiedy Jezuici wzięli sprawy w swoje ręce jest ten zwrot wygląda na zaplanowany bo KRK przez wieki zabijał za takie herezje jakie gosi Rysiu i nagle mamy wierzyć ze Jezuici sie nawrócilli no nie jestem aż tak naiwna. I NIgdy nie poprę zadnych takich rzeczy ani w ogóle katolickiego kościoła chociażby z szacunku za tyle wylanej krwi w obronie prawdy i wiary za tych pomordowanych reformatorów i całe ugrupowania protestanckie wybite co do nogi przez inkwizycję waśnie za wiarę w zbawienie w Jezusie takie jak teraz kłamliwie głosi KRK . LLudzie za to zycie oddawali a teraz protestanci przyklaskują Rysiowi na własną zgubę i dają sie omamić niby to naiwnym przemiłym starszym panom takim jak Franciszek czy tam taki Ryś no ja nie patrze na pozory a na całokształt tego kościoła i historię protestantyzmu . Jak widać ekumenia im sie uda bo wielu protestantów ma taka postawe dyplomatyczną i ugodową już by tacy za to nie ginęli a znaleźli z djabłem konsensus i ta droga waska robi się coraz węzsza.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 03 wrz 2016, 21:35

Jedno zdanie dla tych, którzy są przekonani, że bp Ryś powiedział coś, czego Kościół nie głosił:
1996 Nasze usprawiedliwienie pochodzi z łaski Bożej.
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-3.htm


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 03 wrz 2016, 22:45

A całe wieki kościół djabła katolicki szlachtował tak wierzących , krew sie lała a że ktoś jak Rys to powiedział to nie ma najmniejszego znaczenia ten kościół jest zbrodniczy i djabelski. Jakoś nie ma proroctw ze djabeł ma sie nawrócić . Jeszcze będą ofiary tego kościoła te co sie zwieść nie dadzą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 03 wrz 2016, 23:02

Powinnaś poduczyć się historii, bo masz wybitnie wypaczone wyobrażenie na temat tego, co miało miejsce w przeszłości. O nauczaniu Kościoła już nie wspomnę, bo chociaż czytałaś (?) dekrety Soboru Trydenckiego, to przegapiłaś ten kanon:

Kan. 1. Jeśliby ktoś twierdził, że człowiek może być usprawiedliwiony przed Bogiem przez swoje czyny dokonywane albo siłami ludzkiej natury albo dzięki nauce Prawa, lecz bez łaski Bożej poprzez Jezusa Chrystusa, niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 03 wrz 2016, 23:11

Takie też sa ale wiecej jest odwrotnych dosłownie przeczących temu , nie wysilaj sie ja za djabłem nie pójdę nie ma takiej szansy. A czy nie powinieneś juz spać o tej porze zamiast chrześcijanom tu bajać o soborach? noc jest Rembov do spania.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 03 wrz 2016, 23:19

magda pisze:Takie też sa ale wiecej jest odwrotnych dosłownie przeczących temu

Tak? To dawaj te przeczące.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Gingers » 04 wrz 2016, 08:59

magda pisze:A całe wieki kościół djabła katolicki szlachtował
Czekaj, czekaj, 'djabeł' to ten od podziałów, który nienawidzi jedności chrześcijan, tak? Od wmawiania człowiekowi, że sam wszystko potrafi i ze nie potrzebuje niczego, w szczególności wspólnoty, tak? Ten, który o innym człowieku nie potrafi wypowiedzieć dobrego słowa, tak? Który nieustannie oskarża bezpodstawnie tych, których nienawidzi, tylko dlatego, że Bóg ich kocha? Zgadza się?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 04 wrz 2016, 11:26

Wkleiłam powyżej o doczyszczaniu w czyśćcu bez Jezusa , dodam że w nieistniejącym czyśćcu , ale dal ciebie specjalnie nie będe drugi raz wklejać


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 04 wrz 2016, 11:49

Najpierw doucz się czym jest czyściec, a potem zabieraj się za wklejanie czegokolwiek na jego temat. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Adalbertus » 04 wrz 2016, 15:02

Rembov pisze:Najpierw doucz się czym jest czyściec, a potem zabieraj się za wklejanie czegokolwiek na jego temat. :D

To strata czasu uczyć się o czymś czego nie ma.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 04 wrz 2016, 15:48

To troche rozbudowuje jednak wyobraźnię

po prostu czyściec to piekło


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 04 wrz 2016, 16:24

Adalbertus pisze:
Rembov pisze:Najpierw doucz się czym jest czyściec, a potem zabieraj się za wklejanie czegokolwiek na jego temat. :D

To strata czasu uczyć się o czymś czego nie ma.

Skąd wiesz, że nie ma, skoro z tego co napisałeś wynika, że nie raczyłeś zapoznać się z tym nauczaniem?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości