Ślub

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 13:27

Witam, na początek chciałam napisać coś o sobie. Nawróciłam się :D Była katoliczka, praktykująca, czułam, że "coś tu nie gra". Teraz pragnę być tylko żołnierzem Jezusa Chrystusa, Jego narzędziem, staram się postępować tak jak mówi Biblia. Mam jednak pewną wątpliwość, proszę Ducha Prawdy, o odpowiedź i nagle trafiam na to forum, pomyślałam, ze warto skorzystać. Moje pytanie dotyczy ślubu, mianowicie wraz z moim chłopakiem cichlibyśmy zawrzeć przymierze. Zrobiliśmy już to przed Bogiem, jednakże nie przed ludźmi... nie wyznajemy żadnej religii, staramy się układać nasze życie zgodnie z Biblią. Może miał ktoś jakieś doświadczenia związane z zaślubinami, gdzie i jak? Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach i przeżyciach z tym związanych.
Pozdrawiam cieplutko :-)


karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 13:46

Też to rozważamy. Czytając Biblię dochodzę do wniosku, że mężem i żoną stają się z chwilą współżycia, stając się jednym ciałem. Jednakże być może szatan stara się nam szeptać i wmawiać nam grzech, być może stąd wywodzi się nasze poczucie, że jednak ślub, jakby oficjalny, powinien się pojawić. Dzięki za odpowiedź :)


karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 14:21

Otóż to, stąd moje pytanie. Męczy mnie pytanie jakby to miało wyglądać :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: Imperator » 05 wrz 2016, 17:29

karolina159 pisze:Też to rozważamy. Czytając Biblię dochodzę do wniosku, że mężem i żoną stają się z chwilą współżycia, stając się jednym ciałem. Jednakże być może szatan stara się nam szeptać i wmawiać nam grzech, być może stąd wywodzi się nasze poczucie, że jednak ślub, jakby oficjalny, powinien się pojawić. Dzięki za odpowiedź :)


Czego to chlopaki dziewczynom nie wmowia, aby korzystac z przywilejow malzenstwa bez zadnych jego obowiazkow. :-)

Slub w UC to okolo godziny jesli nie mniej i jakas drobna oplata.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 17:47

hehe, spokojnie, nikt mi tego nie wmówił. Jestem człowiekiem, raczej poszukującym odpowiedzi niż polegającym ślepo na słowie człowieka (nawet jeśli darzę go uczuciem). Jeżeli mówisz o współżyciu, owszem, jest to przywilej, ale nie na tym opiera się związek ( mówię o swoim związku), więc nie nazwałabym tego "korzystaniem bez żadnych obowiązków" :) Wiem, że ślub w UC jest prosty, ale mi nie chodzi o to, żeby było szybko i prosto "na odwal się", raczej chodzi mi o PRZYMIERZE i zastanawiałam się, czy przymierzem pełnym jest to, że przysięgliśmy sobie przed Bogiem, czy jednak przed ludźmi też trzeba. Traktujmy małżeństwo jako poważną sprawę, nie jako półgodzinną ceremonię :D Ale oczywiście dziękuję za odpowiedź :D Dużo błogosławieństwa życzę :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: kontousunięte1 » 05 wrz 2016, 17:53

Krótko mówiąc: najpierw siup potem ślub. W taki sposób to chyba prawie cała młodzież jest już w związkach....tylko czy dozgonnych? czy poważnych? Nie ogarniam, ale to na szczęście nie moja broszka.
Szczęśliwi bądźcie.


karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 18:33

No też właśnie, dzisiejsze czasy wyglądają tak, a nie inaczej. Świat odszedł od Boga (od Jego Słowa) w każdym aspekcie, w tym również. Seks przestał cokolwiek znaczyć, nie jest niczym poważnym, tak zostali nauczeni, co mnie niezmiernie zasmuca. Ale tak właśnie wyglądają działania szatana, w dzisiejszych czasach widzimy je gołym okiem. A "Któż jest tym, co zwycięża świat, jeśli nie wierzący, że Jezus jest Synem Boga?" :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: Zbyszekg4 » 05 wrz 2016, 19:03

karolina159 pisze:Zrobiliśmy już to przed Bogiem, jednakże nie przed ludźmi...

Poradzę wam bardzo przyziemnie i praktycznie: weźcie ślub i przed ludźmi - w sensie aktu małżeńskiego potwierdzonego podpisami w obecności upoważnionej do tego osoby - bo to wam (o ile faktycznie chcecie być razem i nie na chwilę tylko), daje szereg możliwości, jakich nie macie bez takiego ślubowania; np. kwestia dziedziczenia, informowania o stanie zdrowia w szpitalu...
Jeśli nie chcecie w kościele, to w USC trwa to kwadrans.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 19:10

Dziękuję za radę, oczywiście wiem, że trzeba to zrobić w świetle prawa i tutaj pojawi się ślub cywilny, który jest tylko "rejestracją małżeństwa" :) Chętnie dowiedziałabym się jak ślub wygląda w jakimś zborze, albo ślub ludzi, którzy nie należą do żadnego kościoła, a swoje życie oddają Jezusowi :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: Zbyszekg4 » 05 wrz 2016, 19:16

https://www.youtube.com/watch?v=gn4vhdVXBe4 = znalazłem ślub u baptystów


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
karolina159
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Tylko Jezus!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: karolina159 » 05 wrz 2016, 19:18

Zbyszekg4 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=gn4vhdVXBe4 = znalazłem ślub u baptystów


Bardzo dziękuję :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: Imperator » 05 wrz 2016, 22:36

karolina159 pisze:Dziękuję za radę, oczywiście wiem, że trzeba to zrobić w świetle prawa i tutaj pojawi się ślub cywilny, który jest tylko "rejestracją małżeństwa" :) Chętnie dowiedziałabym się jak ślub wygląda w jakimś zborze, albo ślub ludzi, którzy nie należą do żadnego kościoła, a swoje życie oddają Jezusowi :)


Jezeli oddalas swoje zycie Jezusowi to Bog wzywa Ciebie do wypelniania tego nakazu:

List do Hebrajczykow 13:17 bw "(17) Bądźcie posłuszni przewodnikom waszym i bądźcie im ulegli; oni to bowiem czuwają nad duszami waszymi i zdadzą z tego sprawę; niechże to czynią z radością, a nie ze wzdychaniem, gdyż to wyszłoby wam na szkodę."


Jak wypelniasz ten wyrazny nakaz ze Slowa Bozego?

A odnosnie slubu, przymierza malzenskiego itp... dlaczego nie chcecie zorganizowac z tego wydarzenia dla rodziny i przysiegac sobie przed Bogiem milosc dopoki smierc was nie rozlaczy? Wraz z Zona mielismy bardzo fajna impreze slubna 4 lata temu. Ladny palacyk, nasze rodziny i znajomi, znajomy pastor, ogolnie frajda. Trwalo od 13 do 18, a wszyscy nadal bardzo milo wspominaja. Dlaczego sie pozbawiac frajdy jaka sa sluby w gronie rodziny i znajomych?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: biblijny » 23 wrz 2016, 21:28

karolina159 pisze:Czytając Biblię dochodzę do wniosku, że mężem i żoną stają się z chwilą współżycia, stając się jednym ciałem. Jednakże być może szatan stara się nam szeptać i wmawiać nam grzech, być może stąd wywodzi się nasze poczucie, że jednak ślub, jakby oficjalny, powinien się pojawić.


Małżeństwo naturalne jest ważnie zawarte w chwili pierwszego współżycia, które było wyrazem dobrowolnego aktu woli zawarcia dożywotniego przymierza z drugim człowiekiem. W przeciwnym razie musielibyśmy uznać, że wszystkie ludy Amazonii żyją w konkubinatach, a nie w małżeństwie. Nie jest zawarciem małżeństwa obcowanie z prostytutką, gwałt, współżycie cudzołożne itp. O ile okoliczności na to pozwalają małżeński akt seksualny winien być rozgłoszony np. poprzez organizację wesela.

Jednakże w warunkach polskich DODATKOWO warto zarejestrować prawnie związek małżeński:
1. Aby nie gorszyć postronnych.
2. Aby zabezpieczyć prawa majątkowo małżonka na wypadek śmierci.

Taki ślub można wziąć w urzędzie stanu cywilnego.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: Ryszard » 03 lis 2016, 16:49

Wasze rozumowanie jest błędne. Każde społeczeństwo ma określone reguły zawierania małżeństwa, nawet wspomniani tutaj poganie z dżungli. w naszym kraju małżeństwo liczy się od dnia uroczystości zaślubin, wobec świadków i jest udzielane przez osoby do tego upoważnione. Ślub też powoduje określone skutki prawne.
Jeśli chodzi o chrześcijan to są oni z zasady członkami wspólnoty wierzących, gdyż taka jest istota chrześcijaństwa - życie w grupie we wspólnocie. Błędem jest unikanie wspólnoty. Nawet w sytuacji gdy jesteś wierzącą osobą i nie chcesz zawrzeć małżeństwa w Kościele z którego wyszłaś możesz podejść do duchownego każdego inne kościoła i pewnie udzieli ci ślubu.
Błędnym twierdzeniem jest że małżeństwo rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia współżycia seksualnego. Gdy to uznasz to żadna nie dziewica nie może wyjść za mąż, gdyż ten pierwszy jest już jej mężem a w Bogu nie ma rozwodów. Taki czyn jest cudzołóstwem i jest grzechem. W drugą stronę to też działa, każdy chłopak który kiedykolwiek uprawiał seks jest żonaty i nie może po raz drugi się ożenić. sami widzicie że jest to absurdalny pomysł/ Tak mówi Biblia.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ślub

Postautor: Samolub » 03 lis 2016, 19:56

Chodzi o to że Bóg uznaje też śluby małżonków zawarte w domowym zaciszu we dwoje, jeśli złożą je przed Bogiem. Uroczystość Kościelna/Zborowa oraz wesele mogą być w tym konkretnym wypadku tylko potwierdzeniem tej decyzjii,


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości