Poszukujący zboru.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
kalu11
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2016, 10:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Poszukujący zboru.

Postautor: kalu11 » 26 wrz 2016, 10:37

Witam serdecznie. Ostatnimi razy znalazłem jakaś starą księgę robiąc porządki, okazało się że znalazłem Biblię. Więc z ciekawości mając dużo wolnego czasu zacząłem spokojnie dokładnie ją czytać i analizować.
W pewnym momencie kiedy niemalże wszystkie kartki były już po lewej stronie zdałem sobie sprawę, iż żyłem w kłamstwie, ale kłamstwie KK.

Doszukałem się że KK za dogmat wiary nie ma Biblii...tylko katechizm...
Odrzuciło mnie że KK jest tak bardzo daleki od nauk Jezusa i tak bardzo nie zgodny z biblią. Kilka tygodni temu opuściłem KK z pomocą apostazja.pl gdyż z punktu widzenia Bibli mój chrzest jest nieważny (ochrzczony jako dziecko) i jeszcze stałem się świętokradcą (opłatek/chleb bez wina jest nieważny) przez co Jezusa bardzo w rozmowach pomiędzy nim, a mną go przepraszałem że nie wiedziałem że KK tak namieszał, że KK sfałszował 10 przykazań i prosiłem go by nie karał mnie za grzechy ojca, ja go kocham (Jezusa) już wiem że to Bóg zazdrosny i będę postępował zgodnie z jego zaleceniami, że ślepo żem zaufał księżą których nie powołał i wstawiam się o łaskę dla mnie i otworzenia oczu mych bliskich.

W moim mieście działa 7 zborów protestanckich, w tym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Wolnych Chrześcijan, Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, oraz Zboru Ewangelii Łaski.

Którzy protestanci są bliżej Jezusa i Biblii?


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Justyna » 26 wrz 2016, 11:37

W Katowicach jest więcej wyznań protestanckich :)


Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Nastka » 26 wrz 2016, 12:38

Ja uczęszczam do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan i to właśnie jego widzę, jako najbliższego Prawdzie.

Odradzam zielonoświątkowców, Kosciol Ewangeliczno-Augsburski i Adwentystow Dnia Siodmego.
Z tego, co wiem, Kosciol Wolnych Chrzescijan też jest ok. O tych od łaski nic nie słyszałam.


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: kontousunięte1 » 26 wrz 2016, 13:37

Cytat 1 :"Odradzam zielonoświątkowców, Kosciol Ewangeliczno-Augsburski i Adwentystow Dnia Siodmego."
Cytat 2:"
Kościół Ewangelicko-Augsburski chrzci dzieci, poza tym jest mocno zaangażowany w ekumenie, jest w bliskich relacjach z bardzo liberalnym kościołem Szwecji. Więc równiez odradzam

Proponuje odwiedzic Ewangelicznych Chrzescijan i Kosciol Zielonoswiatkowy"

:lol: :mrgreen: Ja ci doradzam: Biblia w garść, modlitwa i jak najdalej od forum. :rotfl:


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Michał » 26 wrz 2016, 13:59

Dlaczego nie przejdziesz się do każdego z tych kościołów i ich sobie nie porównasz?
Ja najdłużej chodziłem z ewangelicznych do baptystów, z ewangelickich do luteran i te w zależności od preferencji polecam.
Porada Wuki też godna rozważenia.
W ogóle wydaje mi się, że złe jest odsyłanie poszukujących to konkretnych denominacji. Ten kościół dobry, tamten zły. Bardzo wiele zależy od konkretnego zboru i od pastora.

Bardzo często Bóg sam kieruje nas do odpowiedniego zboru. Ten do którego teraz chodzę to jest ten sam, który był pierwszym kościołem protestanckim, do którego trafiłem. I z perspektywy dekady doświadczeń z różnymi kościołami i zborami muszę powiedzieć, że to optymalna opcja.
Podobnie mój przyjaciel znów jest w zborze (innym) w którym się nawrócił - a międzyczasie był w innym zborze, mieszkał w innym mieście.

W sumie też polecanie konkretnych kościołów i odradzanie innych zakłada że da się zbór wybrać czysto racjonalnie, owszem nie wolno wybierać na chybił trafił, ale Bóg też miewa tu swój udział. Do chrztu przygotowuje się ze mną dziewczyna, która ma już nawróconych członków rodziny w KZ, teoretycznie jej też bardziej pasowaliby zielonoświątkowcy, a jednak, przez różne "zbiegi okoliczności" ;) trafiła do baptystów.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
kalu11
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2016, 10:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: kalu11 » 26 wrz 2016, 14:10

W moim mieście jest jeszcze Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, co to jest?
Czy to protestanci? Jak blisko są biblii?

Dzięki @Michał za odpowiedź. Zamierzam odwiedzić każdy, każdy jest daleko, wszystko na obrzeżach miasta, dominują luterańskie (skoro habsburgowie współpracuja z szwedzkimi, to olewam ich, mam straszną zrazę do Szwecji, takiej liberalności to w KK niema), z tych polecanych są na obrzeżach miasta i jednak 1-2h tam miałbym, ale odwiedzę każdy.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: jj » 26 wrz 2016, 14:17

kalu11 pisze:W moim mieście jest jeszcze Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, co to jest?
Czy to protestanci? Jak blisko są biblii? .

To mormoni:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mormoni
Religia niechrzescijanska.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Michał » 26 wrz 2016, 14:41

kalu11 pisze:W moim mieście jest jeszcze Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, co to jest?
Czy to protestanci? Jak blisko są biblii?

Dzięki @Michał za odpowiedź. Zamierzam odwiedzić każdy, każdy jest daleko, wszystko na obrzeżach miasta, dominują luterańskie (skoro habsburgowie współpracuja z szwedzkimi, to olewam ich, mam straszną zrazę do Szwecji, takiej liberalności to w KK niema), z tych polecanych są na obrzeżach miasta i jednak 1-2h tam miałbym, ale odwiedzę każdy.


Jacy "habsburgowie" :eek:
To jest Kosciół Ewangeicko-AUGSBURSKI a nie "habsburski" :O Co ma do tego (katolicka) dynastia Habsburgów :eek:

W Polsce takiego liberalizmu jak w Szwecji nie ma (póki co). Generalnie im bardziej na południe kraju, tym bardziej konserwatywnie jest.
Ja uważam, że każdy zainteresowany protestantyzmem powinien sobie nabożeństwo luterańskie zobaczyć, chociażby w celach poznawczych, zeby zobaczyć jak wygląda historyczny protestantyzm.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Samolub » 26 wrz 2016, 15:16

A ja niedawno spotkałem 17 letniego Adwentyste przed Chrztem który twierdził, że Świadkowie i Adwentysci to Protestanci. Co do Świadków zdanie zmienił, choć uważa nadal że Adwentysci to na 100% Protestanci. No może i on tak myśli czy cześć Adwentystów.


Jeśli chodzi o wspólnoty, to każda prawie jakies ekscesy ekumeniczne ma, neoliberalne też.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Michał » 26 wrz 2016, 15:26

Co w tym dziwnego, Adwentyści przecież uważają się za normalną protestancką ewangelikalną denominację, to niektórzy inni odmawiają im tego miana.

Co do ŚJ (czy np. mormonów) to jest takie typowo polskie myślenie - jak coś nie jest katolicyzmem i nie jest protestantyzmem, to wrzuca się to do worka pod nazwą "protestantyzm"...


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Samolub » 26 wrz 2016, 15:40

To nie tylko polskie myslenie. Choć w Polsce jest to częste zjawisko

ja obecnych Adwentystów niektórych uznaje za Protestantów ale wyznanie całościowo jako okoloprotestanckie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Michał » 26 wrz 2016, 15:47

Dla mnie też zaliczenie ich do biblijnego chrześcijaństwa (protestantyzm to znacznie szerszy termin, niektórzy na forum odmówiliby tego miana np. luteranom czyli historycznym protestantom) bywa problematyczne. Jak się z niektórymi gada, to wszystko jest naprawdę ok, ale gorzej z niektórymi ich naukami (OBOWIĄZEK szabatu, czy fiksacja żywieniowo-zdrowotna). Jednak to nie jest aż taka przepaść jak np. z ŚJ.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: jj » 26 wrz 2016, 16:24

Michał pisze: (OBOWIĄZEK szabatu, czy fiksacja żywieniowo-zdrowotna). Jednak to nie jest aż taka przepaść jak np. z ŚJ.

Przepasc miedzy Łaska a Prawem jest dokladnie ta sama w obydwu wypadkach. Nie jest mozliwe poleganie na uczynkach i bycie pod laska rownoczesnie. To sie wzajemnie wyklucza i uniemozliwia zbawienie.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Adalbertus » 26 wrz 2016, 19:15

W Katowicach jest więcej wyznań protestanckich :)


Serdecznie zapraszam do mojego zboru w Katowicach. Spotykamy się w niedzielę o 10:00 i środy o 18:30. W środę aktualnie rozważamy Ewangelię według św. Jana. Zapraszam. Będziesz mile widziany.

http://www.katowice.kwch.pl/mapa.html


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukujący zboru.

Postautor: Oberyn. » 26 wrz 2016, 19:30

kontousunięte1 pisze: Ja ci doradzam: Biblia w garść, modlitwa i jak najdalej od forum.


:-| Tobie też to dobrze zrobi wuko, przenajmniej na jakiś czas.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości