zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadku

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadk

Postautor: Dzik » 11 lis 2014, 19:28

MieczDucha pisze:(...)
, tym jedynym prawdziwym wzorcem jest Zmartwychwstały Jezus Chrystus - zamiast zgłębiać spiski, spiskowców, zło ludzie powinni poznawać lepiej Zbawiciela a wtedy zło i kłamstwa będą widoczne wyraźnie - co sądzicie o tym ? wiele osób w tym chrześcijan skupia się na odwrotnej rzeczy - skupiają się na poznawania zła, moim zdaniem to pułapka i niebezpieczne podejście

,


Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło. rodz 3,5

I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki! rodz 3,22

Oczywiście,że należy poznać dobro i umieć rozróżnić co jest dobre a co złe.
Poznanie zła - człowiek wybrał także tę drogę aby oprócz dobra poznać i zło. Często właśnie poznając zło na własnej skórze człowiek mocno cierpi.


4,8 Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały. Filipian 4,8


A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej;o tym, co w górze, myślcie, nie o tym, co na ziemi. kolosan 3,2

Także skupianie się na teoriach spiskowych jest niedobre, co nie oznacza,że nie możemy znać teorii spiskowych, które tak naprawdę w rzeczywistości nie są spiskowe lecz w większości opisujące prawdziwe wydarzenia.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lis 2014, 19:50

Przemo pisze:Nie zawsze bowiem oguł ma rację.


Wręcz nigdy tłum nie ma racji .popatrz na niemcy hitlerowskie, ogół był za hitlerem tylko nieliczni się przeciwstawiali z Jezusem i chrześcijaństwem też tak było .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 11 lis 2014, 22:22

Dzisiaj czytalam jakas teorie spiskowa, facet pisze i pisze, stwierdza w koncu, ze jest beznadziejnie i bedzie jeszcze gorzej, i konkluduje: "oddajmy wszystko Maryi"!

Automatycznie poprawil mi sie humor...
Mam juz dosc zglebiania tego wszystkiego- z jednej strony umacnia mnie to w wierze, z drugiej niszczy (strach). Z reguly wiecej sie boje, oczekujac, niz doswiadczajac czegos (a byly dziwne, niedobre zdarzenia w moim zyciu).

...Jutrzejszy dzien bedzie mial swoje troski...

ps
mimo wszystko DOBRZE WIEDZIEC, zeby nie dac sie zwiesc- byc mentalnie przygotowanym na takie cuda jak np. projekt blue beam


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 lis 2014, 09:37

No właśnie blue beam . wYOBRAŹCIE SOBIE ZE KOSCIOŁY KATOLICKIE PuSZCZĄ W NIEBO obraz marii ruchomy. realny ,reagujacy na zachowwanie tłumu to przeciez ci nieświadomi na kleczkach będa przed tym chodzić ,na krwawiacych kolanach i nie dadzą sobie wmówić że ten wspaniały kosciół mógłby oszukiwać no i maria jak mogłaby kłamać . dobrze wiedziec ze takie sa możliwosci. Np taka maria z fałszywym jezuskiem na ręku nad Watykanem, to dopiero jazda!!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=pdQiBS6VnXU


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 lis 2014, 09:42

Teraz nawet jest bardziej zaawansowany niż rok temu trzeba sledzić

https://www.youtube.com/watch?v=61Ij8JcrSGY

No i wyobraźcie sobie maria wjeżdża na nosorożcu . Czad!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 12 lis 2014, 12:25

magda pisze:ci nieświadomi na kleczkach będa przed tym chodzić ,na krwawiacych kolanach


najgorsze jest to, ze to zupelnie naturalna i normalna reakcja, bo trudno cos takiego poddac w watpliwosc... :-?


Wiatr wieczorami niósłby po mieście

pieśni grane w dawnych wiekach.

Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,

za domem by szumiała rzeka.

Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,

mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.

Może i dobrze, że człowiek nie wie,

co go czeka.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 lis 2014, 16:09

Ligia pisze:najgorsze jest to, ze to zupelnie naturalna i normalna reakcja, bo trudno cos takiego poddac w watpliwosc..


Dlatego w naszym interesie jest nie zamykać oczy na to co robi wróg i nie pójść za oszustwem, bo w medjugore było że protestanci przeszli na katolicyzm nawet pastorzy mimo bezczelnego kłamliwego przekazu rzekomej marii. Będziemy przesiani przez sito i wypróbowani , nie dajmy się zbroja Boża i szeroko otwarte oczy to nie będziemy czymś zaskoczeni.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 14 lis 2014, 22:37

z innego forum cytuję :

- mój wpis : " Sam wiem, jednak po sobie jak kiedyś latałem po różnych stronach, wyczekując "znaków" i czekając na jakąś wielkie przełomowe wydarzenie. Było to chorobliwe - od strony do strony i żyjąc w napięciu na "coś wielkiego". Brak wiary, brak cierpliwości, zaufania, brak znajomości Pism się objawiał"

- odpowiedź innego użytkownika : "Miałem tak samo. Czasem Pana przeciągnie nas po jakimś rynsztoku byśmy zobaczyli jak to pachnie."


a więc nie tylko ja kiedyś wpadłem w pułapkę spisków, światowych nowinek i wyszukiwania "pseudo znaków"


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 14 gru 2014, 17:25

http://www.faithdefenders.com/from-the- ... iracy.html - ciekawy artykuł pokazujący dlaczego chrześcijanie nie powinni wchodzić w świat teorii spiskowych i dlaczego jest to dla nich niebezpieczne i niezgodne z wolą Bożą. Nie zgadzam się z samą końcówką - mam inne zdanie na temat antychrysta, fałszywego proroka, świątyni i "2 proroków"


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 gru 2014, 20:14

Mój drogi zgodzę się na jedno nie mamy panikować ale nie ma nic złego w byciu na bieżąco co sie dzieje

the more people will be panicked by rumors of conspiracies.

Cały ten artykuł nie dotyczy zwykłego zainteresowania i bycia na bierzaco. Co innego się tym przejmować , panikować podporzadkować swoje życie temu a co innego widzieć zagrożenia widzieć jak swiat schodzi na psy , widzieć jak świat dosięgają plagi . Chrześcijanin nie będzie panikował bo jest swiadomiony że końcówka dziejów ma taka być. Chyba mówisz o niechrześcijanach.

To chyba o nich mowa

some Christians have left the path of righteousness and become lost in the maze of conspiracy cults. They spend countless hours reading books and magazines on conspiracies instead of reading the Bible and theological works. To their shame they spend more time watching videos on conspiracies instead of Christian videos; attending conspiracy seminars instead of church services, etc.

Chrześcijanie z reguły nie poświęcaja teoriom spiskowym dużo czasu czasem coś przeczytaja czy obejza a więcej zawsze czasu mają dla Boga , to mowa o niechrześcijanach lub takich "chrześcijanach w kit".

no i tu jest pies pogrzebany

Those who become possessed by a conspiratorial spirit ...

Jak prawdziwy nowonarodzony chrześcijanin może być "possessed by a conspiratorial spirit " albo przez jakiegokolwiek ducha mając Ducha Świętego w sobie.????????

We should not be ignorant of Satan’s Devices (2 Cor. 2:11)

To napisali prawdę i dlatego tez nie mamy byc ignorantami w tym co szatan knuje.

3. I studied church history to see if any of the great men and women of God ever spent their valuable time researching the political and financial conspiracies

Przypomnij sobie z Biblii jak Żydzi uknuli spisek przeciwko Pawłowi i jednak się tym spiskiem Paweł zainteresował czyli nie jest tak ze powinno sie mieć oczy i uszy zamknięte na to co sie dzieje bo tylko idiota tak robi .

Nie dajmy się zwariować we wszystkim najważniejszy jest zdrowy rozsądeki tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 29 sty 2015, 22:56

ostatnio na blog pod artykułem dostałem taki komentarz :
,, Anonimowy27 stycznia 2015 20:20

Przepraszam, że anonimowo, ale ten artykuł mnie uratował. Dziękuję! Ja podobnie jak mój przedmówca, namawiałam męża do robienia zapasów, chciałam zapełnić garaż po sufit.

Znam to wszystko, przez cała lata wierna byłam Biblii i odeszłam, zapomniałam, ale Bóg nie zapomina o swych dzieciach i poprowadził mnie tak, żebym znalazła ten artykuł.

Od czasu do czasu płakałam ze strachu, panikowałam, a tutaj znalazłam nadzieję i wybawienie z tych obłąkanych przemyśleń.
Dziękuję!
"

zacytowałem ten komentarz aby m.in pokazać że na prawdę jest wielu chrześcijan którzy mają z tym problem, a to się będzie nasilać wraz ze wzrastającym pędem ku wojnie w naszym regionie i z przyszłymi wydarzenia na świecie

,


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadk

Postautor: jon » 30 sty 2015, 12:13

MieczDucha pisze:

, tym jedynym prawdziwym wzorcem jest Zmartwychwstały Jezus Chrystus - zamiast zgłębiać spiski, spiskowców, zło ludzie powinni poznawać lepiej Zbawiciela a wtedy zło i kłamstwa będą widoczne wyraźnie - co sądzicie o tym ? wiele osób w tym chrześcijan skupia się na odwrotnej rzeczy - skupiają się na poznawania zła, moim zdaniem to pułapka i niebezpieczne podejście

,
masz rację wierzący powinni poznawać Boga i Nim się rozkoszować, ciągłe poznawanie zła jest nie tylko niebezpieczne ale i zabójcze dla duszy , my mamy wywyższać Boga, dobro a nie zło , mówienie ciągle o złych rzeczach to wywyższanie zła i w konsekwencji prowadzi do rozgoryczenia i chorób zamiast do dobrego.Tak jak mówisz jeśli będziemy zakorzenieni w dobrym to zło będziemy wyczuwac na odległość i omijać.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadk

Postautor: MieczDucha » 29 maja 2016, 19:53

jon pisze:
,
masz rację wierzący powinni poznawać Boga i Nim się rozkoszować, ciągłe poznawanie zła jest nie tylko niebezpieczne ale i zabójcze dla duszy , my mamy wywyższać Boga, dobro a nie zło , mówienie ciągle o złych rzeczach to wywyższanie zła i w konsekwencji prowadzi do rozgoryczenia i chorób zamiast do dobrego.Tak jak mówisz jeśli będziemy zakorzenieni w dobrym to zło będziemy wyczuwac na odległość i omijać.[/quote]


racja, poza tym to Pan Jezus jest Panem historii i to od Niego zależy - od Jego przyzwolenia kiedy np wybuchnie 3 wojna światowa, nadejdzie początek boleści, czy późniejszy wielki ucisk. To znaczy Panu te rzeczy się nie podobają, ale szatan działa w ograniczeniu i nawet jeśli Pan dopuszcza narazie istnienie zła i działalność demonów, to nie oni, ani iluminaci, masoni i tak dalej mają ostatnie zdanie kiedy coś się stanie. Pan dopuszcza istnienie zła ale tylko do czasu, ale żaden człowiek, ani żaden demon nie może zdecydować że np dzisiaj wybuchnie 3 wojna światowa. Ona wybuchnie ale tylko wtedy gdy Pan uzna że czas pokoju już się wyczerpał, ale dzięki Jego łasce nadal trwa. Gdyby to zależało od szatana czy jakichś ludzi, to już dawno byłaby 3 wojna światowa albo i unicestwienie ludzkości. Pan zerwie 2 pieczeć z Objawienia Jana (poteżna wojna - początek boleści) - Pan zdecyduje kiedy. szatan może sobie coś wyprosić, ale Pan może uznać że to nie ten czas. Tak samo szatan musiał sobie wyprosić aby dotknąć Hioba albo żeby przesiać apostołów : " oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę " - Ewangelia Łukasza

" I jesteście dopełnieni w nim, który jest głową wszelkiej zwierzchności i władzy " - Pan Jezus jest głową wszelkiej władzy i zwierzchności. Pan Jezus ma moc nad wszelkimi rządami ludzkimi i nad wszelkimi demonami. Nie iluminaci, nie jacyś banksterzy, syjoniści, i reszta marionetek zdecyduje kiedy co się wydarzy.

,


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadku

Postautor: jon » 30 wrz 2016, 20:50

Brawo, Amen i właśnie to co piszesz to wywyższanie Pana Jezusa i Boga niezależnie od tego co widzimy czy słyszymy.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: zgłebianie spisków, zła nie prowadzi do prawdy ale upadku

Postautor: Samolub » 01 paź 2016, 16:50

Mieczu i spójrz na swoją stopkę =D

czasami za duzo piszesz i oceniasz tylko żeby gdzies oscylować do nowej sytuacjii pomiędzy... jak Platforma miedzy Pismem a Sld, nie przekonuje mnie taki styl.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości