Aborcja a polityka

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: nadrozd » 29 wrz 2016, 19:23

no akurat emocje w wypadku ToBe sa jak najbardziej na miejscu.

sam nie wiem jak w praktyce bym sie zachował, bo jak na człowieka działa wielki strach i sie mu podda to dziwne rzeczy pod wpływem strachu robi.... Napewno jak mówisz doatkowe karanie poszkodowanych przez państwo było by nie na miejscu.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: ToBe » 29 wrz 2016, 20:41

Kaan i wyszedłeś z żoną zwycięsko, zwycięsko przed Bogiem (zwycięsko dla swojej duszy)i właśnie o tym pisałam, że nie wszystkie kobiety w trakcie walki w swojej duszy podejmą słuszną decyzję, decyzję życia..
Moja córeczka żyje i każdy dzień to szczęście dla mnie i mojej rodziny, niezależnie jak długo to będzie trwało, Bóg obdarzył mnie cudem i cudem poznania tego cudu, nie każdy ma to szczęście aby widzieć w całej tej sytuacji szczęście i podziękowanie dla Boga.
Dla mnie temat aborcji to nie temat dla Państwa, bo tu nie chodzi czy mi się to podoba czy nie ale stratę kolejnej duszy (i mam tu na myśli duszę kobiety, bo jak ginie płód/dziecko to Pan przyjmuje je do siebie). Państwo jako organ nie powinno się w to wtrącać, natomiast My jako chrześcijanie mamy obowiązek gościć Ewangelię i rozmawiać o trudnych sytuacjach i o tym czego nie widzimy, a co może dobrego wyniknąć z tragedii.
Samolub adekwatny masz nick do sytuacji o której piszę, i nigdy nie miałam intencji manipulowania ludźmi, przykro mi że to tak odebrałeś...jeżeli rzeczywiście tak to odebrałeś to przepraszam.
Nadrozd i to jest ta różnica ŻE JA WIEM ŻE NIE NALEŻĘ DO SIEBIE, i wszystko we mnie jest Stwórcy....
Pytanie brzmi co zrobimy aby tą prawdę przekazać innym?
Bo na pewno rządowe nakazy czy uliczne manifestacje (które zakończą się wojna polsko-polską)nie zmienia serc ludzkich...
Ja będę się modlić, gdybać politycznie już nie będę, coby nie być pomówiona o dalsze manipulacje
Pokładam ufność w decyzje Boże,
Z Bożym błogosławieństwem


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 29 wrz 2016, 21:00

No wlasnie, a państwo gwarantuje w wielu krajach z pieniędzy publicznych aborcję, gwarantuje też lekarzy którzy muszą podjąć się tego. Tak więc zwyczajnie państwo miesza się w temat aborcjii niezależnie od tego czy ją ogranicza czy ją funduje ze świadczeń (podatków wszystkich)

gdyby nie to, że są to świadczenia publiczne i fundowane z pieniędzy wszystkich Polaków wogole byśmy tu nie rozmawiali. Jednak według dzisiejszych realiów albo płacimy i wspieramy aborcję udostępniając to jako usługę za free na koszt państwa albo nie. Tu nie ma wersjii takiej że żyjemy po swojemu. Osobiście nie chce płacić podatków, poradzę sobie bez państwa, państwo tylko zabiera i rozdaje tym którzy zabierają, świadczy ewentualnie różne usługi z części tych pieniędzy bo innaczej każdy przestałby płacić lub się zbuntowal.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 29 wrz 2016, 21:17

Tobe,

Twój przykład nic mi niestety nie mowi w temacie aborcjii, to że dziecko jest chore bądź umierające lub umarłe i matka to przeżywa nie ma przecież związku z aborcją. Skoro matka martwi się o dziecko i jego życie, jaki związek z tym ma aborcja czyli uśmiercenie dziecka?

W przypadku zagrożenia życia matki taka aborcja może być dokonana to mówią wszyscy. Nie rozumiem po co mamy rozpatrywać coś o czym nikt nie mowi... to manipulacja.

Znam też przypadki na zachodzie kiedy lekarze czy partner namawiali matkę na aborcję, a rodziło się zdrowe dziecko które matka chciała rodzic. Były też przypadki że matki ryzykujące własnym życiem (powikłania) decydowały się urodzić dziecko, często kończyło się to śmiercią matki ale nowym życiem.

Osobiście gdybym mial wybrac wybrałbym życie partnerki i do tego bym ją przekonywał.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Hierokles » 30 wrz 2016, 19:51

Katotaliban się rozkręca : http://wyborcza.pl/7,75398,20772425,kol ... rects=true

Obawiam się że w tym tempie za miesiąc w sejmie będzie złożony projekt karzący więzieniem za używanie prezerwatyw i nocne polucje.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 30 wrz 2016, 21:02

Primo: Sprawdziłeś co to jest Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i kto ją powołał do istnienia?
Secundo: Zdajesz sobie sprawę z faktu, że jeżeli doszło do zapłodnienia, to "pigułka po" powoduje śmierć człowieka?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Hierokles » 01 paź 2016, 13:01

Rembov, nie wiem co ma do sprawy kto założył tę Federację, itd.

Ważne jest do czego dążą.

Oszołomstwo złapało wiatr w żagle. Być może prawa ewentualnego zakazu używania prezerwatyw przestanie być i stanie się rzeczywistością. Na razie jednak talibowie za cel wybrali sobie kobiety :

"Autorzy chcą to osiągnąć również poprzez zakaz sprzedaży środków antykoncepcyjnych dla kobiet - popularnych "pigułek".

Chodzi zarówno o antykoncepcję stosowaną na co dzień, jak i tabletki tzw. "dzień po"."


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... -do-sejmu/


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 13:08

Mam prośbę, a w zasadzie dwie:
1. Wskaż stosowny tekst takiej wypowiedzi ze strony Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.
2. Odpowiedz na pytanie: Zdajesz sobie sprawę z faktu, że jeżeli doszło do zapłodnienia, to "pigułka po" powoduje śmierć człowieka?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Velure » 01 paź 2016, 13:47

Kilka dni temu nausznie usłyszałam wstrząsającą i nieprawdopodobną opowieść przedstwaioną przez koleżankę. Otóż jej krewniaczka zamieszkująca obecnie ziemie szwedzkie zaszła w ciążę. Wszystko przebiegało pięknie i książkowo do czasu aż źle się poczuła. Okazało się, że dziecko, które nosi pod sercem jest martwe. Niestety lekarze odmówili "aborcji" - bo nie wiem czy usunięcie nieżywego płodu to aborcja? Lekarz nakazał rozmasowywanie do skutku, czyli naturalnego porodu. I wyrzucił na bruk. Dziewczyna przyszła do domu i siedząc na toalecie, niespodziewanie "urodziła" martwe dziecko wprost do ubikacji.
To są niehumanitarne absurdy w imię litery prawa, których się obawiam ...


Awatar użytkownika
arturos
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2016, 19:05
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: arturos » 01 paź 2016, 14:08

To jest jakaś aberracja. To nie jest normalne. Nie można więc wyciągać wniosków na podstawie jakichś jednostkowych odchyłów. Jeżeli jest pewność, to nikt nie będzie zmuszał kobiety do urodzenia martwego dziecka.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: jj » 01 paź 2016, 14:18

Velure pisze:Kilka dni temu nausznie usłyszałam wstrząsającą i nieprawdopodobną opowieść przedstwaioną przez koleżankę. Otóż jej krewniaczka zamieszkująca obecnie ziemie szwedzkie zaszła w ciążę. Wszystko przebiegało pięknie i książkowo do czasu aż źle się poczuła. Okazało się, że dziecko, które nosi pod sercem jest martwe. Niestety lekarze odmówili "aborcji" - bo nie wiem czy usunięcie nieżywego płodu to aborcja? Lekarz nakazał rozmasowywanie do skutku, czyli naturalnego porodu. I wyrzucił na bruk. Dziewczyna przyszła do domu i siedząc na toalecie, niespodziewanie "urodziła" martwe dziecko wprost do ubikacji.
To są niehumanitarne absurdy w imię litery prawa, których się obawiam ...


Tak,to jest nieprawdopodobna opowiesc. To jest niemozliwe w Szwecji. Cos nie pasuje w tej opowiesci...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 01 paź 2016, 15:10

Nie mozliwe że w Szwecjii mają kible !


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Velure » 01 paź 2016, 16:54

arturos pisze:To jest jakaś aberracja. To nie jest normalne. Nie można więc wyciągać wniosków na podstawie jakichś jednostkowych odchyłów. Jeżeli jest pewność, to nikt nie będzie zmuszał kobiety do urodzenia martwego dziecka.


A aberracją nie jest projekt, który zakazuje usunięcie ciąży pozamacicznej dopóki nie zagraża bezpośredniej utracie życia matki?
Czyli lekarze będą czekać do momentu kiedy pojawi się u niej krwotok. Co jest naturalną i nieuniknioną koleją rzeczy, bo kijem Wisły się nie zawróci. A jajnik czy jajowód nie jest miejscem w którym rozwija się dziecko, to pomyłkowa miejscówka w której prędzej czy później umrze. Tylko nielicznej części kobiet ciąża pozamaciczna obumiera i jest wchłaniana przez tkanki.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 18:52

Velure pisze:
arturos pisze:To jest jakaś aberracja. To nie jest normalne. Nie można więc wyciągać wniosków na podstawie jakichś jednostkowych odchyłów. Jeżeli jest pewność, to nikt nie będzie zmuszał kobiety do urodzenia martwego dziecka.

A aberracją nie jest projekt, który zakazuje usunięcie ciąży pozamacicznej dopóki nie zagraża bezpośredniej utracie życia matki?

Mam pomysł: Zacytuj fragment rzeczonego projektu ustawy, który wprowadza taki zakaz.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Velure » 01 paź 2016, 19:28

Rembov pisze:
Velure pisze:
arturos pisze:To jest jakaś aberracja. To nie jest normalne. Nie można więc wyciągać wniosków na podstawie jakichś jednostkowych odchyłów. Jeżeli jest pewność, to nikt nie będzie zmuszał kobiety do urodzenia martwego dziecka.

A aberracją nie jest projekt, który zakazuje usunięcie ciąży pozamacicznej dopóki nie zagraża bezpośredniej utracie życia matki?

Mam pomysł: Zacytuj fragment rzeczonego projektu ustawy, który wprowadza taki zakaz.


Ów fragment cytuje profesór Dębski w swojej wypowiedzi, zalecam odsłuchać w całości. Zaledwie 3 - 4 minutki.

https://www.facebook.com/sokzburaka/vid ... nref=story



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości