Chrześcijańskie prezenty

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
ace
Posty: 80
Rejestracja: 21 kwie 2015, 09:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chrześcijańskie prezenty

Postautor: ace » 27 wrz 2016, 19:03

Wiem, że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze duuużo czasu, ale szukam pomysłów na chrześcijańskie prezenty również z okazji urodzin, imienin, czy jakiejkolwiek innej okazji :)

Przede wszystkim chodzi o to, żeby prezent był chrześcijański (czyli zgodny z wiarą) i subtelnie mówił o Bogu, czy zajawiał tematykę wiary.
Mam taki plan, żeby przestać dawać bliskim nic nieznaczące prezenty (pieniądze, kwiaty, karnety do sklepów) a zacząć wręczać coś co subtelnie nawiązuje do wiary.


Pierwsze rzeczy, które przychodzą mi do głowy to:

- płyta z muzyką gospel - przyjemnie się słucha, a jednocześnie posiada mocne przesłanie (może coś polecicie?)
- książki o życiu (o rodzinie, małżeństwie, etc), gdzie poruszana jest tematyka wiary (może coś polecicie?)
- książka podróżnicza - coś w stylu "miasta apostołów" czy "śladami Jezusa" - nie mam w ogóle rozeznania w rynku :)


Macie może jakieś pomysły? Propozycje? Sprawdzone prezenty :?: :?: :?:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Samolub » 27 wrz 2016, 20:18

Myślę że dobrym prezentem jest orginalna płyta ;) np gospel czy innego typu, wspierasz ambitną muzykę Chrześcijańska.

Można też dodatkowo dzielić się jak piszę Efendi kartkami własnej roboty z cytatami biblijnymi.

Ciekawym gadżetem może być też jakąś opaska, t-shirt z elementami chrześcijańskimi.

Takie rzeczy zawsze gdzies zostają na caly rok =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: n.ellie » 27 wrz 2016, 20:29

Szaron chyba ma w sprzedaży także jakieś notesiki z cytatami z Biblii, zakładki do książek itp.
Może jakiś organizator albo kalendarz?

Kartki - bardzo dobry pomysł.

Może też właśnie albumy ze zdjęciami połączone z atlasem jak wygladała działalność Jezusa i Apostołów albo nawiazując do ST jak wyglądały dzieje Izraela.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Volgus
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2016, 13:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Mazury
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Volgus » 27 wrz 2016, 21:08

Koszulki, płyty, gadżety (mi od zawsze podobały się te breloczki "Nie wstydzę się Jezusa" etc. mega są), książki też są OK ale jest duże prawdopodobieństwo odłożenia jej na drugi dzień na półkę "na wieki" ^^"

Ale wg mnie najlepszym prezentem zawsze jest czas spędzony wspólnie, rozmowy, modlitwa, radość. Takie "nie kupne" rzeczy ale ja wgl jestem taki wiecie, uczuciowy hah :lol:

@Efendi a skąd miałeś tą "Strażnicę" no i co to za obrazek był?


"Kocha najmocniej, jest najłaskawszy i najbardziej miłosierny oraz współczujący. Jest cierpliwy, pełen dobroci i prawdy. Przebacza nieprawość, przestępstwo i grzech. Nagradza tych, którzy szukają Go gorliwie. Jest najsprawiedliwszy, a w Swych sądach straszny. Nienawidzi grzechu i winnego nie oszczędzi."
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: n.ellie » 27 wrz 2016, 21:32

Volgus pisze:
Ale wg mnie najlepszym prezentem zawsze jest czas spędzony wspólnie, rozmowy, modlitwa, radość. Takie "nie kupne" rzeczy ale ja wgl jestem taki wiecie, uczuciowy hah :lol:



Zgadzam się z tobą, ja widzę to szczególnie po moim dziecku i najmłodszym bracie, którego czasem biorę pod skrzydła :-) z resztą wspólnie spędzony czas z rodziną czy znajomymi (oczywiście nie przed tv) pozytywnie wpływa na relacje i zawsze jest co potem wspominać. :-)
Ale obdarowywanie prezentami też jest miłe, ja lubię sprawiać radość rodzinie na różne sposoby.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Volgus
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2016, 13:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Mazury
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Volgus » 27 wrz 2016, 21:36

Oczywiście, kto nie lubi prezentów? hahah


"Kocha najmocniej, jest najłaskawszy i najbardziej miłosierny oraz współczujący. Jest cierpliwy, pełen dobroci i prawdy. Przebacza nieprawość, przestępstwo i grzech. Nagradza tych, którzy szukają Go gorliwie. Jest najsprawiedliwszy, a w Swych sądach straszny. Nienawidzi grzechu i winnego nie oszczędzi."
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: kruszynka » 27 wrz 2016, 21:38

Mnie by się przydała taka fajna lampka na biurko...... jakby ktoś coś :P Do oswietlania klawiatury, jak piszę na forum. Więc to też chrzescijański prezent


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: nadrozd » 27 wrz 2016, 21:58

ace pisze:Macie może jakieś pomysły? Propozycje? Sprawdzone prezenty :?: :?: :?:

:)

wiesz co nie zawsze ten ktos musi sie akurat z chrześcijańskiego co do treści prezentu ucieszyć.
Każdy prezent danyt z serca jest chrześcijański.
Jezus dostał flakonik z perfumą/ olejkiem alabastrowym od Mari Magdaleny.


ja bym sie z wody po goleniu ucieszył :)
z rekawiczek, z szalika, czapki ,
kawy, wina , ciasta własnej roboty,

a przedewszystkim z poprostu z miłego towarzystwa i budującego słowa..... bo prezenty fizyczne to rzecz drugo planowa.

Ja rodzicom kupiłem biblie, byli zachwyceni....obrazkami. ale przez 10 lat lezy nie otwierana na półce..... :) nieudany prezent do zbierania kurzu, który westyd wyrzucic oddac i odsprzedać. i niezrecznie powiedzieć ze lepiej coś innego ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Samolub » 27 wrz 2016, 22:13

Dobra notesy w dłoń bo święta blisko, możecie jak coś wbijać czy wysyłać prezenty do Samoluba =D podaje wstępną listę co bym chcial

- "śmigacza" przyda się żeby szybko docierać na nabożeństwo i nieść ewangelię z prędkością światła
- fajny t-shirt xl lub xxl może być z chrześcijańskim akcentem
- miękkie łóżko z wygodnym materacem (śpię na dużym wybitnie twardym) potem mnie boli pupa i wogole
- nowy laptop, wiecie nowe gry i możliwości
- nowoczesna mała i poręczna Biblia, kiedys pokazywałem na forum jak taka wyglada
- ewentualnie dobra kawa z śmietanką i dobre ciastko

tylko pamiętajcie żeby nie duplikować prezentów, choć przyjmę każdą ilość kawy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Luna » 27 wrz 2016, 23:31

Kiedyś trafiłam na sklep internetowy, DAYENU bodajże się nazywał, tam były fajnie gadżety z chrześcijańskim akcentem, paczka wersetów z PŚ a la paczka gumy do żucia, jakieś ubrania, akcesoria, magnesy, niektóre całkiem fajne. Niestety linka nie wrzucę, bo coś mi się strona nie chce załadować.


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Samolub » 27 wrz 2016, 23:43

W Usa popularne są np ciastka z wróżbą czy wlasnie wersetami biblijnymi.


Ja sam myslalem czy by nie założyć mini sklepu internetowego z akcesoriami chrześcijańskimi. Bo naprawdę każdy z nas kupuje różne ubrania, czemu by nie kupić czegoś z akcentami chrześcijańskimi.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Luna » 02 paź 2016, 09:41

ace pisze:Wiem, że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze duuużo czasu, ale szukam pomysłów na chrześcijańskie prezenty również z okazji urodzin, imienin, czy jakiejkolwiek innej okazji :)

Przede wszystkim chodzi o to, żeby prezent był chrześcijański (czyli zgodny z wiarą) i subtelnie mówił o Bogu, czy zajawiał tematykę wiary.
Mam taki plan, żeby przestać dawać bliskim nic nieznaczące prezenty (pieniądze, kwiaty, karnety do sklepów) a zacząć wręczać coś co subtelnie nawiązuje do wiary.


Pierwsze rzeczy, które przychodzą mi do głowy to:

- płyta z muzyką gospel - przyjemnie się słucha, a jednocześnie posiada mocne przesłanie (może coś polecicie?)
- książki o życiu (o rodzinie, małżeństwie, etc), gdzie poruszana jest tematyka wiary (może coś polecicie?)
- książka podróżnicza - coś w stylu "miasta apostołów" czy "śladami Jezusa" - nie mam w ogóle rozeznania w rynku :)


Macie może jakieś pomysły? Propozycje? Sprawdzone prezenty :?: :?: :?:


A może jakaś dyskretna biżuteria, typu krzyżyk na łańcuszku? Ja dostałam taki chyba z dwa lata temu od babci. Albo dla pań bransoletka ze znakiem ichtis, coś w tym stylu: http://www.miamaria.pl/produkty/100-bra ... ni-iv.html


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
ace
Posty: 80
Rejestracja: 21 kwie 2015, 09:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: ace » 02 paź 2016, 10:21

@ Luna - bransoletki super! :) :)


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: n.ellie » 04 paź 2016, 09:29

Coś takiego znalazłam - antystresowa kolorowanka z Psalmami :rotfl:

http://www.christianbook.com/psalms-in-color-coloring-book/9781432116842/pd/2116842?no_show_cp=1&event=HPFS



Trafiłam na tę stronę szukając w sumie ciekawych i potrzebnych lektur, ale sporo tam jest pomysłów na chrześcijański prezent, choć w języku angielskim. Nie wszystko mi się podoba, jednak co nieco można wybrać. :)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijańskie prezenty

Postautor: Luna » 04 paź 2016, 15:48

n.ellie, super to jest! Chociaż ja osobiście nie mam cierpliwości do tych kolorowanek, dostałam "Tajemny ogród" w maju na urodziny, od tamtej pory ruszyłam go z dwa razy :oops: Moje umiejętności niewychodzenia za linię niewiele się poprawiły od czasów wczesnej podstawówki :rotfl: Ale to w linku - cudo!


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości