Halloween, cmentarze i cała reszta

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Halloween, cmentarze i cała reszta

Postautor: Samolub » 30 paź 2016, 22:26

W Polsce wszystko co zachodnie się przyjmuje ponieważ wmawia się ludziom kompleks niższości kulturowej. Zresztą Halloween to raczej Anglosaski a dokładniej Celtycki wynalazek wpisujący się bardziej w kulturę Szkocjii czy USA.

Sama zabawa jest powiedzmy sobie średnia, bo co nadzwyczajnego jest w wyciętej dyni czy ubraniu się jako klaun? Jednak w porównaniu do katolickich świat jest bardziej atrakcyjne dla dzieci.

Można się też pobawić w jakies własne że tak powiem "święta" nazwijmy, ale trzeba sobie coś ciekawego wymysleć


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
ace
Posty: 80
Rejestracja: 21 kwie 2015, 09:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Halloween, cmentarze i cała reszta

Postautor: ace » 31 paź 2016, 10:58

Jeszcze jedno pytanie dotyczące pogrzebu, czy pastor jest obecny również na cmentarzu?

Czyli kroki są takie:
- nabożeństwo lub spotkanie w domu pogrzebowym
- pochówek na cmentarzu komunalnym / protestanckim z komentarzem lub bez pastora
- stypa

Czyli identycznie jak w Krk ale bez specjalnej, dedykowanej liturgii?

@Efendi niekoniecznie ufam amerykańskim filmom :)


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Halloween, cmentarze i cała reszta

Postautor: Michał » 31 paź 2016, 13:10

n.ellie pisze:
niebieska777 pisze:zgadzam się z tym co jest napisane tu :
http://www.radiopielgrzym.pl/swieto-zma ... iblia.html


Też się z tym zgadzam, choć nie ma czegoś takiego w Polsce jak Święto Zmarłych ;-). Są Wszystkich Świętych i Zaduszki. I choć nie mam problemu z tym drugim, tak zastanawiam się nad tym pierwszym.


No raczej na odwrót ;)
Modlitwa ZA DUSZE (Zaduszki) zmarłych, w celu "wykupienia" ich z mąk czyśćcowych to coś jednoznacznie niebiblijnego.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Halloween, cmentarze i cała reszta

Postautor: n.ellie » 31 paź 2016, 13:44

Michał pisze:No raczej na odwrót ;)
Modlitwa ZA DUSZE (Zaduszki) zmarłych, w celu "wykupienia" ich z mąk czyśćcowych to coś jednoznacznie niebiblijnego.


Pewnie źle się wysłowiłam albo zle mnie zrozumiałeś. ;-)
Chodziło mi o to, że nie mam problemu z tym, że Zaduszki są niebiblijne i to, że wiadomo o co w tym dniu chodzi katolikom, choć jak praktyka pokazuje, wszyscy skupiają się na pierwszym dniu, w którym są modlitwy za zmarłych, z imienia i nazwiska (za kasę). Zaduszki zostawiam "w spokoju", bo z samej nazwy wiadomo czym ten dzień jest.
Za to Wszystkich Świętych mogłoby być dość ciekawym świętem, jeśli byłoby takie jak opisałam wcześniej.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości