"Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 05 lis 2016, 08:18

Mój artykuł na eiobie został uzupełniony przez linki do materiałów tematycznych oraz o 4 zdjęcia; sprawdzić można: http://www.eioba.pl/a/59jd/przelecz-oca ... adwentysta


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Jaaqob » 06 lis 2016, 13:15

Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę ten film! :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 lis 2016, 16:17

Jaaqob pisze:Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę ten film! :)

A dlaczego?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Jaaqob » 06 lis 2016, 18:15

Ponieważ to postać, która inspiruje.
Zawsze zachwyca mnie odwaga, jaką charakteryzowali się ludzie odmawiający noszenia broni ze względu na przekonania religijne.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 06 lis 2016, 18:33

To nie kwestia odwagi ale przekonań


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Jaaqob » 06 lis 2016, 19:44

By trwać przy swoich przekonaniach nieraz potrzebna jest odwaga. ;)


Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Luna » 06 lis 2016, 21:57

Sama jestem bardzo ciekawa tego filmu, ale niestety nie wytrzymuję na filmach wojennych :(


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 07 lis 2016, 05:58

A czasami żeby trwać przy swoich przekonaniach potrzebny jest ktos kto trwa przy zupełnie innych przekonaniach. Oba mogą być w oczach Boga heroiczne i słuszne =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
SzymonK
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2014, 20:36
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: SzymonK » 16 lis 2016, 19:14

Świetny film. Zainteresowanym tym tematem polecam również film dokumentalny "Szeregowiec Doss", na podstawie którego Gibson kręcił "Przełęcz ocalonych". Bardzo mocny i dający do myślenia materiał ze wspomnieniami Dossa i jego kolegów.


"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem lecz czynem i prawdą."

1 Jana 3, 18
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lis 2016, 19:18

O filmie "Przełęcz ocalonych" i jego głównym bohaterze rozmowa w Polskim Radiu: http://www.polskieradio.pl/37/227/Artyk ... ez-smierci
Trzeba kliknąć w czerwony znaczek "play" po lewej stronie, aby uruchomić odtwarzacz.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: xKrzysiux » 25 lis 2016, 14:12

Film oglądałem w zeszłą niedzielę. Zrobił na mnie ogromne wrażenie, mimo że nie popieram pacyfizmu :->
Daje do myślenia, czy rzeczywiście człowiek jest w stanie bronić swojej wiary ;-)


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Małgorzata » 17 lut 2017, 18:05

Obejrzałam film. Wzruszył mnie i poruszył wnętrze. No i pojawiła się wątpliwość: adwentysta, czyli człowiek tkwiący w Zakonie a nie w Nowym Przymierzu, taki mocny w wierze. Czy podoba się Panu ktoś, kto tkwi w Zakonie, a nie w Łasce? Ale odpowiedź też przyszła. Ciekawa jestem, czy zwróciliście uwagę na bardzo ważną scenę. Otóż bohater nie chce walczyć w sobotę, ale żołnierze bez niego nie wyruszą. I co robi bohater? ROZMAWIA Z PANEM. Po tej rozmowie, modlitwie idzie do walki, pomimo tego że jest sobota. Dlaczego? Bo wszedł w sabat, którym jest sam Jezus i zaczyna poruszać się w Łasce. Alleluja! :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: n.ellie » 17 lut 2017, 18:17

Mam pytanko, czy gdzieś można oglądnąć ten film w Internecie? Jakaś internetowa wypożyczalnia filmów?


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2017, 18:44

n.ellie pisze:Mam pytanko, czy gdzieś można oglądnąć ten film w Internecie? Jakaś internetowa wypożyczalnia filmów?

Nie słyszałem/nie sprawdzałem.
Pewnie za jakiś czas będzie legalnie poza kinem bo teraz to chyba jeszcze tylko "na czarno" (ale pewności nie mam bo już w kinie nie wyświetlają, a jakie są przepisy też nie wiem).
W kinach był film fabularny; ale jest też dokumentalny (100 minut) - bardzo poruszający bo weterani tamtych walk (z Desmondem Dossem na czele) wracają fizycznie w tamte miejsca, i opowiadają jak to było...
A na tym tle jest przybliżona historia Desmonda od dzieciństwa; tylko nie ma nic o jego zgonie w 2006 bo film jest wcześniejszy.

Małgorzata pisze:adwentysta, czyli człowiek tkwiący w Zakonie a nie w Nowym Przymierzu

Małgosiu, zdefiniuj: co znaczy tkwić w zakonie?! Tak prosto to wyraź...

Małgorzata pisze: Otóż bohater nie chce walczyć w sobotę, ale żołnierze bez niego nie wyruszą. I co robi bohater? ROZMAWIA Z PANEM. Po tej rozmowie, modlitwie idzie do walki, pomimo tego że jest sobota.

Desmond nie walczył!!! On był na polu walki w inny celu: ratowania rannych!
Od początku deklarował, że w sobotę będzie robił to, co posłuży innym - tu: ratowanie kolegów na polu bitwy (natomiast sprzeciwiał się np. sprzątaniu baraków w sobotę bo to nie było tak konieczne, jak wynoszenie rannych z pola bitewnego).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Małgorzata » 17 lut 2017, 19:03

Dobrze, nie walczył, ale szedł na pole walki. Przed drugim szturmem dowódca powiedział do niego, że wszyscy wiedzą, że jest sobota (i że on święci i nie pójdzie na pole), ale bez niego oni nie chcieli iść.
Zakon to prawa, które Bóg dał Żydom, i tylko Żydom. Gdy przyszedł Jezus, wypełnił Zakon i on już nie obowiązuje tych, którzy należą do Niego. Jezus w miejsce Zakonu dał Łaskę, w której chrześcijanin może chodzić. Przykładem ludzi, którzy zaczęli w Łasce, ale wracali pod Zakon byli głupi Galacjanie, którzy dawali się m.in. obrzezać, aby spełniać przykazania Zakonu. Rz.3:10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości