Ruch hipisowski

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 08 lis 2016, 18:41

Skoro rozmawiamy o ruchu hipisowskim to odrazu powinniśmy rozmawiać o tzw. dzieciach kwiatów czy dzieciach indygo

bo za tymi grupami kryje się często przesłanie nie tylko społeczne, ale też duchowe

oczywiście Kaan uzna to wszystko za złe, zepsute i anty chrześcijańskie i w sumie według mnie nie miałby racjii


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Dezerter » 08 lis 2016, 21:33

Ponieważ to Hyde Park a tam wszystko wolno a hipisi to byli kontestatorzy - więc i ja sobie pozwalam pisać w tym wątku, bo nikt nie odpowiedział na pytanie wstępne- dlaczego hipisi poszli do KRK?
Bo KRK w tamtych czasach - czasach komuny, był tak jak oni anty-systemowy, był tak jak oni alternatywą dla dominującego społeczeństwa socjalistycznego, bo dawał oazę wolności, bo ich nazywano "Jezusy", bo "zielonych" było w Polsce na lekarstwo, bo znaleźli księży, którzy się nimi zajęli i zaakceptowali.
dla mnie to bardzo naturalne


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 08 lis 2016, 22:54

Kilka lat temu bys za to byl wyrzucony ze studiow =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Dezerter » 11 lis 2016, 22:06

Samolub pisze:Kilka lat temu bys za to byl wyrzucony ze studiow =D

za co ? bo nie rozumiem kompletnie


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 01:09

Hm no może przesadziłem. Dla mnie to co mówisz jest logiczne, ale niektórzy sądzą, że hipisi to lewactwo patrząc z punktu teraźniejszego. Lewacy i Prawacy, nie ważne by się z Tobą nie zgodzili.

Weź idź na jakiś przedmiot związany z fizyką na studiach i podważ teorię względności, ewolucję =D kulturalnie i rzeczowo, okey są profesorzy którzy na luzie się skonfrontują, ale u radykałów bedziesz już mial przechlapane, to tak jakbyś zabił komuś matkę, albo podważył tytuł tegoż jegomościa :>

teorię są oficjalną nauką która jest nie zgodna z wiarą Chrześcijańska i nikt nie bedzie patrzył na takie rzeczy na teście, ogólnie system edukacjii w Polsce jest sztywny musisz przyjmować wiele rzeczy na sztywno. Np to że podręczniki od historii piszą ludzie o konkretnych zapatrywaniach politycznych nie bedzie brane pod uwagę, są to prawdy objawione, choć jest to tylko konsensus.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: KAAN » 12 lis 2016, 13:53

Samolub pisze:Skoro rozmawiamy o ruchu hipisowskim to odrazu powinniśmy rozmawiać o tzw. dzieciach kwiatów czy dzieciach indygo

bo za tymi grupami kryje się często przesłanie nie tylko społeczne, ale też duchowe

oczywiście Kaan uzna to wszystko za złe, zepsute i anty chrześcijańskie i w sumie według mnie nie miałby racjii
Uznaję to za początek największego zepsucia w Ameryce, ta zaraza ściągnęła na świat wszelkie ruchy lewackie, anarchistyczne, rozwiązłość seksualną, narkotyki itp zjawiska. Był to początek otwartej walki z wiarą chrześcijańską i importowaniem do Ameryki demonicznych nauk wszystkich religii świata.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 14:28

Może i masz dużo racjii. Z pewnością masz. Ale ja temat odpuszam =D

proszę Cię jakbyś mógł usunąć ukryć posty Derko i moje w temacie związanym z wyborami w USA to byś zrobił dobry uczynek. On nie rozumie co czyni =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Dezerter » 12 lis 2016, 23:32

KAAN pisze:
Samolub pisze:Skoro rozmawiamy o ruchu hipisowskim to odrazu powinniśmy rozmawiać o tzw. dzieciach kwiatów czy dzieciach indygo

bo za tymi grupami kryje się często przesłanie nie tylko społeczne, ale też duchowe

oczywiście Kaan uzna to wszystko za złe, zepsute i anty chrześcijańskie i w sumie według mnie nie miałby racjii
Uznaję to za początek największego zepsucia w Ameryce, ta zaraza ściągnęła na świat wszelkie ruchy lewackie, anarchistyczne, rozwiązłość seksualną, narkotyki itp zjawiska. Był to początek otwartej walki z wiarą chrześcijańską i importowaniem do Ameryki demonicznych nauk wszystkich religii świata.

prawie bym się z tobą zgodził, ale tak naprawdę zaczęło się nieco wcześniej od 3 bitników typu Alan Ginsberg, to oni otwarcie zaczęli promować rozwiązłość seksualną bez ograniczeń, homoseksualizm, narkotyki i wszystko to czego Biblia zakazuje:
Nie przypadkiem poeta William Carlos Williams zakończył przedmowę do pierwszego wydania poematu „Skowyt”, dzieła, które zrobiło z Allena Ginsberga gwiazdę na literackim firmamencie, w następujący sposób: „Unieście rąbki sukien, drogie panie, wkraczamy do piekieł”.


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 13 lis 2016, 06:44

Według mnie to do hippisow zawitały korporacje =D podszywajac się pod roznorodnosc i niektorzy to chwycili

Sama idea wolnej milosci nie oznaczala przeciez sexu z kazdym i gdzie popadnie. Wystarczy spojrzec ilu hippisow dzis to szefowie wplywowych korporacjii =P cos im jednak z tego wszystkiego zostalo u nich bylo to cos jak przedluzony okres dojrzewania.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Dezerter » 13 lis 2016, 19:17

Samolub pisze:(...)
Sama idea wolnej milosci nie oznaczala przeciez sexu z kazdym i gdzie popadnie. Wystarczy spojrzec ilu hippisow dzis to szefowie wplywowych korporacjii =P cos im jednak z tego wszystkiego zostalo u nich bylo to cos jak przedluzony okres dojrzewania.

Mylisz się - to był na prawdę sex z każdym, kto tego potrzebował/poprosił! Skoro hipiski wyznawały zasadę, że każdy jest bratem, nie mogły żadnemu bratu odmówić wolnej miłości. Pół biedy, z braćmi z komuny, bo oni poza wolną miłością wyznawali zasadę nie stosowania przemocy. W pierwszym okresie powstawania komun, gdzie głównie zbierała się tam biała młodzież z dobrych domów młodzi murzyni z okolicy przychodzili do komuny po darmowy sex i by rozładowywać kompleksy rasowe. Często kończyło się to tragicznie dla takiej młodej i ładniejszej hipiski :-( takie czasy ciekawe były.

A że dla wielu był to kres przedłużenia młodości i beztroskiego imprezowania z paczką rówieśników - to oczywiście masz rację ;-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 13 lis 2016, 19:53

No tak hipsi to zazwyczaj biali byli i zazwyczaj młodzież/młodzi z rodzin bogatszych garneła.

Wlasnie ciekawe jest to że w innych kulturach np azjatyckiej, afrykańskiej czy latynoskiej czegoś takiego nie było, ale w krajach bloku socjalistycznego rozkwitło.

Myślę że rozumienie wolnej miłości czy życia we wspólnocie znacznie różniło się w zależności od kraju, mimo, że obie grupy nazwały by się hipisami to podziały "doktrynalne" panowały zapewne tak jak w Chrześcijaństwie i zrozumienie różnych rzeczy bylo inne mimo że podobnie się nazwały =D

zresztą mnie wtedy na świecie nie było, więc mogę się mylić


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: kruszynka » 13 lis 2016, 19:56

Czytam Was chłopaki i sie zastanawiam w jakim stopniu ta wiedza o hipisach wynika z autopsji? :D :P
A ja myślałam że byłam hipiską. A tu widzę, że nie byłam.
W Polsce ograniczało się to chyba tylko do przyznawania się do kultowego filmu "Hair", słuchania Pinka i Floyda i noszenia stosownych ciuchów. :]


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Samolub » 13 lis 2016, 20:10

Ja miedzy 5 a 10 rokiem, też uważałem że jestem hipisem i dzieckiem kwiatów =D a były to lata 90te haha


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: Dezerter » 13 lis 2016, 21:50

kruszynka pisze:Czytam Was chłopaki i sie zastanawiam w jakim stopniu ta wiedza o hipisach wynika z autopsji? :D :P
A ja myślałam że byłam hipiską. A tu widzę, że nie byłam.
W Polsce ograniczało się to chyba tylko do przyznawania się do kultowego filmu "Hair", słuchania Pinka i Floyda i noszenia stosownych ciuchów. :]

ja się dopiero urodziłem jak WOODSTOCK się kończył, więc znam z literatury i dzieciństwa cos tam
No to powiedz nam hipisko - aż się boję zapytać :shy: - jak to z tą wolna miłością było
w Polsce?. Komuny to chyba żadnej u nas nie było, ale w Bieszczadach to latem coś chyba było?
Przypomniałem sobie, że w pierwszych latach Jarocina to właśnie był raj dla hipisów - pisze tu o latach przed 1983


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch hipisowski

Postautor: kruszynka » 13 lis 2016, 22:04

Dezerter pisze:jak to z tą wolna miłością było

No i nie powiem, bo nie wiem. Dlatego napisałam, ze nie byłam chyba hipiską.
Ja miałam na welurach napisane AC/DC i qrcze to była cała demonstracja :lmao: Ach i jeszcze pacyfa.
Dezerter pisze:Przypomniałem sobie, że w pierwszych latach Jarocina to właśnie był raj dla hipisów - pisze tu o latach przed 1983

Nie. Ja nigdy nie znajdowałam się w miejscach gdzie sa namioty i brak łazienki.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości