Pożegnanie z monoteizmem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 26 lis 2016, 21:34

Samolub, prostackim nienawistnikiem jesteś, czyli typowym chrześcijaninem. Na tym skończymy.

W sumie, jak się tak lepiej zastanowić, to ja po prostu Wam uwierzyłem - przekonaliście mnie, że to wy jesteście prawdziwymi chrześcijanami, a ja skoro nie chcę być taki jak wy, nie mogę dalej być chrześcijaninem....


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Samolub » 26 lis 2016, 22:06

Przewodas pisze:Samolub, prostackim nienawistnikiem jesteś, czyli typowym chrześcijaninem. Na tym skończymy.

W sumie, jak się tak lepiej zastanowić, to ja po prostu Wam uwierzyłem - przekonaliście mnie, że to wy jesteście prawdziwymi chrześcijanami, a ja skoro nie chcę być taki jak wy, nie mogę dalej być chrześcijaninem....


Ja opisuje fakty i realia wyłącznie
Więc jakiej religii jest to symbol i czy jest to politeistyczna czy monoteistyczna religja ?

Obrazek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 26 lis 2016, 22:15

Samolub, idź epatować swoją głupotą kogoś innego.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Samolub » 26 lis 2016, 23:08

Odpowiesz? Czego się boisz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Czekoladowy » 27 lis 2016, 00:21

Czekoladowy pisze:
Czekoladowy, Słowianie nie składali ofiar z ludzi. Wobec misjonarzy stosowaliśmy zawsze zasadę "gość w dom, bóg w dom". Głęboka ignorancja przez ciebie przemawia.


Akurat pisałem ogólnie o politeizmie, choć i w tym przypadku nie jest inaczej. Obawiam się że Twoje wyobrażenia na temat religii dawnych Słowian są mocno wyidealizowane nie mając zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością i nie jest to wina mojej ignorancji.
Ofiary z ludzi u wczesnośredniowiecznych Słowian to nie opinia ale fakt. Poparty licznie zarówno w źródłach pisanych, jak i archeologicznych. Oczywiście zawsze można zwalić na chrześcijańskie manipulacje, ale pisali o tym nawet arabscy podróżnicy, a znajdowanie ofiar zakładzinowych z dzieci pod budynkami (w tym pod pogańskimi świątyniami) to nie pojedyncze przypadki.

Inne religie politeistyczne nie ustępują i nie trzeba byś specjalistą od historii żeby o tym wiedzieć. Można to obserwować nawet do czasów niezbyt oddalonych, a często współczesnych, czego przykładem jest choćby hinduizm. System kastowy jakoś nie bardzo pasuje do Twoich wyobrażeń idealnego politeistycznego świata. Ale to i tak jest nic. Etnografowie i antropolodzy podają np. funkcjonowanie obrzędu pogrzebu mężczyzny z rytualnym gwałtem jego żony dokonywanym przez wszystkich uczestników uroczystości (na koniec ją zabijano). Do tego niewolnictwo, rytualne okaleczenia, wspomniane ofiary z ludzi (w tym dzieci) przez wycięcie serca, ucięcie głowy, spalenie czy topienie itd. to tylko przykłady mnogich okropności dokonywanych w religiach politeistycznych na całym świecie jak daleko sięga historia.

I wcale nie piszę tego z jakąś satysfakcją. To raczej smutne i bardzo chciałbym by było inaczej. Ale niestety fakty pokazują aż nadto że ten człowiek to jednak zły jest.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 27 lis 2016, 13:00

Czekoladowy, wskaż mi źródło, z którego wynika, że Słowianie składali ofiary zakładzinowe z dzieci, albo nazwę cię kłamcą.

A wtedy KAAN, któremu nie przeszkadza propagowanie tutaj nazizmu pod byle pretekstem, znów będzie miał okazję małostkowo nadużyć władzy, dając mi dwa ostrzeżenia za to samo...

Pisanie "ogólnie o politeizmie" jest bardzo głęboko nieuprawnioną generalizacją, delikatnie mówiąc.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 13:02

Przewodas pisze:Czekoladowy, wskaż mi źródło, z którego wynika, że Słowianie składali ofiary zakładzinowe z dzieci, albo nazwę cię kłamcą.

A wtedy KAAN, któremu nie przeszkadza propagowanie tutaj nazizmu pod byle pretekstem, znów będzie miał okazję małostkowo nadużyć władzy, dając mi dwa ostrzeżenia za to samo...

Pisanie "ogólnie o politeizmie" jest bardzo głęboko nieuprawnioną generalizacją, delikatnie mówiąc.
Za kłamstwo o naziźmie który propaguję otrzymujesz punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 27 lis 2016, 13:08

Jesteście złymi ludźmi. - To chciałem powiedzieć wam na pożegnanie.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Velure » 27 lis 2016, 13:18

Przewodas, ile w Tobie goryczy, jadu, nienawiści, agresji ... Czyżby nowy bóg Świętopełek czy inny Ś ... Cię tym napełnił? :/
Usprawiedliwia Twoje zachowanie jednak nieuleczalna choroba na którą cierpisz i być może leki, które bierzesz ...
Bez odbioru


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 27 lis 2016, 13:46

Przewodas pisze:Jesteście złymi ludźmi. - To chciałem powiedzieć wam na pożegnanie.
Sędzio, czy ty jesteś dobrym człowiekiem żeby oceniać innych? Twoja działalność na forum wyjawia, że nie masz moralnego prawa do osądzania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Hierokles » 27 lis 2016, 14:40

Przewodas pisze: Hierokles, Twoja wiedza jest połowiczna. Jest w Polsce kilka zarejestrowanych związków rodzimowierczych i tylko niektóre odwołują się do ideologii Zadrugi. Ja należę do Rodzimego Kościoła Polskiego, który unika polityki i ideologii.
Wiem, chodziło mi tylko o generalizowanie. Wiesz, nawet buddyzm potrafił być narzędziem do zadawania nieludzkiego cierpienia vide. http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1 ... id,30.html

Napisz proszę coś więcej tj. czy wierzysz że Świętowit, Perun, itp. to bogowie osobowi czy jak ich pojmujesz?

Pytam z ciekawości bo z tego co widzę różni rodzimowiercy różnie opisują słowiańskich bogów tj. jedni wierzą że tacy bogowie istnieją, inni uważają ich tylko za symbol, itd.

Swoją drogą ciekawe czy same rodzimowierstwo (gdyby pozwolono mu się normalnie rozwijać ok tysiąc lat temu) nie ewoluowałby w stronę monoteizmu tak jak np. islam (który pod wpływem chrześcijaństwa i judaizmu wyłonił się z politeizmu).

Ok tysiąca lat temu rodzimowierstwo było system wierzeń dotyczący natury. Ciekawe też jakby wyglądała ich ewolucja w miarę powstawania miast, technologii, itd.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Samolub » 27 lis 2016, 15:46

Przewodas pisze:Czekoladowy, wskaż mi źródło, z którego wynika, że Słowianie składali ofiary zakładzinowe z dzieci, albo nazwę cię kłamcą.

A wtedy KAAN, któremu nie przeszkadza propagowanie tutaj nazizmu pod byle pretekstem, znów będzie miał okazję małostkowo nadużyć władzy, dając mi dwa ostrzeżenia za to samo...

Pisanie "ogólnie o politeizmie" jest bardzo głęboko nieuprawnioną generalizacją, delikatnie mówiąc.


Dostales ostrzezenia za personalne atakowanie/obrażanie epitetami uczestnikow forum.

Proszę odpowiadac na pytania, a nie sugerowac ze inni nie udzielają Ci odpowiedzi i wyluzuj. Nikogo tu jeszcze nie znasz ale atakujesz Chrześcijan na tym forum, pachnie to fanatyzmem, nienawiscią do konkretnej grupy osob ze wzgledu na wiarę. Pozatym nie masz powodów by obrażać innych bądź oceniać forumowiczów, masz christianofobie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Czekoladowy » 28 lis 2016, 09:29

Czekoladowy, wskaż mi źródło, z którego wynika, że Słowianie składali ofiary zakładzinowe z dzieci, albo nazwę cię kłamcą.

Możesz mnie nazywać jak chcesz. Ofiary zakładzinowe to temat podejmowany nawet przez podstawowe podręczniki archeologiczne z tematu słowiańszczyzny wczesnośredniowiecznej i naprawdę nie jest to żadna wiedza tajemna, sam poradziłbyś sobie z szukaniem jeśli tylko byłbyś w stanie spojrzeć na sprawę obiektywnie i trzeźwo. Zresztą nawet na stanowisku gdzie miałem okazję pracować (Gniew) znaleziono pod współczesnym kościołem pozostałości bardzo dużej świątyni pogańskiej i jedną z najważniejszych przesłanek identyfikacyjnych była właśnie ofiara zakładzinowa z dwójki dzieci. Oczywiście jeśli chcesz mogę Ci wskazać literaturę ale szczerze mówiąc nie bardzo chce mi się wierzyć że z niej skorzystasz przy swoim podejściu.

Pisanie "ogólnie o politeizmie" jest bardzo głęboko nieuprawnioną generalizacją, delikatnie mówiąc
.
Dobrze że to zauważyłeś, teraz możesz łatwo wywnioskować że podobnie jest z monoteizmem.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Marek P
Posty: 13
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:39
wyznanie: Protestant
O mnie: Wierzę, że prawda mnie wyzwoli...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Marek P » 28 lis 2016, 20:58

Bracia, nie denerwujmy się, i nie walczmy językiem
Przykro mi, jak czytam coś takiego - że Konrad, depcze krew Jezusa... Ciężko, ale trzeba starać się zachowywać kulturalnie
Konrad, przykro mi też, że spotkałeś na swojej drodze letnich chrześcijan - mocni w wierze podtrzymaliby cię i pokazaliby ci cudowność wiary w Boga i Jego Syna. To też wina społeczności chrześcijańskich w Polsce, że zamiast budować, wolą walczyć ze sobą na szabelki. Ale to chyba taka sarmacka skaza. Wstyd mi za takich chrześcijan.
Pomyśl Konrad o tym - nie ma w historii żadnego nadnaturalnego działania religii rodzimowierczej. A pomyśl o chrześcijaństwie - proroctwa, które się spełniły (Stary Testament napisany setki lat przed Jezusem - prorokowały o nim, i to się spełniło). Pomyśl, o tysiącach uzdrowień. Sam byłem świadkiem wielu i naprawdę to są rzeczy przekraczające wszelkie rozumienie. To nam daje Bóg.


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: darktofik » 20 gru 2016, 16:26

Przewodas pisze:Czołem!
Znacie mnie, udzielałem się tu kiedyś intensywnie. Przyszedł dla mnie czas pożegnania z chrześcijaństwem i w ogóle z monoteizmem. Wiem co powiecie, więc sobie darujcie. Przyjmijcie do wiadomości świadectwo świadomego zerwania z waszą wiarą. To nie jest żart, tylko głęboko przemyślana decyzja, na którą obcowanie z wami miało znaczący wpływ.
Zatem:
Czytanie Biblii ogłupia. To chore by wierzyć w żydowskie mity i jeszcze traktować je dosłownie. Już prędzej w greckie mity by wypadało wierzyć dosłownie ludziom z naszego kręgu kulturowego.
Monoteizm ogłupia i robi z ludzi potwory. Chrześcijaństwo, islam, judaizm to antyludzkie religie. W politeizmie nie ma wojen religijnych.
W politeizmie tolerancja jest naturalna. Każdy naród ma własnego Boga i własne objawienia, których powinien strzec.
Bóg Polaków nazywa się Świętowit.
Sława Świętowitowi!
Piszę te słowa jako człowiek chory na raka. Chcę umrzeć z godnością jako poganin.
Konrad T. Lewandowski


Aie!

Zdrowia życzę. A jeśli go zabraknie, to takiej śmierci, jaką wybierzesz :)

"Kiedy już odejdę, nie chcę aby krzyż deptał po mym sercu, nie chcę, by ktoś po mnie płakał" R.K.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości