Moje pytania o KZ i ogólnie.

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
kamfora
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2016, 16:36
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: kamfora » 09 paź 2016, 20:53

1. Przez wiele miesięcy byłem w katechumenacie KADS. Zrezygnowałem jednak z kilku powodów np. chwiejna wiara, problem z niepracowaniem w piątek po zachodzie słońca i soboty, niewiara w dogmat roku 1844.

Zainteresowałem się obecnie KZ w RP. Czy jeśli chciałbym się ochrzcić, to czy musiałbym wszystkie nauki przerabiać od początku?

2. Czy w KZ można wierzyć "po swojemu"? Dalej wierzę w niebiańską świątynię, świętość dnia sobotniego, wyznaję kondycjonalizm i nie mam zamiaru tego zmieniać. Proszę forumowiczów o uszanowanie tego ;-)

3. Czy w KZ trzeba koniecznie mówić językami? Ja podczas nabożeństw mam zamiar milczeć.

4. Czy wszystko co nauczają nauczyciele od Ruchu Wiary tj. Jojce Meyer, Kenneth Hagin jest złe? Chodzi mi o książki.


Awatar użytkownika
arturos
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2016, 19:05
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: arturos » 10 paź 2016, 13:35

Co znaczy, że jest Kościołem odstepczym?


xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: xKrzysiux » 10 paź 2016, 17:44

Raczej się nie będą się dopytywać jak wierzysz tylko kiedy się nawróciłeś, czy przyjąłeś Jezusa, skąd jesteś i takie tam, ogólna rozmowa ;)


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Jerzy S. » 02 lut 2017, 21:05

Witaj kamfora!
Czy juz odwiedziles jak is zbor KZ?
Jak ci poszlo?
Jesli chodzi o KZ to wiele zalezy od tego do jakiego zboru zawitasz.
W jakim regionie mieszkasz?
Gdy bym wiedzial mogl bym ci jakos pomoc w dokonaniu wyboru.
W latach 90-tych XX w. Zarzad KZ wyznal ze gdyby zastosowac surowe biblijne kryteria, to 1/5 zborow nalezalo by z KZ wykluczyc z powodu nie biblijnych nauk. Ja wtedy szacowalem ta liczbe na 40 procent a dzis na 60.
Najwieksze spustoszenie w KZ wywolaly wlasnie nauki Ruchu Wiary. Za nimi stoi silny duch zwodniczy ktory nawet niszczy ludzi tak ze doznaja zaburzen psychicznych I chorob. Nic z repertuaru autorow RW nie nadaje sie do czytania. I po co? Jest przeciez tyle dobrej literatury.
Jednak Radzil bym ci na razie poznac Cala Biblie. Wtedy Sam bedziesz wiedzial Jackie nauki sa dobrze a Jackie nie.
Podstawowe pytanie jest jednak to samo ktory w Ewangelii Jana 1 I 3 rozdziale: czy przyjales Jezusa jako swojego Pana I Zbawiciela oraz czy narodziles sie na nowo. Musisz sie najpierw o tym na prawde upewnic. Znam troche KADS I wiem, ze katechumenat u nich wcale nie gwarantuje nowonarodzenia.
P.s.
Moze na tym etapie w ktorym jestes lepszy byl by dla ciebie Zbor Baptystow.
Odezwij sie kiedys jak przebiega twoj los duchowy OK?


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: christianinroman » 03 lut 2017, 03:13

Jeżeli chodzi o KZ, to wystąpiłem z niego 5-6 lat temu. Powód ten sam. Nieposłuszeństwo Słowu Bożemu i przyjmowanie zwyczajów świata.
Polecam zbory Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej oraz zbory nierejestrowane.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Torcik » 03 lut 2017, 09:41

Mnie zaciekawiło w pierwszym poście to: "niewiara w dogmat roku 1844."
Jaki dogmat ma KADS z tego roku? :eek:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2017, 11:47

Efendi pisze: akurat KZ odrzuca to o czym piszesz.

A było m.in napisane o niebiańskiej świątyni. Czy KZ odrzuca jej istnienie? To było by dziwne, skoro List do Hebrajczyków oraz Apokalipsa sporo o niej mówią...!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2017, 11:51

Torcik pisze:Mnie zaciekawiło w pierwszym poście to: "niewiara w dogmat roku 1844."
Jaki dogmat ma KADS z tego roku? :eek:

Chodzi nie o dogmat w sensie katolickim, ale o naukę związaną z proroczymi okresami z Ks. Daniela głównie - że tego roku rozpoczął się sąd przedadwentowy w niebiańskiej świątyni [zwany też sądem śledczym - który ma dać odpowiedź na pytanie: dlaczego ktoś ma być w niebie; aniołowie czy inne istoty niebiańskie nie są wszechwiedzące i to dla ich dobra jest ten sąd, by nie było żadnych wątpliwości czemu taka i nie inna osoba ma być z nimi w niebie...].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Torcik » 03 lut 2017, 12:38

Zbyszekg4 pisze:
Torcik pisze:Mnie zaciekawiło w pierwszym poście to: "niewiara w dogmat roku 1844."
Jaki dogmat ma KADS z tego roku? :eek:

Chodzi nie o dogmat w sensie katolickim, ale o naukę związaną z proroczymi okresami z Ks. Daniela głównie - że tego roku rozpoczął się sąd przedadwentowy w niebiańskiej świątyni [zwany też sądem śledczym - który ma dać odpowiedź na pytanie: dlaczego ktoś ma być w niebie; aniołowie czy inne istoty niebiańskie nie są wszechwiedzące i to dla ich dobra jest ten sąd, by nie było żadnych wątpliwości czemu taka i nie inna osoba ma być z nimi w niebie...].

A to ciekawe jest. Ten rok skąd się wziął? Nie pamiętam, aby daty jakieś w Biblii były, a już na pewno nie 1844 r. Świątynia w niebie, owszem, jednak zupełnie nie umiem połączyć tego z jakimkolwiek sądem śledczym, w ogóle co ma to wspólnego z taką wykładnią, jak napisałeś?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2017, 12:53

Masz, Torciku ochotę poznać ten temat, to podam jakieś materiały, bym nie musiał tłumaczyć dość zawiłych zagadnień 2300 wieczorów i poranków z Daniela, czy temu podobnych zagadnień...
Mogę Ci np. zaproponować książkę, chyba nawet do słuchania jest dostępna...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Torcik » 03 lut 2017, 13:02

Zbyszekg4 pisze:Masz, Torciku ochotę poznać ten temat, to podam jakieś materiały, bym nie musiał tłumaczyć dość zawiłych zagadnień 2300 wieczorów i poranków z Daniela, czy temu podobnych zagadnień...
Mogę Ci np. zaproponować książkę, chyba nawet do słuchania jest dostępna...

Mówią wprawdzie, że "ciekawość, to pierwszy stopień do...wiadomo :mrgreen: ", ale myślę, że są gorsze rzeczy niż ciekawość. Poproszę o materiał. Najchętniej do posłuchania, bo wkrótce czeka mnie trochę "jazdy" (nie mylić z jazdami po spożycie marysiek - nie mój klimat ;-) ). Ale i do poczytania też, jeśli to nie kłopot. Doprawdy, zagadkowy był twój wpis, a ja lubię zagadki :-D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2017, 13:41

http://adwentysta.com/wp-content/upload ... u-1844.pdf - Książka w pdf "Prosto o roku 1844"
Myślę, że lepiej będzie czytać bo sporo tam hebrajskich słów, odsyłaczy do tekstów biblijnych... [tak piszę, bo jednak mp3 nie znalazłem ;) ].

Ta lekcja: https://www.youtube.com/watch?v=4RhpZ3nz79E chyba nie dotyczy wprost 1844 roku, bo skupia się na Dan 7 [proroctwo o 2300 wiecz. i por. jest w Dan 8], ale jej tytuł jest pasujący do tematu tutaj...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Torcik » 03 lut 2017, 14:44

Dziękuję, popatrzę. Szkoda, że nie ma mp3, ale ciekawość mnie zżera.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 12:43

Zbyszekg4 pisze: ale o naukę związaną z proroczymi okresami z Ks. Daniela głównie - że tego roku rozpoczął się sąd przedadwentowy w niebiańskiej świątyni [zwany też sądem śledczym] .
A kto takie rewelacje ogłosił? Tego w Biblii nie ma.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Torcik » 09 lut 2017, 13:14

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze: ale o naukę związaną z proroczymi okresami z Ks. Daniela głównie - że tego roku rozpoczął się sąd przedadwentowy w niebiańskiej świątyni [zwany też sądem śledczym] .
A kto takie rewelacje ogłosił? Tego w Biblii nie ma.

A tu masz link, KAAN http://adwentysta.com/wp-content/upload ... u-1844.pdf
Polecam melisę zaparzyć przed czytaniem ;-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości