Moje pytania o KZ i ogólnie.

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 14:40

Czyli jednak to z powodu panny White :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 15:42

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze: ale o naukę związaną z proroczymi okresami z Ks. Daniela głównie - że tego roku rozpoczął się sąd przedadwentowy w niebiańskiej świątyni [zwany też sądem śledczym] .
A kto takie rewelacje ogłosił? Tego w Biblii nie ma.

Nie tylko nie ma tego w Biblii, ale to Biblii bezposrednio zaprzecza. Nauka o ostatecznym zwyciestwie Chrystusa na krzyzu, jest zaprzeczana. O ciaglym oczyszczaniu z grzechu przez Chrystusa pisza tak:
W roku 1844, przy końcu proroczego okresu 2300 lat, przystąpił (Chrystus*) do drugiej i ostatniej fazy swej służby pojednawczej, symbolizowanej przez służbę arcykapłana w miejscu najświętszym ziemskiej świątyni. Jest to dzieło przedadwentowej fazy sądu Bożego[1], która jest częścią dzieła ostatecznego pokonania grzechu symbolizowanego przez oczyszczenie starotestamentalnej świątyni hebrajskiej w Dniu Pojednania. W tej służbie, która była zapowiedzią tego, co wydarzy się w przyszłości, świątynia była oczyszczana krwią ofiar zwierzęcych. Jednak rzeczy niebiańskie oczyszczane są doskonałą ofiarą krwi Jezusa
http://adwent.pl/o-kosciele/zasady-wiary/zasady-wiary/
*jj


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 18:04

jj pisze:Jednak rzeczy niebiańskie oczyszczane są doskonałą ofiarą krwi Jezusa

Heb 9:22-23 bw
(22) A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia.
(23) Jest więc rzeczą konieczną, aby odbicia rzeczy niebieskich były oczyszczane tymi sposobami, same zaś rzeczy niebieskie lepszymi ofiarami aniżeli te.

Jj, zasadnicze pytanie Ci zadam: Czy w niebie jest świątynia?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 18:24

Jest Swiatynia w niebie, w ktorej Pan Jezus zasiadl i wstawia sie za swietymi. Ale zacytujmy calosc:
(22) A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia. (23) Jest więc rzeczą konieczną, aby odbicia rzeczy niebieskich były oczyszczane tymi sposobami, same zaś rzeczy niebieskie lepszymi ofiarami aniżeli te. (24) Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga; (25) i nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, (26) gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie. (27) A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.
(List do Hebrajczyków 9:22-28, Biblia Warszawska)

Jak widzisz, to "odbicia rzeczy niebieskich" byly oczyszczane krwia, a nie same "rzeczy niebieskie". Jest odwrotnie, niz sugerujesz.
Natomiast krew Chrystusa oczyscila raz na zawsze wszelki przybytek.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 19:00

jj, a co znaczą - oczywiście w kontekście - słowa: same zaś rzeczy niebieskie lepszymi ofiarami aniżeli te. ?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 19:32

Juz pisalem wyzej, ale powtorze:
jj pisze:Natomiast krew Chrystusa oczyscila raz na zawsze wszelki przybytek.

Chcesz powtarzac ofiare, jak KRK.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 19:41

jj pisze:Juz pisalem wyzej, ale powtorze:
jj pisze:Natomiast krew Chrystusa oczyscila raz na zawsze wszelki przybytek.

Chcesz powtarzac ofiare, jak KRK.

O żadnej powtórce nie może być mowy.
"Rzeczy niebieskie" - zapewne mowa o świątyni niebiańskiej - potrzebują nie krwi zwierzat, jak to było na ziemi, ale Krwi Chrystusa. To z czego, i kiedy ta świątynia w niebie ma być (czy była) oczyszczona?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 20:01

Nie spekuluj. Nic o tym nie ma. A juz kompletnie Biblia milczy o sprzataniu swiatyni od roku 1844 przez sledczych sadowych. To fantazja
powstala w bardzo chorej glowie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 20:24

JJ, zapytałem o to Z CZEGO oraz KIEDY mają być/czy były oczyszczane "rzeczy niebieskie"?
Autor Listu ewidentnie nawiązuje do ziemskiego Dnia Pojednania (Kpł 16) i odnosi to do świątyni w niebie - więc się pytam j.w.

jj pisze:To fantazja
powstala w bardzo chorej glowie.

Widzisz, jak to jest...
Jesteś moderatorem i mi grozisz karą, że coś nt Darby'ego piszę! Ale jak Ty piszesz niepochlebnie o EGW, to jesteś zupełnie bezkarny!! Gdybym był moderatorem to bym może dał karniaka Tobie, ale że nie jestem, to gdy zacznę coś brzydkiego przeciw darbystom pisać, to zaraz mi się grozi...
Ładnie to tak postępować?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 20:34

Zbyszekg4 pisze:ładnie to tak postępować?!?
Nie ładnie jest kolejny raz trolować, jj nie chce dawać ci karniaka za pisanie o Darbym, tylko za kłamliwe insynuacje że jj jest Darbystą i kieruje się pismami i nauka Darby'ego a nie Biblią. Swój grzech próbujesz przypisać jemu, czy rozumiesz swój grzech?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 20:49

To kim jest dla was Darby? Coś zrobił dla KWCh (tak z historycznego punktu widzenia)?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 20:54

Zbyszekg4 pisze:JJ, zapytałem o to Z CZEGO oraz KIEDY mają być/czy były oczyszczane "rzeczy niebieskie"?
Autor Listu ewidentnie nawiązuje do ziemskiego Dnia Pojednania (Kpł 16) i odnosi to do świątyni w niebie - więc się pytam j.w.

jj pisze:To fantazja
powstala w bardzo chorej glowie.

Widzisz, jak to jest...
Jesteś moderatorem i mi grozisz karą, że coś nt Darby'ego piszę! Ale jak Ty piszesz niepochlebnie o EGW, to jesteś zupełnie bezkarny!! Gdybym był moderatorem to bym może dał karniaka Tobie, ale że nie jestem, to gdy zacznę coś brzydkiego przeciw darbystom pisać, to zaraz mi się grozi...
Ładnie to tak postępować?!?


Ellen G White zostala uderzona kamieniem w glowe i cierpiala psychicznie przez cale zycie z tego powodu. Dobrze o tym wiesz. Robisz jednak awanture o to, ze ja pisze prawde. To nie jest zlosliwosc. To sa fakty.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 22:24

Zbyszekg4 pisze:To kim jest dla was Darby? Coś zrobił dla KWCh (tak z historycznego punktu widzenia)?
Darby jest naszym bratem w Panu Jezusie Chrystusie, który odkrył w Biblii wiele ważnych spraw nie zauważanych powszechnie. Jego odkrycia zostały zweryfikowane przez braci i uznane za właściwe. Darby nic nie zrobił dla KWCh bo gdy on działał to KWCh nie było, natomiast był jednym z inicjatorów ruchu braterskiego którego KWCh jest częścią. Ruch braterski w obrębie Kościoła pełni bardzo ważną rolę wskazywania na Biblię jako bezwzględnego, absolutnego autorytetu i wynikających stąd konsekwencji. Ruch braterski pielęgnuje biblijny obraz Kościoła i wskazuje na najważniejsze aspekty wiary chrześcijańskiej, jest chrystocentryczny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Oberyn. » 10 lut 2017, 00:53

jj pisze:Ellen G White zostala uderzona kamieniem w glowe i cierpiala psychicznie przez cale zycie z tego powodu. Dobrze o tym wiesz. Robisz jednak awanture o to, ze ja pisze prawde. To nie jest zlosliwosc. To sa fakty.


Można coś więcej o tym?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości