Moje pytania o KZ i ogólnie.

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 06:37


W tych materiałach jest owszem o tym, że - bo to fakt - została uderzona kamieniem w twarz, ALE gdzie tam jest o tym, że: cytuję jj
jj pisze:Ellen G White zostala uderzona kamieniem w glowe i cierpiala psychicznie przez cale zycie z tego powodu.

cierpiala psychicznie przez cale zycie z tego powodu - gdzie tam tak jest napisane?
W tekstach polskojęzycznych nie ma takiego określenia, a w tym ang. po googlowej translacji mam to:
Podczas jej dzieciństwa Ellen wspierana o domu i pomagał ojcu w produkcji kapeluszy. W wieku dziewięciu lat, podczas powrotu do domu ze szkoły pewnego popołudnia, była poważnie ranna w twarz przez kamień rzucony przez koleżanki. Przez trzy tygodnie była nieprzytomna, a w następnych latach ona ucierpiała w wyniku poważnego urazu nosa. Formalna edukacja Ellen zakończyła się nagle, i wydawało się, że dawniej wszystkie obiecujące dziewczynka nie mogła żyć długo.

Tu też nie ma nic o tym, co jj podał: cierpiala psychicznie przez cale zycie z tego powodu
No chyba, że dla kolegi jj, cierpienia z powodu urazu nosa (kamień trafił w nos) równają się cierpieniom psychicznym, jakimś niedorozwojem umysłowym, debilizmem, kretynizmem, czy po prostu głupotą...?!
Z samego faktu, że ona była długo nieprzytomna, nie można wysnuć wniosku, że jej w głowie się siano zrobiło, prawda?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 10 lut 2017, 06:55

Nie kombinuj. Z autubiografii Ellen G. White:
„Tutaj, gdy miałam dziewięć lat, zdarzył się wypadek, który miał wpływ na całe moje życie. Szłam z moja siostrą-bliźniaczką i z jedną koleżanką szkolną przez łąkę w Portlandzie, kiedy jakaś dziewczyna w wieku około trzynastu lat, która z powodu jakiejś drobnostki wpadła w gniew i rzuciła kamieniem, który mnie uderzył w nos. Zostałam okaleczona, straciłam przytomność i upadłam na ziemię. (...) Nie pamiętam niczego co się wydarzyło po tym wypadku. Moja mama mówiła, że nie reagowałam na nic, i że leżałam nieprzytomna przez trzy tygodnie. (...) Kiedy ponownie wróciła mi świadomość, miałam wrażenie jakbym cały czas spała. Nie pamiętam tego wydarzenia i nie znałam przyczyny mej choroby. Zrobiono dla mnie dużą kołyskę i leżałam w niej przez wiele tygodni. Schudłam tak, że wyglądałam jak szkielet. (...) Dwa lata nie mogłam oddychać przez nos” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 17-18).

Miałam osłabiony system nerwowy, moje ręce drżały, więc w pisaniu uzyskiwałam niewielkie postępy (...) Miałam zły kaszel, a moje ciało było bardzo osłabione” (jw. s. 19).

„Mój język odmówił posłuszeństwa był powiększony i obrzmiały. Dziwne uczucie chłodu dotknęło mego serca, przeszło przez głowę i moja prawa stronę. Przez chwilę byłam nieświadoma, ale pobudziła mnie żarliwa modlitwa. Próbowałam użyć innych członków, ale były całkowicie bezużyteczne. Przez krótki czas czułam że nie będę żyć. Był to mój trzeci atak paraliżu...” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 162).

„Przez kilka tygodni nie miałam czucia w ręce, ani w głowie. Kiedy próbowałam spacerować, często chwiałam się, a czasami upadałam na podłogę” (jw. s. 163).


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 07:13

jj pisze:Nie kombinuj. Z autubiografii Ellen G. White:
„Tutaj, gdy miałam dziewięć lat, zdarzył się wypadek, który miał wpływ na całe moje życie. Szłam z moja siostrą-bliźniaczką i z jedną koleżanką szkolną przez łąkę w Portlandzie, kiedy jakaś dziewczyna w wieku około trzynastu lat, która z powodu jakiejś drobnostki wpadła w gniew i rzuciła kamieniem, który mnie uderzył w nos. Zostałam okaleczona, straciłam przytomność i upadłam na ziemię. (...) Nie pamiętam niczego co się wydarzyło po tym wypadku. Moja mama mówiła, że nie reagowałam na nic, i że leżałam nieprzytomna przez trzy tygodnie. (...) Kiedy ponownie wróciła mi świadomość, miałam wrażenie jakbym cały czas spała. Nie pamiętam tego wydarzenia i nie znałam przyczyny mej choroby. Zrobiono dla mnie dużą kołyskę i leżałam w niej przez wiele tygodni. Schudłam tak, że wyglądałam jak szkielet. (...) Dwa lata nie mogłam oddychać przez nos” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 17-18).

Miałam osłabiony system nerwowy, moje ręce drżały, więc w pisaniu uzyskiwałam niewielkie postępy (...) Miałam zły kaszel, a moje ciało było bardzo osłabione” (jw. s. 19).

„Mój język odmówił posłuszeństwa był powiększony i obrzmiały. Dziwne uczucie chłodu dotknęło mego serca, przeszło przez głowę i moja prawa stronę. Przez chwilę byłam nieświadoma, ale pobudziła mnie żarliwa modlitwa. Próbowałam użyć innych członków, ale były całkowicie bezużyteczne. Przez krótki czas czułam że nie będę żyć. Był to mój trzeci atak paraliżu...” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 162).

„Przez kilka tygodni nie miałam czucia w ręce, ani w głowie. Kiedy próbowałam spacerować, często chwiałam się, a czasami upadałam na podłogę” (jw. s. 163).

Gdzie tu jest napisane, że ona przez całe życie miała cierpienie psychiczne; rozumiesz: PSYCHICZNE ??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 10 lut 2017, 07:30

Ucz sie czytac ze zrozumieniem, a najlepiej cwicz tutaj:
http://piotrandryszczak.pl/niedziela1.html


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 09:34

Jj, pokaż mi - literka po literce - że Twoje szkalowanie EGW pod kątem jej zdrowia PSYCHICZNEGO, jest słuszne; a jak nie umiesz tego zrobić, to miej honor przeprosić! Czekam! :nerwus:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 10 lut 2017, 10:10

W swych "Świadectwa dla Zboru" (t. I str. 9-58), E.G. White przedstawia długi opis swojego dzieciństwa, młodości, nawrócenia i przyjęcia adwentyzmu na skutek nauczania Williama Millera. Jej rodzice i cała rodzina należała do Kościoła Metodystów, skąd jednak zostali wyłączeni za zdecydowane popieranie doktryn Millera.
.....
Po raz kolejny słuchała Millera w 1842 roku; w oparciu o swoje wyliczenia udowadniał, że Chrystus powróci już za rok. Znów bardzo się bała. Mówi: "Potępienie dźwięczało w moich uszach dzień i noc" (str.23). "Lękałam się, że postradam zmysły" (str.25). "Przepełniała mnie rozpacz. Często trwałam w modlitwie przez całą noc, jęcząc i drżąc w niewypowiedzianym bólu" (str. 26).
To daje świadectwo o jej stanie umysłowym. W snach poszła do nieba i spotkała Jezusa, i została uwolniona (str. 28). Potem wzięła udział w spotkaniu modlitewnym, podczas którego zemdlała, i w tym stanie pozostała przez całą noc (str. 31). Powtarzało się to często...
Opisując to wszystko, Ellen Harmon stara się wywołać wrażenie, jakoby te doświadczenia były dziełem Ducha Bożego. Ale czy tak rzeczywiście było? Naszym zdaniem: Nie. Były one po prostu rezultatem jej kondycji fizycznej i psychicznej; zrodziła je ekscytacja religijna, i rozemocjonowani ludzie, którymi była otoczona. Alarmujące przepowiednie Millera niemal wytrąciły z równowagi jej histeryczny umysł funkcjonujący w jej wątłym ciele.
Zresztą sama przyznaje, że tak było. Mówi: "Gdyby prawda została mi przedstawiona tak, jak ją rozumiem obecnie, to zaoszczędzono by mi wiele błądzenia i smutku" (str. 25). Miała po prostu wypaczoną koncepcję Boga i prostoty Ewangelii.
.....
Potem podaje opis tego, jak kilka różnych osób podczas tych pełnych ekscytacji spotkań padało bez czucia na podłogę (str. 47). Nietrudno sobie wyobrazić, jak działało to na dzieci. Tego samego doświadczali także adwentowi kaznodzieje (str. 49). W czasie tygodni poprzedzających wyznaczoną datę przyjścia Jezusa Chrystusa, odłożono na bok interesy, a spotkania odbywały się bez przerwy (str. 51).
.....
W grudniu 1844, zaledwie dwa miesiące po "pomyłce", Ellen Harmon zaczęła miewać "widzenia". O jednym z nich powiada: "Bóg pokazał mi w świętym widzeniu..."
.....
Próbując usprawiedliwić pomyłkę w 1843 roku, E.G. White mówi: "Widziałam, że w 1843 obliczenia były prowadzone ręką Boga, i nie można ich było odmienić: liczby były takie, jakich chciał Bóg; Jego ręka zakryła pewien błąd w obliczeniach, tak że tego nie mógł dostrzec nikt, dopóki on nie odjął swojej ręki" ("Wczesne pisma", str. 64).

W ten sposób "prorokini" odpowiedzialność za pomyłkę 1843 roku usiłuje zrzucić na Boga. Czyż nie jest to szalony pomysł? I czyni to tylko po to, by usprawiedliwić i zakryć błędy ludzi, i swoje własne!
....
Widzenia tej biednej dziewczyny pojawiły się w ruchu adwentowym w roku 1844. Potem miewała wizje niemal codziennie, lub przynajmniej co tydzień. Na początku adwentyści uznawali je, niemal powszechnie, za zwykłe halucynacje jej własnego umysłu. Tłumaczono je złym stanem jej zdrowa, a także wpływem otoczenia. Nawet niektórzy z jej najlepszych przyjaciół myśleli o nich podobnie. Sama E.G. White w "Słowie do Małego Stadka" (str. 22) opublikowanym w 1847 roku, cytuje słowa jednego z jej przyjaciół, obeznanego z jej przeżyciami.

Cytaty z:
http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/zycie_egw.htm


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 10:47

Na pewno emocje towarzyszące ruchowi millerowskiemu były duże. Ale teza, że choroba psychiczna opanowała E.White uważam za całkiem nieuzasadnione!

A co byście powiedzieli na zachowanie np. Ezechiela? Poczytajcie opisy dotyczące jego prorokowania!... Czy to było normalne dla postronnego obserwatora jak się zachowywał?... Pouczająca lektura z tego może być - jak łatwo by można Ezechielowi przypisać zaburzenia psychiczne... [ale wiemy, że on ich nie miał; choć otoczenie mogło mieć inne zdanie].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 10 lut 2017, 11:30

Zbyszekg4 pisze:Na pewno emocje towarzyszące ruchowi millerowskiemu były duże. Ale teza, że choroba psychiczna opanowała E.White uważam za całkiem nieuzasadnione!.
Nie piszę że EW była wariatką, ale nie była zrównoważona psychicznie, miała problemy z psychiką. Poza tym w wielu publikacjach są dowody że była fałszywym prorokiem, kręciła i opowiadała bzdury.

A co byście powiedzieli na zachowanie np. Ezechiela? Poczytajcie opisy dotyczące jego prorokowania!...
Ezechiel był prorokiem Bożym, a EW nie.
Zbyszekg4 pisze: Czy to było normalne dla postronnego obserwatora jak się zachowywał?... Pouczająca lektura z tego może być - jak łatwo by można Ezechielowi przypisać zaburzenia psychiczne... [ale wiemy, że on ich nie miał; choć otoczenie mogło mieć inne zdanie].
Nie ma takiego czegoś w Biblii co sugerujesz. Próbujesz zmieniać przesłanie Biblii aby wybielić fałszerstwa EW.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 11:34

Jasne, że Bożym prorokiem był Ezechiel! Lecz obserwator z boku mógł tego nie wiedzieć i co sobie mógł myśleć, gdy Ezechiel gołym będąc jakieś przedstawienia z cegłami na ulicy robił?... [piszę o postronnym obserwatorze!].

Co sobie myślisz, gdy dziś na ulicy widzisz czy słyszysz dziwnie zachowujących się ludzi?... Ostatnio takiego widziałem i nawet się trochę go bałem bo był bardzo głośny... [czy za dni Ezechiela o nim każdy mówił: To Boży prorok! Na pewno nie... prawda?]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 10 lut 2017, 11:38

Zbyszekg4 pisze:Jasne, że Bożym prorokiem był Ezechiel! Lecz obserwator z boku mógł tego nie wiedzieć i co sobie mógł myśleć, gdy Ezechiel gołym będąc jakieś przedstawienia z cegłami na ulicy robił?... [piszę o postronnym obserwatorze!].

Co sobie myślisz, gdy dziś na ulicy widzisz czy słyszysz dziwnie zachowujących się ludzi?... Ostatnio takiego widziałem i nawet się trochę go bałem bo był bardzo głośny... [czy za dni Ezechiela o nim każdy mówił: To Boży prorok! Na pewno nie... prawda?]
Piszesz fantastyczne opowiastki, zajmij się Słowem Bożym a nie chorymi wymysłami pani EW.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 11:43

Nie no KAAN, nie wmawiaj mi, że przeciętny Izraelita czy Babilończyk, patrząc na Ezechiela i jego sposoby proroczego przepowiadania (nakazane przez Boga, więc w zasadzie nie jego) to było coś, co zwykły człowiek stojący z boku uznawał za zupełnie normalne...
No zrozum: ja nie podważam Ezechiela, ale obiektywnie patrzę na sytuację...
Człowiek chodzi nago... coś rysuje.... coś buduje... coś z włosami robi... - czy Ty się tak zachowujesz i to jest normalne?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: KAAN » 10 lut 2017, 13:38

Zbyszekg4 pisze:Nie no KAAN, nie wmawiaj mi, że przeciętny Izraelita czy Babilończyk, ...
Niczego ci nie wmawiam, to ty próbujesz coś wmawiać czego nie ma w Biblii, EW nie jest prorokinią jak tysiące fałszywych proroków działających od pierwszych wieków chrześcijaństwa. Proroctwo od Boga jest w Biblii i tego się trzymam, czego i tobie życzę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 14:46

Dziękuję za życzenia - wzajemnie: dąż do prawdy w Biblii.

A jeszcze wracając do Ezechiela i innych proroków, to oni NIGDY nie mieli lekko, zwykle byli nierozumiani, oskarżani... Np. Chrystusa, który też był prorokiem, oskarżano, że odszedł od zmysłów, że złe moce w Nim działają...

Było by dziwne, gdyby EGW była przez nie-adwentystów chwalona... Im więcej takich ataków, tym w sumie lepiej dla mnie - więc czekam na dalsze [albo idź po rozum do głowy].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: jj » 10 lut 2017, 15:41

Zbyszekg4 pisze:Jj, pokaż mi - literka po literce - że Twoje szkalowanie EGW pod kątem jej zdrowia PSYCHICZNEGO, jest słuszne; a jak nie umiesz tego zrobić, to miej honor przeprosić! Czekam! :nerwus:


Mam przeprosic trupa??? To wy tez z martwymi boginiami rozmawiacie? Bozka sobie zrobiliscie z chorej kobiety i tyle...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje pytania o KZ i ogólnie.

Postautor: Zbyszekg4 » 10 lut 2017, 16:47

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:Jj, pokaż mi - literka po literce - że Twoje szkalowanie EGW pod kątem jej zdrowia PSYCHICZNEGO, jest słuszne; a jak nie umiesz tego zrobić, to miej honor przeprosić! Czekam! :nerwus:


Mam przeprosic trupa??? To wy tez z martwymi boginiami rozmawiacie? Bozka sobie zrobiliscie z chorej kobiety i tyle...

Masz, chore, bezczelne "poczucie humoru"!
Nie możesz udowodnić, to się na maxa złośliwie wypowiadasz!
Pisząc o przeprosinach, miałem na myśli to, że odwołasz coś pisał BEZ UZASADNIENIA!
Ale widać czasy ludzi honoru przeminęły...
[daruj sobie kolejne szkalowanie - bo im dłużej to robisz, tym bardziej wiem, że się mylisz].

To film, który wiele wyjaśnia w temacie wiadomym: "PROROCZE NATCHNIENIE - Duch Święty w działaniu"
https://www.youtube.com/watch?v=nXOkabpu1us&t=18s
[może zechcesz go zobaczyć]

Miłego wieczoru! :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości