Łaska dawania

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Łaska dawania

Postautor: mr.noname » 12 lut 2017, 13:33

Żródło: http://www.arka-tv.com/pdf/laska-dawania/


Tutaj Paweł mówi o konieczności staranności i uczciwości, tych, którzy kierownictwo pieniędzmi mają sprawować w kościele. Często słyszymy o przypadkach nadużyć pastorów i ewangelistów, którzy pozwalają sobie na koszt darowizn prowadzić luksusowy styl życia. Aby od razu przeciwko temu wystąpić Paweł nie pozwolił Tytusowi pojechać do Koryntian samemu, aby przeprowadzić zbiórkę. Napisał: „A razem z nim posłaliśmy brata, którego za zwiastowanie ewangelii chwalą wszystkie zbory. Lecz nie tylko to, bo został on wyznaczony przez zbory na uczestnika podróży naszej w tym dziele miłosierdzia, którym pragniemy służyć ku chwale samego Pana i ku okazaniu naszej gorliwości” (werset 18-19).

Paweł wysłał więc z Tytusem razem brata, „którego za zwiastowanie ewangelii chwalą wszystkie zbory”-a więc cenionego, godnego zaufania mężczyznę. Ale nie tylko Paweł wybrał go na służbę, ale również kościół w Koryncie wybrał go: „…bo został on wyznaczony przez zbory na uczestnika podróży naszej w tym dziele miłosierdzia”.

Dlaczego to współdecydowanie kościoła, dlaczego ta przeźroczystość? „Zapobiegając temu, aby nas ktoś nie obmawiał w związku z hojnym darem, którym pragniemy usłużyć. Staramy się bowiem o to ,co dobre, nie tylko przed Panem, alei przed ludźmi” (werset 20-21). Paweł naucza i praktykuje tutaj odpowiedzialność nie tylko przed Bogiem, ale także przed ludźmi. Co za wspaniałe polecenie dla chwały Pana!

Gdyby te wersety były brane pod uwagę przez wszystkie kościoły i kierownictwo misyjne, nie byłoby żadnych sprzeniewierzeń darowizn i również żadnych skandali i nadużyć. Co za mądrość w Biblii!

Również u nas w Arce zliczone ofiary są zawsze kontrolowane, gotówka jest sprawdzana przez siostry i braci, których wyznaczył przedtem kościół. W formie pieniężnych raportów każdego roku w kościele jest zdawana relacja z finansów. I nasze wydatki w misji w kraju i za granicą są potwierdzane szczegółowymi dokumentami. Tego nauczyliśmy się od Pawła. I dziękujemy wam wszystkim, że darzycie nas tak wielkim zaufaniem! Pozwólmy sobie nadal współpracować w tym duchu, przez to również dzisiaj święci Jerozolimy będą błogosławieni na całym świecie i Ewangelia biegnie dla zbawienia wielu ludzi i to zwłaszcza na chwałę Boga. Amen!


Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości