Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 04 mar 2017, 16:18

xxx xx pisze:
Rembov pisze: W czym nie przemyślałem? Błąd pomiarów Erastotenesa jest zrozumiały z racji na to, że miejsca pomiaru nie znajdowały się na jednym południku, a i nie był w stanie dokładnie zmierzyć odległości pomiędzy nimi. Tym niemniej sama metodologia pomiaru jest prawidłowa, a zmierzone kąty padania promieni słonecznych zgodne, o zgrozo, z tym, co przewiduje kulisty, a nie płaski model Ziemi. :)


Nie chodzi o błąd pomiaru, ale o to że Eratostenes niczego nie udowodnił. Eratostenes po prostu założył, że ziemia jest kulą, że słońce jest na tyle daleko od ziemi iż jego promienie padają na ziemię-kulę niemal równolegle czyli, że zmiana kąta cienia jaki rzuca kijek wynika ze zmiany położenia na ziemi- kuli. Rozumiesz? On to założył.

On na to miał dowody na kulistość, ale przyjmijmy, że Ziemia jest płaska, a Słońce porusza się nad jej powierzchnią. Oznacza to, że prawdziwym jest ten rysunek:

Obrazek


Zgadzasz się z nim jako ilustracją położenia Słońca nad płaską Ziemią?


Który konkretnie ląd i skąd dokonałeś obserwacji?
Którą górę i skąd dokonałeś tej obserwacji?

Nie chcę tego opisywać z powodów osobistych.

Wymówki.

Ty natomiast odnieś się do dowodów zawartych w tych filmach, które

Nie muszę. Prosiłem cię PRZEDSTAWIENIE dowodów potwierdzających twoje tezy, a nie podlinkowywanie filmików płaskoziemców.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 16:20

To nagranie: Plociuch #323 - Towarzystwo Płaskiej Ziemi - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=uGvBzZiYFZ4
przekonuje mnie, że dajemy się manipulować - i to w obie strony: aby tylko nawzajem na siebie "popyszczyć"... :hihi:

xxx xx, no przecież podałem Ci stronę, gdzie wpisujesz nazwę swojego zamieszkania, i Ci się wyświetla kiedy ISS Ci na chałupę nie spadnie (tak!, nie spadnie, bądź spokojny - jest mocno przyczepione do niewidzialnego rydwanu, który ciągnie za sobą to światełko...).
Dobrej obserwacji życzę!
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 16:33

O ISS i hologramach.

https://www.youtube.com/watch?v=O0myKCdECU8

W dalszej części filmu jest występująca na scenie "holograficzna japońska gwiazda rocka". Autor filmiku pyta "rzeczywista, czy fałszywa?" Stwierdza też " to że coś widzisz nie znaczy, że jest tam naprawdę".Intryguje was to ISS. Prawda ? Chcecie oglądać "przelot ISS nad głowami". Nawet przez teleskopy. Bo wtedy się "upewnicie, że wszystko gra, a ziemia jest kulą". Ok. Rozumiem. W porządku. Ale teraz trochę zamące w głowach. Ale dlaczego nie chcecie na przykład zrobić doświadczenia analogicznego jak to z tych filmów, które wkleiłem ? By sobie samemu wyrobić zdanie na temat czy ziemia jest płaska, czy kulista? Bo wyobraźcie sobie taką na przykład sytuację: wzięliście do ręki teleskop i zobaczyliście na niebie, w zbliżeniu "przelatującą ISS". Ale kolega mówi do was "NASA kłamie, nauczyli się wyświetlać holograficzne obrazy na niebie, nie wierz temu". I kolega bierze was w teren, bierze teleobiektyw, lornetkę, teleskop, czy tam lunetę i mówi "patrz ziemia jest płaska". Patrzycie w teleskop i rzeczywiście widzicie to czego na ziemi kuli w żaden sposób nie możecie oglądać. Sprawdzaćie wyliczenia, sprawdzacie czy przypadkiem nie ma refrakcji i innych anomalii w powietrzu. No i wychodzi wam, że zgodnie z tym co sami widzicie przez własną lunetę, prosty przyrząd ziemia jest płaska. I teraz ja mam do was pytanie: I co teraz ? Komu i w co uwierzycie ? Niemożliwe jest wyświetlanie obrazów na niebie? A jeżeli jednak jest kopuła nieba, lustrzana nad płaską ziemią i projektory bardzo silnej mocy ?
Jako dziecko bawiłem się w ten sposób. Rodzice mi kupili zestaw "mały optyk", czy jakoś tak się nazywało. Po iluś tam dniach wpadłem na pomysł, by brać soczewkę skupiającą i lampkę na biurku, w której była żarówka starego typu, taka z żarzącą się spiralką . Ustawiałem soczewkę w odpowiedniej odległości od żarówki i na sąsiednim bloku, powiedzmy sto metrów dalej miałem wyświetlony wielki obraz mojej żarówki, konkretnie spiralki. Całkiem wyrażny jasny, duży, zajmujący "z pół bloku", widoczny nawet dla przechodniów. Żarówka miała zwykłą moc, powiedzmy 40 watów. No i co teraz ? To może jednak przy większej mocy da się wyświetlać obrazy na niebie? Nawet hologramy przemieszczające się ?
To gdybanie tak mi przyszło do głowy, bo wierzę, że temat płaskiej ziemi jest bardzo bardzo ważny i że właśnie ważne jest by sprawdzić sobie samemu. Bo mam jakieś dziwne przeczucie, że dziwne rzeczy będą się działy na świecie. Jezus Chrystus nawet zapowiadał, że będzie czas oszustwa, że będą znaki na niebie i ziemi.
No to zapytajcie siebie samych: gdybyście przez własną lunetę zobaczyli, że niemożliwym jest by ziemia była kulą i przez tę samą własną lunetę, na własne oczy lecący na niebie obraz ISS, to co wtedy byście pomyśleli, w co uwierzyli i komu ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 04 mar 2017, 16:40

xxx xx pisze:No to zapytajcie siebie samych: gdybyście przez własną lunetę zobaczyli, że niemożliwym jest by ziemia była kulą

No sęk w tym, że wykonałem sobie doświadczenie z oglądaniem statków znikających za horyzontem i pojawił się problem: Skorzystanie z lunety nie sprawiło, że zdołałem ponownie zobaczyć taką jednostkę. Jak znikła, tak pozostała niewidoczna. Przeprowadziłem również inne doświadczenie: Obserwowałem z gdyńskiego portu Hel z różnych wysokości i im wyżej byłem, tym więcej wysokości półwyspu byłem w stanie zobaczyć.
Pechowo się składa, że na płaskiej Ziemi oba te zjawiska nie powinny mieć miejsca, a za to są one zgodne z jej kulistym modelem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 17:06

Jeszcze 3 nagrania znalazłem (jest ogromna przewaga ilości filmów o płaskoziemiu): #530 - PŁASKA ZIEMIA - teoria spiskowa - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=CAPV8lwJO7Q

Płaska Ziemia? Obalenie mitów! - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=tntkwncbncg&t=2s

"Płaska Ziemia" - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=QdaB5tdfim4


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 17:11

Rembov pisze:
xxx xx pisze:
Takie bzdury jak płaska ziemia głoszone przez chrześcijan, mocno dyskredytują chrześcijaństwo.


Obserwacje wskazują, że ziemia jest płaska.

No to dziwne, bo moje obserwacje, między innymi przeprowadzone nad morzem, wskazują na to, że Ziemia absolutnie nie może być płaska.


A ja coś innego. Całkowicie zgodnie z płaską ziemią, niezgodnie z kulistą. Podobnie do tego jak na tych filmach, które pokazałem. Ale co tam ma ktoś opierać się na moim lub Twoim słowie. Nie lepiej jak sam sprawdzi ? No to czy to coś złego, że namawiam do sprawdzania samemu ?


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 17:19

Rembov pisze:
On na to miał dowody na kulistość, ale przyjmijmy, że Ziemia jest płaska, a Słońce porusza się nad jej powierzchnią. Oznacza to, że prawdziwym jest ten rysunek:

Obrazek


Zgadzasz się z nim jako ilustracją położenia Słońca nad płaską Ziemią?


Nie zgadzam się. Ten rysunek już ma w sobie założenia z którymi się nie zgadzam. Być może jest to dla Ciebie dziwne ale nawet już taki tylko "goły rysunek" sam w sobie jest specyficznym "modelem" i ma pewne przyjęte a priori warunki, które moim zdaniem nie są prawdziwe.


Nie muszę. Prosiłem cię PRZEDSTAWIENIE dowodów potwierdzających twoje tezy, a nie podlinkowywanie filmików płaskoziemców.


Pewnie, że nie musisz. Ale czemu unikasz ? Właśnie w tych filmikach są dowody. Czemu je ignorujesz ? Że zignorujesz, to znaczy, że "nie ma" ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 04 mar 2017, 17:20

xxx xx pisze:
Rembov pisze:No to dziwne, bo moje obserwacje, między innymi przeprowadzone nad morzem, wskazują na to, że Ziemia absolutnie nie może być płaska.

A ja coś innego.Całkowicie zgodnie z płaską ziemią, niezgodnie z kulistą.

Wobec tego powtórzę pytanie:

Gdzie, kiedy i co takiego zaobserwowałeś, co zaprzecza kulistości Ziemi?

I nie zasłaniaj się bzdurami, że to osobiste informacje, bo lokalizacja geograficzna konkretnych miejsc czy oglądanych obiektów to NIE JEST nic osobistego.


Ale co tam ma ktoś opierać się na moim lub Twoim słowie. Nie lepiej jak sam sprawdzi ?

Ale ja ci opowiadam MOJE świadectwo na temat tego, co SAM sprawdziłem. Wskazałem nawet GDZIE i w JAKI sposób przeprowadzałem obserwacje. Według ciebie są one błędne?


xxx xx pisze:
Rembov pisze:
On na to miał dowody na kulistość, ale przyjmijmy, że Ziemia jest płaska, a Słońce porusza się nad jej powierzchnią. Oznacza to, że prawdziwym jest ten rysunek:

Obrazek


Zgadzasz się z nim jako ilustracją położenia Słońca nad płaską Ziemią?


Nie zgadzam się. Ten rysunek już ma w sobie założenia z którymi się nie zgadzam. Być może jest to dla Ciebie dziwne ale nawet już taki tylko "goły rysunek" sam w sobie jest specyficznym "modelem" i ma pewne przyjęte a priori warunki, które moim zdaniem nie są prawdziwe.

Wobec tego przedstaw mi, proszę, rysunek obrazujący twój pogląd na temat tego, jak wygląda położenie Słońca nad płaską Ziemią. Skoro bowiem negujesz założenia Erystotenesa (kulista Ziemia), jak również model prezentowany przez innych płaskoziemców, musisz mieć jakikolwiek własny model alternatywny, który wyjaśni wzajemne położenie Słońca i płaskiej Ziemi.

Nie muszę. Prosiłem cię PRZEDSTAWIENIE dowodów potwierdzających twoje tezy, a nie podlinkowywanie filmików płaskoziemców.

Pewnie, że nie musisz. Ale czemu unikasz ?

Ponieważ mam zasadę, że NIE ODPOWIADAM na to, co jest UNIKIEM od przedstawionej kwestii, pytania lub prośby. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 18:10

Rembov pisze: I nie zasłaniaj się bzdurami, że to osobiste informacje, bo lokalizacja geograficzna konkretnych miejsc czy oglądanych obiektów to NIE JEST nic osobistego.


Gdybym Ci miał podać, to musiałbym podać Ci dokładne informacje na temat miejsca, z którego robiłem obserwacje. Bez dokładności- rzecz nie jest żadnym dowodem. Dokładne miejsce, jak w tych filmach z plaży. Aby można było sobie oglądać na google earth . Bez tego rzecz nie ma żadnej wartości jako dowód. A tak się składa, że to miejsce dotyczy mnie osobiście i pośrednio mojej rodziny. Więc postanowiłem, że nie. A głupie to są Twoje wymówki, bo masz podane dowody w tych filmach, które Ci podlinkowałem, ale udajesz, że nie widzisz. Zresztą mnie w ogóle nie zależy na tym by Cie przekonywać do moich doświadczeń. Wystarczy mi, że się sam przekonałem. Jak nakręcę jakiś materiał, ale z innego rejonu, to opisze tak dokładnie, jak w tych filmach, które podlinkowałem. Bo tylko takie coś ma wartość.


Ale ja ci opowiadam MOJE świadectwo na temat tego, co SAM sprawdziłem. Wskazałem nawet GDZIE i w JAKI sposób przeprowadzałem obserwacje. Według ciebie są one błędne?


E, no chłopie nie żartuj. Chyba przecież sam nie wierzysz w to co mówisz, że mi coś podałeś? W tych filmach, które Ci podlinkowałem masz konkretnie podane, dokładnie przedsyawione. Współrzędne geograficzne, odległości, wysokości. Ja przynajmniej nie udaje, że podałem swoje, tylko odmawiam z przyczyn osobistych.

Wobec tego przedstaw mi, proszę, rysunek obrazujący twój pogląd na temat tego, jak wygląda położenie Słońca nad płaską Ziemią.


Według mnie mówienie o konkretnym, jednym wspólnym w danym czasie dla wszystkich na ziemi położeniu słońca nad płaską ziemią nie ma sensu. Ponieważ przypuszczam, takie mam przeczucia, że słońce nie jest ciałem, ale jedynie światłem na kopule nad ziemią. Myślę, że na rzecz trzeba spojrzeć zupełnie inaczej, niż ludzie patrzą "od zawsze".


Skoro bowiem negujesz założenia Erystotenesa (kulista Ziemia), jak również model prezentowany przez innych płaskoziemców, musisz mieć jakikolwiek własny model alternatywny, który wyjaśni wzajemne położenie Słońca i płaskiej Ziemi.


Nie. Wcale nie muszę mieć. Wcale nie muszę mieć gotowego modelu nieba z płaską ziemią, by wykryć to , że ziemia jest płaska. Podobnie nie muszę znać wszystkich tricków NASA, by poznać że NASA sfałszowała lądowanie na księżycu.

Ponieważ mam zasadę, że NIE ODPOWIADAM na to, co jest UNIKIEM od przedstawionej kwestii, pytania lub prośby.


Te filmy nie są unikiem, tylko zawierają konkretne dowody. Jak udajesz, że nie widzisz, to w sumie chyba nie mamy o czym mówić.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 04 mar 2017, 18:24

xxx xx pisze:
Rembov pisze: I nie zasłaniaj się bzdurami, że to osobiste informacje, bo lokalizacja geograficzna konkretnych miejsc czy oglądanych obiektów to NIE JEST nic osobistego.

Gdybym Ci miał podać, to musiałbym podać Ci dokładne informacje na temat miejsca, z którego robiłem obserwacje. Bez dokładności- rzecz nie jest żadnym dowodem. Dokładne miejsce, jak w tych filmach z plaży. Aby można było sobie oglądać na google earth . Bez tego rzecz nie ma żadnej wartości jako dowód. A tak się składa, że to miejsce dotyczy mnie osobiście i pośrednio mojej rodziny. Więc postanowiłem, że nie.

Kolejne wymówki. Ściemniasz pięćiksie. Nie podajesz informacji, bo nie przeprowadziłeś takich obserwacji, a jedynie powtarzasz to, co zobaczyłeś na filmikach płaskoziemców.

Ale ja ci opowiadam MOJE świadectwo na temat tego, co SAM sprawdziłem. Wskazałem nawet GDZIE i w JAKI sposób przeprowadzałem obserwacje. Według ciebie są one błędne?

E, no chłopie nie żartuj. Chyba przecież sam nie wierzysz w to co mówisz, że mi coś podałeś?

Mówię o tym, co WIDZIAŁEM na własne oczy. To, czy ty mi uwierzysz, to nie moja sprawa. Ja natomiast doskonalne WIEM co WIDZIAŁEM. I przykro mi, ale luneta nie sprawiła, że mogłem ponownie zobaczyć statek, który zniknął za horyzontem, a Hel, zamiast prezentować ten sam kawałek swojej wysokości, pokazywał coraz więcej terenu wraz z tym, z im większej wysokości go obserwowałem.
To jest FAKT i nic go nie zmieni.

W tych filmach, które Ci podlinkowałem

Co mnie to obchodzi? Ja ci mówię co WIDZIAŁEM na WŁASNE oczy będąc w Gdyni, a nie na jakimś filmiku płaskoziemców. Masz coś, czym jesteś w stanie podważyć moje świadectwo?

Wobec tego przedstaw mi, proszę, rysunek obrazujący twój pogląd na temat tego, jak wygląda położenie Słońca nad płaską Ziemią.

Według mnie mówienie o konkretnym, jednym wspólnym w danym czasie dla wszystkich na ziemi położeniu słońca nad płaską ziemią nie ma sensu. Ponieważ przypuszczam, takie mam przeczucia, że słońce nie jest ciałem, ale jedynie światłem na kopule nad ziemią. Myślę, że na rzecz trzeba spojrzeć zupełnie inaczej, niż ludzie patrzą "od zawsze".

A ja myślę, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że model płaskiej Ziemi, którzy prezentują płaskoziemcy, nie trzyma się kupy, ale nie potrafisz przyznać się do błędu w kwestii budowy Układu Słonecznego prezentowanej przez naukowców. Wymyślasz więc sobie własną wizję, która "wytłumaczy" sprzeczności w modelu płaskoziemców w postaci "przeczuć". Nawiasem mówiąc, to sprzeczną z Biblią, bo ona mówi o SŁOŃCU jako konkretnym ciele, a nie "świetle na kopule nad ziemią".

Skoro bowiem negujesz założenia Erystotenesa (kulista Ziemia), jak również model prezentowany przez innych płaskoziemców, musisz mieć jakikolwiek własny model alternatywny, który wyjaśni wzajemne położenie Słońca i płaskiej Ziemi.

Nie. Wcale nie muszę mieć. Wcale nie muszę mieć gotowego modelu nieba z płaską ziemią, by wykryć to , że ziemia jest płaska.


Podobnie nie muszę znać wszystkich tricków NASA, by poznać że NASA sfałszowała lądowanie na księżycu.

Na razie nie przedstawiłeś nawet jednego dowodu, że tego lądowania nie było. Próbowałeś z linami, ale na filmach z lądowania ich NIE widać. :)

Ponieważ mam zasadę, że NIE ODPOWIADAM na to, co jest UNIKIEM od przedstawionej kwestii, pytania lub prośby.

Te filmy

Te filmy NIE SĄ tym, o co prosiłem, więc NIE będę się nimi zajmował.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Michał » 04 mar 2017, 19:47

Ładnie w tym wątku staje ziszcza się to co pisał Martin Lechowicz w zalinkowanym przeze mnie ileś postów temu wpisie.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 23:42

Zbyszekg4 pisze:Jeszcze 3 nagrania znalazłem (jest ogromna przewaga ilości filmów o płaskoziemiu): #530 - PŁASKA ZIEMIA - teoria spiskowa - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=CAPV8lwJO7Q

Płaska Ziemia? Obalenie mitów! - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=tntkwncbncg&t=2s

"Płaska Ziemia" - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=QdaB5tdfim4


Obejrzałem. Nie chcę Cię urazić, ale jak tylko takie coś masz, to chyba niedokładnie przemyślałeś, może nawet w ogóle nie rozumiesz o co chodzi. W tych filmach nie ma nic, co mogłoby zagrozić obserwacjom przedstawionym w filmach, które ja podałem, które są solidnym, naukowym materiałem przeciwko kulistości ziemi. Może warto byłoby, gdybyś zaczał od Samuela Rowbothama, który już w XIX wieku udowodnił, że ziemia nie jest kulą, jak tego uczą? Zapoznać się na czym w ogóle polega ta kwestia.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 05 mar 2017, 00:09

Rembov pisze: Kolejne wymówki. Ściemniasz pięćiksie. Nie podajesz informacji, bo nie przeprowadziłeś takich obserwacji, a jedynie powtarzasz to, co zobaczyłeś na filmikach płaskoziemców.


Dalsza rozmowa z Tobą nie ma chyba sensu. Przynajmniej dopóki nie zmienisz podejścia. Sensowny spór polega na atakowaniu argumentów. Ty atakujesz mnie, a do argumentów, które Ci pokazano w ogóle się nie odnosisz.

Mówię o tym, co WIDZIAŁEM na własne oczy. To, czy ty mi uwierzysz, to nie moja sprawa. Ja natomiast doskonalne WIEM co WIDZIAŁEM. I przykro mi, ale luneta nie sprawiła, że mogłem ponownie zobaczyć statek, który zniknął za horyzontem,


Statki nie znikają za horyzontem. Chyba, że lunetę postawisz bardzo nisko, niżej, niż wysokość fal, to wtedy mogą, bo wtedy patrzysz do góry. Jeśli spoglądasz z wysokości większej, niż wysokość fali, to statek nie znika za horyzontem. Bo ziemia jest płaska.

Co mnie to obchodzi? Ja ci mówię co WIDZIAŁEM na WŁASNE oczy będąc w Gdyni, a nie na jakimś filmiku płaskoziemców. Masz coś, czym jesteś w stanie podważyć moje świadectwo?


Właśnie te filmiki podważają Twoje świadectwo.

A ja myślę, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że model płaskiej Ziemi, którzy prezentują płaskoziemcy, nie trzyma się kupy,


Tak. Model płaskiej ziemi i nieba nad nią nie trzyma się kupy. Z czego nie wynika, że ziemia nie jest płaska, tylko to wynika, że ludzie którzy zrozumieli że ziemia jest płaska nie potrafią wytłumaczyć wszystkiego, w szczególności jak funkcjonuje niebo nad płaską ziemią. Model kuli ziemskiej jest natomiast fałszywy, bo jest sprzeczny z obserwacjami, np. takimi jak te które pokazują te filmiki, które podlinkowałem. Być może Cię to zdziwi, ale jest możliwa taka sytuacja, że model który tłumaczy wiele rzeczy może mimo to być fałszywy, a racja jest po stronie tych którzy nie potrafią zbudować prawdziwego modelu nieba i płaskiej ziemi, a jedyne co umieją to udowodnić, że model kulistej ziemi jest fałszywy. Po prostu teoria naukowa jest sfalsyfikowana, czyli fałszywa gdy się wykaże jej niezgodność z jednym tylko rodzajem obserwacji, doświadczeń. To, że ona mogłaby tłumaczyć inne sprawy nie ma znaczenia.



ale nie potrafisz przyznać się do błędu w kwestii budowy Układu Słonecznego prezentowanej przez naukowców.


Ten model jest fałszywy, bo ziemia jest płaska. O czym świadczą takie obserwacje jak Ci pokazałem. Nie ma żadnego "układu słonecznego".

Wymyślasz więc sobie własną wizję, która "wytłumaczy" sprzeczności w modelu płaskoziemców w postaci "przeczuć".


Na tym polega dociekanie. Na usiłowaniu wytłumaczenia jak coś mogłoby działać.

Nawiasem mówiąc, to sprzeczną z Biblią, bo ona mówi o SŁOŃCU jako konkretnym ciele, a nie "świetle na kopule nad ziemią".



Biblia mówi, że Bóg umieścił światła na sklepieniu nieba, a nie ciała.

Generalnie jednak wydaje mi się Rembov, że dalsza dyskusja z Tobą traci sens. Trudno dialogować z kimś kto nie odnosi się do argumentów adwersarza, tylko je ignoruje.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 05 mar 2017, 00:21

https://www.youtube.com/watch?v=HpyaMoBzFy4

Kolejny niezły materiał dowodzący, że i w tym rejonie, gdzie kręcono ten filmik nie ma krzywizny jaka powinna być na kuli ziemskiej. Może nie tak dobry jak pierwsze trzy, ale nienajgorszy.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 05 mar 2017, 07:52

xxx xx, przeciw teorii płaskiej ziemi świadczą takie wynalazki, które nie mają racji bytu, jeśli nie ma satelitów (a płaskoziemcy twierdzą, że nie ma!): telefony satelitarne, telewizja satelitarna i GPS.
Jak wyjaśnisz ich autentyczną użyteczność?

PS. A co do tych obserwacji dalekich obiektów, to mówię Ci: na wiadomym Ci forum, nad tym trwały długie debaty - poczytaj... pooglądaj...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości