wyjaśnijmy sobotęi prawo

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 07 kwie 2017, 20:44

Na ile Cię znam KAAN'ie to jednak nie głosisz bezprawia, prawda? [anarchii/"róbta co chceta"/samowoli/antynomizmu/dowolności wszelakiej].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 09 kwie 2017, 12:48

KAAN pisze:Nie ma zakonu dla tych co są pod łaską.

A jak ty to możesz pogodzić z tym co powiedział Jezus :
Mt 5:18 bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie." -- niebo i ziemia nie przeminęły wiec i zakon ani kreska ani jita nic nie zniknęło
u z tym jak to godzisz: Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."
Czy wywalenie jednego czy wszystkich przzykazań zakon utwierdza i w jaki sposób/
a to np Mt 19:17 bw "A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań." zeby wejsc do życia wiecznego to trzeba przestrzegać przykazań czy Bóg zmienił przykazania ?


KAAN pisze:Pan powiedział że szabat był dla człowieka a nie człowiek dla sabatu.


Czyli jednak dla wszystkich a nie dla Żydów

KAAN pisze:rzech galacki polega na niezrozumieniu zbawienia z łaski na podstawie wiary.

KAAN pisze:Nie rozumiesz tych rzeczy i mieszasz zakon z łaską.


A ja jestem bardzo zdziwiona właśnie ze tak mało ludzi rozumie zbawienie z łaski i przez wierę a zwłaszcza to że przez to zbawienie z łaski przez Jezusa utwierdzamy zakon tego jak widze mało kto kuma i ty KAAN tego nie rozumiesz. Nie rozumiesz bo nie wiesz co zrobił Pn Jezus swoją ofiarą. On unieważnił zakon przepisów ceremonialny . Dlatego że Zakon to nie były tylko przykkazania nie rób tego czy tamtego , Zakon skaładał sie na przykład z przykazania nie cudzołóż i z dalszej częsci ceremonialnej i kary za nieprzestrzeganie jesli cudzołozysz to masz byc ukamienowany lub składasz ofiarę za grzecch jakiegos tam barana trzeba zabić i były przepisy dotyczące składania ofiary za grzech lub odbycia kary. Teraz Kiedy Jezus sam jako Baranek ofiarował sie za grzech za naszą karę to ten zakon przepisów znik[/b[b]]nął i został zakon przykazań moralnych który jest ważny na wiecznosc i nigdy nie będzie zmieniony a inne przepisy dotyczące kary czy ofiar zniknęły. zniknęły tez przepisy oddzielające Żydów od pogan bo teraz nie ma już podziału jesteśmy duchowym Izraelem i dziećmi Abrachama dziećmi obietnicy , nie usimy się obrzezywać żeby odróżnic się fizycznie od Pogan bo mamy mieć serce obrzezane , duchowy Izrael i duchowe obrezanie . Ale każdy zabawiony z łaski przez wiarę w ofiarę Jezusa właśnie ustanawia ten zakon moralnych przykazań i uswieca się całym zyciem żeby byc doskonałym jak Jezus jest doskonały , stara się przestrzegać wszystkich przykazań moralnych i nawet jeśli upada to nie ma dla niego kary bo Jezus zawsze sie za wierzacym wstawoa i dalej trzenba walczyc o przestrzeganie przykazań bo sama wiara to martwa rzecz jak ci napisał Jakub. Wierz mi KAAn ani jota ani kreska nie znikną z przykazań a co dopiero całe jedno przykazanie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 09 kwie 2017, 12:59

Zbyszekg4 pisze:Na ile Cię znam KAAN'ie to jednak nie głosisz bezprawia, prawda? [anarchii/"róbta co chceta"/samowoli/antynomizmu/dowolności wszelakiej].
Oczywiście że nie głoszę bezprawia, przeciwnie prawa należy przestrzegać, aby nie dać podstawy niewierzącym do obmowy i aby podobać się Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 09 kwie 2017, 13:15

magda pisze:
KAAN pisze:Nie ma zakonu dla tych co są pod łaską.

A jak ty to możesz pogodzić z tym co powiedział Jezus :
Mt 5:18 bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie." -- niebo i ziemia nie przeminęły wiec i zakon ani kreska ani jita nic nie zniknęło
u z tym jak to godzisz: Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."
Czy wywalenie jednego czy wszystkich przzykazań zakon utwierdza i w jaki sposób/
a to np Mt 19:17 bw "A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań." zeby wejsc do życia wiecznego to trzeba przestrzegać przykazań czy Bóg zmienił przykazania ?
Nie zmienił przykazań, tylko zmienił zakres działania zakonu. Zakon jest święty i przykazania jest święte, ale one powodują śmierć każdego kto polega na wypelnianiu zakonu.

Rz 7:9 I ja żyłem niegdyś bez zakonu, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył.
10 A ja umarłem i okazało się, że to przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci.
11 Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił.
12 Tak więc zakon jest święty i przykazanie jest święte i sprawiedliwe, i dobre.
13 Czy zatem to, co dobre, stało się dla mnie śmiercią? Przenigdy! To właśnie grzech, żeby się okazać grzechem, posłużył się rzeczą dobrą, by spowodować moją śmierć, aby grzech przez przykazanie okazał ogrom swojej grzeszności.

Gal 3:1 O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego?
2 Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą?
3 Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie?
4 Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne.
5 Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą?
6 Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu.
7 Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama.
8 A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary usprawiedliwia pogan, uprzednio zapowiedziało Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody.
9 Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem.
10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
11 A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
12 Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.
13 Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

KAAN pisze:Pan powiedział że szabat był dla człowieka a nie człowiek dla sabatu.
Czyli jednak dla wszystkich a nie dla Żydów
Nie rozumiesz tego zdania, to nie szabat jest obowiązkiem i sidłem dla człowieka, ale sabat został ustalony dla pożytku człowieka.

KAAN pisze:rzech galacki polega na niezrozumieniu zbawienia z łaski na podstawie wiary.

KAAN pisze:Nie rozumiesz tych rzeczy i mieszasz zakon z łaską.

A ja jestem bardzo zdziwiona właśnie ze tak mało ludzi rozumie zbawienie z łaski i przez wierę a zwłaszcza to że przez to zbawienie z łaski przez Jezusa utwierdzamy zakon tego jak widze mało kto kuma i ty KAAN tego nie rozumiesz.
Nie ma takiej nauki w Biblii, stworzyłaś sobie swoją teologię, doskonale kumam twój sposób myślenia (błędnego).
Nie rozumiesz bo nie wiesz co zrobił Pn Jezus swoją ofiarą. On unieważnił zakon przepisów ceremonialny .
Nie rozumiesz czym jest zakon; zakon jest jednością, nie ma zadnego podziału na mniej i bardziej ważny zakon, cały zakon jest ważny i święty, cały zakon był przewodnikiem do Chrystusa. A kiedy Chrystus przyszedł to co przestarzałe (zakon) przeminął.
Pomimo tego że przeminął dla zbawionych, to dla niezbawionych nadal obowiązuje i każdy grzesznik jest przestępcą zakonu. Ty polegając na zakonie nadal jesteś pod jego przekleństwem, musisz się nawrócić aby nie zginąć na wieki.
Wierz mi KAAn ani jota ani kreska nie znikną z przykazań a co dopiero całe jedno przykazanie
Wierze ci, i jak się nie nawrócisz to będziesz rozliczana z tego zakonu co do joty i kreski, i żaden przepis nie zostanie pominięty nawet ten o nie mieszaniu dwóch rodzajów włókien w twojej sukience.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 09 kwie 2017, 13:54

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Na ile Cię znam KAAN'ie to jednak nie głosisz bezprawia, prawda? [anarchii/"róbta co chceta"/samowoli/antynomizmu/dowolności wszelakiej].
Oczywiście że nie głoszę bezprawia, przeciwnie prawa należy przestrzegać, aby nie dać podstawy niewierzącym do obmowy i aby podobać się Bogu.

A co konkretnie masz na myśli pisząc: "prawa należy przestrzegać" ?

A czy można przestrzegać prawa ale nie polegać na nim?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 09 kwie 2017, 14:14

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Na ile Cię znam KAAN'ie to jednak nie głosisz bezprawia, prawda? [anarchii/"róbta co chceta"/samowoli/antynomizmu/dowolności wszelakiej].
Oczywiście że nie głoszę bezprawia, przeciwnie prawa należy przestrzegać, aby nie dać podstawy niewierzącym do obmowy i aby podobać się Bogu.
A co konkretnie masz na myśli pisząc: "prawa należy przestrzegać" ?
To znaczy że nie należy łamać przepisów, np. o nieprzekraczaniu prędkości na drogach.
Zbyszekg4 pisze:A czy można przestrzegać prawa ale nie polegać na nim?
Tak, można, a nawet należy nie polegać na prawie. Prawo robione jest przez ludzi i może zawierać błędy, a nawet przeciwstawiać się Bogu i dlatego czasami takiego prawa nie respektujemy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 09 kwie 2017, 15:01

KAAN pisze: Zakon jest święty i przykazania jest święte, ale one powodują śmierć każdego kto polega na wypelnianiu zakonu.


Właśnie tego nie rozumiesz że nie polegam wcale na zakonie i z jego wtpełniania nie będę zbawiona bo zbawił mnie Jezus swoją ofiarą i dostałam to z łaski za darmo mogę kichnąć na przykazania jak ty kichasz na nie bo z tego cie nie rozliczą "wszystko mi wolno ale nie wszystko porzyteczne "ale nie rozumiesz tego że ja chcę z miłości do człowieka wypełniać przykazania nie dlatego ze z tego mogę mieć karę i nie dlatego ze to mnie zbawia,tylko nie zabijam bo kocham bliźniego nie cudzołoze bo kocham blixniego nie kłamie z tego samego powodu miłości nie modlę się do obrazów bo kochcm Boga i go nie będę tym obrazać nie mam innych bogów bo kocham Boga , nie pracuje wsobotę bo to jest dzień który Bóg uswiecił robię to dla niego bo go kocham to jest zakon miłości nie będę z tego powodu zbawiona bo już zbawiona jestem z łaski za friko dzięki Jezusowi. To ja tak mam a ty m,asz tak : Jestem zbawiony z łaski to wywalę sobie jedno z przykazań bo kocham bli,xniego to go nie zabiję nie okrdne ale,że tam Bog chciał mieć swiety dzień to mi to zwisa nie muszę to nie bed,e go ,swięcił , no nie musisz ja też nie mysze ale róznica jednak jest oboje jesteśmy zbawieni bo wierzymy w Jezusa bo jego ranami jesteśmy oczyszczeni i święci i zawsze żeby mieć rację wmawiasz ludziom że chcą się zbawic przez przestrzeganie przykazań a to nie tak prykazań przestrzegasz z miłości a nie zeby sie zbawić, kumasz?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 09 kwie 2017, 15:23

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Oczywiście że nie głoszę bezprawia, przeciwnie prawa należy przestrzegać, aby nie dać podstawy niewierzącym do obmowy i aby podobać się Bogu.
A co konkretnie masz na myśli pisząc: "prawa należy przestrzegać" ?
To znaczy że nie należy łamać przepisów, np. o nieprzekraczaniu prędkości na drogach.
Zbyszekg4 pisze:A czy można przestrzegać prawa ale nie polegać na nim?
Tak, można, a nawet należy nie polegać na prawie. Prawo robione jest przez ludzi i może zawierać błędy, a nawet przeciwstawiać się Bogu i dlatego czasami takiego prawa nie respektujemy.

Nie o prawo drogowe pytałem... ;)
Przejdźmy na Boże drogi... - czy tam jakieś prawa obowiązują?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 09 kwie 2017, 18:31

Zbyszekg4 pisze:Przejdźmy na Boże drogi... - czy tam jakieś prawa obowiązują?
Co rozumiesz przez Boże drogi?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 09 kwie 2017, 20:21

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Przejdźmy na Boże drogi... - czy tam jakieś prawa obowiązują?
Co rozumiesz przez Boże drogi?

No jak to co?! Życie chrześcijańskie... całe! W kontekście woli Bożej, jako Jego dróg...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 00:35

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Przejdźmy na Boże drogi... - czy tam jakieś prawa obowiązują?
Co rozumiesz przez Boże drogi?
No jak to co?! Życie chrześcijańskie... całe! W kontekście woli Bożej, jako Jego dróg...
Ojojoj konkretnie Zbyszku, to zbyt ogólne, posługujesz się uogólnieniami i w tej mętnej wodzie próbujesz montować teologię. Konkretnie co rozumiesz przez Bożą drogę w kontekście prawa (cokolwiek to oznacza).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 09:43

KAAN pisze:Konkretnie co rozumiesz przez Bożą drogę w kontekście prawa (cokolwiek to oznacza).

Pewnie będziesz miał jakieś zastrzeżenia, ale podam to - zapowiedź i spełnienie odnośnie serc i umysłów:

Jr 31:33 bw "lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

Hbr 8:10 bw "Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."

Hbr 10:16 bw "Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 09:47

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Konkretnie co rozumiesz przez Bożą drogę w kontekście prawa (cokolwiek to oznacza).

Pewnie będziesz miał jakieś zastrzeżenia, ale podam to - zapowiedź i spełnienie odnośnie serc i umysłów:
Jr 31:33 bw "lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim...."

Wszystkie te wersety odnoszą się do Izraela, coś pokręciłeś Zbyszku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 09:50

W liście do wierzących w Chrystusa je [słowa o zapisaniu prawa Bożego w sercu i umyśle] odnajdujemy... Nic to nie znaczy dla Ciebie?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 09:53

Zbyszekg4 pisze:W liście do wierzących w Chrystusa je [słowa o zapisaniu prawa Bożego w sercu i umyśle] odnajdujemy... Nic to nie znaczy dla Ciebie?!
Znaczy, ale te słowa nic nie mówią o prawie dla Kościoła, to jest Słowo o nawróceniu Izraela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości