Witam wszystkich!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Florian » 20 kwie 2017, 18:05

Kacperr777 pisze: Napisałem przecież:
"I nie spotaklem sie z zadnym innym kosciolem w naukach, ktoryby tak idealnie opisywal i nauczał o Bibijnych prawdach i naukach".


Kacprze , adwentyści nie nauczają "idealnie biblijnych prawd i nauk"

Kacperr777 pisze: Pozostałem w Kościele Adwentystów gdyż najlepiej odzwierciedla Biblijne nauki :)


Tak dla rozjaśnienia sprawy :

1.Nie jest to Kościół lecz wspólnota

2.Adwentyści nie odzwierciedlają najlepiej biblijnych nauk , lecz swoją błędną teologię i naukę takich sekt jak ebonici itp.

Kacperr777 pisze:Poztym, wprost sie nie zgodze by Jezus mial jakikolqiek zwiazek z zalozeniem Kosciola Katolickiego, o ile o nim mowisz.


To że Jezus założył Kościół katolicki to fakt historyczny , nie trzeba się tu na nic zgadzać tylko go przyjąć.

Kacperr777 pisze:Gdyby nawet Chrysus powołał jakakolwiek wspolnote jako swoj kosciol, a ten kosciol odszedl by od zasad Bozych, nauczając fałszu i nieprawości, wzgledem Pisma. Uznałbym go za Babilon.


Nie gdyby , ponieważ faktycznie Jezus ustanowił na ziemi swój Kościół który zbudował na konkretnej Opoce jaką jest Piotr " A Ja tobie mówię: Ty jesteś opoką i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne nie zwyciężą go." (Mt 16:18)

Kościół założony przez Chrystusa nie może zbłądzić, bo jest Jego Ciałem, a Chrystus jest Jego Głową i ma być ze swoim Kościołem przez wszystkie wieki. W Kościele działa Duch Święty posłany przez Ojca i Syna, który objawia mu Prawdę.Natomiast apostołowie, a po nich biskupi przewodniczą kościołom i stoją na straży czystości depozytu wiary.

"A pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem." (J 14:26)

"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi, lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym który Mnie posłał" (Łk 10:16)

Kościół katolicki jest także filarem i podporą prawdy (1 Tym 3:!5)

Kacperr777 pisze: Jezus jednak nic takiego nie zrobił :)


Owszem zrobił polecam lekturę Mt 16:18

Kacperr777 pisze: Wystarczy mi Ewangelia o tym, jak wygladalo zycie Jezusa, Jego nauki i wczesna wspolnota Chrysusa.
W taki spsoob Jezus jasno stwierdzil co powinnismy robic, jako Jego uczniowie :)


Nie wystarczy , gdyż nie wszystko co uczynił i nauczał Jezus spisano.Apostołowie jasno stwierdzili iż mamy trzymać się tego , co przekazali pisemnie i ustnie , dlaczego więc nie trzymasz się tego nakazu i wybrałeś "tylko Pismo" ?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Sebek » 20 kwie 2017, 18:20

Brawo Florian!! Piękna manipulacja! Czemu jak nowonarodzilem się to nie wybrałem KRK? Czemu zostałem ochrzczony jako niemowlę a nikt w mojej rodzinie nie był wierzący? Wiesz czemu? Bo tradycja tak nakazywała!


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Sebek » 20 kwie 2017, 18:24

Byłem ateistą i to bardzo zagorzałym! I nic tak mnie nie odrzucało od Boga jak "kościół rzymskokatolicki" ! Ale Chwała kochanemu Panu że poznałem prawdę! !!!


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Zbyszekg4 » 20 kwie 2017, 19:02

Tradycja silna rzecz!... :nerwus:
Chwała Bogu, że ją poprawił u Ciebie, Sebku... :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Wściekłakoza » 20 kwie 2017, 19:06

Sebek brawo za odpowiedź. Ja też jestem Katolikiem na papierze. Byłam agnostykiem. Przecież rodzice mnie ochrzcili, a wcale aż tak wierzący nie byli. Nie wychowali mnie w wierze. Kazali mi iść do spowiedzi, na masze, ale dlaczego? Po to by mieć papierek? Jakim cudem miałam po chrzcie wyznawać moją wiarę jak nie byłam do tego gotowa jako noworodek. Do chrztu trzeba jak to się mówi "dorosnąć" trzeba samemu zdecydować czy chcę. W końcu sama otworzyłam Biblię i przeszłam nawrócenie. Chodź szczerze powiem Biblię czytam w ukryciu.:(


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Florian » 20 kwie 2017, 21:53

Sebek pisze:Brawo Florian!! Piękna manipulacja!


Gdzie dostrzegasz w moim poście manipulację ?


Sebek pisze:Czemu jak nowonarodzilem się to nie wybrałem KRK?


Narodziłeś się na nowo w Chrzcie świętym , a to że zaprzepaściłeś tę łaskę i popadłeś w herezję to już Twoja wina.


Sebek pisze:Czemu zostałem ochrzczony jako niemowlę a nikt w mojej rodzinie nie był wierzący? Wiesz czemu? Bo tradycja tak nakazywała!


Przykro mi że Twoja rodzina była katolikami tylko na papierze :(


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Florian » 20 kwie 2017, 21:55

Sebek pisze:Byłem ateistą i to bardzo zagorzałym! I nic tak mnie nie odrzucało od Boga jak "kościół rzymskokatolicki" ! Ale Chwała kochanemu Panu że poznałem prawdę! !!!


Nie poznałeś prawdy , popadłeś w herezję którą nazwałeś prawdą.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Sebek » 20 kwie 2017, 23:35

Florian pisze:
Sebek pisze:Byłem ateistą i to bardzo zagorzałym! I nic tak mnie nie odrzucało od Boga jak "kościół rzymskokatolicki" ! Ale Chwała kochanemu Panu że poznałem prawdę! !!!


Nie poznałeś prawdy , popadłeś w herezję którą nazwałeś prawdą.


Czemu uważasz że popadłem w herezję?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Florian » 21 kwie 2017, 03:30

Sebek pisze: Czemu uważasz że popadłem w herezję?


Naprawdę jeszcze pytasz ?

"Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej" (Kodeks Prawa Kanonicznego Kan. 751)

Wierzysz we wszystkie dogmaty , które Kościół święty nam do wierzenia podał ? - nie. dlatego popadłeś w herezję.

Ponadto:

1.Odszedłeś od Kościoła założonego przez Chrystusa do wspólnoty powstałej 2 tysiące lat po nim.

2.Wzgardziłeś wiarą Kościoła zaprzeczając temu w co wierzy Kościół święty dlatego popadłeś w herezję i w niej trwasz.

3.Wyznajesz mnóstwo nauk , które są sprzeczne z nauką którą głosi Kościół założony przez Chrystusa.

3.Nie dość że wyznajesz w herezję to dodatkowo popadłeś w schizmę gdyż odmawiasz uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego- następcy Piotra , należysz do wspólnoty która nie uznaje tego zwierzchnictwa.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Zbyszekg4 » 21 kwie 2017, 07:41

Florian na inkwizytora!!
:hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Kacperr777
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2017, 01:51
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Kacperr777 » 21 kwie 2017, 15:02

Florian pisze:
Kacperr777 pisze:



Myślę że nie jest potrzebne teraz wykazanie w piśmie iż zarówno skala jest Chrysus, jak i to iż klucze do.prawdy dostaje każdy kto Boga poznał.

Odgornie, nie zaglebiajac się w wersety które podałeś, wystarczy poznać Biblijne nauki i prawdy, by porzucic Babilon i jego nauki, które są sprzeczne z pismem i bluznia Bogu.

Lecz powinno się być też być świadomy Skały i Jego prawdy :)

Nauki i doktryny muszą być zgodne z Pismem. Jeżeli czegoś nie ma w Piśmie, i jest z nim sprzeczne, znaczy iż Jest to fałszywa, diabelska nauka. :)
Apostołowie, Patriarchowie i Prororcy nigdy nie bluznili Pismu ani Bogu :)

Pozdrawiam!


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Florian » 21 kwie 2017, 22:13

Kacperr777 pisze: Myślę że nie jest potrzebne teraz wykazanie w piśmie iż zarówno skala jest Chrysus, jak i to iż klucze do.prawdy dostaje każdy kto Boga poznał.


To że Chrystus jest nazwany skałą nie oznacza że ktoś inny nie może , bo jak widzimy z tekstu Mt 16:18 może , i zresztą nie tylko z tego tekstu , bo skałą nazwany jest także Abraham (Iz 51:1,2).Jest to niebiblijne nauczanie , klucze otrzymał od Chrystusa tylko Piotr.


Kacperr777 pisze: Odgornie, nie zaglebiajac się w wersety które podałeś, wystarczy poznać Biblijne nauki i prawdy, by porzucic Babilon i jego nauki, które są sprzeczne z pismem i bluznia Bogu.


Wystarczy poznać Biblię , by odrzucić nauki głoszone przez adwentystów i ich "prorokinię"


Kacperr777 pisze:Nauki i doktryny muszą być zgodne z Pismem. Jeżeli czegoś nie ma w Piśmie, i jest z nim sprzeczne, znaczy iż Jest to fałszywa, diabelska nauka. :) Apostołowie, Patriarchowie i Prororcy nigdy nie bluznili Pismu ani Bogu :)


Doktryny muszą być zgodne z tym , co apostołowie przekazali pisemnie i ustnie 2 Tes 2:15 Ci się kłania.I taką diabelską nauką której nie nauczali Apostołowie jest twierdzenie że Jezus to archanioł Michał.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Dragonar » 22 kwie 2017, 16:22

Florian pisze:To że Chrystus jest nazwany skałą nie oznacza że ktoś inny nie może , bo jak widzimy z tekstu Mt 16:18 może , i zresztą nie tylko z tego tekstu , bo skałą nazwany jest także Abraham (Iz 51:1,2).Jest to niebiblijne nauczanie , klucze otrzymał od Chrystusa tylko Piotr.

Gdyby Skałą z Mt 16:18 był Piotr, Jezus powiedziałby do niego:

X Ty jesteś Piotr, i na tobie zbuduję Kościół mój [...]

Gdyby Skałą z Mt 16:18 był sam Chrystus, Jezus powiedziałby do Piotra:

X Ty jesteś Piotr, i na Mnie zbuduję Kościół mój [...]

Jezus powiedział jednak:

V Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój [...]

Sądzę, że chrystologiczny kontekst wskazuje na to, że Skałą jest wyznanie Piotra na temat Chrystusa: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. (Mt 16:16). Z taką interpretacją zgadza się większość Ojców Kościoła.

Co do kluczy, to w Mt 16:19 mowa jest o przyszłym otrzymaniu kluczy przez Piotra. Jeżeli Piotr nie otrzymał kluczy w Mt 18:18 wraz z innymi Apostołami, to kiedy dokładnie zostały mu one powierzone? Jeżeli nie w Mt 18:18, to Biblia nie opisuje momentu otrzymania kluczy przez Piotra.

Florian pisze:Doktryny muszą być zgodne z tym , co apostołowie przekazali pisemnie i ustnie 2 Tes 2:15 Ci się kłania.I taką diabelską nauką której nie nauczali Apostołowie jest twierdzenie że Jezus to archanioł Michał.

Podchodząc do interpretacji 2 Tes 2:15 zakładasz arbitralnie, że to, czego Apostołowie nauczali ustnie jest czymś innym, niż to czego nauczali przez Pismo. Nie ma ku temu podstaw - wierzę we wszystko, co przekazali Apostołowie w Nowym Testamencie, jednak nie znam choćby jednego słowa, które pochodzi od Apostołów, a które nie zostało spisane w Nowym Testamencie. Kościół Katolicki nie umie także wskazać na takie słowo poza Nowym Testamentem.

Pan Jezus nie jest oczywiście archaniołem Michałem, jednak nie dlatego, że takie twierdzenie przeczy ustnej tradycji, którą rzekomo Kościół Katolicki przekazuje, lecz dlatego, że przeczy taka teza sprzeciwia się przekazowi biblijnemu. Chrystus jest odwiecznym Bogiem, niestworzonym Panem i JHWH Starego Testamentu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 22 kwie 2017, 16:57

Dragonar pisze:Gdyby Skałą z Mt 16:18 był Piotr, Jezus powiedziałby do niego:

X Ty jesteś Piotr, i na tobie zbuduję Kościół mój [...]

Gdyby Skałą z Mt 16:18 był sam Chrystus, Jezus powiedziałby do Piotra:

X Ty jesteś Piotr, i na Mnie zbuduję Kościół mój [...]

Jezus powiedział jednak:

V Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój [...]
.

No tak, ale w oryginale mamy podobieństwo słów "Piotr" i "skała", mają ten sam źródłosłów:
...τῷ Πατρί σου τῷ ἐν τῷ κρυφαίῳ· καὶ ὁ Πατήρ...

wyobraźmy sobie, że chodzi o imię, które niesie ze sobą jakieś znaczenie, np. słowiańskie "Władysław" - oparte na znaczeniu słowa władza i sława.

Czy zdanie brzmiące np.:
...ty jesteś Władysław i na sławie tej władzy zbuduję...
nie brzmi zrozumiale?

Sorry na nieco dowolny dobór przykładu, chodziło mi o pokazanie kierunku myślenia.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: kontousunieteMtl » 22 kwie 2017, 22:00

chwat pisze:
wyobraźmy sobie, że chodzi o imię, które niesie ze sobą jakieś znaczenie, np. słowiańskie "Władysław" - oparte na znaczeniu słowa władza i sława.

Czy zdanie brzmiące np.:
...ty jesteś Władysław i na sławie tej władzy zbuduję...
nie brzmi zrozumiale?

Sorry na nieco dowolny dobór przykładu, chodziło mi o pokazanie kierunku myślenia.



No i podobnie fantazjowali ojcowie KK, po czym zbudowali sobie swoj kosciol na tej wydumanej skale , wyposazajac go w wymyslone przez siebie przedmioty i dogmaty. A nastepnie uzbrojeni w zelazne prety( i inne rowniez wydumane pod natchnieniem prowadzacego ducha narzedzia tortur) najgorliwsi wierni ruszyli do ewangelizacji swiata.

A dzisiaj na rozne sposoby potomstwo duchowe tegoz ducha probuje przekonac swiadomych, wyzwolonych Prawda chrzescijan do swojej doktryny...ze to niby ten prawdziwy Kosciol Chrystusa z kluczami do Krolestwa Bozego.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości