Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 23 kwie 2017, 21:25

Rembov pisze: Także fakt, że słoneczna smuga na powierzchni morza podczas zachodu Słońca powstaje na skutek falowania.


Rembov nie obraź się ale głupszego stwierdzenia nie słyszałam od czasu swojego narodzenia czyli nigdy , nawet dziecko nie da się nabrac na taka głupotę. No nawet po tej odpowiedzi ja jestem za zamknięciem tematu bo już tacy jak ty przeszli samych siebie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 23 kwie 2017, 21:45

magda pisze:
Rembov pisze: Także fakt, że słoneczna smuga na powierzchni morza podczas zachodu Słońca powstaje na skutek falowania.


Rembov nie obraź się ale głupszego stwierdzenia nie słyszałam od czasu swojego narodzenia czyli nigdy , nawet dziecko nie da się nabrac na taka głupotę.

Mam wobec tego pomysł: Weź zwykłe lusterko i spróbuj uzyskać za jego pomocą rozciągnięty w pionie obraz jakiegokolwiek przedmiotu. Jak ci się to uda, to daj mi znać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 23 kwie 2017, 21:49

No bawiłam się tu dobrze ale jak wudac nawet taki rozrywkowy temat umiesz zepsuć


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 23 kwie 2017, 21:53

Skoro zaczynasz udawanie greka to jest to jasny znak, że nie masz merytorycznych argumentów i jesteś świadoma faktu, że jest NIEMOŻLIWE uzyskanie za pomocą płaskiego lustra zniekształconego (czyli na przykład rozciągniętego) odbicia obiektu obserwowanego za jego pomocą. :)
Nie prościej jest przyznać się do błędu?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 23 kwie 2017, 22:19

Nie wysilaj sie juz mam cie dość z lustrem czy bez lustra .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 23 kwie 2017, 22:51

Ty masz dość każdego, kto pokaże, że nie masz racji, więc to nic nowego. Był czas przywyknąć. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 23 kwie 2017, 23:42

Ty masz jakiś niedosyt zainteresowania twoja osobą , włazisz na jakis temat i zaczyna sie wtedy zajmowanie Rembovem, rozwalasz temat i wtedy masz satysfakcje juz czasem mysle ze ci za to ktoś płaci zeby niszczyć forum protestanckie może kuria ci dała takie zadanie i pracujesz dla nich za niezły grosz a moze dla idei nie wiem ale jest cos nie w porządku cos dziwnego w tym co robisz z tym ze tak twardo i wytrwale tu bruździsz i nic tego nie zmienia. Było ostatnio kilka tematów i sie fajnie rozmawiało a teraz jak tu wlazłeś to wszystkie te tematy padły bo każdy nie tylko ja ma cie dosć. kumasz o co chodzi?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 24 kwie 2017, 04:28

A Madziu, a tyle razy pisałem, żebyś sobie ten temat odpuściła... Nie posłuchałaś i sobie tylko na szkodę robisz...

PS. Nie odchodź z forum, o jak się Rembov na protestantyzm nawróci, to Ty w ramach zasady, że musisz być po przeciwnej stronie... na katolicyzm powinnaś wtedy przejść...
;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 24 kwie 2017, 17:11

Bardzo proszę o zapoznanie się z tymi nagraniami: https://www.youtube.com/user/gww15/playlists
2 serie filmików, a w nich szeroka tematyka i polemika z różnymi poglądami na temat rzeczywistości, w której żyjemy...

Cibie xxx xx szczególnie proszę byś obejrzał wszystkie tam zamieszczone filmy; możemy się tak umówić, że to zrobisz (będziesz miał potem sporo materiału do krytyki i pokazywania, że ich autor jest w błędzie, gdy np. omawia oświetlenie chmur od dołu, albo wygląd księżyca...).

Wracam do oglądania bo dopiero zacząłem, ale nie waham się od razu podać namiar na nagrania...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 24 kwie 2017, 21:22

No na razie do lońca miesiaca zostaję jednak płaskoziemną


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2017, 06:48

Madziu, jeśli obejrzysz filmy z kanału, jaki wyżej podlinkowałem, to jeszcze w tym miesiącu zmienisz zdanie! Gwarantuję Ci!
Tak dobrych materiałów przeczących teorii wklęsłej i płaskiej Ziemi, jeszcze nie widziałem :!:
Obie te teorie autor filmów na tym kanale (przypomnę: https://www.youtube.com/user/gww15/playlists ) rozpracowuję dogłębnie, a wniosek jest jeden: oszukują nas zwolennicy tych teorii! On tam pokazuje w jaki sposób to robią...
Dlatego Madziu, nie trać czasu: oglądaj... Tylko tyle.

Postaram się zaprosić autora nagrań na nasze forum do tego tematu...
Iksiński, szykuj się! :)

Wracam do oglądania bo jeszcze nie skończyłem, ale to co widziałem już pozwala na powyższe wnioski...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 25 kwie 2017, 10:22

Witajcie...
Jako że zostałem wywołany przez Zbyszka niczym wilk z lasu do tablicy, oto jestem.
Widzę że napisaliście już 67 stron- nie jestem w stanie zapoznać się dokładnie z wszystkimi ale z tego co się z orientowałem to użytkownicy: Magda, Ace, xxx xx, Są przekonani lub prawie pewni, że Ziemia jest płaska. Argumenty za płaską Ziemią znam doskonale tematem zajmuje się już wiele miesięcy.
Na początek mam do Was pytanie. Czy jesteście osobami wierzącymi w Boga i Biblię?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: chwat » 25 kwie 2017, 11:12

Na początek odpowiedź: to nie Twoja sprawa.

Pochwal się tymi swoimi doskonale Ci znanymi argumentami i wystarczy.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 kwie 2017, 12:06

Gww15 pisze:Witajcie...
Jako że zostałem wywołany przez Zbyszka niczym wilk z lasu do tablicy, oto jestem.
Widzę że napisaliście już 67 stron- nie jestem w stanie zapoznać się dokładnie z wszystkimi ale z tego co się z orientowałem to użytkownicy: Magda, Ace, xxx xx, Są przekonani lub prawie pewni, że Ziemia jest płaska. Argumenty za płaską Ziemią znam doskonale tematem zajmuje się już wiele miesięcy.
Na początek mam do Was pytanie. Czy jesteście osobami wierzącymi w Boga i Biblię?


Tak, ja jestem osobą wierzącą w Boga i w Biblię. I jestem płaskoziemcą. Ty jesteś autorem tej serii "Krzywizna umysłu"? Jeśli tak to bardzo dobrze, bo nie muszę oglądać tej całej serii, lecz mam Cię "pod ręką". A więc krótko i zwięźle: ziemia nie może być kulą taką jak nam opowiadają ponieważ występują zjawiska przeczące temu, że ziemia jest kulą.

1. Pierwsza grupa zjawisk: widzenie "poza krzywiznę kuli" lub niezgodnie z tą "krzywizna".
https://www.youtube.com/watch?v=7K5HBGCOzY0
https://www.youtube.com/watch?v=7Re_C3TZWFQ
To powyżej to widoki "niezgodne z krzywizną kuli ziemskiej"
A teraz widoki "poza krzywiznę":
https://www.youtube.com/watch?v=vP7lyAKNpj4
https://www.youtube.com/watch?v=HpyaMoBzFy4
https://www.youtube.com/watch?v=WvcJ8XumBig
Samemu również sprawdzałem "dalekie widoki" i stwierdziłem zgodność z płaską ziemia, a niezgodność z "kulistą". Nie dysponuję jednak materiałami, które mógłbym zaprezentować.
2. Drugie zjawisko niezgodne z "kulą ziemską": horyzont nie obniża się wraz z wysokością. Sam to sprawdzałem poziomicą podczas lotu samolotem. Brak obniżania się horyzontu wraz z wysokością jest może nawet solidniejszą przesłanką, niż ta pierwsza grupa zjawisk. Niestety tu można jak na razie polegać tylko na moim słowie lub słowie innych (są różne filmiki w YouTube, które to samo twierdzą, czyli że horyzont nie obniża się). Ale zachęcam każdego kto lata samolotami do testowania samemu. Jak to zrobić opisałem kilka postów wyżej.

[Lecąc samolotem i "mierząc poziomicą horyzont" zauważyłem jeszcze jedno zjawisko nie tylko niezgodne z kulą ziemską, ale więcej ! Niezgodne z naszymi powszechnymi wyobrażeniami na temat tego jak świeci słońce, jak ono oświetla ziemię. Opisałem to kilka postów wcześniej. Również zachęcam innych latających samolotami do zwracania uwagi na to zjawisko.]

Jeśli w Twojej serii jest cokolwiek co tłumaczyłoby wszystkie te kwestie na gruncie założenia "globu ziemskiego", to mi wskaż. Na razie bowiem nie spotkałem się z żadnym logicznym i spójnym wyjaśnieniem tych spraw na gruncie teorii "kuli ziemskiej".
Zatem pozostaje tylko jeden logiczny wniosek: ziemia jest płaska. {Ten wniosek opiera się na założeniu, że światło biegnie prostolinijnie, a takie założenie ja przyjmuję za prawdziwe}


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2017, 12:43

chwat pisze:Na początek odpowiedź: to nie Twoja sprawa.

Ale dlaczego tak reagujesz?... :-/

chwat pisze:Pochwal się tymi swoimi doskonale Ci znanymi argumentami i wystarczy.

A gdybyś od wczoraj oglądał filmiki, które Grzegorz zrobił, to byś już sporo argumentów poznał; ja je poznałem i wyrażam zadowolenie, że zechciał tu przyjść osobiście... :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości