Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 17 maja 2017, 17:12

Ktoś może z płaskoziemców w sierpniu do USA się wybierze... Po co? A tu jest słów kilka: https://youtu.be/M0fZbFBqkC4?t=268


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: darktofik » 17 maja 2017, 17:13

pamich pisze:
darktofik pisze:Nie wiem, co to za novum "religia satanistyczna" :D


Jak nie wiesz to se przeczytaj wikipedię. Wystarczy już pierwsze zdanie:

Satanizm – termin określający wiele różnych systemów religijnych, wierzeń oraz praktyk, które nawiązują do różnie rozumianego Szatana[1].

B.A. Robinson: Religious Satanism, 16th century Satanism, Satanic Dabbling, etc.. Ontario Consultants on Religious Tolerance.,

Mając na uwadze, że:
Religia – system wierzeń i praktyk (...)

tak więc śmiało można Ciebie zacytować:
Doucz się, pieniaczu, jak chcesz dyskutować..



Gimbaza :lmao: No ale czego oczekiwać... Wikipedia królową źródeł i wszechwiedzy :evil: Chciałeś błysnąć, a wyszło ci jak zwykle? Może idź się pomodlić. O rozum?
A jak chcesz wiedzieć, to wysil się i poszukaj u źródeł. A nie piszesz bzdety, byle tylko pokazać, że potrafisz włączyć bzdurnopedię. Albo jednak idź się ogłupiać żydowskimi bajeczkami, to twój poziom.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: darktofik » 17 maja 2017, 17:18

Zbyszekg4 pisze:Ktoś może z płaskoziemców w sierpniu do USA się wybierze... Po co? A tu jest słów kilka: https://youtu.be/M0fZbFBqkC4?t=268


Nie polecą, bo się boją, ze międzynarodowi spiskowcy zrzucą ich z krawędzi świata w otchłań szeolu


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
pamich
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2017, 21:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: pamich » 17 maja 2017, 17:27

darktofik pisze:A jak chcesz wiedzieć, to wysil się i poszukaj u źródeł.

Czyli mam poszukać odpowiedzi u szatana, księcia ciemności umysłowej, mistrza kłamstwa i pozorów.
Ha ha ha.. dobre żarty.. :lol:


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: darktofik » 17 maja 2017, 17:38

pamich pisze:
darktofik pisze:A jak chcesz wiedzieć, to wysil się i poszukaj u źródeł.

Czyli mam poszukać odpowiedzi u szatana, księcia ciemności umysłowej, mistrza kłamstwa i pozorów.
Ha ha ha.. dobre żarty.. :lol:


Konkretów, prawdziwych informacji szuka się zwykle u źródeł. Taka jest metodologia naukowa. Ale do tego trzeba być w miarę inteligentnym. Ty możesz szukać w wikipedii i u swoich kolegów z podwórka. Jako że z tępakami i trollami nie dyskutuję, żegnam czule :->

EOT.

Jak admin uważa, to można wywalić te parę postów do kosza, bo to offtop i trolling i w koszu jego miejsce :)


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 17 maja 2017, 22:01

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:według mnie na 99% księżyc jest tylko światłem w sklepieniu

A widać z ziemi (przez lunetę), tę "firankę", co zasłania stopniowo to światło, że od jego braku... poprzez sierpik... coraz większy... aż do pełni się księżyc zmienia?


A to już Twój pomysł, że jakaś "firanka" ma zasłaniać księżyc

Jak tłumaczysz fazy księżyca?...


1. Nie tłumaczę ponieważ nie wiem jak powstają.
2. To, że ktoś sobie je jakoś tłumaczy, że coś tam sobie zgaduje i wymyśla- to nie znaczy, że tłumaczy dobrze.
( jeśli te wymysły dodatkowo opierają się na takim błędzie myślenia, że ktoś to co widzi bierze od razu za "ciało"- to szkoda sobie tym głowę zawracać). Brak wytłumaczenia nie musi być czymś gorszym, niż jakieś wytłumaczenie. Jeśli "jakieś wyjaśnienie" jest fałszywe, to lepszy jest brak wyjaśnienia.
3. Jak Ty tłumaczysz sobie te doniesienia, że "czasami gwiazdy prześwitują przez księżyc" ?
Pozwól, że zgadnę: pewnie w ten sposób "to kłamstwa". Zgadza się? A sprawdzałeś samemu ? Ja się odnośnie tych doniesień nie upieram, bo samemu nie sprawdzałem. Ale np. sprawdzałem doniesienia na temat dalekich widoków i braku obniżania się horyzontu wraz z wysokością. A Ty cokolwiek sprawdzałeś samemu, czy tylko bezkrytycznie wierzysz we wszystko co "odkrywa współczesna nauka" ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 17 maja 2017, 23:04

Jak zawsze: Jak wyjaśnienie danego zjawiska wymagało by przyjęcia, że Ziemia jest kulą i krąży wokół Słońca, to oczywiście natychmiast nie masz pojęcia jak to się dzieje. :D
Zwykłe zamykanie oczu na wszystkie fakty, które obalają płaską Ziemię, a potwierdzają jej kulistość.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 18 maja 2017, 06:27

Rembov pisze:Zwykłe zamykanie oczu na wszystkie fakty, które obalają płaską Ziemię, a potwierdzają jej kulistość.

Na tym etapie to już konieczność.
xxx xx zaangażował się już emocjonalnie w kwestii kształtu ziemi.
Okopał się tak głęboko na swojej pozycji, że nie jest to już kwestia teorii czy naukowych faktów, ale sprawa honoru, zachowania twarzy bądź okazania się skończonym idiotą.
Także mechanizmy obronne działają jak u alergika. Dopuszczenie do świadomość, że ziemia jednak może być kulista, mogłoby wywołać u niego wstrząs anafilaktyczny, a co za tym idzie- stan bezpośredniego zagrożenia życia.
W łagodniejszej formie, mogłoby się skończyć załamaniem nerwowym i wyautowaniem z życia na pewien czas...


Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 18 maja 2017, 06:30

Przelot ISS na tle tarczy Księżyca:

https://www.youtube.com/watch?v=94WgUpW ... e=youtu.be


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 08:44

A o co chodzi z tymi "gwiazdami prześwitującymi przez księżyc"? Nie słyszałem o tym...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 18 maja 2017, 08:55

xxx xx pisze:
Rembov pisze:
oczywiście w studio

Dowód poproszę.

Przecież Ci pokazałem. Właśnie te absurdy. Ale Ty

Miałem pisać polemikę, ale stwierdziłem, że to bez sensu. Zamiast tego dorzucam dwa zdjęcia, które bez żadnych wątpliwości wyjaśnią czym jest ta biała plamka widoczna na wizjerze kasku księżycowego Charlesa Duke'a. Fotografie pochodzą z misji Apollo 12 i przedstawiają Pete'a Conrada:

Obrazek
Obrazek

I jeszcze ponownie Charles Duke:
Obrazek


Pięćiksie, moja WIELKA prośba: Zanim zaczniesz wypowiadać się o fotografice, poczytaj jakiś dobry podręcznik i zrób sporo zdjęć tradycyjnym aparatem fotograficznym, a nie głupimi jasiami z komórek.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 09:23

Poszukałem i zacytuję coś stąd: http://atarionline.pl/forum/comments.ph ... 642&page=9 ktoś tam tłumaczy o co chodzi z tymi gwiazdami "prześwitującymi przez księżyc" (cytuję cały post, bo jest ciekawy):
====
@marok: zadałem sobie po raz kolejny trud i zobaczyłem filmy które udostępniłeś o księżycu. Pierwszy nie ma żadnej wartości naukowej (poznawczej), skoro fazy księżyca autor wyjaśnia tym, że steruje tym Bóg i jest to niewyjaśnialna zagadka. (sic!) A potem wiąże ulicę sezamkową z amerykańskim rządem i wolnomularzami! Wow. Jednym z argumentów jest też postrzępiona krawędź księżyca na zdjęciach - przecież jakby był okrągły, to by nie miał postrzępionych krawędzi. No nie miałby gdyby był gładki jak kula do bilarda, jednak jak doskonale wiemy, księżyc jest cały zryty kraterami. Generalnie cały pierwszy film brzmi jak zlepek bredni schizofrenika.

Natomiast drugi stara się być bardziej merytoryczny, ale też nie idzie mu najlepiej. Zaraz na dzień dobry mamy informację, ze księżyc nie może być okrągły, bo wypukła powierzchnia odbija światło padające wzdłuż promienia krzywizny dokładnie w kierunku jego padania, więc nie widzielibyśmy odbicia. Rajt, prawie prawda. Tylko że tak się dzieje dla powierzchni IDEALNIE odbijających - lustrzanych. Ktoś tu zapomniał o rozproszeniu światła w wyniku którego dochodzi do zmiany kierunku rozchodzenia się promieni. Albo zapomniał, albo próbuje nas oszukać :D Secundo światło słońca nie pada tylko prostopadle do promienia krzywizny księżyca, ale również niemal prostopadle, tuż przy jego (postrzępionych) krawędziach.

A dalej jest jeszcze lepiej - światło słońca i księżyca jest przecież zupełnie inne, słońce jest złote, ciepłe, wysuszające, konserwujące i antyseptyczne(!), a księżyc jest srebrny, chłodny, wilgotny(!), rozkładający(!!!) i zakaźny(!!!!!). Tak - tak tam jest napisane :D No dobra. Dlaczego światło słońca odbite od czerwonej ściany jest czerwone a nie złote??? Bo cześć jego widma jest pochłaniana przez powierzchnię odbijającą - to wszystko to naprawdę elementarna fizyka.

"Astronomowie od setek lat obserwowali gwiazdy i planety prześwitujące przez księżyc" - 7 marca 1794 czterech astronomów zapisało, że widzieli GWIAZDĘ na ciemnej części księżyca. No tak, to mamy wiarygodne źródło. I potem kolejny przykład z 1848 roku. Prawdopodobnie były to obserwacje jakichś obiektów, które znajdowały się przed jego tarczą (tzw. tranzyt).

A potem mamy doświadczenie z fotografowaniem tarczy księżyca podczas zaćmienia, gdzie po powiększeniu i podniesieniu kontrastu widać gwiazdy prześwitujące przez księżyc.

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem doświadczenie które możesz sam powtórzyć w domu. Zrobiłem fotografię mojego łóżka pod kołdrą w ciemnym pokoju, czyli sfotografowałem zupełną ciemność. Następnie powiększyłem zdjęcie podobnie jak pan z filmu i voila! Przez moje łóżko prześwitują gwiazdy!!!

To co widzimy to szumy matrycy CCD, czyli elementu światłoczułego aparatu.

A potem pojawia się informacja o "czarnym słońcu", które jest przyczyną zaćmień i już niestety dalej nie dałem rady oglądać. I tak przyjąłem dawkę absurdów w stężeniu przekraczającym moje roczne zapotrzebowanie :D

Wszystkie te "dowody", są oparte na nieznajomości fizyki, optyki... na zwykłej niewiedzy, bądź oparte o jakieś zabobony.

Podpisuję się obydwoma rękami pod tym, co napisał Wieczór - jeżeli NAPRAWDĘ chcesz poznawać świat, to używaj SWOJEGO rozumu i swoich zmysłów, a nie karm się kłamstwami podawanym przez jakichś oszołomów. Wiesz jak łatwo nagrać filmik na youtube podając zmyślone argumenty? To nie kosztuje nic. A tak trudno sięgnąć po książkę z fizyki - z podstawówki nawet...

No ale tak, wiemy kto pisał te książki :D ONI! Ci którym DLA ZASADY ufać nie można, pomimo tego, że często nauce poświęcają całe swoje życie. Ech...

Ja już nie podejmuję się kolejnych prób przekonania Cię, że błądzisz. Jeżeli sam dobrowolnie chcesz opierać swój świat na iluzorycznych prawdach podawanych przez anonimowych ludzi bazujących jedynie na "chłopskim rozumie", to Twój wybór.

Tylko smutne musi być życie w ciągłym przekonaniu, że wszyscy Cię oszukują.
Ale jak już powiedziałem - Twój szalony wybór.
===


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 09:49

Pisane tu było nt lotów na księżyc; ciekawą stronkę znalazłem: http://ladowanie-na-ksiezycu.prv.pl/
Ktoś tam analizuje te zarzuty, że nie było takich lotów...
Jest tam też coś o prześwitujących gwiazdach (najpierw zdania przeciwnika lotów, a poniżej odpowiedź):
=====
No dobrze. Już prawie uwierzyłem tej całej teorii, że jeśli robić zdjęcie jasnego obiektu na tle gwiazd - nie zobaczy się ich. Ale popatrz tutaj. Jest to zdjęcie, jakie zrobił Lovell uszkodzonemu SM podczas jego odłączenia. Przecież gwiazdy są! I nawet dużo!

W sumie moduł mógł być słabo oświetlony. Ale różnice i tak byłyby za wielkie. Popatrzmy uważnie na zdjęcie. Widzimy, że gwiazdy prześwitują nawet przez dyszę silnika. Żadna gwiazda nie prześwietli się przez metal. Więc to raczej nie gwiazdy, lecz uszkodzenie skanowanego zdjęcia. Tutaj znajduję się to samo zdjęcie, lecz z archiwum NASA. Lepsza odbitka - uszkodzeń nie ma [AS13-59-8500]
====


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 10:07

Bardzo ciekawa ta strona [wyżej podaję link, tu też: http://ladowanie-na-ksiezycu.prv.pl/ ]
Zacytuję takie 2 podsumowania tego tematu o tym czy były czy nie było lotów na Księżyc:
=====
Podsumowując - wszyscy teoretycy konspiratorzy mają pewne cechy wspólne. Są nimi: brak podstawowych wiadomości z dziedzin astronomii, fizyki, fotografii, ballistyki, techniki rakietowej jak również całkowite niedoinformowanie o przebiegu rzeczywistej misji Mercury, Gemini, Apollo. W ich wykonaniu możemy usłyszeć takie rzeczy, których wstydziłby się początkujący licealista. Ale niezależnie od tego i nie bacząc na nic - każdy z nich proponuje wam kupno swojej książki, kasety, płyty za jedyne .... USD, w której to on tak wspaniale głosi prawdę jedyną w swoim rodzaju. Kaysing napisał "Nie byliśmy na Księżycu", Peers jest współautorem "Ciemny Księżyc" i "Co się stało na Księżycu?". Rene napisał "NASA "oksiężycowało" Amerykę". Sibrel jest reżyserem "Śmieszny wypadek w drodze na Księżyc" a płyty i kasety z filmem Colliera "Księżyc był papierowy" jeszcze do dziś sprzedają w internecie za jedyne $19,95. Autor nie żyje, ale jego dzieło nadal przynosi zarobek. Z drugiej strony zaś żaden specjalista światowej sławy z obojętnie jakiej dziedziny nigdy nie głosił teorii falsyfikacji lądowania na Księżycu - i to jest jeden z podstawowych dowodów.
====
=====
Dlaczego w takim razie wychodzi, że ludzie wierzą w takie bzdety?

Nie jestem psychologiem, ale spodobało mi się pewne określenie, jakie znalazłem na stronie www.skeptik.net:
- Większość ludzi jest łatwowierna - uwierzą we wszystko, co powie inny bez włączenia własnego mózgu.
- Ludzie lubią myśleć, że wiedzą coś ważnego - od tego uważają siebie za mądrych .
- Ludzie lubią myśleć, że inni są głupsi od nich - szczególnie, jeżeli inni milczą na ten temat.
- Ludziom podoba się, kiedy znają "tajemnice rządowe" - szczególnie w Stanach ten trend jest popularny.
- Ludzie mają bujną wyobraźnię - tak już niestety jest.

Zakończenie.

Niektórzy uważają, że najlepszym sposobem na zakończenie artykułu jest zadanie pytania retorycznego. Może i prawda. Moim skromnym zdaniem cała teoria falsyfikacji nie wytrzymuje jednego prostego pytania: Po co? Tak się składa, że człowiek w zasadzie nie popełnia czynności, które nie przynoszą mu korzyści, bądź jeżeli nie zależy mu na tym, aby te korzyści odniosła inna osoba. Dlatego można zadać owe pytanie - najprostsze z możliwych i nie pisać całego tego artykułu. Zwolennikowi teorii cieni można powiedzieć: "Dobrze - niech będzie, że Amerykanie podrobili zdjęcia. Niech będzie, że nierównoległe cienie są wskazówką, że zastosowano kilka reflektorów na planie. Ale po co? Gdzie są wtedy poszczególne cienie składowe? Dlaczego reflektor oświetla kierunkowo tylko jeden kamień? Usunięto cienie? Dobrze, to co to dało? Nie prościej byłoby przymocować jedną lampę do sufitu, imitującą Słońce?" Zwolennikowi teorii "wiatru na Księżycu" można powiedzieć: "Dobrze - załóżmy, że wszystko sfilmowane. Ale po otwierać drzwi? Po co robić ruch powietrza? Czy nie lepiej tego nie robić i nie wzbudzać podejrzeń?" Można też zadać inne pytania, dotyczące ogólnie teorii falsyfikacji:

Po co sześć lądowań? Przecież to oznacza sześć razy więcej zdjęć, filmów, nagrań rozmów do podrobienia. Sześć razy więcej gruntu do pozyskania. Trzy lustra laserowe zamiast jednego. Sto razy więcej pracy. Po co długie EVA? Przecież można wypuścić astronautę na 10 minut i odlecieć. Po co transmisje na żywo? Przecież to kolejne niebezpieczeństwo ujawnienia prawdy. Po co tyle zdjęć? Przecież można było zrobić 4 zdjęcia, tłumacząc się czymkolwiek i dopieścić je tak, żeby nikt nic nie wychwycił. A cel zawsze będzie osiągnięty w oczach innych - człowiek wylądował na Księżycu.

Można zadać jeszcze wiele takich pytań. A odpowiedź z punktu widzenia kierownika programem falsyfikacji może być tylko jedna - takiej potrzeby nie ma. Podjęcie tych czynności nie ma większego sensu i spowoduje tylko niepotrzebną stratę czasu, pieniędzy - spowoduje też wzrost ryzyka ujawnienia całej sprawy. Takie pytania powinien zadać sobie każdy myślący człowiek, zastanawiający się nad teorią falsyfikacji lądowania na Księżycu. I wówczas nie będzie potrzeby, aby do tej strony powracać w przyszłości.
====
Tyle z mojej strony, więcej na w/w stronie... :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 18 maja 2017, 12:53

W ogóle najpierw zamiast dyskutowac o konkretach trzeba ustalić czy sa wiarygodni ci co nam podają do wierzenia dane fakty , np NASA i naukowcy którzy już wymyślili wielki wybuch i ewolucję . Jak mozna bez zastrzezeń przyjmować teorie od kogoś kto już kilka razy podawał fałszywą teorie z fałszywymi danymi, zastanówcie sie nad tym jednak.

Zbychu nie pisz juz o ISS bo juz wiadomo ze lata pod sklepieniem, nikt nie negije ze cos lata ale czy są tam ludzie z wylakierowanymi na sztywniaka włosami czy ich tam nie ma tego sie nie dowiemy na 100%.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości