Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 23 maja 2017, 15:53

xxx xx pisze:
Gww15 pisze:
xxx xx pisze:Ależ oczywiście, że jest to możliwe.

O to świetnie wykaż, że jest to możliwe chociaż w teorii.


To nie rozumiesz tego, że "soczewka" może dawać obniżenie obrazu ? Ale co tam "w teorii"? Ja Ci mogę eksperymentalnie pokazać, że soczewka może dać efekt "schowania się pod horyzont" na ...zupełnie płaskim stole! [Tyle, że to raczej nieprędko, bo teraz mam inne sprawy, a to wymaga zrobienia materiału zdjęciowego.]

Ja rozumiem tylko Ty nie rozumiesz, że w atmosferze standardowo nie ma takiej soczewki.

xxx xx pisze:
Gww15 pisze:Rysunki założenia teoretyczne, a potem doświadczenia zgodne z założeniami i Nobla masz bez dyskusji....



E tam. Noble dostają ci, którzy są czcicielami oficjalnej nauki. [Władze na światem mają oszuści- oni mają pieniądze, w tym na rozdawanie różnych nagród w różnych dziedzinach życia. ]. Ci zaś którzy podważają oficjalny światopogląd "naukowy" są wyśmiewani i wyszydzani.


Jeśli uzasadnisz teoretycznie, że atmosfera działa standardowo jak soczewka i to przez to chowają się obiekty to sam osobiście Ci tego Nobla w zębach przytargam... :D

xxx xx pisze:Być może jeszcze tego nie zauważyłeś, ale dla mnie "podręczniki" nie są "absolutną wyrocznią".
Gww15 pisze:Właśnie widać.

xxx xx pisze:Być może nie zauważyłeś ale zwykła historia tego świata udowadnia, że nauka z zasady się myliła, co do wyobrażeń na temat ziemi i nieba. Dla Ciebie natomiast nauka to coś w rodzaju "boga". Nie wyobrażasz sobie by "naukowcy" mogli się mylić i zupełnie nie chcesz podchodzić krytycznie do ich rewelacji.
Ale co tam, zostawmy to na boku. Nie podoba Ci się, że się nie kłaniam "podręcznikom" tylko patrzę na wszystko krytycznie ? A wytłumaczyłeś już logicznie na gruncie "globu" te zdjęcia "z górami" czy choćby te znad polskiego morza ?

pS. "Podręczniki" zawsze pisali ludzie. Historia tego świata pokazuje dobitnie: ludzie są omylni, ich wyobrażenia i domysły mogą być błędne. Warto pamiętać o tej prostej przecież prawdzie.


Ludzie są omylni?
Właśnie zauważyłem, że wszyscy oprócz Ciebie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 23 maja 2017, 16:08

Może ixiński ma soczewki na swoich gałkach ocznych... i dlatego myśli, że i dalekie widoki mają takie soczewki... ;) Kto wie... :zhm:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 23 maja 2017, 16:08

Zbyszekg4 pisze:ixie, ostrzeżenia mają swój termin ważności; zapewne Rembov je dostał ponad 6 mies. temu i dlatego znikły [Twoje też znikną].


No raczej nie. Ponieważ widziałem jak mu "przybywały". A nie jestem tutaj 6 miesięcy.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 23 maja 2017, 16:10

xxx xx pisze:
Zbyszekg4 pisze:ixie, ostrzeżenia mają swój termin ważności; zapewne Rembov je dostał ponad 6 mies. temu i dlatego znikły [Twoje też znikną].


No raczej nie. Ponieważ widziałem jak mu "przybywały". A nie jestem tutaj 6 miesięcy.

Może nadeszła z Watykanu dyspensa?... :roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 23 maja 2017, 16:39

Gww15 pisze: Ja rozumiem tylko Ty nie rozumiesz, że w atmosferze standardowo nie ma takiej soczewki.


No i co ? Przecież standardowo nie ma żadnych "obniżeń" .Natomiast tam gdzie jest refrakcja są standardowo zniekształcenia, w tym zwłaszcza "sprasowanie". Nie oglądałeś zdjęć z Toronto ? Nie pokazywałem Ci filmiku z widokami z Gdyni na Hel?


Jeśli uzasadnisz teoretycznie, że atmosfera działa standardowo jak soczewka


Standardowo działa jak "niejednorodna woda" powodując "kompresję" i zniekształcenia.



i to przez to chowają się obiekty to sam osobiście Ci tego Nobla w zębach przytargam... :D


Nobla mam serdecznie...gdzieś. Tym bardziej "Twojego Nobla"


Ludzie są omylni?
Właśnie zauważyłem, że wszyscy oprócz Ciebie.


Ja też jestem omylny, więc proszę mi wskazać błąd. Nie chciałeś przy tym widoku znad Bałtyku, to może przy tym z "Chatki Puchatka" ? Ziemia jest płaska. Wszystko co macie na "kulistą ziemię" opiera się na obserwacji nieba. Ale nie zauważyliście, a nawet o tym w ogóle nie pomyśleliście, że to co na niebie może wynikać z funkcjonowania nieba, a niekoniecznie z "kulistości ziemi". Przecież nawet w ogóle byłeś bardzo zdziwiony, gdy Ci napisałem, że argumenty z nieba są od rzeczy, oparte na założeniach dotyczących nieba. Ale teraz zapewne już to rozumiesz, bo jesteś inteligentny.


Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 23 maja 2017, 18:03

Gww15 pisze:
xxx xx pisze:
Gww15 pisze:O to świetnie wykaż, że jest to możliwe chociaż w teorii.


To nie rozumiesz tego, że "soczewka" może dawać obniżenie obrazu ? Ale co tam "w teorii"? Ja Ci mogę eksperymentalnie pokazać, że soczewka może dać efekt "schowania się pod horyzont" na ...zupełnie płaskim stole! [Tyle, że to raczej nieprędko, bo teraz mam inne sprawy, a to wymaga zrobienia materiału zdjęciowego.]

Ja rozumiem tylko Ty nie rozumiesz, że w atmosferze standardowo nie ma takiej soczewki.

xxx xx pisze:
Gww15 pisze:Rysunki założenia teoretyczne, a potem doświadczenia zgodne z założeniami i Nobla masz bez dyskusji....



E tam. Noble dostają ci, którzy są czcicielami oficjalnej nauki. [Władze na światem mają oszuści- oni mają pieniądze, w tym na rozdawanie różnych nagród w różnych dziedzinach życia. ]. Ci zaś którzy podważają oficjalny światopogląd "naukowy" są wyśmiewani i wyszydzani.


Jeśli uzasadnisz teoretycznie, że atmosfera działa standardowo jak soczewka i to przez to chowają się obiekty to sam osobiście Ci tego Nobla w zębach przytargam... :D


Nie wiedziałeś, że jak weźmiesz lupę (soczewka wypukła), a na stole będzie leżała gazeta, to patrząc przez lupę gazeta schowa się pod stołem? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Płaskoziemcy wymyślają już takie bzdury, że nie wiem czy smiać się czy płakać..... :lol-above:


Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 23 maja 2017, 19:13

xxx xx pisze:Przecież standardowo nie ma żadnych "obniżeń"

Czkaj bo się chyba teraz zagubiłem... Chcesz powiedzieć, że obniżenia są tylko czasami i standardowo obiekty nie są obniżone?

xxx xx pisze:Przecież nawet w ogóle byłeś bardzo zdziwiony, gdy Ci napisałem, że argumenty z nieba są od rzeczy, oparte na założeniach dotyczących nieba. Ale teraz zapewne już to rozumiesz, bo jesteś inteligentny.

I nadal jestem zdziwiony Twoim brakiem konsekwencji w wybiórczym stosowaniu matematyki i praw fizyki. Tylko na podstawie swojego niezrozumienia zasad działania refrakcji i jej wpływu na obserwacje świata. To jest zwykły fanatyzm, a nie podejście naukowe jakie tu początkowo deklarowałeś.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: christianinroman » 26 maja 2017, 18:17

Dla obrońców TEORII o płaskiej ziemi polecam dyskusję w tym temacie na ulica.prosta.forum/dysputy teologiczne.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2017, 18:31

christianinroman pisze:Dla obrońców TEORII o płaskiej ziemi polecam dyskusję w tym temacie na ulica.prosta.forum/dysputy teologiczne.

A jak się tam siły rozkładają - wiela jednych a wiela drugich, a? ;-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 27 maja 2017, 11:15

Zbyszekg4 pisze:
christianinroman pisze:Dla obrońców TEORII o płaskiej ziemi polecam dyskusję w tym temacie na ulica.prosta.forum/dysputy teologiczne.

A jak się tam siły rozkładają - wiela jednych a wiela drugich, a? ;-)


No właśnie. Typowe myślenie współczesnego człowieka: nie ważne kto ma rację, gdzie jest racja, ale ważne "ile głosów". Typowy błąd człowieka. Woli "policzyć głosy", niż zastanowić się nad wagą argumentów. Woli bardziej ilość, niż jakość.

Lecz arcykapłani podburzyli tłum, żeby uwolnił im raczej Barabasza. 12 Piłat ponownie ich zapytał: «Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem Żydowskim?» 13 Odpowiedzieli mu krzykiem: «Ukrzyżuj Go!» 14 Piłat odparł: «Cóż więc złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Ukrzyżuj Go!» 15 Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.

Większość głosowała za Barabaszem. Czy większość miała rację ?


Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 27 maja 2017, 12:10

Zbyszekg4 pisze:
christianinroman pisze:Dla obrońców TEORII o płaskiej ziemi polecam dyskusję w tym temacie na ulica.prosta.forum/dysputy teologiczne.

A jak się tam siły rozkładają - wiela jednych a wiela drugich, a? ;-)


Jak wszędzie.
Ci mądrzejsi wolą myśleć, używać rozumu, analizować, postrzegać rzeczywistość taką jaka jest. To typowo naukowe podejście w którym dochodzi się do odkryć i prawdy.

Za to ci zindoktrynowani, nie dadzą się przekonać w żaden sposób. Oni wolą bzdurne mity i bajki, które ludzie wymyślali, kiedy nauka jeszcze raczkowała. Oni wolą głopoty wymyślane dawno temu, od pomiarów, obliczeń, matematyki, geometrii, fizyki - w ogólności od rozumowania i myślenia.
Niestety dla nich - rzeczywistość taka jaka jest, kompletnie nie pasuje do tych ich bzdurnych bajek.


Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 27 maja 2017, 12:21

xxx xx pisze:Lecz arcykapłani podburzyli tłum, żeby uwolnił im raczej Barabasza. 12 Piłat ponownie ich zapytał: «Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem Żydowskim?» 13 Odpowiedzieli mu krzykiem: «Ukrzyżuj Go!» 14 Piłat odparł: «Cóż więc złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Ukrzyżuj Go!» 15 Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.
Większość głosowała za Barabaszem. Czy większość miała rację ?

Oczywiście. W dzisiejszych czasach Jezus wylądowałby co najwyżej w psychiatryku.
W tamtych czasach takich co twierdzili, że są synami bożymi, czyli z ostrymi odchyleniami psychicznymi - traktowano zdecydowanie surowiej niż dzisiaj.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 27 maja 2017, 19:09

Aaltonen pisze:
Jak wszędzie.
Ci mądrzejsi wolą myśleć, używać rozumu, analizować, postrzegać rzeczywistość taką jaka jest. To typowo naukowe podejście w którym dochodzi się do odkryć i prawdy.


To czemu sam nie stosujesz takiego właśnie podejścia ?

Za to ci zindoktrynowani, nie dadzą się przekonać w żaden sposób.


Jak np. Ty. Żaden argument nie jest w stanie zachwiać Twoją wiarą w "kulę ziemską".

Oni wolą bzdurne mity i bajki, które ludzie wymyślali, kiedy nauka jeszcze raczkowała.


E, no bez przesady. Nie ma bardziej bzdurnych mitów, niż te które współczesna "nauka" wymyśliła. Np. że "wszystko się wzięło z big-bangu, z jednego punktu który.... wybuchł. Najpierw nie było nic. Tylko 'osobliwość', to znaczy jeden punkt, wszystko (czyli... nic, no bo punkt to przecież w zasadzie... nic), było w jednym punkcie, który...wybuchł i zrobiło się...wszystko co teraz jest". Czy może być większa bzdura ?! Przecież ten kto to wymyślił to dopiero musiał mieć ..przerąbane w głowie.
Nie wiem czy zauważyłeś to, że "nauka" jest dla Ciebie bogiem?

Oni wolą głopoty wymyślane dawno temu,


A to co teraz wymyślają to nie są głupoty ? Np. to, że "ewolucja" sama i zupełnie przypadkowo ...wymyśliła człowieka, który wymyślił np. komputer ? Wiadomo z doświadczenia życiowego, że żaden komputer się przypadkowo nigdy nie zrobił, ani żaden algorytm do komputera (program) się przypadkowo, bez udziału umysłu człowieka sam nie ułożył, ale....człowiek który wymyślił i komputery i programy do nich zrobił się...przypadkowo ! (?!) Może być większa głupota ? Bo ja nie bardzo czuję możliwość powstania większych bzdur. [No chyba, że "big-bang".]


od pomiarów, obliczeń, matematyki, geometrii, fizyki - w ogólności od rozumowania i myślenia.


Ja tutaj przedstawiłem Ci różne obliczenia. Czemu nie obaliłeś choćby jednego z nich ?


Niestety dla nich - rzeczywistość taka jaka jest, kompletnie nie pasuje do tych ich bzdurnych bajek.


Mówisz o samym sobie ? Dla Ciebie jest przecież tak, ze jeśli rzeczywistość nie pasuje np. do "kuli ziemskiej", to.... tym gorzej dla rzeczywistości.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 27 maja 2017, 19:21

Aaltonen pisze:
xxx xx pisze:Lecz arcykapłani podburzyli tłum, żeby uwolnił im raczej Barabasza. 12 Piłat ponownie ich zapytał: «Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem Żydowskim?» 13 Odpowiedzieli mu krzykiem: «Ukrzyżuj Go!» 14 Piłat odparł: «Cóż więc złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Ukrzyżuj Go!» 15 Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.
Większość głosowała za Barabaszem. Czy większość miała rację ?

Oczywiście. W dzisiejszych czasach Jezus wylądowałby co najwyżej w psychiatryku.
W tamtych czasach takich co twierdzili, że są synami bożymi, czyli z ostrymi odchyleniami psychicznymi - traktowano zdecydowanie surowiej niż dzisiaj.


Czyli można powiedzieć, że jest pewien ..."postęp"? Jak to u wujka Stalina, który "taki dobry, bo tylko skopał, a przecież mógł zabić!". Ale ja mam w ...głębokim poważaniu taki postęp. Bo ośmieszanie i wyszydzanie jest z wielu powodów nawet gorsze, niż zabicie. Bo ośmieszonego (takiego z etykietką "chorego na rozumie") nie traktuje się poważnie, odmawia się mu godności i powagi . A skazanego na śmierć (słusznie czy niesłusznie) przynajmniej traktuje się poważnie i odpowiedzialnie. Dlatego ludzie często bardziej niż prześladowań boją się ośmieszenia. Ośmieszanie i szyderstwo to diabelska broń.
Jezusa uznano by dzisiaj za "chorego psychicznie" i pewnie by "poddano przymusowemu leczeniu", bo w domu wariatów normalny będzie uznany za wariata przez...wariatów. Tak to działa.


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Dzik » 28 maja 2017, 00:37

Hejka. dzis dostałem chwilę czasu na pisanie. Lubię czytać ten watek. Czytam każda wypowiedź każdej osoby w tym wątku, szczególnie dyskusje między Gww15 a XXXXX. Dzieki że wciąż jesteście obecni na tym forum.
Oczywiście jeśli ktoś przedstawi jeden wiarygodny dowód że Ziemia jest niby wirująca kulą to w to uwierzę.
Ponadto wolę wierzyć Biblii która wyraźnie sugeruje że Ziemia jest płaska:
viewtopic.php?f=51&t=15972&p=522341#p522341
Przejdźmy do merytorycznej dyskusji bez obrażania się czy wyzywania kogokolwiek na argumenty.
Do kulastych warto przemawiać obrazkami a całe ich argumenty są to skomplikowane teoretyczne wzory bo że Ziemia jest płaska to każdy widzi własnymi oczyma:

Obrazek
Dziś skupmy się na tych wzorach
Adalbertus pisze:
Dzik pisze:Siła przyciągania, jak wiadomo, jest określana za pomocą wzoru:
Gdzie:
F=Gxm1xm2/r2
G – stała grawitacji.
m, M – masy ciał.
R – odległość między ciałami.
Weźmy z podręcznika: stała grawitacji równa się na przykład 6, 6725×10-11Nm2/kg2.
Masa Księżyca – 7,3477 × 10^22 kg.
Masa Słońca – 1, 9891 × 10^30 kg.
Masa Ziemi – 5, 9737 × 10^24 kg.
Odległość między Ziemią i Księżycem = 380 000 000 m.
Odległość między Księżycem a Słońcem = 149 000 000 000 m.
Podstawiając do formuły te dane otrzymamy:
Siła przyciągania pomiędzy Ziemią a Księżycem = 2.0284381618827*10^20
Siła przyciągania między Księżycem a Słońcem = 4.3930853186399*10^20
Tak więc, według rygorystycznych danych naukowych i obliczeń...

Mnie tyle co Tobie nie wyszło. Policz jeszcze raz.

To ty policz jeszcze raz . Mi wyszło dobrze. Polecam kalkulator naukowy na windowsa :Microsoft Mathematics. Z nim policzysz dobrze i dowiesz się że wg teorii grawitacji w chwili gdy księzyc jest między słońcem a ziemią słońce przyciąga go z siła dwa ray większą niż ziemia i powinien spaść na słońce :)

Obrazek
Nie znam się na astronomi więc dyskusja kulo-plasko ziemców jest dobrą metoda na naukę.
Więc proszę wytłumaczcie mi bo nie rozumiem jeśli pędzimy wewnątrz galaktyki zwanej droga mleczną o prędkości orbitalnej 286 km/s
dlaczego bez przerwy gwiazdę polarną widzimy ciągle w tym samym miejscu a inne nie?

Obrazek

Obrazek
Jak porusza się Układ Słoneczny
https://www.youtube.com/watch?v=W4Cn2drmKmc
Nasza Galaktyka, niezależnie od obrotu, porusza się w międzygalaktycznej przestrzeni. Pomiary wskazują, że Droga Mleczna porusza się w przybliżeniu 630 km/s względem lokalnego systemu galaktyk. Przy takiej prędkości Ziemia porusza się 52 mln km na dzień (prawie 19 mld km na rok).
http://www.urania.edu.pl/zasoby/droga-m ... y-dom.html


Obrazek

Jeżeli Ziemia kreci sie wokół własnej osi z prędkością 1667 km/h oraz wokół słońca z prędkością 29,78 km/s oraz słońce wokół galaktyko z prędkością 286 km/s i galaktyka z prędkością 630 km/s względem innych galaktyk to dlaczego bez przerwy gwiazdę polarną widzimy ciągle w tym samym miejscu a inne nie?

Obrazek



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości