Ludu Mój wyjdz z niej

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: nadrozd » 06 cze 2017, 21:48

Słuchamy własnie sobie z synem ksiegi wyjścia.
ja wcześniej słuchałem pare dni temu Apokalipsy (synowi nie puszczałem chyba jescze bo zdawała mi sie zbyt drastyczna)..
ale ;) ksiega wyjścia okazuje sie podobna ;)


Mam pytanie czy wy też widzicie dziwne analogie pomiedzy
: wyjściem Izraela z egiptu a wyjściem ludego bożego z Wielkiej NIerdzadnicy
: podobieństwa pomiedzy plagami jakie Mojrzesz rzucał na egipcjan a plagami w APokalipsie
: pomiedzy faraonem a antychrystem

?

Pytam z ciekawości.
Obu ksiąg nie analizowałem tylko słucham i ..... momentami widze podobieństwa.
Wcześniej nie zwróćiłem uwagi bo tak pod rząd nie słuchałem....

Pytanie.
Moje obserwacje to tylko moja iluzja czy niekoniecznie ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: Zbyszekg4 » 07 cze 2017, 08:00

A z jakiego źródła słuchacie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 08:32

Biblia super produkcja.
Maja pliki tez na Soundcloud.

Jest podzial na role... sluchamy od jakiegos tygodnia. Syn sam prosi :). Czasem pyta jak słowa nie kuma. Fajna
Initywa prawdopodobie chlopak bedzie lepiej znal pismo duzo lepiej niz ja w jego wieku.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: Zbyszekg4 » 07 cze 2017, 10:47

Znam! Nawet reklamowałem to na forum... Czekam na ciąg dalszy!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: diedmaroz » 07 cze 2017, 11:30

Miałam identyczne obserwacje.
Najpierw Izraelci musieli oznaczyć się krwią żeby Pan w noc wyjścia ominął ich dom. Lud Boży przeszedł przez morze i wszedł na pustynię, ale zdążał do Ziemi Obiecanej, a na pustyni Pan karmił ich i opiekował się nimi.
Najpierw oczyszcza nas krew Baranka przez wiarę. Potem przez chrzest wodą i ogniem przechodzimy, potem jesteśmy na świecie jak na pustyni, w ucisku często, ale Pan nas nie zostawia i zdążamy do Nowej Ziemi.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 16:59

diedmaroz pisze:Potem przez chrzest wodą i ogniem przechodzimy, potem jesteśmy na świecie jak na pustyni, w ucisku często, ale Pan nas nie zostawia i zdążamy do Nowej Ziemi.



no a zauważyłeś ze Mojżesz też wcześniej jako dziecko był nieświadomie ochrzczony ? A nie tylko w morzu (bo to jako prawdziwy chrzest analogie daje NT zawsze) ?
Wcześńiej Mama w koszu wrzuciła go do wody .....
Jednak nie był to chrzest który dawał wolność tylko zabrał mu dzieciństwo z rodziną i musiał zamieszkać na dworze faraona wychowywac sie w pogańskiej Religii :cry: A faraon cała rodzine i krewnych MOjżesza uciskał i zmuszał do niewolniczej pracy i do masowej Aborcji przy porodzie....
Faraon i jego szatańska relogia poprostu nienawidził Żydów i chciał ich zniszczyc.....

co ciekawe pokrywa sie to z leganda o powstaniu rzymu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Romulus_i_Remus
Ten popłynął z prądem i utknął na mieliźnie w jednej z zatoczek. Płacz dzieci usłyszała wilczyca, która zaczęła regularnie odwiedzać zatoczkę, by karmić dzieci własnym mlekiem. Wilczycę wyśledził pasterz królewski Faustulus, który znalazł koszyk z dziećmi i wraz z żoną Accą Laurentią zaopiekował się nimi. Z tego względu wilczyca jest nieoficjalnym symbolem Rzymu. Najbardziej znany wizerunek (patrz zdjęcie) to tzw. Wilczyca kapitolińska.


jakos ten fakt wrył mi sie w czache bo dziecko mi zawsze płacze jak widzi że mama małego Mojżeszka wrzuca do wody w koszu ...... :cry:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: Zbyszekg4 » 07 cze 2017, 18:25

nadrozd pisze:jakos ten fakt wrył mi sie w czache bo dziecko mi zawsze płacze jak widzi że mama małego Mojżeszka wrzuca do wody w koszu ......

Powiedz dziecku, że mama Mojżesza na pewno bardzo mocno modliła się przed tym "wodowaniem", i ufała Bogu, że jej synek nie zginie...
Możesz też powiedzieć, że być może mama Mojżesza czuła, że musi tak zrobić, choć jeszcze nie wiedziała, że Bóg ma wobec jej synka wielkie plany na przyszłość (a do tego potrzebne było, żeby tak postąpić, i ona się nie opierała)...
[próbuję ocieplić całą sceną, która faktycznie u wrażliwych maluchów płci obojga może wyciskać łzy]
:papa:
No i jeszcze wspomnij, że siostra Mojżesza była w pobliżu...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ludu Mój wyjdz z niej

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 18:38

:) Jak już zobaczył że mama przytula potem małego do cyca to mu przeszło.....
Myśle że on sie rozryczał bo sam ma takiego młodszego braciszka ze zwykłej empatii.
Ale mega sie zdziwiłem bo ja nigdy w tym momencie nie płakałem ;)
Jak byłem mały i mi dziadek ta scene opowiadał to sobie wyobraziłem że to taka łudka..... ale byłem chyba już starszy z 9-10 lat...


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości