Klarcia.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 17:54

Riddick pisze:Nie, w tych czasach nie było żadnego kościoła pod prymatem Piotra, Jezus nigdy nic takiego nie powiedział, że niby Piotr ma mieć prymat,


15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?" Odpowiedział Mu: "Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham". Rzekł do niego: "Paś baranki moje!" 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?" Odparł Mu: "Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham". Rzekł do niego: "Paś owce moje!". 17 Powiedział mu po raz trzeci: "Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?" Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: "Czy kochasz Mnie?" I rzekł do Niego: "Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham". Rzekł do niego Jezus: "Paś owce moje! (J 21, 15-17)


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 cze 2009, 17:57

eee, i co to ma niby być, nie ma tam słów mówiących o prymacie. Wielu było pasterzy.
Efez. 4:11
11. I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
huerro
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2009, 17:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: huerro » 08 cze 2009, 18:04

Riddick pisze:Nie, w tych czasach nie było żadnego kościoła pod prymatem Piotra, Jezus nigdy nic takiego nie powiedział, że niby Piotr ma mieć prymat,


Ewangelia Jana:
Piotr otrzymuje władzę pasterską4

15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje! 18 5 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz». 19 To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: «Pójdź za Mną!»


[/qote]poza tym, Piotr nigdy nie był w rzymie. [/quote]

A ci autorzy wsyzscu jak w jeden zoab kłamali\:

Ireneusz (ur.130-40) „Otóż Mateusz dla Hebrajczyków napisał i wydał Ewangelię w ich języku ojczystym, podczas gdy Piotr i Paweł w Rzymie ewangelię opowiadali i zakładali Kościół. Po ich odejściu [tzn. po ich śmierci] Marek, uczeń i tłumacz Piotrowy, przekazał nam również to, co Piotr głosił. Łukasz zaś, towarzysz Pawła, w księdze swej złożył ewangelię, jak ją ten apostoł rozszerzał.” (cytat z Adversus haereses 3:1,1 przytoczony przez Euzebiusza w „Historii Kościoła” V:8,2-4).


Gajusz (IIw.) „Ja zaś mogę pokazać trofea apostolskie. Wstąp na wzgórze Watykanu, albo idź na drogę do Ostii, a znajdziesz trofea tych, którzy ten Kościół założyli” („Rozprawa przeciw Proklosowi” cytowana w „Historii Kościoła” II:25,7-8 Euzebiusza [ur.260]).


Dionizy (IIw.) „Tedy i Wy przez tak serdeczne Wasze upomnienie związaliście jak najściślej Rzym z Koryntem, szczepy sadzone rękami Piotra i Pawła. Toć obydwaj w naszym Koryncie szczep ten sadzili i nieśli nam naukę. To samo w Italii. Razem nieśli naukę i w jednym czasie śmierć ponieśli męczeńską” („List do Rzymian” cytowany w „Historii Kościoła” II:25,8 Euzebiusza).


Tertulian (ur.155) „Jeśli zaś jesteś w sąsiedztwie Italii, masz tam Rzym, którego powagę i my uznajemy. Jak szczęśliwy ten Kościół. Jemu to Apostołowie całą naukę razem z krwią swą przelali. Tu Piotr upodobnił się w męce do Pana, tu Paweł został ukoronowany śmiercią...” („Preskrypcja przeciw heretykom” 36); „co nawet Rzymianie mówią podobnie. A przecież i Piotr i Paweł zostawili im Ewangelię opieczętowaną nawet krwią własną” („Przeciw Marcjonowi” IV:5,1); „Czytamy w ‘Żywotach Cezarów’ [Swetoniusza (ur.69)], że Neron był pierwszy, który powstającą w Rzymie wiarę zdusił we krwi. Wtedy Piotr rzeczywiście opasany przez innego został przybity do krzyża. Wtedy to Paweł (...) odradza się w szlachetnym męczeństwie” („Lekarstwo na ukłucie skorpiona” 15:3).


Euzebiusz (ur.260) „Dzieje mówią, że w Rzymie, za jego [Nerona] panowania Paweł został ścięty, a Piotr przybity do krzyża. Wiadomość tę potwierdza nazwa cmentarzy rzymskich, które istnieją pod Piotra i Pawła wezwaniem” („Historia Kościoła” II:25,5).


Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 18:14

Turretin pisze:Masz rzadki na tej liście dar skromności, Klarciu.

Nie. Jedynie jestem w pełni świadoma, otrzymanych od Boga talentów.

Turretin pisze:W ramach rozwoju i samodoskonalenia podniesiesz poprzeczkę do
10 godzin dziennie?

Czasem mi się to udaje.
Jutro jadę do Carlsberga, gdzie chyba będę miała większe luzy, to ...
Turretin pisze:Pewnie masz męża, który na ciebie tyra. Albo podatników, którzy zw swojej krwawicy płacą podatki na twoja rencinę.

To chyba normalne, że mąż pracuje na utrzymanie rodziny?
poza tym, faktycznie mam rentę chorobową, która należy mi się jak psu micha.
To w Niemczech, zostałam zarażona (w klinice, podczas operacji) śmiertelną chorobą - a jedynym psikusem, jaki wywinęłam - nie bez pomocy Bożej - jest to, iż nadal żyję.
Według statystyk medycznych, nie powinno mnie już byś z wami.
Tu dodam, że się na życie nie upieram, z radością odejdę do Domu naszego Ojca, ale widocznie On ma wobec mnie inne plany.

Turretin pisze:A w mojej parafii to informatorki księży - z kółka różańcowego - mają spory wpływ na opinię publiczną i kreują opinie o ludziach. Starszy mojego zboru musiał zrezygnować z dobrze płatnej posady w przedsiębiorstwie państwowym ponieważ był po godzinach pracy za bardzo aktywny w ewangelizowaniu i informatorki z kółka różańcowego odpowiednio mu opinie urobiły. Musiał się zwolnić i poszukać innej pracy. Tak więc nie rzucam słów na wiatr co do informatorek księży bo w ciągu 23 lat od swojego nawrócenia widziałem niejedno.


Widocznie, żyję w bardziej cywilizowanym kraju.
Tutaj zarówno księża, jak i wierni pierdołami się nie zajmują.
Ale, ale. Przypomniałam sobie, że także w Szczecinie, nikt protestantów nie zwalcza, ani też w pracy, z powodu ich wiary im nie szkodzi.
Chyba jednak w jakiejś małej mieścinie żyjesz.

Piszesz z Niemiec, kraju w którym katolicy do niedawna stanowili mniej niż 50 % populacji. W Polsce sytuacja wygląda inaczej.


Od dawna dobrze wiesz, że mieszkam w Niemczech, teraz widzę, że wiesz także jak tutaj jest - a jednak pozwoliłeś sobie na obrzydliwe insynuacje.
Swoisty rodzaj chrześcijaństwa nam prezentujesz. :oops:


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 cze 2009, 18:40

Klarcia, zaden z tych ludzi, któych przywołujesz, nie widział Piotra i doniesienia o rzekomym pobycie Piotra w rzymie pochodzą dopiero od II wieku
huerro pisze:Ewangelia Jana:
Piotr otrzymuje władzę pasterską4

15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje! 18 5 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz». 19 To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: «Pójdź za Mną!»

List św Pawła:
Inni też otrzymują władzę pasterską
Efez. 4:11
11. I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 22:32

@Turretin:

Jeszcze raz, bo odpowiadając na Twój post bardzo się spieszyłam.
[nota bene - między ostatnim postem, a obecnym, zdążyłam być na Spotkaniu Ewangelizacyjnym]

Sugerujesz mi agenturalność, a w sumie to Ty bardzo podejrzany gościu jesteś.
Znasz zadziwiająco dobrze j.angielski, zbyt biegle jak na mieszkającą w Polsce osobę.
Wszyscy znani Ci księża, to dranie i łajdacy - a ja zarówno tutaj, jak i podczas częstych pobytów w kraju, ani jednego "niby księdza" nie spotkałam.
[znam ich wielu, często gościłam na plebaniach]
Poza tym, nie ma wśród księży zapotrzebowania na wywiad wśród protestanckiej braci -tym bardziej z internetowych forów - bo niby czego można się tutaj dowiedzieć, biorąc pod uwagę anonimowość nicków?

Odnośnie Kółka różańcowego - w moim środowisku, nie mamy takiego zapotrzebowania
Koncentrujemy się na ewangelizacji, a nie klepaniu "zdrowasiek".


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 cze 2009, 22:42

Koncentrujemy się na ewangelizacji, a nie klepaniu "zdrowasiek".

nie znając Ewangelii nie można ewangelizować...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 09 cze 2009, 00:27

Turretin pisze:Cytat:

[nota bene - między ostatnim postem, a obecnym, zdążyłam być na Spotkaniu Ewangelizacyjnym]
...........................................................................................................................
I co z tego?


Tylko tyle, że mimo pisania na forach, innych spraw nie zaniedbuję.

Turretin pisze:Zgodzisz się chyba z tym, że Kościół rzymski doprowadził Polskę do upadku?


Nie zgodzę się.
Mam na ten temat, całkowicie odmienne zdanie.
Gdyby nie pomoc w pielęgnacji polskości, dziś prawdopodobnie nie było by już Polski na mapie.

Turretin pisze:Jakże to? Lekceważysz zdrowaśki


Nie lekceważę, my po prostu zajmujemy się ewangelizacją.
Taki nasz charyzmat.
Kółka Różańcowe - inni pielęgnują.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 09 cze 2009, 02:19

Turretin pisze:Nikt przy zdrowych zmysłach nie poświęca 8 godzin dziennie na pisanie po formach.
Tym bardziej, że nie masz zazwyczaj nic do napisania, co by to usprawiedliwiało.

1. To jest też forma ewangelizacji.
2. Do napisania mam więcej od Ciebie - bowiem staram się nieść Ducha Pokoju i Pojednania.
Mam też nadzieję, wykazać, iż nie taki katolik straszny, jak go malują.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 09 cze 2009, 03:27

Turretin pisze:I zapewne żadnej z nich nie wykonujesz dobrze. Tak to niestety bywa.

Podług siebie sądzisz?

Turretin pisze:parcie na Wschód i katolicyzacja Rosji (w imię czego?)

Zeby oni nas nie zrusyfikowali - to chyba klar.

Turretin pisze:Potem oddanie szkolnictwa w ręce jezuitów, co doprowadziło do upadku życia umysłowego
oraz moralnego.


Jednak nie doprowadziło, czego najlepszym dowodem jest, iż Polska jako jedyny kraj zdołała powstać do życia po prawie 200 latach niewoli.

Oprócz jezuitów, którzy wprowadzili w szkolnictwo nieco skostnienia - z powodu reformacji zresztą - od XIII w. mieliśmy w Polsce szkoły katedralne, kolegiackie, parafialne i studia zakonne. To tym strukturom zawdzięczamy rozwój szkolnictwa na naszych ziemiach.
[choinka, jak ja nie lubię grzebać w "antykach", to jest nudne]

Turretin pisze:Doprowadzenie kwitnącego stanu do ruiny, a potem pielęgnowanie polskości (bo pracę u podstaw to wykonywali pozytywiści) to właśnie zasługa KRzK.


Do ruiny, nasz kraj doprowadziła raczej magnateria, a nie Kościół.
A owi pozytywiści, to nie katolikami byli?
W przeciwstawienie się Kulturkampf - Bismarka - przede wszystkim germanizacji, bardzo mocno były zaangażowane środowiska katolickie, w tym księża, m.in. ks. Piotr Wawrzyniak, ks.Jan Laskowski, ks.Sapieha, ks. Antoni Kantecki, i wielu jeszcze innych.
Z kościołem były również związane liczne towarzystwa pielęgnujące polskość, jak:przemysłowe, rolnicze ( Kółka Rolnicze ), śpiewacze ( chóry przykościelne ) ,sportowe ( Sokół ) , Bank Ludowy , czytelnie ludowe.
Nie muszę chyba dodawać, że zaborcy uderzyli przede wszystkim w Kk, rozwiązując zakony i aresztując księży.
Polska zdołała ocalić swoją tożsamość, właśnie dzięki przywiązaniu do wiary katolickiej.

Turretin pisze:jestem Polakiem, a Bóg nakazał zabiegać o dobro kraju, w którym jestem.


To faktycznie, ładnie zabiegasz o dobro Polski - wylewając kubły pomyj na wiarę naszych przodków.
"Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem".

" Jak długo na Wawelu
Zygmunta bije dzwon,
Tak długo nasza Wisła
Do Gdańska płynie wciąż
Zwycięży Orzeł Biały
Zwycięży polski lud,
Wiwat niech żyje Kraków
Nasz podwawelski gród!
(...) Jak długo nasza wiara
Rozgrzewa polską krew
Tak długo Polska cała,
Bo Polak to jak lew
Stać będzie kraj nasz cały,
Stać będzie Piastów gród,
Zwycięży Orzeł Biały,
Zwycięży polski lud."


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości