Iść na kompromis z demonami????

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 10 paź 2017, 10:29

Czy mamy być letni i isc na k0mpromisy i ekumenię czy sie radykalnie przeciwstawiać religiim demonicznym i naukom demonicznym, posłuchajcie tego i powiedzcie co myslicie czy to nie kompromisy ze swiatem i religiami demonicznymi doprowadziły do zejścia wielu kosciołów na psy?

https://www.youtube.com/watch?v=W4BdGPnwQbQ


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jasio
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2017, 22:55
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: jasio » 18 paź 2017, 23:09

magda pisze:Czy mamy być letni i isc na k0mpromisy i ekumenię czy sie radykalnie przeciwstawiać religiim demonicznym i naukom demonicznym, posłuchajcie tego i powiedzcie co myslicie czy to nie kompromisy ze swiatem i religiami demonicznymi doprowadziły do zejścia wielu kosciołów na psy?

https://www.youtube.com/watch?v=W4BdGPnwQbQ


Magdo,
video nie oglądałem, ale wierzę Słowu Bożemu:
2 Tes. 2:10-12
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
12. Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.


Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 19 paź 2017, 07:30

Ekumenia jest bardzo dobra. Ale. Nie może polegać na tym, że dane wyznanie narzuca poglądy drugiemu wyznaniu. Do tego dąży Katolicki. Dialog ekumeniczny ma tę zaletę, że pomaga docierać do prawdy. Jest to dyskusja i obrona pewnych wartości. Chociażby Chrztu świadomego.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 22 paź 2017, 00:00

Emberscrowler. pisze:Ekumenia jest bardzo dobra.


2Kor 6:14-15 bw
(14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?

Co ma wspólnego inna Ewangelia katolikow i inny eucharystyczny Jezus katolików z prawdziwą ewangelią w którą wierzymy i z prawdziwym Jezusem który nas zbawił.

Czy twój kościół jest za ekumenią???? bo jeśli tak muszę z nim skończyć bo ostatnio chodzę do Baptystów bo mieszkam obok kościoła ale jeśli są za ekumenią to juz przestaję chodzić jutro będzie ostatni raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 22 paź 2017, 01:16

Ekumenia zdrowa to D-I-A-L-O-G. Nie mieszanie doktryny prawdziwej z fałszywymi pomyjami np. kultem maryjnym. Weźmy takie Sola gratia. Mówimy z Katolikami na ten temat, bo to oczywista prawda, esencja z Pisma. Jednak nigdy nie damy się przekabacić na katolickie rozumienie Sakramentów, bo to jest czysta uczynkowość. To nie pójście na kompromis. Zdrowa ekumenia to szukanie prawdy, a nie narzucanie fałszywej doktryny i jej przyjmowanie. Podług ciała, jestem członkiem Kościoła Chrześcijan Baptystów.
Najdroższa Siostro! Zrozum, proszę. Odróżnij zdrową ekumenię, od ekumenii chorej, nie Bożej.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: kontousunieteMtl » 22 paź 2017, 01:35

Emberscrowler. pisze:Najdroższa Siostro! Zrozum, proszę. Odróżnij zdrową ekumenię, od ekumenii chorej, nie Bożej.


Czym jest ta" zdrowa ekumenia"...?

To przeciez pomysl krk....a to jest jednoznaczne z dzialaniem podstepnym....krk nigdy nie dzialal inaczej.....

Do czego potrzebny protestantom dialog z krk, od ktorego przeciez sie oddzielili w krwawych okolicznosciach...?

Jakim prawem nazywasz te ekumenie Boza...?


Moglbys to jakos rozwinac i uzasadnic biblijnie...?


Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 22 paź 2017, 01:50

Uzasadnię to z rana. Lecę już spać.
To, że jest to pomysł KRK, nie oznacza to - że też nie możemy prowadzić tego dialogu. To, że druga strona gra nieczysto - to inna sprawa. Z kolei fakt, że Katolicki widzi Ekumenię tak, a nie inaczej - to ich problem i niech się tłumaczą z tego przed Bogiem. Druga fala Kontrreformacji po prostu. Naszym obowiązkiem jest bronić dosłowności i stać na straży Prawdy. Krzewić Tradycję Apostolską tj. powrót do korzeni, do czystej Ewangelii i nie bać się rozmów nawet z takim tworem, o jakim tu mowa. Może jakiś ksiądz, biskup się nawróci? Ekumenię Bożą nazywam Ekumenię CZYSTĄ. Bez NIECZYSTYCH zagrywek.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 22 paź 2017, 13:37

Niestety Historia i nauki KRK pokazują ze jest to kościół antychrysta wielu reformatorów i zwykłych chrześcijan przez wieki oddawało życie za to oddzielenie sie od djabelskiego koscioła a ty uważasz ze mamy mieć jakis dialog z antychrystem??? Biblia uczy że Lud Boży ma wyjść z tego Babilonu a nie ze ma świeta oblubienica Baranka miecć dialog z djabłem czyli z wszetecznicą odziana w szkarłt i purpurę i pijana krwia męczenników chrystusowych co ty w ogóle piszesz. dialog ekumeniczny to trzeba mieć z zielonoświątkowymi , nawet z Adwentystami czy innymi denominacjami a nie z Wszetecznicą papieską , szkoda ze dzis w kosciele nie zapytałam o oficjalne stanowisko baptystów bo jak mają takie jak ty to moja noga już w tym kościele nie postanie chociaż szkoda bo mam go koło samego domu a następny kościół protestancki to 2 przystanki muszę jechać i to Zielonoświątkowy, trudno będę chyba musiała jeździć . Bardzo masz dziwną postawę jak jakis Luteranin. może jeszcze jesteś za ordynowaniem kobiet?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 22 paź 2017, 14:57

Droga siostro...
Czytaj ze zrozumieniem. Tyle mam Ci do powiedzenia.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: kontousunieteMtl » 22 paź 2017, 15:04

magda pisze:Niestety Historia i nauki KRK pokazują ze jest to kościół antychrysta wielu reformatorów i zwykłych chrześcijan przez wieki oddawało życie za to oddzielenie sie od djabelskiego koscioła a ty uważasz ze mamy mieć jakis dialog z antychrystem??? Biblia uczy że Lud Boży ma wyjść z tego Babilonu a nie ze ma świeta oblubienica Baranka miecć dialog z djabłem czyli z wszetecznicą odziana w szkarłt i purpurę i pijana krwia męczenników chrystusowych co ty w ogóle piszesz.



Biblijnym uzasadnieniem "przeciw" ekumenii jest przede wszystkim zdecydowana postawa samego Jezusa, ktory na kazda probe podstepnego dialogu ze strony przeciwnika Bozego wypowiada znamienne zdanie: "Idz precz szatanie".

Postawa Jezusa byla rowniez nieprzejednana w konfrontacji z faryzeuszami uczonymi w Pismie, ktorzy zostali nazwani plemieniem zmijowym.

Glosiciele innej niz Chrystusowa ewangelii zostali rowniez zdecydowanie przekleci przez ap. Pawla...

Uwazam, ze nie ma zadnych biblijnych podstaw do wchodzenia w jakikolwiek dialog z nominalnym chrzescijanstwem czy tez np. islamem....

Zbawienie to indywidualna sprawa kazdego czlowieka wynikajaca z jego osobistych relacji z Bogiem a prawdziwi czlonkowie Kosciola Chrystusa nie powinni przekazywac ludziom nauki zbawienia poprzez dzialania ekumeniczne, obce i wrogie Objawieniu Bozemu.


Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 22 paź 2017, 15:11

A oto podstawy dla zdrowej Ekumenii. Ekumenia np. z Judaizmem pomaga krzewić Ewangelię.
"Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest." 1 Piotrowy 3, 15
"Chociaż bowiem w ciele pozostajemy, nie prowadzimy walki według ciała, gdyż oręż bojowania naszego nie jest z ciała, lecz posiada moc burzenia, dla Boga twierdz warownych. Udaremniamy ukryte knowania i wszelką wyniosłość przeciwną poznaniu Boga i wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi z gotowością ukarania każdego nieposłuszeństwa, kiedy już wasze posłuszeństwo stanie się doskonałe." 2 do Koryntian 10, 3-6.
"Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym." Judy 1, 3. Pan wzywa nas do obrony Prawdy! To cel ekumenii, zdrowej ekumenii!
Prawdą jest, że trzeba wyjść z Babilonu. Ale nie można potem się przyglądać biernie temu wszystkiemu i nie walczyć.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 22 paź 2017, 20:09

Mamy głosić Jezusa i wyrywać djabłu ludzi a nie bratać sie na płaszczyżnie kosciołów . głos katolikom . Ekumenia niczego nie da tak samo z Judaizmem nie moze byc żadnego porozumienia bo sam judauzm nie przyjmuje Jezusa mozna sprawić ze poszczególne jednostki przyjma Jezusa ale ta cała zabawa w Ekumenię i dialog międzyreligijny nie jest sprawą Biblijną. W Biblii nie ma czegos takiego. W srodę jest nabożeństwo o 18 pójde i zapytam o stanowisko tego kościoła bo mze wpakowałam sie w jakis ekumeniczny kościół a o tym nie wiem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: Emberscrowler. » 22 paź 2017, 23:06

Zdrowa Ekumenia nie polega na kompromisie!
Ekumenia to Boży test. Spójrz na Judy 1, 3. Do czego wzywa? A do czego wzywa pierwszy werset jaki zacytowałem? Katolicki rzuca nam rękawicę jeżeli chodzi o katolicką ekumenię. Tchórzostwem jest się nie przeciwstawić. Kalwin mówił, że nigdy nie pozostawi słusznej sprawy bez obrony. Bierzmy przykład z Kalwina. W Kościele Chrześcijan Baptystów, każdy zbór jest autonomiczny. To bardzo luźna, demokratyczna organizacja. Nie ukrywam. Cieszy mnie ten ustrój oparty na dobrowolności. Nikt nie każe uczestniczyć w ruchu ekumenicznym. A jest skuteczną bronią!
Jezus mówił "Czyńcie mi uczniami narody..." Ekumenia międzyreligijna - służy właśnie szerzeniu Ewangelii.
A droga siostra zamiast spojrzeć obiektywnie na wersety, ciągle trwa w błędzie... Oby Bóg Cię oświecił. Bo droga siostra ufa pozorom, niezbyt rozróżniając właściwe - od niewłaściwego. Trzeba wyodrębnić szeroko aspekty dobrej i złej Ekumenii, wtedy odkryje się sens tej pierwszej. Potrzebne tu jest myślenie abstrakcyjne. Taka już nasza ludzka natura, że brakuje nam czasami tego... Ufamy temu, co nam się wydaje. Salomon pisze, że wiele dróg człowiekowi wydaje się właściwych, a na końcu jest śmierć.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: magda » 22 paź 2017, 23:38

W Biblii nie ma żadnych przykładów ekumenii zawsze nawracani ludzi nieważne z nakich kościołow i nie robiono tego odgórnie na poziomie porozumienia kościołów czy religii a oddolnie przez głoszenie ewangelii wiernym . Nie wypbrazam sobie zeby jakis chrześcijański zbór za czasów apostołów miał jakieś porozumienie z innymi religiami czy świetyniami pogańskimi . Jak sobie uwazasz ale ja uwazam ze trzeba is wytyczoną przez apostołów drogą a nie żadna ekumenia , nie ma dobrej i złej ekumenii i nie ma porozumienia miedzuy prawdą ewangelii a fałszem innych religii , za to można przedstawicielon tych religii głosić i nawet trzeba.Moze jestem tępa i nierozgarnieta ale wolę jednak to czego uczyli apostołowie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Iść na kompromis z demonami????

Postautor: kontousunieteMtl » 22 paź 2017, 23:56

W Niemczech ten ruch ekumeniczny dziala juz pelna para....msze ekumeniczne...nabozenstwa.....

Takie obrazki jak na tych zdjeciach na zapodanej przeze mnie ponizej stronie ogladalam wielokrotnie na zywo.... na wlasne oczy....

Niestety, ten tekst nie egzystuje po polsku....Ale wiemy przeciez o co chodzi....


https://de.wikipedia.org/wiki/%C3%96kum ... r_Bewegung



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości