Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: koleżanka » 02 sty 2018, 15:24

Wszyscy cytujecie Pismo Święte a i tak zaprzeczacie jego Słowu. Więc dlaczego ja mam uważać wasze słowa za prawdziwe (objawione)?
Nie nie muszę, pozostane przy prawdzie. Każdy zbór do którego należycie ma swoje prawdy, a jeśli nawet nie należycie do żadnej denominacji to uważacie, że macie monopol na prawdę. Tylko, że samą prawdą jest Bóg.

ZbiMacz nie naczytałam się żadnych artykułów, mylisz się i to bardzo (łatwo osądzać kogoś kogo nigdy się nie spotkało i nie zna), tutaj modlitwa jest priorytetem, medytacja, rozważani, Liturgia święta. Dlatego ja tutaj rzadko na forum jestem....

Saracen mylisz się... Maryja jest wzorem dla kobiety, tylko w KK nikt za bardzo o tym nie chciał mówić. W tradycji żydowskiej kobieta była na drugim miejscu za wiele nie miała nic do powiedzenia. A jednak Bóg przyszedł od do takiej młodej Panny aby jej powierzyć swojego Syna jedynego, zaufał jej. A przecież Jezus nie musiał przychodzić z ciała człowieka (Bóg jest Wszechmogący) a jednak wybrał naczynie, tym naczyniem była Maryja Kecharitomene.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: saracen » 02 sty 2018, 15:59

Tzn.takim wzorem, by urodzić jedno dziecko nie ze swoim mężem poczęte i więcej z tym swoim mężem nie współżyć?
To jest ten wzór?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 02 sty 2018, 16:01

Wszyscy cytujecie Pismo Święte a i tak zaprzeczacie jego Słowu. Więc dlaczego ja mam uważać wasze słowa za prawdziwe (objawione)?
Nie nie muszę, pozostane przy prawdzie. Każdy zbór do którego należycie ma swoje prawdy, a jeśli nawet nie należycie do żadnej denominacji to uważacie, że macie monopol na prawdę. Tylko, że samą prawdą jest Bóg.

Jesteś w wielkim błędzie. Nikt nie twierdzi, że ma monopol na prawdę. Wyczytujesz z naszych postów to, co chcesz wyczytać i trzymasz się -niestety - nie prawdy, ale tego, co ci twój kościół wbił do głowy.
Nikt z nas nie żąda, abyś NAS słuchała. Masz poznać czego chce BÓG, który na wszystkim to objawił w Piśmie św.
Proszę cię, abyś mi odpowiedziała na zarzut, który do mnie skierowałaś. Może nie dostrzegam czegoś, co ty we mnie dostrzegasz.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: nesto » 02 sty 2018, 16:17

Koleżanko. Gdybyś była z boku - tak jak ja, to zauważyłabyś, że owa Maryja nie zrobiła niczego nadzwyczajnego.
Wiele matek jak wiesz lub jak nie wiesz rodzi dzieci.
Część niestety musi również opłakiwać ich śmierć.
Maryi zostało kilku synów i przynajmniej dwie córki, które spłodziła z Józefem.
Niektóre matki natomiast w wyniku nieszczęść tracą wszystkie dzieci.
Cierpienie jest częścią życia, a o ile jest to mała jego część o tyle lepiej dla żywego organizmu.
Maryja, jeśli istniała, była OK, choć podobno pochwycić Jezusa chciała, bo bała się o jego psychikę (jak wiesz albo jak nie wiesz).
Swoją drogą chciała pochwycić swojego Boga? No no - a jak to jest właściwie.. myślała, że Bóg "rozum stracił" jak stoi w Biblii o Jezusie i jego matce?
To może o tym teraz trochę popiszmy..
Czy Maryja wiedziała co robi?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 02 sty 2018, 16:27

Skoro już podjąłeś się, nesto, napisać o tych kontrowersjach Jezus - Matka, to najpierw należałoby zapytać, czy koleżanka w ogóle czytała Biblię. Bo mam wrażenie, że nie. Ąe zna tylko z czytań na mszy, a to zwykle jednym uchem się słucha, a rozwijania tematu (szczególnie kontrowersyjnych stron ) w ogóle nie ma na kazaniach (lepiej popolitykować).
Nie dalej, jak wczoraj czytałam Mat. i ... "Któż jest matką moją..."?
Czasami odnoszę wrażenie, że mocno zgrzytało w tej rodzinie. Jak Matka, która dostała objawienie od anioła mogła o tym wszystkim zapomnieć?, nie skojarzyć, że Dziecko jest kimś więcej niż zwykłym dzieckiem? oj, lepiej się zamknę...


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 02 sty 2018, 17:01

ZbiMacz pisze:Przeemek zażartuje sobie a może kościół katolicki uważa że Maria była katoliczką, bo stoi po stronie Watykanu wg.rzekomych objawień a Abraham był Żydem a więc nie pasuje do katolicyzmu, inna bajka.


Żydów KK pozbył się już za czasów Konstantyna, kiedy nabierł mocy politycznej. Wierzyć w objawienia to druga sprawa, najpierw sprawdziłbym czy nie stoją w sprzeczności z Biblią. Poza tym już wiemy jak i co zrobić by osiągnąć zbawienie, nie ma potrzeby na więcej objawień.....


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 02 sty 2018, 17:15

koleżanka pisze:Wszyscy cytujecie Pismo Święte a i tak zaprzeczacie jego Słowu. Więc dlaczego ja mam uważać wasze słowa za prawdziwe (objawione)?
Nie nie muszę, pozostane przy prawdzie. Każdy zbór do którego należycie ma swoje prawdy, a jeśli nawet nie należycie do żadnej denominacji to uważacie, że macie monopol na prawdę. Tylko, że samą prawdą jest Bóg.


Dużo "ogólników" mało argumentów i merytoryki. Jeżeli uważam jakieś słowa za prawdziwe, to popieram je argumentem a nie osobistymi stwierdzeniami i tyle. Czy mogłabyś zacytować jakiekolwiek zdanie od adwersarzy i napisać dlaczego uważasz inaczej, bo nie wiadomo nawet to jakiego argumentu czy "objawienia" konkretnie się odnosisz.

Np. Skąd wiesz co jest to właściwą "prawdą" przy której, jak napisałaś, ty pozostajesz? I skąd możesz mieć pewność że taka, a nie inna jest prawda?


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: ZbiMacz » 03 sty 2018, 08:44

Przeemek pisze:
ZbiMacz pisze:Przeemek zażartuje sobie a może kościół katolicki uważa że Maria była katoliczką, bo stoi po stronie Watykanu wg.rzekomych objawień a Abraham był Żydem a więc nie pasuje do katolicyzmu, inna bajka.


Żydów KK pozbył się już za czasów Konstantyna, kiedy nabierł mocy politycznej. Wierzyć w objawienia to druga sprawa, najpierw sprawdziłbym czy nie stoją w sprzeczności z Biblią. Poza tym już wiemy jak i co zrobić by osiągnąć zbawienie, nie ma potrzeby na więcej objawień.....

Skoro Jezus był Żydem i apostołowie też do końca życia a św.Paweł napisał"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,
BW - List św. Pawła do Rzymian 1 1:16" a Jezus powiedział zaś "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów.BW - Ewangelia św. Jana 4 4:22" Tym samym kościół oderwany od Izraela jest fałszywym kościołem.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 04 sty 2018, 15:08

ZbiMacz pisze:Skoro Jezus był Żydem i apostołowie też do końca życia a św.Paweł napisał"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,
BW - List św. Pawła do Rzymian 1 1:16" a Jezus powiedział zaś "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów.BW - Ewangelia św. Jana 4 4:22" Tym samym kościół oderwany od Izraela jest fałszywym kościołem.



KK nie podważa że zbawienie pochodzi od żydów, tylko wspomniałem że ogłaszania i potwierdzania obrzydliwych antysemickich dekretów na soborach nie brakowało, chyba nawet do XIX w. Ale nie ma to znaczenia w świetle stworzenia kultu Maryi, zestawiłem żyda Abrahama z Maryja tylko po to by pokazać hipokryzję kultu Maryji, jedna święta "pełna zasług", "jednyna droga do Chrystua", "wywyższona ponad całą resztę" ......

Zestawianie takich paraleli Biblijnych i nieweryfikowalnej Tradycji pokazuję hipokryzję kultu Maryji, "koleżanka" nie wysiliła się na żaden komentarz nawet, no bo trudno zaprzeczyć/udowodnić inaczej..... a jak się nie da, to pozostaje upieranie się przy nieweryfikowalnej doktrynie w Tradycji lub ignorować. Ludzie zwiedzeni potrzebują przede wszystkich "Boskiej interwencji" do wyciągnięcia z błędu.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 04 sty 2018, 15:12

Kochany...jaki XIX wiek. Rydzyk równo po Żydach jechał i to długi czas. Dostał od papy upomnienie i teraz (ponoć) oficjalnie nie mówi. Jak dla mnie ten Rydzyk to najgorszy :oops: :oops: wśród naszego, upadłego duchowieństwa (tak zwanego) :-x


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: nadrozd » 04 sty 2018, 16:54

Co wy sie czepiacie Rydzyka.
W średniowieczu w chrześcijańskiej Europie dążenie do odseparowania było obustronne. Po stronie katolickiej dążenie to znalazło wyraz w uchwałach Soboru Laterańskiego. Pierwszym nowożytnym miastem europejskim, w którym zrealizowano zalecenia Soboru Laterańskiego, by uniemożliwiać Żydom zamieszkiwanie wśród chrześcijan, była Wenecja. W 1516 część weneckich Żydów przesiedlono na wyspę Ghetto Nuovo, a pozostałych w 1541 roku na Ghetto Vecchio. W weneckim getcie zamieszkiwało ok. 5000 Żydów, którzy musieli płacić dodatkowe podatki w wysokości 10 tys. dukatów. W Rzymie budowę getta, z mocy bulli Cum nimis absurdam papieża Pawła IV, rozpoczęto w 1555 roku.
*https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Getto_%C5%BCydowskie


Rydzyk tylko chcial tradycje zachowac ;) myslal ze dobrze robi.....
To nie jego wina ze
jeden Papiez powie TAK
A inny papiez powie NIE.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 04 sty 2018, 17:27

Nadrozd, ależ ja miłością braterską-chrześcijańską :lol-above: go kocham :zabawa: :D ;)


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: saracen » 04 sty 2018, 21:12

nadrozd pisze:To nie jego wina ze
jeden Papiez powie TAK
A inny papiez powie NIE.

Papież?
Panie! Jaki papież? Ten siedzi daleko w Watykanie, a tu som my. No. ;P

I dalej... Ty o papieżu, a tymczasem...
"Pan Bóg wie, ale proboszcz (katolicki)... wie lepiej" - słyszał takie powiedzenie?


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: ZbiMacz » 16 sty 2018, 16:32

http://archidiecezja.lodz.pl/pwp/?p=1485
https://docer.pl/doc/n88c1v8
Polecam wszystkim a zwłaszcza katolikom te 2 artykuły


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Albertus » 16 sty 2018, 23:36

ZbiMacz pisze:http://archidiecezja.lodz.pl/pwp/?p=1485
https://docer.pl/doc/n88c1v8
Polecam wszystkim a zwłaszcza katolikom te 2 artykuły


Bardzo ciekawe artykuły.

To co pisze Epifaniusz na temat Maryi jest oczywiście jak najbardziej słuszne i zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Epifaniusz pisze o ubóstwianiu Maryi. Pisze to w odniesieniu do działającej wówczas sekty kollorydian która oddawała boską cześć Maryi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolyrydianie


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości