Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 16:35

Dragonar pisze:Motyl - Nie da się z Tobą dyskutować. Z całym szacunkiem (...)



Dragonar.... ciesze sie , ze w ogole podniosles rekawice... :->


Milo bylo porozmawiac z toba... :)



No i dzieki za okazany szacunek.... :)


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: chwat » 21 sty 2018, 16:36

Motyl przepisuje po kawałku wymysły H.Kubika ze strony http://www.zbwienie.com. Wydaje się jej, że jak będzie protestować przeciwko protestantom, to będzie w awangardzie religii. Kubik jako ex ŚJ szafuje na prawo i lewo terminem "prawda", widocznie zostało mu to po świadkach, bo oni jak wiadomo bajdurzą o prawdzie mocno na wyrost. No i klasyka Kubika to krytyka Pawła, na której buduje swoje teorie spiskowe. No a Motyl powtarza jak papuga co się da, bo myśli że to jest mądre, bo jest nowe.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 16:45

chwat pisze: No a Motyl powtarza jak papuga co się da, bo myśli że to jest mądre, bo jest nowe.



Wyhamuj nieco...ostatnio, jak sie zagalopowales, to cie brzuch rozbolal....Zapomniales juz...? :D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunięte1 » 21 sty 2018, 16:50

@chwat
, bo jest nowe.

Jakie nowe. Kubika przegnano z polskich forów biblijnych 10 lat temu. Założył wtedy własne forum i tyle. Chyba nikt poważny nie traktuje go jako partnera do rozmów o wierze czy Biblii. A swoje teorie spiskowe ma prawo mieć, kto mu zabroni. Nie takie głupoty ludzie łykają. Niekoniecznie ktoś, kto myśli inaczej niż protestanci musi być natychmiast "wyznawcą Kubika". ;)


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: chwat » 21 sty 2018, 17:00

Odniosłem się głównie do tego co mówił Dragonar, że z Motylem nie da się dyskutować. Taka jest niestety prawidłowość "inspirowania się" fragmentami wypowiedzi rozmaitych dziwaków, a nie udzielania odpowiedzi na pytania rozmówcy, które ktoś starałby się zrozumieć. Wychodzi z tego nonsens posklejanych myśli, których nie można do niczego przyporządkować.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: emwu » 21 sty 2018, 17:02

Uczyniłem Biblię swoim jedynym ziemskim punktem odniesienia, bo reszta jest totalnie płynna. Innych ziemskich [zaznaczam, żeby nie mylić z Bogiem] punktów oparcia nie mam, bo uważam, że żyjemy w czasach postępującego upadku, rozmydlenia i rozwodnienia wszelkich nauk. Jeśli ktoś mi zarzuci, że od wieków tak gadano, to zaoponuję. Jeszcze 100 lat temu zarówno KRK, jak i protestanci wypowiadali się znacznie bardziej konkretnie - to widać czytając stare katechizmy katolickie, stare pisma protestanckie itd. Owszem, już były zdradzieckie prądy "wyższej krytyki biblijnej" itp. nowotwory, ale wciąż istniały konkretne, jednoznaczne stanowiska w sprawach wiary. Potem nastąpiła galopująca degrengolada - w Europie Zachodniej totalny upadek kościołów luterańskich i reformowanych, w KRK SVII i szereg bzdur wprowadzonych w obszar tego wyznania, wśród zborów niegdyś fundamentalistycznych - również erozja wiary, czego wyrazem jest nijakie, koncertowe chrześcijaństwo zrzeszające się w alianse plecące banialuki. Na dokładkę charyzmatyczna zgorzel od początku XX wieku.

Mam teraz dostęp do wielu komentarzy i słowników biblijnych, do wielu stron, zabrałem się za samodzielne studiowanie Pisma Świętego a zboru szukam raczej z poczucia powinności, aby opowiadać śmierć Pańską jak nakazał Pan Jezus, bo zdrowego nauczania jest jak na lekarstwo. Żeby nie było - dzisiaj też byłem w zborze ;)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 21 sty 2018, 19:30

chwat pisze:Wychodzi z tego nonsens posklejanych myśli, których nie można do niczego przyporządkować.

Otóż to, chyba lepiej bym tego nie ujął. A co do Twoich maryjnych komentarzy, to nie odniosłem się, bo przytoczyłem ten przykład nie jako argument sam w sobie, ale tylko z uwagi na subiektywizm osądów serca.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: chwat » 21 sty 2018, 20:52

Rozumiem, że maryjny komentarz nie był samodzielną uwagą, ale jako argument zapewne prezentował obiektywną wartość, która z kolei mogła spowodować powstanie pytania. Co oczywiście nie oznacza, że wymagałbym odpowiedzi.
Brak odpowiedzi też ma dla mnie swoją wymowę.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 21 sty 2018, 22:16

chwat pisze:Brak odpowiedzi też ma dla mnie swoją wymowę.

Nie powinien mieć. :) Po prostu brak czasu, niechęć do robienia offtopu oraz fakt, że była to jedynie wzmianka służąca innemu celowi. Ale krótko: Miłość bliźniego oraz miłość Boga jest bezpośrednio nakazana przez Pismo Święte, podobnie jak oddawanie czci religijnej Bogu, jednakże oddawanie czci religijnej jakiemukolwiek stworzeniu nie jest nakazane przez Pismo, a można nawet wykazać, że jest zabronione - pośrednio lub nawet bezpośrednio.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunięte1 » 22 sty 2018, 10:25

@kontousuniete pisze:
Tak...Pawel uwazal, ze tylko jego ewangelia jest prawdziwa....Dlatego pozostale ("inne") zostaly przez niego przeklete....


Pewnie masz tu na myśli słowa Ap.Pawła do Galacjan. Specjalnie na użytek tego wpisu dziś po raz kolejny przeczytałam ten list i "na świeżo" odpowiadam.
Niestety, wyrwałaś to zdanie z kontekstu (dokładnie na wzór wyrwanego: "Boga nie ma"z Psalmu ;-) ).
Zwróć uwagę do kogo i co konkretnie pisze Paweł. Popatrz też na całość jego działalności.
Piotr był posłany do Żydów (co sam Pan Jezus mówił - też o sobie - , że jest do dzieci Izraela posłany), a Paweł do pogan.
Paweł, zanim zaczął głosić Ewangelię, poszedł się upewnić do Apostołów do Jerozolimy, czy prawidłowo rozumie ją. Dostał potwierdzenie.
Wiem, że świadectwo samego Pawła (a jest ich sporo) dla ciebie niewiele znaczy, ale przecież i Ap.Piotr w swoim Liście potwierdza prawidłowość nauk Pawła.
W tym konkretnym Liście do Galacjan zwróć uwagę na wersety 6 i 7 rozdziału 1: "(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, (7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową." , a nie tylko na 8 i 9, gdzie sławetne słowa o przeklinaniu padają.
" (8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! (9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!"
W innym Liście Paweł pisze o tej "swojej" Ewangelii i jest ona dokładnie taka sama, jak głosił Jezus i apostołowie: Syn Boży przeszedł, aby nas zbawić, urodził się z kobiety, ukrzyżowano Go, zmartwychwstał...
Gdzie Paweł głosi coś innego?
Jasne jest, że Galacjanie po prawidłowo przyjętej, właściwej Ewangelii, głoszonej przez Pawła, ulegli jakimś zwodniczym naukom, już po wyjeździe Pawła. I stąd takie zdanie pada.
To tak, jak byś powiedziała, przekazując komuś jakieś wiadomości, że :"ja, Motyl ci mówię to i tamto. To jest moja prawda". Przyjdzie inna osoba i powtarza dokładnie tą samą wiadomość swoimi słowami, ale treść ta sama i też mówi:To maja prawda. Ja tu nie widzę sprzeczności, skoro treść jest identyczna.
To niektóre interpretacje sa skrajnie różne, ale Paweł głosi dokładnie tą samą Ewangelię, którą inni apostołowie.
:-)


Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: emwu » 22 sty 2018, 11:06

My tu się spieramy o szczegóły, ale wielu na tym forum otrzymało zbawienie z łaski Bożej, przez wiarę w Pana Jezusa. Spory były nawet między apostołami, czego zatem oczekiwać w czasach powszechnego odstępstwa. Poza tym forum ogniskuje ludzi z zasady lubiących jakieś spory a Ty przyjmujesz to za pełny obraz chrześcijaństwa.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: chwat » 22 sty 2018, 18:29

Dragonar pisze:Ale krótko: Miłość bliźniego oraz miłość Boga jest bezpośrednio nakazana przez Pismo Święte, podobnie jak oddawanie czci religijnej Bogu, jednakże oddawanie czci religijnej jakiemukolwiek stworzeniu nie jest nakazane przez Pismo, a można nawet wykazać, że jest zabronione - pośrednio lub nawet bezpośrednio

Zatrzymałbym się na wyrażeniach "cześć religijna" i "nakazane przez Pismo".
Pierwsze jest na tyle szerokim pojęciem, że uważam, że dotyczy takich zjawisk jak chociażby sanctorum communio, a to z kolei trudno uznać za zabronione. Czyli trudno stosować jako wyznacznik coś, co jest sformułowane w sposób ogólny i brzmi jako "cześć religijna".
Drugie natomiast jest nieczytelne i może funkcjonować jedynie w kategoriach ogólników. Przykładowo: Pismo mówiące o chlebie to jest Ciało moje, jest przez niektórych odbierane jako to nie jest Ciało moje, bo znaczenie wprost jest uznane za konieczne do zinterpretowania. Nie chcę teraz podejmować tematu słuszności samej interpretacji, ale wskazać na fakt występowania tejże interpretacji, co wskazuje na to, że "nakazane przez Pismo" też jest względne i jako takie nie ma racji bytu jako argument.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 22 sty 2018, 18:47

chwat pisze: Nie chcę teraz podejmować tematu słuszności samej interpretacji, ale wskazać na fakt występowania tejże interpretacji, co wskazuje na to, że "nakazane przez Pismo" też jest względne i jako takie nie ma racji bytu jako argument.



Aleś też namolny....z ta wzgledna interpretacja, ktora nie ma racji bytu jako argument.... ;)


Co innego tradycja i kkk....tu wzglednosc odpada... interpretacja rowniez....co w efekcie prowadzi do uargumentowanego rozkwitu balwochwalstwa w krk..... :puppyeyes:


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 22 sty 2018, 21:51

kontousunięte1 pisze:To niektóre interpretacje sa skrajnie różne, ale Paweł głosi dokładnie tą samą Ewangelię, którą inni apostołowie.
:-)


Oto fragment katolickiego artykulu:

Św. Paweł z Tarsu to jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie katolickiego świata i najdonioślejszych głosów, jakie kiedykolwiek dane było słyszeć ludzkości. Apostoł Narodów przyciągnął na łono Kościoła ogromną liczbę pogan, żyjących przedtem w cieniu śmierci. Do tego stopnia utożsamiał się z Jezusem Chrystusem, że mógł o sobie samym powiedzieć: Razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.(Ga 2,19-20).



Plinio Maria Solimeo

Artykuł ukazał się w 42 numerze "Przymierza z Maryją".
DATA: 2016-01-25 07:45


kontousunięte1, czy moglabys jakos wykazac, ze prawdziwi apostolowie powolani za zycia Jezusa na ziemi rowniez glosili siebie tak jak Pawel...?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: diedmaroz » 22 sty 2018, 21:56

Paweł nigdzie nie głosi siebie.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości